Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www

Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www 1

Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz.
  Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  unique seo marketing social media

  Dlaczego warto współpracować z UniqueSEO

  17% średni spadek wydatków ponoszonych przez naszych klientów

  37% średni wzrost przychodów naszych klientów

  97,2% naszych klientów przedłuża współpracę


  Pozycjonowanie stron internetowych

  Pozycjonowanie stron internetowych (ang. search engine optimization) – to szereg działań marketingowych mających na celu uzyskanie możliwie najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwarek internetowych (np. Google). Bardzo często pozycjonowanie nazywane jest również optymalizacją strony dla wyszukiwarek internetowych lub po prostu SEO.

  Pozycjonowanie to czynność, która pozwala na zwiększenie widoczności stron internetowych.

  Dzięki temu podstrony są możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania, a to umożliwia dotarcie do ludzi, których może zainteresować zawartość stron www.

  W chwili obecnej, pozycjonowanie stron www jest niemal niezbędne, jeśli mają one być w sieci widoczne i możliwe do odnalezienia.Mówiąc prościej, pozycjonując strony www, podejmuje się takie działania, aby pokazywały się one jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe.

  Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

  Koszt pozycjonowania jest uzależniony od wielu czynników, dlatego usługi SEO wycenia się indywidualnie. Na cenę wpływa m.in. branża, w której działa przedsiębiorca, konkurencyjność fraz kluczowych (im mniej popularna fraza, tym tańsza usługa i szybsze wyniki), jakość serwisu (treść, struktura, CMS), wiek domeny, istniejący profil linków.

  Cena usługi pozycjonowania obejmuje:

  • Zwiększanie widoczności na sukcesywnie powiększaną liczbę słów kluczowych,
  • Przygotowanie pakietu treści zoptymalizowanych pod SEO,
  • Pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych,
  • Opiekę indywidualnego specjalisty SEO,
  • Materiały edukacyjne – poradniki, webinary, słowniczki.

  Pozycjonowanie stron www jako główny sposób reklamy w internecie

  Pozycjonowanie stron internetowych i pozyskiwanie klientów wyszukiwarki Google jest głównym sposobem promocji w internecie. Obecnie każdy biznes czy projekt powinien posiadać własną stronę internetową, gdyż świadczy to o jego wiarygodności, a pozycjonowanie tej strony jest niezwykle skutecznym oraz korzystnym sposobem na pozyskiwanie klientów. Bardzo często jednak wiele osób nie do końca wie, czym jest pozycjonowanie, na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto pozycjonować witrynę jeśli już ją posiada. Wszystkie najważniejsze informacje o pozycjonowaniu stron www jako najpopularniejszym sposobie marketingu internetowego prezentujemy poniżej.

  Czym jest pozycjonowanie stron internetowych

  Pozycjonowanie stron internetowych to świadome działanie mające na celu dostosowanie witryny do wyszukiwarki Google i podniesienie jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Wykonuje się je ze względu na malejącą popularność kolejnych wyników wyszukiwań w wyszukiwarce i chęci znalezienia się jak najwyżej w rankingu wyników, a tym samym pozyskiwania jak największego ruchu organicznego i jak największej ilość klientów.

  Wysoką pozycję w rankingu wyników wyszukiwania Google możemy osiągnąć, optymalizując stronę internetową i wykonując działania pozycjonujące. Są one zalecane przez Google czy odkrywane przez specjalistów. Ogólnie istnieje bardzo duża liczba czynników rankingowych, które w mniejszym lub większym stopniu decydują o tym, jak oceniana jest nasza strona internetowa i na jakiej pozycji w wynikach wyszukiwania się znajduje. Do czynników rankingowych możemy zaliczyć np. historię i wiek domeny, poziom rozbudowania strony, ilość contentu na stronie, szybkość działania witryny czy dostosowanie pod kątem user experience. Pozycjonowanie stron internetowych jest zatem konfiguracją tych wszystkich elementów, które wpływają na pozycję witryny w wyszukiwarce. Ogólnie istnieje kilka typów pozycjonowania. Są to:

  • pozycjonowanie standardowe od kilka popularnych fraz
  • pozycjonowanie szerokie pod kilkaset lub nieskończoną ilość fraz
  • pozycjonowanie lokalne
  • pozycjonowanie pod urządzenia mobilne i wyszukiwanie głosowe

  Każdy rodzaj pozycjonowania strony internetowej przeznaczony jest do nieco innej sytuacji. Pozycjonowanie standardowe jest pozycjonowaniem globalnym, czyli ogólnym podnoszeniem pozycji naszej witryny w wynikach Google pod konkretnymi hasłami. Stosuje się je gdy chcemy promować markę ogólnopolsko lub globalnie. Pozycjonowanie lokalne z kolei jest podnoszeniem pozycji witryny pod konkretnymi hasłami, ale jedynie lokalnie gdy wyszukiwanie pochodzi z danego regionu lub miasta albo zawiera nazwę miejscowości. Pozycjonowanie szerokie, pod urządzenia mobilne czy wyszukiwanie głosowe to z kolei bardziej specjalistyczne typy pozycjonowania, które będą dawały ruch organiczny odpowiednio związany z osobami wyszukującymi bardziej szczegółowe hasła, korzystającymi z urządzeń mobilnych czy wyszukujących informacji głosowo. Wyraża się je alternatywnie lub uzupełniająco w sytuacji kiedy chcemy pozyskiwać właśnie taki ruch.

  Czas i koszty pozycjonowania strony internetowej są różne w zależności od wielu czynników. Wypozycjonowanie strony w popularnej kategorii tematycznej może zająć nawet do roku czasu, a w przypadku kategorii średnio popularnych jest to ok. pół roku lub mniej. Koszty pozycjonowania zależą od oferty agencji oraz intensywności pracy i mogą wynosić przeciętnie od ok. 1000 zł do kilku tysięcy złotych miesięcznie, co jest średnią sumą przeznaczaną na pozycjonowanie.

  Dlaczego warto pozycjonować strony www

  Pozycjonowanie stron internetowych warto wdrażać przede wszystkim ze względu na możliwość pozyskania dużej liczby nowych klientów. Wypozycjonowana strona internetowa w wyszukiwarce Google można zapewnić nam regularny napływ wielu potencjalnych klientów, którzy szukają stron internetowych firm czy usług związanych z daną tematyką. W długofalowym okresie koszt pozyskania klienta z pozycjonowania jest dużo niższy niż z innych metod promocji takich jak np. kampanie reklamowe. Pozycjonowanie jest również stabilnym sposobem promowania się w internecie, gdyż nawet nagłe wstrzymanie środków na te prace nie spowoduje nagłych spadków ruchu organicznego. Jako że jest to długofalowy sposób promowania się w internecie, możemy bezpieczniej wprowadzać zmiany i modyfikacje nie ryzykując utraty budżetu, a wszystkie przeznaczone środki na pozycjonowanie strony będą zwracały się w przyszłości, a więc będziemy z pewnej puli pieniędzy, którą przeznaczymy na pozycjonowanie uzyskiwać też profity związane z budowaniem silnej marki długofalowo.

  Wyszukiwarka Google jest najczęściej używanym miejscem do sprawdzania informacji przez użytkowników w sieci, a więc będąc w niej widocznymi, mamy szansę na pozyskanie wielu nowych klientów i szybszy rozwój marki. Pozycjonowanie jest również skuteczne i elastyczne zarówno pod względem budżetu, jak i intensywności prac, a przy jego pomocy możemy promować witryny o różnym profilu.

  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 100 PLN dla jednej firmy:
  Semstorm, Senuto, Ahrefs, Google Keyword Planer, Majestic, Moz, SEOQuake, SemRush, Screaming Frog, SiteLiner, Surfer SEO, SEOStation, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, OnCrawl.

  Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że pozycjonowanie stron internetowych to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Pozycjonowanie od podstaw

  Internet otwiera przed biznesem ciekawe możliwości rozwoju. Jednak samo posiadanie strony internetowej może nie wystarczyć. Od czego zależy więc osiągnięcie sukcesu w internecie? Kluczem jest wysoka pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Jak się tam znaleźć? Pomóc może w tym pozycjonowanie strony internetowej. Czym ono jest? Czy można wykonać je samodzielnie? Od czego zacząć? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

  Pozycjonowanie krok po kroku

  Czym jest pozycjonowanie? Jest to proces, który ma na celu zwiększenie widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Wysoka pozycja uzyskana na popularne frazy przekłada się na zwiększone zainteresowanie daną stroną internetową. Dlatego pierwszym etapem w procesie pozycjonowania powinien być dobór odpowiednich słów kluczowych, czyli fraz, na których będzie nam szczególnie zależeć. Analiza słów kluczowych powinna uwzględniać konkurencyjność danej frazy oraz orientacyjną liczbę zapytań na daną frazę w miesiącu. Pozycjonowanie stron na bardzo konkurencyjne frazy może nie być najlepszym pomysłem. Pierwsze strony wyników wyszukiwania są w takim wypadku zdominowane przez duże i bogate korporacje.

  Ciekawym pomysłem może być pozycjonowanie na frazy z tak zwanego długiego ogona. Takim określeniem nazywa się dłuższe, znacznie bardziej szczegółowe i precyzyjne frazy kluczowe. Dobór skutecznych fraz kluczowych przekłada się na ostateczny sukces pozycjonowania. Nie warto w tej kwestii działać po omacku. W doborze słów kluczowych mogą pomóc takie narzędzia jak Senuto czy też Semstorm. Dzięki nim możemy dowiedzieć się również, na jakie słowa kluczowe widoczna jest nasza konkurencja.

  Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

  Nieodłącznym elementem procesu zwiększania widoczności strony internetowej jest jej optymalizacja. Optymalizacja strony internetowej polega na dostosowaniu jej do wymogów stawianych przez wyszukiwarkę Google. Tutaj można zadać pytanie, w jaki sposób Google ustala kolejność wyników wyszukiwania na konkretną frazę kluczową?

  Odpowiedzialny za to algorytm Google jest pilnie strzeżoną tajemnicą giganta ze Stanów Zjednoczonych. Jednak wiarygodne źródła podają, że pod uwagę brane jest około dwustu czynników rankingowych. Bardzo duża uwaga przywiązywana jest do treści zamieszczanych na stronie internetowej. Treść strony powinna być unikalna, wartościowa i odpowiednio nasycona słowami kluczowymi. Ważna jest również długość tekstu oraz przejrzystość treści.

  Można taką przejrzystość osiągnąć dzięki stosowaniu nagłówków, list, wypunktowań oraz innych wyróżnień. Inne wymagane działania podczas optymalizacji strony to między innymi uzupełnienie meta tagów odpowiedzialnych za tytuły i opisy podstron, skuteczne linkowanie wewnętrzne czy też zamieszczenie mapy strony. Google promuje również strony responsywne, które dostosowane są do oglądania na urządzeniach mobilnych. Podczas ustalania rankingu stron brana jest również pod uwagę szybkość ich ładowania.

  Linkowanie zewnętrzne i jego zasady

  W procesie ustalania pozycji strony w wyszukiwarce brane jest również pod uwagę jej otoczenie zewnętrzne. Robot wyszukiwarki przemierza internet w poszukiwaniu linków prowadzących do danej strony. Duża liczba linków pochodzących z wartościowych źródeł przekłada się na wyższą pozycję strony, do której linki prowadzą.

  Gdzie można szukać miejsc do linkowania naszej strony internetowej? Jeszcze dekadę temu linkowanie opierało się prawie wyłącznie na dodawaniu wpisów do katalogów stron. Po dodaniu wizytówki strony z odnośnikiem do kilkuset katalogów można było osiągnąć korzystne pozycje nawet na bardzo wymagające słowa kluczowe. Obecnie wymogiem skutecznego link buildingu jest duże zróżnicowanie miejsc, w których będziemy zostawiać linki do naszej strony.

  Linkowanie zewnętrzne należy przeprowadzać z rozwagą w taki sposób, żeby nie narazić się na ewentualne kary. Konsekwencją nieodpowiednio przeprowadzonego linkowania zewnętrznego strony może być karne obniżenie jej pozycji przez Google lub też nawet wyrzucenie z wyszukiwarki. Na szczęście mamy duży wybór miejsc, w których można promować stronę poprzez zostawienie linku. Wpisy na forach internetowych, komentarze na blogach, serwisy ogłoszeniowe czy też profile w serwisach społecznościowych – to tylko niektóre przykłady.

  Darmowe narzędzia wspomagające pozycjonowanie

  Google udostępnia kilka ciekawych narzędzi, dzięki którym możemy uzyskać wiele ważnych informacji na temat widoczności naszej strony w wyszukiwarce. Podstawowym z nich jest Google Search Console. Jest to serwis, w którym można sprawdzić, na jakie frazy wyświetla się dana strona w wynikach wyszukiwania. W serwisie znajdziemy również informację o tym, które słowa kluczowe przekładają się na największą liczbę odwiedzin internautów. Innym ciekawym narzędziem jest Google Analytics.

  Jest to system, który śledzi aktywność internautów odwiedzających stronę. W systemie sprawdzimy, jakie podstrony są najpopularniejsze w serwisie. Znajdziemy również dane na temat źródeł odwiedzin strony internetowej. Google Page Speed to kolejne narzędzie, które umożliwia sprawdzenie szybkości ładowania witryny. Wśród ciekawych narzędzi wypada jeszcze wspomnieć o Google Trends. Jest to zestawienie tematów, które zyskują popularność wśród użytkowników Google. Takie zestawienie jest nieocenionym pomocnikiem podczas planowania marketingu treści.

  Podsumowując, pozycjonowanie strony internetowej jest złożonym procesem. Zasady rządzące ustalaniem pozycji w wyszukiwarce Google często się zmieniają. Warto więc rozwijać swoją wiedzę i być na bieżąco w tej dziedzinie. Może to bardzo pomóc w odniesieniu sukcesu w internecie.

  Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że pozycjonowanie stron internetowych to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Jak działa pozycjonowanie?

  Wyszukiwarki, takie jak Google i Bing, używają botów do indeksowania stron w sieci, przechodzenia od witryny do witryny, zbierania informacji o tych stronach i umieszczania ich w indeksie. Pomyśl o indeksie jak o gigantycznej bibliotece, w której bibliotekarz może otworzyć książkę (lub stronę internetową), aby pomóc Ci znaleźć dokładnie to, czego w danym momencie szukasz.

  Następnie algorytmy analizują strony w indeksie, biorąc pod uwagę setki czynników lub sygnałów rankingowych, aby określić kolejność, w jakiej strony powinny pojawiać się w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. W naszej bibliotecznej analogii bibliotekarz przeczytał każdą książkę w bibliotece i może dokładnie powiedzieć, która z nich będzie zawierała odpowiedzi na twoje pytania.

  Nasze czynniki sukcesu SEO można uznać za zastępcze dla aspektów doświadczenia użytkownika. W ten sposób boty wyszukiwania dokładnie szacują, jak dobrze witryna lub strona internetowa może dać wyszukiwarce to, czego szuka.

  W przeciwieństwie do płatnych reklam w wyszukiwarce, nie możesz płacić wyszukiwarkom za uzyskanie wyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, co oznacza, że ​​eksperci SEO muszą włożyć w to pracę. Właśnie tam na tym polegają działania seo.

  Czynniki SEO dzielimy na sześć głównych kategorii i nadajemy im różne wagi, z których każda opiera się na ich ogólnym znaczeniu dla SEO. Na przykład jakość treści i badanie słów kluczowych są kluczowymi czynnikami optymalizacji treści, a indeksowanie i szybkość są ważnymi czynnikami architektury witryny.

  Dlaczego Black Hat SEO jest niebezpieczne?

  Niezbędne działania SEO zawierają również listę negatywów, czyli tzw blackhat seo. Są to skróty lub sztuczki, które mogły wystarczyć, aby zagwarantować wysoką pozycję w czasach, gdy metody robotów google były znacznie mniej wyrafinowane. I mogą nawet działać przez krótki czas — przynajmniej dopóki nie zostaniesz złapany.

  Mamy również sekcję Nisze, która szczegółowo omawia czynniki sukcesu SEO stojące za trzema kluczowymi niszami: SEO lokalne, wiadomości/publikacje i SEO e-commerce. Chociaż strategia pozycjonowania strony w google pomoże Ci w stosowaniu najlepszych praktyk, znajomość niuansów SEO dla każdej z tych nisz może pomóc Ci odnieść sukces w wynikach wyszukiwania dla Twojej firmy, bloga z przepisami i/lub sklepu internetowego ecommerce.

  Algorytmy wyszukiwania mają na celu wyświetlanie trafnych, wiarygodnych stron i zapewnienie użytkownikom wydajnego wyszukiwania. Optymalizacja witryny i treści z uwzględnieniem tych czynników może pomóc Twoim stronom uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

  Dlaczego SEO jest ważne dla marketingu?

  SEO to podstawowa część marketingu cyfrowego, ponieważ ludzie przeprowadzają biliony wyszukiwań każdego roku, często w celach komercyjnych, aby znaleźć informacje o produktach i usługach. W połączeniu z google ads możesz zdominować swoją branżę. Wyszukiwarka jest często głównym źródłem ruchu cyfrowego dla marek i uzupełnia inne kanały marketingowe. Większa widoczność i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania niż konkurencja może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

  Jednak wyniki wyszukiwania ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat, aby zapewnić użytkownikom bardziej bezpośrednie odpowiedzi i informacje, które z większym prawdopodobieństwem zatrzymają użytkowników na stronie wyników zamiast kierować ich do innych witryn.

  Pamiętaj też, że funkcje, takie jak wyniki rozszerzone (rich snippets) i panele wiedzy (faq) w wynikach wyszukiwania, mogą zwiększyć widoczność i dostarczyć użytkownikom więcej informacji o Twojej firmie bezpośrednio w wynikach.Podsumowując, SEO jest podstawą całościowego ekosystemu marketingowego. Gdy zrozumiesz, czego chcą użytkownicy Twojej witryny, możesz wdrożyć tę wiedzę w swoich kampaniach (płatnych i bezpłatnych), w witrynie, w usługach społecznościowych i nie tylko.

  Więc…Pozycjonowanie stron internetowych jak zrobić?

  Chcesz osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce Google? Czytaj dalej.

  Co obejmuje optymalizacja witryny? Co obejmuje strategia SEO?

  Zrozumienie, jak działają wyszukiwarki, to tylko pierwszy krok procesu poprawiania rankingu wyszukiwania witryny. W rzeczywistości poprawa pozycji witryny polega na wykorzystaniu różnych technik SEO w celu optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwania:

     Badanie słów kluczowych — badanie słów kluczowych jest często punktem wyjścia dla SEO i obejmuje sprawdzenie, na jakie słowa kluczowe witryna jest już w rankingu, na jakie słowa kluczowe wyświetlają się konkurenci i jakich innych słów kluczowych wyszukują potencjalni klienci. Identyfikowanie terminów używanych przez wyszukiwarki w wyszukiwarce Google i innych wyszukiwarkach zapewnia wskazówki dotyczące tego, jakie istniejące treści można zoptymalizować i jakie nowe treści można utworzyć.

     Marketing treści – Po zidentyfikowaniu potencjalnych słów kluczowych w grę wchodzi marketing treści. Może to być aktualizacja istniejącej treści lub tworzenie zupełnie nowych treści. Ponieważ Google i inne wyszukiwarki kładą premię na wysokiej jakości treści, ważne jest, aby zbadać, jakie treści już tam są, i stworzyć atrakcyjną treść, która zapewnia pozytywne wrażenia użytkownika i ma szansę na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania . Dobra treść ma również większą szansę na udostępnienie w mediach społecznościowych i przyciągnięcie linków (link magnet).

     Budowanie linków – Ponieważ linki z zewnętrznych stron internetowych (zwane w żargonie SEO) są jednym z podstawowych czynników rankingowych w Google i innych głównych wyszukiwarkach, uzyskanie wysokiej jakości linków zwrotnych jest jedną z głównych dźwigni pozycjonowania. Może to obejmować promowanie dobrych treści, docieranie do innych witryn i budowanie relacji z webmasterami, przesyłanie witryn do odpowiednich katalogów internetowych oraz uzyskiwanie prasówki PR w celu przyciągnięcia linków z innych witryn.

     Optymalizacja na stronie – Oprócz czynników poza stroną, takich jak linki, poprawa rzeczywistej struktury strony może przynieść ogromne korzyści dla SEO i jest czynnikiem, który jest całkowicie pod kontrolą webmastera. Typowe techniki optymalizacji na stronie obejmują optymalizację adresu URL strony w celu uwzględnienia słów kluczowych, aktualizację tagu tytułu strony w celu użycia odpowiednich wyszukiwanych haseł oraz użycie atrybutu alt do opisywania obrazów. Aktualizacja metatagów strony (takich jak tag meta description) może być również korzystna – tagi te nie mają bezpośredniego wpływu na rankingi wyszukiwania, ale mogą zwiększyć współczynnik klikalności z SERP.

     Optymalizacja architektury strony – Linki zewnętrzne to nie jedyna rzecz, która ma znaczenie dla SEO, linki wewnętrzne (linki w obrębie własnej strony) również odgrywają dużą rolę w SEO. W ten sposób optymalizator wyszukiwarek może poprawić SEO witryny, upewniając się, że linki do kluczowych stron są powiązane, a odpowiedni tekst kotwicy (anchor text) jest używany w tych linkach, aby poprawić trafność strony dla określonych terminów. Utworzenie mapy witryny XML może być również dobrym sposobem na większe strony, aby pomóc wyszukiwarkom w wykrywaniu i indeksowaniu wszystkich stron witryny.

     Znaczniki semantyczne — kolejną strategią SEO, którą wykorzystują eksperci pozycjonowania witryn w google, jest optymalizacja znaczników semantycznych witryny. Znaczniki semantyczne (takie jak Schema.org) służą do opisywania znaczenia kryjącego się za treścią na stronie, na przykład pomagając zidentyfikować autora fragmentu treści lub tematu i rodzaju treści na stronie. Korzystanie ze znaczników semantycznych może pomóc w wyświetlaniu fragmentów rozszerzonych na stronie wyników wyszukiwania, takich jak dodatkowy tekst, gwiazdki recenzji, a nawet obrazy. Fragmenty rozszerzone w SERP nie mają wpływu na rankingi wyszukiwania, ale mogą poprawić CTR z wyszukiwania, co skutkuje wzrostem ruchu organicznego.

  Co to jest Google Analytics?

  Google Analytics to usługa analityki internetowej, która zapewnia statystyki i podstawowe narzędzia analityczne do optymalizacji wyszukiwarek (SEO) i celów marketingowych. Usługa jest częścią Google Marketing Platform i jest dostępna bezpłatnie dla każdego, kto ma konto Google. Jest to wspaniałe narzędzie google.

  Co to jest Google Search Console?

  Google Search Console to bezpłatne narzędzie, które pomaga użytkownikom mierzyć ruch w witrynie, sprawdzać skuteczność słów kluczowych, rozwiązywać problemy i otrzymywać wiadomości od Google dotyczące ich witryny. Zapewnia wgląd w to, jak witryna radzi sobie w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, a także sposoby wprowadzania zmian w witrynie w indeksie Google.

  Co to jest SEO i co oznacza ten skrót?

  SEO to skrót od search engine optimization. Czyli skuteczne pozycjonowanie stron www, tak aby algorytm wyszukiwarki google pokazywał nas wyżej niż naszą konkurencję.

  Co to jest audyt SEO i jaki jest jego zakres?

  Audyt SEO analizuje infrastrukturę techniczną Twojej witryny, elementy on-page i elementy poza stronną, aby zoptymalizować widoczność, użyteczność i konwersję w wyszukiwarkach. Audyt SEO musi być wykonywany regularnie, aby zapewnić długoterminowy sukces działania Twojej witryny.

  Co to są algorytmy Google?

  Algorytm wyszukiwania Google to złożony system, który pozwala Google znajdować, oceniać i zwracać najbardziej odpowiednie strony dla określonego zapytania czy wyszukiwania. Mówiąc dokładniej, cały system rankingowy składa się z wielu algorytmów, które uwzględniają różne czynniki, takie jak jakość, trafność czy użyteczność strony.

  Co to są słowa kluczowe i jak je wybrać?

  Twoje słowa kluczowe SEO to słowa kluczowe i frazy w treści internetowej, które umożliwiają ludziom znalezienie Twojej witryny za pomocą wyszukiwarek. Witryna, która jest dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, „mówi tym samym językiem”, co potencjalna baza odwiedzających, ze słowami kluczowymi dla SEO, które pomagają połączyć wyszukiwarek z Twoją witryną.

  Co wybrać SEO czy Google Ads?

  Usługa pozycjonowania stron to coś zupełnie innego niż google ads (kiedyś adwords). Pozycjonowanie wymaga wielu narzędzi seo i jest procesem długotrwałym, natomiast reklamy płatne działają szybciej ale trzeba za nie cały czas płacić.

  Czy agencja pozycjonuje tak, aby wspierać sprzedaż?

  Oczywiście, my jako agencja SEO SEM zajmujemy się zwiększaniem nie tylko widoczności, ale przede wszystkim sprzedaży. Znasz nas już tyle czasu, że chyba nie musimy Ci tłumaczyć że dodanie do google moja firma i czekanie na wyniki to raczej nie nasza bajka.

  Czy agencja przeprowadziła analizę konkurencji?

  Robimy to zawsze zanim jeszcze rozpoczniemy właściwą wspłpracę. Audyt działań i audyt konkurencji to podstawa.

  Czy agencja realizuje optymalizację współczynnika konwersji?

  U nas w UniqueSEO starannie badamy konwersje.

  Określamy to jako ścieżkę, jako optymalizacja ruchu w sieci wyszukiwania: od kliknięć do konwersji.

  Właściwie przeprowadzona optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może potencjalnie znacznie zwiększyć ruch, który otrzymuje witryna, ale cały ten ruch w wyszukiwarkach nie pomoże rozwinąć firmy, chyba że przekształci się w płacących klientów. Tutaj wkracza optymalizacja współczynnika konwersji (CRO).

  Optymalizacja współczynnika konwersji polega na stosowaniu metod, takich jak testy A/B, w celu wprowadzania zmian w witrynach i mierzenia ich wpływu na współczynnik konwersji witryny. Skuteczni marketerzy w wyszukiwarkach wiedzą, że samo przyciągnięcie ruchu do witryny nie wystarczy. Równie ważne jest to, co robi ruch po dotarciu do witryny.

  CRO było kiedyś trudnym i wysoce technicznym procesem, ale dzięki oprogramowaniu takiemu jak Optimizely przeprowadzanie testów w celu poprawy konwersji w Twojej witrynie jest tak proste, jak wstawienie pojedynczej linii kodu JavaScript. Co najlepsze, wizualny edytor umożliwia wprowadzanie zmian w witrynie bez konieczności pisania nawet jednej linii kodu.

  Czy gwarantujemy pozycję jako agencja SEO?

  Gwarantujemy że Twój serwis internetowy będzie miał topową obsługę. Pamiętaj jednak że algorytm Google to podmiot trzeci. Niezależny ode mnie ani od Ciebie. A nie można brać odpowiedzialności za coś „obcego”.

  Czy konieczne jest pozycjonowanie strony firmy, która po wpisaniu nazwy od razu wyświetla się na szczycie wyników wyszukiwania?

  Oczywiście, to że firma wyświetla się na swoja nazwę brandową to skromny ułamek ruchu który można pozyskać z innych haseł.

  Czy linki sponsorowane w Google Ads mają wpływ na pozycjonowanie?

  Pozycjonowanie działa, aby Twoja witryna była wyżej w rankingach organicznych, dzięki czemu możesz pozycjonować się pod kątem klientów wpisujących zapytania dotyczące Twojej treści. Reklamy umożliwiają kierowanie na określone frazy kluczowe.

  Jak Google ocenia strony? Jak Google ustala kolejność w wynikach wyszukiwania?

  Algorytm rankingowy Google analizuje setki, a czasem tysiące sygnałów, które wpływają na rankingi SERP. Algorytm dopasowuje intencje osoby wyszukującej do każdego z tych sygnałów, aby określić, czy witryna zasługuje na wyróżnienie na górze strony wyników.

  Jakie główne cele ma pozycjonowanie stron internetowych?

  Jakie korzyści możemy osiągnąć, jeżeli nasza strona znajdzie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania?

  Oto korzyści z SEO.

  Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest kluczową częścią marketingu online, ponieważ wyszukiwanie jest jednym z głównych sposobów poruszania się użytkowników po sieci.

  Wyniki wyszukiwania są prezentowane na uporządkowanej liście, a im wyżej pozycję na tej liście może uzyskać witryna, tym większy ruch będzie ona otrzymywać. Na przykład w przypadku typowego zapytania wyszukiwania wynik numer jeden otrzyma 40-60% całkowitego ruchu dla tego zapytania, a wyniki numer dwa i trzy będą otrzymywać znacznie mniejszy ruch. Tylko 2-3% wyszukiwarek klika poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Tak więc nawet niewielka poprawa w rankingu wyszukiwarek może spowodować, że witryna otrzyma większy ruch i potencjalnie rozwinie biznes.

  Z tego powodu wiele firm i właścicieli witryn będzie próbowało manipulować wynikami wyszukiwania, aby ich witryna wyświetlała się wyżej na stronie wyników wyszukiwania (SERP) niż ich konkurenci. Tu właśnie wkracza SEO.

  User intent: zamiar użytkownika

  Algorytmy wyszukiwarek przeszły wiele zmian w ciągu ostatniej dekady, ale cel pozostał ten sam: zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe odpowiedzi na ich zapytania.

  Z biegiem czasu wyszukiwarki dostosowywały się i ewoluowały do ​​tego, jak ludzie wyszukują. Wyszukiwarkom udało się to zrobić, ponieważ zrozumiały, że większość wyszukiwań może należeć do czterech kategorii:

     Informacyjne: Wyszukujący chce wiedzieć więcej na dany temat. Można je sformułować jako pytanie, na przykład „co to jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek” lub „najlepsze bezpłatne narzędzia SEO”.

     Nawigacja: osoba wyszukująca chce przejść do określonej witryny, takiej jak witryna The New York Times, Yelp itp.

     Transakcyjne: Wyszukujący jest zainteresowany transakcjami, zamawianiem, lub kupowaniem. Zapytania transakcyjne mogą być bezpośrednie/wyraźne, np. „kup damskie buty”, zawierać lokalne modyfikatory, takie jak „kwiaciarnia Wrocław”.

     Komercyjny: Wyszukujący chce coś kupić, ale po prostu robi zakupy. Są to rodzaje zapytań, które mają porównania – samsung czy apple, lub Tani międzynarodowi operatorzy telefoniczni itp.

  Znajomość czterech typów intencji wyszukiwania pomoże Ci zoptymalizować te wyszukiwania i dotrzeć do pożądanych klientów. Więc jeśli chcesz wiedzieć, jak tego typu zapytania i wyszukiwania można zastosować do badania słów kluczowych, to zamów u nas konsultację.

  Ludzie zawsze mówią „znaj intencje poszukiwacza”, ale zbyt często propozycja wartości tej praktyki jest niejasna. Powodem, dla którego chcesz poznać intencje użytkowników dla swoich zapytań, jest to, że zostaną one uwzględnione w całej ścieżce marketingowej. Wezwania do działania można dostosować, a wewnętrzną strukturę linków można zoptymalizować wraz z Page Rank,

  Jeśli znasz intencje osoby wyszukującej, możesz nie tylko uzyskać lepszą pozycję w rankingu, ale także dokonać lepszej konwersji i poprowadzić szukających właściwą ścieżką w swojej witrynie.

  Czynniki rankingowe Google i algorytm Google

  Aby naprawdę opanować SEO, musisz zrozumieć, czego szukają wyszukiwarki, dlaczego i jak możesz wykorzystać tę wiedzę do czegoś korzystnego dla Twojej firmy. Gdy dowiesz się, jak działa system i jakie są jego zasady, nie tylko będziesz mógł grać w tę grę… ale także wygrać.

  Moja osobista filozofia dotycząca SEO polega na tym, że powinienem nauczyć się praktycznego maksimum sygnałów, aby wysyłać najsilniejsze sygnały do google bez posuwania się za daleko i bez kary. To jest prawdziwa walka SEO. Po zidentyfikowaniu czynnika rankingowego musisz określić, jak daleko możesz go dostosować, zanim zrujnuje on wrażenia użytkownika lub zanim Google zacznie cię karać.

  Inni SEOwcy mogą ostrzegać przed tą metodologią, ale ostatecznie w SEO płaci się za optymalizację pod kątem algorytmu i to wszystko, co sugeruję.

  Znam jedną osobę, która wyróżnia się spośród wszystkich w branży SEO jako ekspert w analizie algorytmu Google. Jestem pewien, że wielu z was już zna jego nazwisko, albo śledzicie jego blog. To Bill Slawski, jeśli szukacie kogoś, kto przeszuka setki tysięcy stron, aby wydobyć istotne informacje patentowe Google na temat metodologii rankingu wyszukiwarek.

  Ogólnie rzecz biorąc, SEO na poziomie początkującym można się nauczyć z różnych źródeł, ponieważ nie jest trudno przyswoić podstawy.

  Proponuję również identyfikować ekspertów za pośrednictwem mediów społecznościowych i śledzić ich na IG oraz śledzić ich blog (jeśli taki mają).

  Możesz też zacząć od mojej malutkiej listy. Możesz również znaleźć agencje SEO, takie jak moja, i przeprowadzić inżynierię wsteczną, co robią dobrze.

  RankBrain

  RankBrain to stosunkowo nowy dodatek do algorytmu Google, ale jest już uważany za trzeci najważniejszy czynnik rankingowy.

  RankBrain to zaawansowany algorytm uczenia maszynowego, który uczy się na podstawie PRAWDZIWYCH wyszukiwań i zachowań użytkowników. Wpływa na rankingi na podstawie tego, jak użytkownik wchodzi w interakcję z Twoją witryną. Zilustrujmy przykładem.

  Powiedz, że szukasz wskazówek dotyczących pielęgnacji psów. Zauważasz, że piąty wynik wygląda interesująco, więc klikasz go i poświęcasz kilka minut na przeczytanie artykułu. Google zwróci uwagę na fakt, że wynik nr 5 jest wartościowy i potencjalnie poprawi jego pozycję w rankingu.

  To bardzo uproszczony schemat.

  Prawdą jest również coś przeciwnego. Jeśli wiele osób zignoruje pierwszy wynik — lub nawet go kliknie, ale natychmiast wyjdzie z karty (pogosticking), ponieważ informacje nie są istotne lub interesujące — Google najprawdopodobniej zdegraduje ten wynik do niższej pozycji w rankingu. Jest to znane jako „współczynnik odrzuceń” i jest powszechnie dyskutowanym czynnikiem rankingowym SEO.

  Jak zaindeksować adresy URL

  Jak już wspomnieliśmy, boty wyszukiwarek przemierzają i indeksują Twoje treści. Jednak w przypadku niektórych treści może to chwilę potrwać, zwłaszcza w witrynach o małym natężeniu ruchu. Możesz przyspieszyć ten proces, przesyłając mapę witryny do wyszukiwarki w celu zindeksowania.

  Mapa witryny to dokument, który przedstawia lub wyjaśnia strukturę witryny zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarce, aby ułatwić nawigację po niej. Dodanie mapy witryny do Google, największej wyszukiwarki na świecie, jest dość łatwe.

      Prześlij mapę witryny do lokalizacji w swojej witrynie.

      Przejdź do panelu Google Search Console.

      Na lewym pasku bocznym kliknij Mapy witryn.

      W sekcji „Dodaj nową mapę witryny” wprowadź adres/URL swojej mapy witryny.

  Szyfrowanie SSL htttps

  Szyfrowanie Secure Sockets Layer (SSL) zapewnia użytkownikom wyższy poziom bezpieczeństwa. Gdy witryna ma szyfrowanie SSL, dane, które przez nią przechodzą, nie mogą być śledzone ani skradzione przez złośliwe strony trzecie. Chroni również informacje przed uszkodzeniem podczas przesyłania.

  Możesz wykryć witrynę zaszyfrowaną SSL, patrząc na pasek adresu URL. Jeśli obok adresu URL znajduje się kłódka, a adres URL zaczyna się od HTTPS zamiast HTTP, oznacza to, że ma szyfrowanie SSL.

  Chociaż nie możemy powiedzieć, że szyfrowanie SSL jest głównym czynnikiem rankingowym, wiemy na pewno, że SSL jest czynnikiem rankingowym. Od października 2017 r. połowa sieci jest zabezpieczona. Nie znalazłem solidnych statystyk dotyczących aktualizacji tego faktu, ale można śmiało powiedzieć, że dzięki silnej polityce Google wszyscy przejdą na SSL, jeśli zależy im na ruchu internetowym.

  Uzyskanie certyfikatu SSL jest dość łatwe. Wystarczy uzyskać certyfikat SSL z urzędu certyfikacji (istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne certyfikaty). Po zweryfikowaniu witryny możesz zainstalować certyfikat SSL.

  Optymalizacja wyszukiwania głosowego- voice search

  Alexa. Cortana. Siri. Co one mają ze sobą wspólnego?

  Więcej możliwości aby zwiększyć ruch na stronie.

     Ta sekcja to esencja seo strony pod kątem wyszukiwania głosowego, więc jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, sugeruję, abyś to sprawdził, gdy skończysz tutaj.

  Technologia poleceń głosowych poczyniła ogromne postępy w ostatnich latach, w wyniku czego wielu ludzi posiada jakiś rodzaj inteligentnego głośnika/urządzenia w swoich domach.

  Dzięki tym urządzeniom mogą zautomatyzować część swojej codziennej rutyny, robić zakupy online „bez ekranu” i wyszukiwać informacje bez konieczności patrzenia na telefony lub komputery.

  Obecnie wyszukiwania głosowe stanowią 20% wszystkich wyszukiwań Google na Androida. Ta liczba będzie rosła, więc nie ma lepszego czasu niż teraz na optymalizację treści pod kątem wyszukiwania głosowego. Oczywiście seo i pozycjonowanie są tutaj mocno skorelowane.

  Aby napisać treść zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwania głosowego, umieść właściwe pytanie gdzieś na stronie, a następnie krótką odpowiedź. Sekcja FAQ do Twoich postów ułatwi to Tobie, czytelnikowi i inteligentnemu oprogramowaniu.

  Black Hat SEO vs. wpływ na pozycjonowanie strony whitehat

  Zanim zajdziemy zbyt daleko w przeszłość do linków zwrotnych i treści, musimy porozmawiać o etycznych i nieetycznych praktykach SEO.

  W świecie zaawansowanej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek tak naprawdę nie jest to kwestia „legalności”; chodzi o to, co jest skuteczne.

  Mając to na uwadze, większość praktyk można podzielić na jedną z trzech grup.

  Po pierwsze, biały kapelusz SEO. White hat SEO odnosi się do wszystkich taktyk i technik zatwierdzonych przez wyszukiwarki. Strategie opisane w tym przewodniku są strategiami białego kapelusza SEO; postępuj zgodnie z wytycznymi wyszukiwarek, aby chronić swoich użytkowników i dostarczać im wysokiej jakości treści.

  White hat SEO to pozycjonowanie stron internetowych w google, które organicznie podnosi Twój profil. Musisz zdobyć pozycję w rankingu, budując lepsze treści, dostarczając wartość odwiedzającym witrynę i stawiając użytkowników na pierwszym miejscu.

  Z drugiej strony istnieją praktyki black hat SEO. Są to bardziej podejrzane metody, na które krzywo patrzą wyszukiwarki. Techniki czarnego kapelusza próbują oszukać lub manipulować systemem bez dostarczania wartości.

  Poniżej omówimy szczegółowo różne praktyki dotyczące czarnych kapeluszy, których należy unikać.

  Kupowanie linków

  Kupowanie linków zwrotnych polega na płaceniu komuś lub oferowaniu towarów/usług w zamian za link zwrotny.

  Link farming

  PBN i link farming stosują tę samą taktykę, z wyjątkiem tego, że farmy linków niekoniecznie obejmują witryny o wysokim autorytecie lub wygasłe domeny. Farmerzy linków tworzą mnóstwo spamerskich, niskiej jakości stron internetowych, aby budować potężne linki zwrotne poziomu 3, 2 i ostatecznie poziomu 1.

  Maskowanie/przekierowywanie cloaking

  Maskowanie polega na tym, że strona wygląda tak, jakby zawierała jedną rzecz, podczas gdy w rzeczywistości zawiera inną. Witryny okłamują wyszukiwarki dotyczące zawartości strony, aby mogły pozycjonować się pod kątem niepowiązanych terminów.

  Przekierowanie 301 to kolejna technika black hat podobna do maskowania. Tytuł i opis na stronie wyników wyszukiwania pokaże, że dotyczy jednego tematu, ale gdy użytkownik kliknie w link, zostanie przekierowany na zupełnie inną – i niepowiązaną – stronę.

  Spamowanie słów kluczowych

  Wypełnianie treści słowami kluczowymi nie jest świetnym sposobem na zwiększenie rankingu SERP. Po pierwsze, spamowane słowa kluczowe wydają się brzmieć nienaturalnie lub na siłę, co zwiększa współczynnik odrzuceń Twojej strony. Po drugie, Google jest całkiem dobre w łapaniu (i karaniu) witryn spamerskich. Przykładem może być dla mnie powtarzanie w kółko słów „Zaawansowane techniki SEO”.

  Widzisz co zrobiłem? Właśnie dodałem kolejne słowo kluczowe, aby upchnąć tu w artykuł, mówiąc o upychaniu słów kluczowych.

  Kolejną nieskuteczną taktyką czarnych kapeluszy jest używanie niewidzialnych słów kluczowych. Słowa kluczowe są dodawane do tekstu, aby był on odczytywany przez wyszukiwarkę, ale w inny sposób są ukrywane przed użytkownikiem poprzez manipulowanie kolorem, rozmiarem lub rozmieszczeniem tekstu.

  Kopiowanie treści

  Krótko mówiąc, zabieranie treści to plagiat. Jest to bezpośrednie pobieranie części lub całości tekstu z innej witryny. Jest jednym z powodów, dla których Google rozprawia się z duplikatami treści.

  W przeciwieństwie do niektórych innych zaawansowanych technik (które są po prostu nieetyczne), kopiowanie treści jest w rzeczywistości nielegalne, ponieważ używasz cudzej własności intelektualnej jako własnej.

  Wreszcie jest trzecia kategoria: szare SEO, grey hat. Ta kategoria, jak sama nazwa wskazuje, plasuje się gdzieś pomiędzy SEO dla białych i czarnych kapeluszy. Są to praktyki, które nie są ściśle odradzane ani karane przez wyszukiwarki, ale również nie są wyraźnie zachęcane.

  Problem z szarym kapeluszem polega na tym, że podąża on za linią nieetycznych praktyk SEO. Może nie być karane dzisiaj, ale równie dobrze może być karane w przyszłych aktualizacjach algorytmu.

  Zarówno czarne, jak i szare techniki SEO są ryzykowne, a konsekwencje znacznie przewyższają korzyści. Praktyki White Hat SEO są trwałe, bezpieczne i chronią Cię na dłuższą metę.

  Więc chcesz poznać swoje przyszłe efekty pozycjonowania stron? A może interesuje Ciebie kampania w Google.

  Pozycjonowanie swojej strony to trudne zadanie i lepiej zostawić to profesjonalnej agencji takiej jak my. Ruch witryn internetowych, czy nawet mapy google musi być odpowiednio skonwertowany. Dodatkowo Google bierze pod uwagę skuteczne seo które wpływa na wyniki wyszukiwania w google, stan stron konkurencji i pozycjonowanie fraz.

  Pamiętaj pozycjonowanie to proces. Tak samo jak kampanie google.

  Jest jeszcze masa pytań jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę:

  • Co powinienem wybrać – płatne reklamy AdWords czy pozycjonowanie stron www?
  • Co się stanie ze stroną www po przerwaniu pozycjonowania?
  • Co składa się na proces pozycjonowania stron www?
  • Pozycjonowanie lokalne – na czym się skupić?
  • Pozycjonowanie sklepów internetowych – dlaczego warto?
  • Pozycjonowanie stron internetowych a UX, czyli gdzie umieszczać treści?
  • Co więc zrobić żeby znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi?
  • Co wpływa na kolejność wyników wyszukiwania?
  • Czy pozycjonowanie i seo to to samo?
  • Co wpływa na pozycjonowanie stron?
  • Dlaczego pozycjonowanie jest procesem?
  • Co wpływa na pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania?
  • Strategia optymalizacji SEO – co wziąć pod uwagę?
  • Subdomena czy podkatalog – co lepsze dla optymalizacji i pozycjonowania?

  Na część z nich udało nam się odpowiedzieć w tym długim tekście.

  Interesuje Ciebie pozycjonowanie w google?

  Zamów już teraz!

  Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że pozycjonowanie strony w wyszukiwarce i zwiększanie widoczności w google to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  UniqueSEO- Twoje pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach

  Pozycjonowanie stron internetowych

  Chcesz zwiększyć liczbę swoich klientów? Przede wszystkim musisz do nich trafić, czyli dać im szansę się odnaleźć. Korzystając z odpowiedniej strategii SEO sprawisz, że Twoja marka będzie lepiej widoczna w Internecie, a potencjalnie zainteresowane osoby łatwo będą mogły do niej dotrzeć. Omawiamy na czym polega pozycjonowanie, dlaczego jest tak istotne oraz dlaczego warto poprosić nas o wsparcie w tej materii!

  Działanie wyszukiwarek opiera się na prostej zasadzie – mają przedstawiać użytkownikom wyniki najlepiej odpowiadające na ich zapytania, czyli związane z ich intencją, np.: „chcę coś kupić”, „chcę znaleźć jakąś informację, „chcę gdzieś się wybrać”. Po wpisaniu danego słowa lub frazy algorytmy dobierają propozycje zgodne z tym, co chce się uzyskać.

  Wyszukiwarki mają szereg wymogów, na podstawie których oceniają zawartość każdego serwisu dopasowanego do słów uwzględnionych w indeksie. Tworzą wielostronicowy ranking najlepszych wyników, wyświetlając je w określonej kolejności. Większość użytkowników sprawdza jednak zaledwie pierwszą stronę. Z tego względu prowadząc działalność w Internecie powinieneś starać się jak najlepiej spełniać warunki algorytmów. Szereg działań mający prowadzić do dostosowania witryny do wymogów wyszukiwarek internetowych oraz ich zoptymalizowania pod względem technicznym nazywa się pozycjonowaniem.

  Celem biznesowym z punktu pozycjonowania jest to, by dana strona wysoko wyświetlała się użytkownikom, którzy faktycznie są najbardziej zainteresowani jej zawartością. W ten sposób możesz bezpośrednio trafić do klientów, zwiększając zyski oraz rozpoznawalność marki.

  Pozycjonowanie to wieloetapowy, czasochłonny proces, który w perspektywie daje szereg wymiernych korzyści. O SEO warto dbać już od samego początku, podczas tworzenia strony internetowej. Właściwie ją projektując oraz optymalizując możesz zdobyć lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Twoja strona będzie bardziej intuicyjna w obsłudze oraz całkowicie przyjazna dla użytkowników, a do tego po prostu będzie łatwiej dało się ją znaleźć.

  Pozycjonowanie pozwala zdobywać nowych klientów na kilka sposobów. Nie tylko pomaga przyciągnąć ich uwagę, ale też przekonać do konwersji. Dobrze zaprojektowana, responsywna strona jest jak świetnie zorganizowany sklep. Ład na półkach, łatwo dostępne produkty, jasny podział na sekcje i kategorie czy pomocna obsługa sprawiają, że więcej osób ostatecznie decyduje się na zakup.

  Skąd Google wie jakie wyniki i w jakiej kolejności serwować użytkownikowi?

  Pozycjonowanie ma sprawiać, by strona jak najlepiej spełniała wymogi algorytmów wyszukiwarki i wyświetlała się klientom, jako odpowiedź na ich realne potrzeby. Tworząc własną witrynę powinieneś od samego początku myśleć o tym, co chcesz zaoferować klientom oraz jakie informacje im przekazać. Zawartość strony, ale też jej forma mają ogromne znaczenie zarówno dla użytkowników, jak i samej wyszukiwarki. Odpowiednio je dostosowując możesz zwiększyć atrakcyjność oraz widoczność witryny.

  W pozycjonowaniu ogromne znaczenie ma jakość treści publikowanych na stronie – powinny być merytoryczne, unikalne oraz odpowiednio nasycone słowami kluczowymi. Bardzo ważna jest również sama optymalizacja witryny, czyli kwestie techniczne, m.in. czas ładowania, przejrzysty podział kategorii czy responsywność na urządzeniach mobilnych. Najprościej rzecz ujmując, wyszukiwarki najchętniej wybierają witryny, które dostarczają użytkownikom potrzebne informacje w możliwie najlepszej formie.

  Ustalanie organicznych wyników w wyszukiwarce jest skomplikowanym procesem, na który składają się setki różnych czynników. Systemy rankingowe wykorzystują dziesiątki rozmaitych algorytmów. Najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, czyli Google, stosuje m.in. takie algorytmy, jak:

  • Panda – analizuje treści na stronach internetowych, m.in. wyłapując duplikacje, keyword stuffing (nadmierne stosowanie słów kluczowych) czy spam;
  • Pingwin – analizuje link-building, czyli linki prowadzące do innych stron internetowych w sieci;
  • Pirat – wyłapuje strony z nieoryginalnym, plagiatowanym contentem;
  • Koliber – dzięki rozwijającej się technologii AI i NLP weryfikuje tematykę oraz kontekst treści na stronie, tak by w rankingu uwzględniane były witryny najlepiej odpowiadające na zapytanie;
  • Opos – algorytm biorący pod uwagę geolokalizację urządzenia.

  Na ustalanie wyników mają wpływ też ludzie, czyli testerzy Google. Prowadzą ręczne testy i analizy, skupiając się na najpopularniejszych witrynach w Internecie.

  Od czego zależy pozycja strony w wyszukiwarce?

  Jako doświadczeni specjaliści z zakresu pozycjonowania naszą współpracę zaczynamy od analizy sytuacji Klienta oraz jego potrzeb. Tworzymy odpowiednią strategię SEO, przystosowaną do indywidualnych wymagań. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest inny – czasami można np. zrezygnować z pewnych działań, bo nie są po prostu potrzebne. Nie ma uniwersalnego przepisu na pozycjonowanie, dlatego zawsze dostosowujemy naszą pracę do konkretnego przypadku.

  Czynniki mające wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce dzieli się na dwie kategorie:

  on-site (działania na stronie):

  • jakość treści i ich forma (m.in. odpowiednia liczba znaków, brak duplikacji, unikalność);
  • słowa kluczowe (w odpowiednim natężeniu);
  • intencja użytkownika;
  • optymalizacja META;
  • linkowanie wewnętrzne;
  • ilustracje oraz atrybuty alt (opis alternatywny);
  • optymalizacja techniczna (m.in. usuwanie błędów, poprawa czasu ładowania, dostosowanie do urządzeń mobilnych, stosowanie adresów kanonicznych).

  off-site (działania poza stroną):

  • link-building;
  • kampania reklamowa w social media;
  • geolokalizacja i personalizacja;
  • content marketing.

  Odpowiednio pracując nad wybranymi zagadnieniami można po czasie znacznie zwiększyć liczbę wejść na stronę oraz przyczynić się do wyraźnego wzrostu konwersji.

  Co to jest pozycjonowanie stron www?

  Pozycjonowanie stron www to uogólniające określenie odnoszące się do działań, które przyczyniają się do zwiększenia widoczności witryny w wyszukiwarce. Mają na celu doprowadzić do tego, by pojawiała się na możliwie najwyższym miejscu SERP (ang. Search Engine Results Page) po wpisaniu określonych fraz (słów kluczowych). Aby było to możliwe, trzeba odpowiednio zoptymalizować stronę, tak by spełniała wymogi algorytmów Google oraz oczekiwania docelowej grupy odbiorców.

  W pozycjonowaniu stron www ogromne znaczenie ma SEO (ang. Search Engine Optimization), ale też szereg innych kwestii. To zaawansowana procedura, która w każdym przypadku przebiega inaczej. Przede wszystkim polega na dostosowaniu witryny pod względem technicznym, a także merytorycznym.

  Strona musi być wypełniona wartościową treścią, której jakość jest oceniana przez rozwijające się algorytmy wykorzystujące uczenie maszynowe, coraz lepiej rozpoznające naturalny język. Na podstawie analizy zawartości określa się topical authority, czyli poziom merytoryczny tekstu w porównaniu do innych, podobnych witryn.

  Pozycja strony jest w dużej mierze zależna od robotów Google, które uważnie analizują jej zawartość. Twoja witryna powinna być tak przystosowana, by mogły ją szybko, w całości zindeksować. Aby było to możliwe, należy zadbać o odpowiedni crawl budget – prawidłowo ustalić liczbę stron lub adresów URL witryny, które Googlebot po uwzględnieniu Crawl Rate Limit oraz Crawl Demand podda analizie. Chociaż nie jest to jeden z współczynników rankingowych, ma wpływ na działanie strony oraz to, jak jest odbierana przez algorytmy.

  W pozycjonowaniu ogromne znaczenie mają także linki – ważne jest zarówno linkowanie wewnętrzne (dobra nawigacja na stronie, która pomaga dotrzeć robotom oraz użytkownikom do wszystkich treści), jak i zewnętrzne, czyli tzw. link-building. Jednym z najważniejszych czynników rankingowych są wartościowe odnośniki do witryny, umieszczone na powiązanych tematycznie stronach.

  Dbanie o SEO pozwala zwiększyć popularność strony, czyli liczbę wejść. Dodatkowe działania mogą jednak pomóc zachęcić odwiedzających do przeglądania witryny oraz konwersji, np. zakupu produktu lub usługi, rejestracji czy wypełnienia formularza.

  Pozycjonowanie ma także niebagatelny wpływ na tzw. brand awarness, czyli świadomość marki. Kiedy Twoja działalność staje się bardziej rozpoznawalna, automatycznie trafia do większej grupy docelowej. Przy tym wzbudza większe zaufanie – ludzie naturalnie przychylniej traktują to, co już znają/kojarzą.

  Istotnym elementem pozycjonowania jest również aktywność mediach społecznościowych, czyli tzw. social signals. Ogromny wpływ na widoczność strony mają naturalnie pozyskiwane linki zewnętrzne. Odpowiednio prowadzona kampania reklamowa może przyczynić się do tego, że zadowoleni klienci będą np. polecać kupione produkty za pośrednictwem swoich profili, wstawiając linki do Twojej strony.

  Pozycjonowaniem stron www powinien zajmować się zespół specjalistów, który trafnie oceni sytuację oraz ustali skuteczny plan działania. Jeśli jesteś nastawiony na jak najlepsze efekty, czyli realne zyski, powierz swoją stronę profesjonalistom.

  Czy pozycjonowanie jest skuteczną strategią z perspektywy biznesowej

  Pozycjonowanie jak najbardziej może być skuteczną strategią z perspektywy biznesowej. Zajmowanie się SEO jest obligatoryjnym czynnikiem prowadzenia działalności w Internecie – można porównać je do dbania o porządek w prowadzonym sklepie. Optymalizacja strony z perspektywy wyszukiwarki oraz użytkownika pozwala zapewniać odbiorcom to, czego faktycznie oczekują i potrzebują. Dzięki pozycjonowaniu da się pozyskiwać widoczność oraz ruch na stronie przez 24/7, bez konieczności płacenia za dodatkową reklamę.

  Obserwując, analizując oraz na bieżąco optymalizując prowadzoną witrynę stale trzyma się rękę na pulsie, co pozwala osiągać coraz lepsze wyniki. Kierując ruch z wyszukiwarki Google na odpowiednią podstronę prowadzi się potencjalnych klientów do miejsca, które może skutecznie zachęcić ich do zakupu. Prawidłowo odczytując ich intencje da się najlepiej wykorzystać schemat działania algorytmów wyszukiwarki. W ten sposób zabiegi związane z pozycjonowaniem bezpośrednio przyczyniają się do podniesienia współczynnika konwersji/sprzedaży, czyli większych zysków. Inwestując w pozycjonowanie inwestujesz w rozwój swojej firmy.

  Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

  Pozycjonowanie strony internetowej daje wiele wymiernych korzyści. Pozwala pozyskać ruch, zwiększyć rozpoznawalność marki, a także generować większe zyski. Z naszą pomocą możesz znacznie poprawić widoczność swojej witryny w Google. Dlaczego warto skupić się głównie na tej wyszukiwarce?

  • 97% polskich Internautów korzysta z wyszukiwarki Google;
  • w 2020 główna strona Google była najczęściej odwiedzaną witryną – odnotowano ponad 92 miliardy wejść;
  • Google posiada 91% udziałów wśród wszystkich wyszukiwarek;
  • Google przetwarza ponad 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie;
  • zapytania produktowe stanowią 35% zapytań w Google;
  • 72% użytkowników po znalezieniu informacji na temat określonego produktu wybiera najbliżej położony sklep z listy wyszukiwań;
  • 70-80% użytkowników skupia się na naturalnych wynikach wyszukiwania (pomija płatne linki reklamowe).

  Pozycjonowanie w Google jest aktualnie najbardziej rentownym i skutecznym sposobem na zwiększenie grona odbiorców, podniesienie rozpoznawalności marki, poprawę wizerunku firmy oraz uzyskanie większych przychodów ze sprzedaży. Dzięki nam możesz osiągnąć najlepsze wyniki, dostosowując się do aktualnych trendów.

  [źródło: https://toponline.pl/blog/top-10-statystyk-google-ktore-powinienes-znac-w-2021-roku]

  Czy pozycjonowanie jest dla każdego ?

  Chociaż pozycjonowanie jest niezwykle popularne, wbrew pozorom nie zawsze jest sens się nim zajmować. Przede wszystkim trzeba mieć na względzie to, że usługa ta daje efekty po czasie. Jeśli nie jesteś w stanie czekać na wyniki przez min. 6 miesięcy, nie powinieneś decydować się na taką współpracę.

  Czas oczekiwania nie jest jednak jedynym kryterium, które pozwala ocenić zasadność pozycjonowania. Z tego względu zawsze w pełni indywidualnie podchodzimy do każdego Klienta, przeprowadzając zaawansowaną analizę wstępną. Dzięki takim narzędziom jak np. Senuto czy Ahrefs sprawdzamy aktualny potencjał Twojej witryny oraz weryfikujemy to, jakie zmiany należałoby wprowadzić. Na podstawie naszych obserwacji możemy zaproponować optymalne rozwiązanie w danej sytuacji. W jakich przypadkach mogą pojawić się problemy?

  Biznes niewyszukiwany online

  Nie masz pewności, czy Twoi klienci znajdują Cię za pośrednictwem Sieci? Zdarza się, że przedstawiciele branż skierowanych np. do starszych odbiorców osiągają niskie wyniki w Internecie. Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy dla Ciebie analizę – sprawdzimy ruch na stronie oraz liczbę użytkowników odwiedzających ją z wyników organicznych, a także inne istotne parametry.

  Wysoki próg wejścia dla niektórych biznesów (np. biznes fashion)

  W wybranych branżach SERP został zdominowany przez duże brandy, dlatego realne szanse na konkurowanie z nimi są naprawdę niewielkie. Budżet, który trzeba by przeznaczyć na odpowiednie wypozycjonowanie, byłby po prostu nieopłacalnie wysoki. Przedstaw nam swoją działalność, a my sprawdzimy, czy masz szansę się wybić.

  Kampanie krótkookresowe (np. developer mieszkań)

  Na realne efekty pozycjonowania stron w większości przypadków trzeba czekać średnio przynajmniej 6 miesięcy. Z tego względu nie ma sensu zajmować się nim przy okazji krótkich kampanii, np. promujących sprzedaż mieszkań w małym bloku. W takiej sytuacji rozsądniej jest zainwestować w reklamy Google ADS – skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy dla Ciebie najbardziej opłacalną kampanię.

  Ile trwa pozycjonowanie?

  Często słyszymy pytania: „Ile trwa pozycjonowanie?” czy „Kiedy można liczyć na wyniki pozycjonowania?”. W praktyce trudno jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć, ponieważ proces ten jest wieloetapową, skomplikowaną procedurą. Jego przebieg jest zależny od wielu różnych czynników, do których zalicza się m.in.:

  • rodzaj branży (m.in. nawyki grupy odbiorców, specyfika oferowanych produktów/usług, rozmiar konkurencji);
  • aktualna sytuacja firmy i stan strony (np. chaotycznie zaprojektowaną witrynę trzeba gruntownie przebudować);
  • wiek i historia domeny (starszą witrynę łatwiej jest wypozycjonować, ale trzeba nad nią popracować, np. należy wykonać analizę treści i odnośników);
  • zmiany w algorytmach Google (co jakiś czas wprowadzane są mniejsze lub większe modyfikacje w działaniu robotów wyszukiwarki);
  • budżet (im więcej się zainwestuje, tym można wykonać więcej niezbędnych analiz oraz działań).

  Niezwykle ważnym czynnikiem mającym wpływ na czas pozycjonowania jest też dobór słów kluczowych. Orientacyjnie, strona może znaleźć się w pierwszej dziesiątce wyników po:

  • ok. 3 miesiącach przy pozycjonowaniu na frazy mało popularne,
  • ok. 3-9 miesiącach przy pozycjonowaniu na frazy średnio popularne,
  • ponad 9-12 miesiącach na frazy bardzo popularne.

  Średnio przyjmuje się, że pierwsze efekty pozycjonowania zauważa się po min. 6 miesiącach. Stwierdzenie to jest jednak bardzo ogólne, dlatego nie zawsze znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości – czasami proces ten może przebiegać szybciej, a czasami wolniej. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by dobrać optymalną, najbardziej opłacalną strategię działania.

  Strona www – Fundament posiadania biznesu on-line

  Fundamentem prowadzenia działalności w Sieci jest funkcjonalna, estetyczna, intuicyjna w obsłudze strona. Zanim zacznie się zgłębiać tajniki pozycjonowania, warto zadbać o podstawy SEO, czyli zagadnienia związane z optymalizacją techniczną. Dobrze zaprojektowana oraz wykonana witryna ma ogromne znacznie dla SEM, czyli działań marketingu w wyszukiwarce. Od jej formy zależne są m.in. stawki reklam w kampaniach Google ADS, dlatego warto dbać o architekturę strony oraz o jej parametry techniczne, nawet jeśli ostatecznie nie chce się inwestować w pozycjonowanie.

  Strona www i jej budowa na podstawie strategii SEO

  Budowę strony powinny poprzedzać wnikliwy research oraz uważna analiza. Inwestowanie w pozycjonowanie nie ma sensu, jeśli architektura witryny jest nieprawidłowa. Strona musi być dostosowana do standardów W3C oraz napisana w odpowiednim języku. Do tego powinna być również odpowiednio zaprojektowana pod względem graficznym, tak by była przyjazna w odbiorze na różnych urządzeniach. Ogromne znaczenie mają m.in.:

  • tytuł i opis serwisu (znaczniki META);
  • struktura linków (krótkie, bez cyfr i znaków specjalnych itp.);
  • linkowanie wewnętrzne (prawidłowe odsyłacze do podstron);
  • optymalizacja obrazów (m.in. właściwy rozmiar, nazewnictwo, alt);
  • mapa strony;
  • usuwanie błędów (np. przekierowania w przypadku błędów 404);
  • unikanie powielonych treści (np. poprzez wskazanie wersji preferowanej za pomocą adresów kanonicznych).

  W kontekście audytu SEO równie ważne są analiza treści, jak i sama budowa strony. Jeśli planujesz stworzyć nową witrynę, powinieneś od razu mieć to na względzie. Łatwiej jest poprawnie zacząć niż przebudowywać istniejącą witrynę.

  Pozycjonowanie jako strategia długofalowa

  Pozycjonowanie strony to proces rozłożony w czasie. Nawet najlepiej zoptymalizowana witryna w pewnym momencie może stopniowo lub nagle stać się o wiele mniej widoczna i gorzej odbierana przez zmieniające się algorytmy Google. Z tego względu najrozsądniej jest korzystać ze stałego wsparcia profesjonalistów, którzy na bieżąco podpowiadają, co należy robić. Przeprowadzimy optymalizację Twojej strony, tak by długo zapewniała Ci najlepsze wyniki. Przy tym będziemy cały czas ją nadzorować, sugerując kolejne działania. Witryna Twojej firmy stanowi jej wizytówkę, dlatego musisz o nią odpowiednio dbać. Nawiąż z nami stałą współpracę, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

  Brand Awarness

  Zoptymalizowana strona zwiększa świadomość brandu. Większość potencjalnych klientów szukając informacji o danej marce czy produkcie najpierw zagląda do Internetu. Zadbaj o to, by zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie, a zdobędziesz rozpoznawalność oraz umocnisz swoją pozycję na rynku. Popularne, znane marki zawsze cieszą się większym zaufaniem oraz są chętniej wybierane.

  Pozycjonowanie stron w Google – korzyści dla Ciebie

  Pozycjonowanie stron w Google daje wiele wymiernych korzyści, do których można zaliczyć m.in.:

  • poprawę widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania,
  • łatwe docieranie do potencjalnych klientów,
  • pozyskiwanie odnośników z naturalnych źródeł (np. z polecenia zadowolonych klientów),
  • możliwość oceny efektów swoich działań (np. łatwiejsze obliczenie współczynnika ROI – ang. return on investment = zwrot z inwestycji),
  • wyprzedzenie konkurencji,
  • SEO PR (działania znacznie ułatwiające e-marketing, związane np. z prowadzeniem profili w social media czy bloga branżowego).

  Wszystkie wymienione korzyści na różne sposoby prowadzą do zwiększenia ruchu na stronie oraz poprawy rozpoznawalności marki, co w efekcie przyczynia się do lepszych zysków.

  Jak wykorzystać ruch osiągnięty z pozycjonowania?

  Ruch zagwarantowany przez odpowiednie pozycjonowanie strony można wykorzystać na wiele sposobów. Szczególne znaczenie mają:

  • strona główna – powinna być przejrzysta i funkcjonalna, tak by skutecznie zachęcała do dalszej eksploracji witryny. Warto umieścić na niej najważniejsze informacje oraz widoczne odnośniki do podstron;
  • strony sprzedażowe – osoby odwiedzające powinny od razu mieć możliwość łatwej konwersji. Przejrzyście oferowane produkty/usługi, a także jasny przebieg transakcji sprawiają, że większy odsetek odwiedzających zdecyduje się na zakup;
  • blog – osoby odwiedzające stronę warto zatrzymać na niej na dłużej, np. za pomocą ciekawych artykułów eksperckich. Nie tylko skutecznie przykuwają uwagę, ale też mogą przekonać do zakupu konkretnego produktu/usługi (np. gdy stworzy się ranking), a także sprawiają, że strona wydaje się bardziej profesjonalna;
  • budowanie pozycji eksperta – oferując swoim obiorcom treści na wysokim poziomie możesz sprawić, że Twoja firma będzie odbierana jako jedna z najlepszych w danej dziedzinie. Przez to łatwo będziesz zdobywać zaufanie potencjalnych klientów. Kiedy zaś użytkownicy zaczną się na nią powoływać (np. przesyłając lub udostępniając linki do opublikowanych przez Ciebie materiałów), będą dodatkowo zwiększać ruch oraz rozpoznawalność marki;
  • brand awarness – duży ruch na stronie powinien prowadzić do konwersji albo zwiększenia świadomości marki. Zadbaj o to, by publikowane treści były atrakcyjne oraz zapadały w pamięć, a Twoja marka szybko stanie się rozpoznawalna w Internecie;
  • remarketing – niektórzy klienci dokonają jednego zakupu, a następnie tracą zainteresowanie. Inni zaś pojawili się na stronie, ale z jakichś przyczyn zrezygnowali z konwersji. Dzięki pozycjonowaniu i innym działaniom marketingowym off-site można skutecznie ponownie przekonać ich do sprawdzenia oferty, np. za pośrednictwem social media czy personalizowanego mailingu.

  Samo pozycjonowanie nie wystarczy – duży ruch nie gwarantuje sukcesu. Klienci mogą znajdować Twoją stronę i na nią wchodzić, ale zaraz ją opuszczać. Z naszą pomocą najlepiej wykorzystasz zwiększoną widoczność witryny, by jak najwięcej na niej zyskać.

  Główne czynniki wpływające na pozycje w wyszukiwarce Google

  Chociaż w praktyce dokładna liczba czynników, które wpływają na pozycję danej strony w SERP nie jest znana, nasi specjaliści od pozycjonowania dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu są w stanie wyróżnić najważniejsze zagadnienia. Uważnie obserwujemy zmiany, dlatego jesteśmy na bieżąco z rozwiązaniami stosowanymi przez Google oraz aktualnymi trendami SEO. Skupiamy się na najbardziej istotnych kwestiach, by osiągnąć najlepsze efekty.

  Content na stronie

  Wartościowe treści powinny być aktualne, unikalne i właściwie nasycone słowami kluczowymi. Publikowane na stronie teksty muszą być merytoryczne, przystępne, a także oryginalne (nie mogą się duplikować lub być splagiatowane). Do tego oczywiście powinny być powiązane z tematyką branżową. Algorytmy Google coraz lepiej analizują i interpretują język naturalny, dlatego rola treści stale wzrasta – obecnie jest uznawana za jeden z najważniejszych czynników rankingowych.

  Tekst powinien być uzupełniony przez odpowiednio dobrane i przystosowane ilustracje. Użytkownicy w pierwszym odruchu zwracają na nie uwagę, dlatego dobrze, by były estetyczne, a przy okazji informacyjne. Dużą popularnością cieszą się przejrzyste infografiki. Publikowane obrazy muszą mieć odpowiedni format, a także atrybut alt – tekst alternatywny, wyświetlający się w określonych przypadkach zamiast grafiki, np. przy słabym połączeniu z Internetem (jest istotny dla robotów indeksujących, które na jego podstawie sczytują zawartość ilustracji).

  Na stronie warto również umieścić dodatkowe materiały multimedialne, np. nagrania wideo czy animacje. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, ponieważ zbyt duży natłok bodźców może skutecznie zniechęcić odbiorców do przebywania na stronie.

  Przeprowadzimy audyt treści albo pomożemy Ci je zaplanować i stworzyć, tak by Twoja strona była jak najbardziej wartościowa dla odbiorców oraz algorytmów Google.

  Zagadnienia techniczne

  W kontekście optymalizacji ogromne znaczenie mają zagadnienia techniczne. Strona musi mieć odpowiednią architekturę oraz hosting, tak by szybko się ładowała i płynnie działała. Użytkownicy, a także roboty Google wybierają witryny sprawnie obsługiwane w wersji desktop, ale też mobile. Z tego względu musisz zadbać o responsywność na wszystkich urządzeniach.

  Do tego oczywiście Twoja domena powinna posiadać certyfikat SSL, który nie tylko zwiększa jej wiarygodność, ale jest też premiowany przez roboty Google. Ważne jest też, by warstwa logiczna struktury dokumentu została odpowiednio oddzielona od jego prezentacji, np. przez CSS.

  Istotne jest również wyeliminowanie wszystkich błędów, np. ograniczenie ilości stron 404. Koniecznie musisz też rozwiązać problem powielonej treści, najlepiej poprzez wskazanie preferowanej wersji przy pomocy adresów kanonicznych z poziomu kodu HTML lub nagłówka HTTP, a w przypadku zawartości błędnie powielonej stosując przekierowanie 301 (przekierowanie stałe pod inny URL).

  Z naszą pomocą Twoja strona zostanie najlepiej przygotowana pod kątem technicznym, tak by zawsze działała sprawnie i bez zarzutu.

  Linkowanie

  Linkowanie wewnętrzne pomaga łatwo dotrzeć do wszystkich treści użytkownikom, ale też robotom indeksującym. Zapewnia prawidłową nawigację na stronie, ułatwiając poruszanie się po niej. Odpowiednio zaprojektowane pozwala szybko przenosić klientów do promowanych podstron. Powinno być umieszczone w osobnym menu witryny, ale też zostać sprytnie rozlokowane w samej treści. Pomożemy Ci stworzyć mapę strony, która będzie najbardziej funkcjonalna.

  Zachowania behawioralne

  Bardzo ważnym zagadnieniem są również zachowania behawioralne, czyli reakcje użytkowników odwiedzających daną stronę. Dzięki nim algorytmy mogą łatwiej wyłapać nadużycia, a więc odróżnić wartościowe witryny od tych jedynie poprawnie zoptymalizowanych. Do czynników behawioralnych zalicza się m.in.:

  • współczynnik odrzuceń (sesja obejmująca tylko jedną stronę),
  • czas spędzony na stronie,
  • liczba podstron na sesję,
  • CTR danego słowa kluczowego,
  • CTR całej domeny,
  • wejścia bezpośrednie,
  • powtarzalność wejść,
  • liczbę komentarzy,
  • dwell time (czas pomiędzy kliknięciem, a powrotem do wyników wyszukiwania).

  Zadbamy o to, by Twoja strona była dobrze widoczna w wyszukiwarce oraz atrakcyjna dla odwiedzających. Zainteresowani jej treścią będą spędzać na niej więcej czasu, co zwiększa szanse na konwersję oraz pomaga zapamiętać markę.

  Social signals

  Linki nofollow z portali społecznościowych nie mają wpływu na pozycjonowanie, ale efektywna kampania reklamowa w social media pozwala zdobyć linki z atrybutem dofollow. Najwięcej korzyści dają sytuacje, w których użytkownicy dzielą się między sobą odsyłaczami do np. polecanych produktów. Pomożemy Ci tak poprowadzić profile, by Twoja strona była w stanie zdobyć jak najwięcej tzw. social signals.

  Lokalizacja

  Pozycjonowanie lokalne jest bardzo ważnym kryterium, ponieważ klienci często szukają informacji o przedsiębiorstwach i innych miejscach z najbliższego otoczenia. Algorytmy Google wykorzystują dane z GPS używanego urządzenia, przedstawiając wyniki np. z miasta, w którym akurat znajduje się użytkownik. Dzięki nam bezbłędnie trafisz do klientów lokalnych oraz osób zainteresowanych z okolicy.

  Nasze usługi

  Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić! Zapoznaj się z ofertą naszych usług związanych z pozycjonowaniem i SEO:

  Audyt SEO

  Przeprowadzamy uważny audyt SEO, oceniając czynniki weryfikowane przez algorytmy Google. Sprawdzamy poziom optymalizacji strony, a następnie sugerujemy, co trzeba zmienić lub udoskonalić, tak by była lepiej przystosowana do wymogów wyszukiwarki.

  Strategia SEO

  Na podstawie wstępnej analizy przygotowujemy spersonalizowaną, odpowiednio dostosowaną strategię SEO. Planujemy długofalowe działania, które w efekcie doprowadzą do poprawy widoczności strony oraz zwiększenia ruchu i konwersji.

  Optymalizacja on-site

  Przeprowadzamy optymalizację on-site, wprowadzając niezbędne zmiany pod kątem technicznym. Dostosowujemy również jakość oraz formę publikowanych treści, tak by były jak najbardziej wartościowe i przystępne.

  Content Marketing

  Tworzymy wartościowe teksty content marketingowe, które pomagają przyciągnąć oraz utrzymać uwagę potencjalnych klientów. Świadczymy różnorodne usługi z zakresu copywritingu SEO, mającego ogromny wpływ na pozycjonowanie.

  Link-building

  Zdobywamy wartościowe linki zewnętrzne, które mają realny wpływ na pozycję strony. Tworzymy artykuły sponsorowane, pomagamy nawiązać współpracę z innymi firmami, a także realizujemy strategie pozwalające uzyskać linki naturalne.

  Content plan

  Tworzymy zaawansowany plan tworzenia contentu, który faktycznie ma wpływ na pozycjonowanie. Przeprowadzamy wnikliwe analizy, dzięki którym zyskujemy niezbędne dane na temat tego, jakie treści warto publikować.

  Na czym polega proces pozycjonowania stron

  Proces pozycjonowania stron jest długą, zaawansowaną procedurą. Kompleksowo Cię przez nią przeprowadzimy, gwarantując Ci profesjonalne wsparcie na każdym etapie. Co wchodzi w zakres oferowanych przez nas usług z zakresu SEO i pozycjonowania?

  Analiza

  Zanim przystąpimy do działania, uważnie zapoznajemy się z sytuacją. Weryfikujemy stan strony oraz jej historię albo poznajemy oczekiwania co do jej przyszłej formy. W ten sposób możemy najlepiej zrozumieć zlecenie oraz zaplanować kolejne działania. Dzięki temu w trakcie pracy nic nas nie zaskoczy, a obrana strategia będzie miała największe szanse na powodzenie.

  Czym jest analiza SEO?

  Analiza SEO polega na przeprowadzeniu szeregu badań i testów, które pozwalają ocenić, jak aktualnie jest wypozycjonowana strona albo w jaki sposób należy ją przygotować, by mogła osiągnąć wysoką pozycję. Najważniejsze informacje oraz wnioski uzyskujemy korzystając z nowoczesnych narzędzi i programów do analizy SEO.

  Słowa kluczowe a analiza SEO

  Analiza słów kluczowych jest jednym z najważniejszych elementów tego procesu. Dzięki niemu można zidentyfikować terminy oraz wyrażenia, które są wpisywane przez użytkowników szukających konkretnych stron w Sieci. Mając świadomość tego, jakie frazy są najczęściej wykorzystywane przez grupę docelową, można odpowiednio dostosować publikowane treści.

  Analiza konkurencji SEO

  Kolejnym ważnym zagadnieniem jest analiza konkurencji SEO. Pomaga uzyskać wiele cennych informacji, które można wykorzystać podczas tworzenia własnej strategii działania. Obserwowanie bezpośredniej konkurencji pozwala sprawdzić, jakie działania są najskuteczniejsze, które frazy najlepiej się pozycjonują itp. Na podstawie badań przeprowadzanych za pomocą specjalnych programów SEO da się również oszacować budżet potrzebny na realizację zlecenia.

  Analiza SEO

  Do wykonywanych przez nas działań z zakresu analizy SEO zalicza się:

  • audyt istniejących treści,
  • analiza konkurencji,
  • ocena potencjału,
  • znalezienie grupy docelowej,
  • oszacowanie opłacalności usługi oraz jej kosztów,
  • oszacowanie przyrostu w czasie.

  Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do wykonania zlecenia oraz dokładnie, w przejrzysty sposób przedstawiamy wszystkie wyciągnięte przez nas wnioski.

  Strategia SEO

  Po zebraniu niezbędnych danych możemy przystąpić do przygotowania szczegółowego planu działania. Tworzymy koncepcję dostosowaną do aktualnej sytuacji, realnych możliwości, a także Twoich oczekiwań.

  Czym jest strategia SEO?

  Strategia SEO to kompleksowy, długofalowy plan, który ma na celu doprowadzić do zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania Google. Obejmuje rozmaite działania z zakresu SEO i optymalizacji witryny, ale też przygotowywania personalizowanych treści, prowadzenia kampanii w social media itp.

  Rodzaje strategii SEO

  Ponieważ nie ma jednego przepisu na skuteczne pozycjonowanie, wyróżnia się kilka rodzajów strategii SEO, m.in.:

  • ogólnopolskie – mające zwiększyć widoczność strony dla użytkowników z całej Polski;
  • lokalne – pomagające trafić do klientów z najbliższej okolicy, np. danego miasta;
  • sezonowe – zwiększające widoczność strony w danym okresie, np. przed świętami Bożego Narodzenia;
  • zagraniczne – przyczyniające się do lepszego pozycjonowania strony dla użytkowników z zagranicy;
  • SEO PR – prowadzenie działań off-site, umożliwiających lepsze pozycjonowanie strony oraz poprawę wizerunku marki.

  Jako doświadczeni specjaliści zawsze dobieramy najlepszy wariant. Odpowiednio dostosowujemy się do Twoich potrzeb i warunków, tak byś mógł osiągnąć optymalne efekty.

  Strategia SEO

  Tworząc strategię SEO bierzemy pod uwagę m.in.:

  • architekturę strony (zagadnienia techniczne),
  • architekturę informacji (publikowane treści),
  • content plan,
  • ilość linków zewnętrznych.

  Planujemy kolejne działania na podstawie wykonanych wcześniej analiz, co zwiększa szansę na powodzenie oraz pomaga możliwie najszybciej uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

  Optymalizacja strony www

  W pozycjonowaniu ogromne znaczenie ma optymalizacja strony www, czyli przystosowanie jej do wymogów wyszukiwarki. Wiąże się z rozmaitymi działaniami on-site, które mają bezpośredni wpływ na jej widoczność w wynikach. W ten sposób można sprawić, że witryna jest po prostu wyżej rankowana przez algorytmy Google.

  Czym jest optymalizacja strony www?

  Optymalizacja strony www to edycja kodu źródłowego witryny, która ma doprowadzić do tego, by jak najlepiej spełniała wymogi algorytmów wyszukiwarek internetowych oraz oczekiwania użytkowników. Polega m.in. na eliminacji błędów technicznych, przystosowaniu parametrów do urządzeń mobilnych czy odpowiednim zaaranżowaniu elementów graficznych.

  Dlaczego optymalizacja strony www jest taka ważna?

  Niezoptymalizowana strona nie może zostać odpowiednio wypozycjonowana. Kwestie techniczne to absolutna podstawa. Nawet jeśli umieścisz na stronie wartościowe, przydatne, unikalne treści, działania SEO i tak mogą być nieefektywne. Przez to inwestując w nie stracisz tylko czas oraz pieniądze.

  Optymalizacja strony www

  W ramach optymalizacji strony www zajmujemy się m.in.:

  • optymalizacją treści (w oparciu o specjalistyczne programy, takie jak np. Surfer SEO):
  • dopasowaniem znaczników META,
  • rozmieszczeniem słów kluczowych,
  • doborem adekwatnych nagłówków,
  • aranżacją menu i innych elementów nawigacyjnych,
  • ustawianiem atrybutu alt dla elementów graficznych oraz innych multimediów,
  • linkowaniem wewnętrznym,
  • optymalizacją techniczną:
  • zmianą architektury strony,
  • eliminowaniem błędów (np. 404),
  • usuwaniem duplikacji (np. przekierowania 301),
  • poprawą czasu ładowania strony,
  • przystosowaniem wyświetlania na formacie desktop i mobile.

  Przeprowadzamy audyt, znajdujemy problemy oraz przedstawiamy gotowe rozwiązania. Dzięki nam nie tylko roboty indeksujące będą łatwiej trafiać na Twoją stronę, ale też będzie ona ogólnie lepiej odbierana przez użytkowników.

  Link-building

  Bardzo ważnym elementem pozycjonowania są linki zewnętrzne, pozyskiwane na drodze współpracy z innymi jednostkami, a także zdobywane w sposób naturalny. Zwiększają wiarygodność strony, jeśli pochodzą z portali tematycznie powiązanych.

  Czym jest link-building?

  Link to odsyłacz, po którego kliknięciu zostaje się przeniesionym w inne miejsce. Może być umieszczony w tekście w sposób naturalny albo pod anchorem (fraza, pod którą ukryty jest odnośnik), bannerem, grafiką itp.

  Link-building to proces polegający na umieszczaniu linków prowadzących do Twojej strony na zewnętrznych witrynach, przyczyniający się do poprawienia pozycji w wyszukiwarce, a także zwiększenia ruchu. Algorytmy pozytywnie oceniają odnośniki pochodzące z witryn o podobnej tematyce, ponieważ generują naturalne wyniki.

  Rola linków w pozycjonowaniu

  Linkowanie zewnętrzne jest jednym z kluczowych elementów pozycjonowania. Znaczenie ma nie ilość, ale jakość pozyskanych odnośników, dlatego link-building jest zaawansowanym procesem. Hiperłącza można zdobyć na wiele różnych sposobów, poprzez np. katalogi, fora internetowe, strony tematyczne, portale społecznościowe czy artykuły sponsorowane.

  Link-building

  Link-building jest realizowany na najwyższym poziomie:

  • dostarczamy plan link-buildingowy z planem wydawniczym,
  • wdrażamy niezbędne działania i nawiązujemy współprace,
  • prowadzimy rozbudowane, długofalowe kampanie link-buildingowe.

  Pozyskujemy wartościowe odsyłacze, które mają realny wpływ na pozycjonowanie. Nie korzystamy z własnych, sztucznie stworzonych stron zapleczowych czy innych praktyk, które mogą być traktowane jako nadużycia. Dzięki nam Twoja strona będzie polecana i wspominana w Sieci w sposób, który pomoże Ci skutecznie zwiększyć widoczność oraz zdobyć nowych klientów.

  Content

  W ostatnich latach algorytmy Google coraz bardziej zaczynają zwracać uwagę na jakość treści publikowanych na stronach. Ponieważ rośnie rola optymalizacji witryn, powinieneś wypełniać je zawartością wartościową zarówno dla Twoich klientów, jak i robotów Google.

  Czym jest SEO content?

  SEO content to treści, które są przede wszystkim dostosowane do potrzeb odbiorców, ale w dużym stopniu uwzględniają także wymogi wyszukiwarek. Aby dobrze wypozycjonować stronę, trzeba zadbać o harmonię pomiędzy kwestiami technicznymi oraz merytorycznymi.

  Dlaczego SEO content jest ważny w pozycjonowaniu?

  Wartościowy content to treści, które są merytoryczne, oryginalne (niezduplikowane, niesplagiatowane) oraz powiązane tematycznie z profilem strony. Rozwój technologii NLP sprawia, że algorytmy Google coraz lepiej rozpoznają język naturalny i są w stanie ocenić wartość publikowanych materiałów. Jeśli jednak chce się osiągnąć najlepsze efekty, trzeba dodatkowo zadbać o odpowiednią liczbę znaków, a także właściwe nasycenie frazami kluczowymi. Tak przygotowane treści to właśnie tzw. SEO content, który jest najlepiej indeksowany przez roboty Google.

  SEO content

  Dostarczając SEO content oferujemy:

  • rozbudowany plan contentowy,
  • szczegółowy plan pisania tekstów,
  • usługi doświadczonych SEO copywriterów.

  Przygotowujemy treści, które doskonale wypełniają oraz uzupełniają Twoją stronę. Dzięki temu staje się atrakcyjna dla algorytmów wyszukiwarki i wyświetla się na wysokiej pozycji w wynikach. Do tego jest też po prostu wartościowa dla Twoich klientów, co pomaga przekonać ich do konwersji oraz ma niebagatelny wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku marki.

  Monitoring oraz analiza postępów działań pozycjonerskich

  Pozycjonowanie to długotrwały proces, dlatego wymaga stałego nadzoru. Jedynie kontrolując jego postępy można ocenić, czy zastosowane metody są najbardziej rentowne. Często w trakcie da się odkryć nowe możliwości i ukryty potencjał, dlatego zawsze staramy się trzymać rękę na pulsie.

  Czym jest monitoring oraz analiza postępów działań pozycjonerskich?

  Monitoring oraz analiza postępów działań pozycjonerskich polegają na stałej obserwacji realizowanych zadań oraz prowadzeniu rozmaitych badań i testów, pozwalających ocenić dotychczas osiągane efekty. Warto sprawdzać m.in. wybrane słowa kluczowe oraz popularne frazy, by być w stanie poprawiać swoją widoczność, a także utrzymać dobrą pozycję.

  Dlaczego monitoring oraz analiza są ważne w kontekście SEO?

  Monitoring oraz analiza są niezwykle ważne w kontekście SEO, ponieważ działania związane z pozycjonowaniem często muszą być dostosowywane na bieżąco – nie ma jednego przepisu na to, jak osiągnąć dobre wyniki. W ten sposób sprawdza się również, czy wdrożona strategia jest opłacalna oraz wyłapuje się ewentualne niedociągnięcia. Nie da się od razu przygotować idealnego planu działania, dlatego najważniejsze jest, by być w stanie sprawnie go udoskonalać.

  Monitoring oraz analiza postępów pozycjonowania

  Monitoring oraz analiza postępów pozycjonowania obejmują:

  • kontrolę prowadzonych przez nas działań,
  • analizę działań konkurencji,
  • audyt pracy innej agencji SEO.

  Z naszą pomocą możesz nie tylko w pełni świadomie wypozycjonować swoją stronę, ale też mieć na uwadze to, jak robi to Twoja konkurencja. Zawsze działamy w pełni transparentnie oraz dokładnie wyjaśniamy, czym się zajmujemy. Uważnie prowadzimy Cię przez cały proces albo sprawdzamy, jak radzi sobie z nim inna wynajęta przez Ciebie agencja. Jeśli masz wątpliwości co do jej pracy, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci realnie ocenić sytuację.

  Raportowanie

  Współpraca powinna opierać się na transparentności. Zwykłe zapewnienia o planowanych wynikach nie wystarczą – potrzebne są twarde dane. Regularnie dostarczane raporty pomagają ocenić jakość współpracy oraz wspierają przyszłe procesy decyzyjne.

  Czym jest raport SEO?

  Raport SEO to szczegółowe sprawozdanie z prac wykonanych w ostatnim czasie i/lub dokładne przedstawienie aktualnej sytuacji. Zwykle wykonuje się go już na początku, w ramach rozeznania – pomaga określić potencjał witryny, odkryć dostępne możliwości oraz wyznaczyć realne cele. W oparciu o niego ocenia się dalsze działania, cykliczne realizując kolejne sprawozdania. Mogą być przedstawiane co miesiąc, kwartał lub według innego wcześniej ustalonego harmonogramu. Raz na rok przygotowuje się także zbiorczy raport, podsumowujący dotychczasowe wyniki.

  Co powinien zawierać raport SEO?

  Raport SEO może zawierać różne dane i ich przedstawienia. Zazwyczaj można jednak w nim znaleźć m.in.:

  • analizę kodu strony oraz pracy serwera,
  • błędy w serwisie,
  • analizę contentu strony,
  • zaindeksowane strony,
  • dane na temat zachowania strony w wyszukiwarce Google,
  • analizy zachowania użytkowników,
  • informacje o liczbie pozycjonowanych fraz,
  • dane na temat linkowania wewnętrznego,
  • informacje o liczbie wpisów na social media,
  • analizę linków przychodzących.

  Dodatkowo w raporcie SEO mogą znaleźć się także dane na temat bezpośredniej konkurencji oraz inne istotne informacje, które mają znaczenie w danej sytuacji.

  Raportowanie SEO w Naszej Agencji

  Raportowanie SEO to:

  • wnikliwe analizy,
  • przejrzyste dokumenty z wykresami, tabelami itp.,
  • interaktywne raporty, dostępne w każdej chwili użytkowania.

  Działamy w pełni jawnie, ponieważ zależy nam na transparentności. Przez całą współpracę masz wgląd w to, czym się zajmujemy oraz jakie osiągamy efekty. Masz pełną kontrolę nad tym, co się dzieje, dlatego wiesz, że warto było nam zaufać.

  Jak weryfikować postępy kampanii SEO?

  Postępy kampanii SEO można na bieżąco weryfikować za pomocą specjalnych narzędzi, w szczególności darmowych aplikacji od Google, m.in. Google Analytics czy Google Search Console. Agencja SEO powinna dodatkowo dostarczać szczegółowe raporty oraz regularnie zdawać relacje z prac. Masz podejrzenia, że zatrudniona przez Ciebie firma nie dotrzymuje warunków umowy? Skorzystaj z profesjonalnych programów takich jak np. Senuto czy SEMrush albo od razu zwróć się do specjalistów.

  Posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenia oraz narzędzia, które są pomocne w pracy, ale też pozwalają nam ocenić działalność naszej konkurencji. Sprawdź, czy kampania SEO, w którą zainwestowałeś, rzeczywiście jest skuteczna. Zmierzymy dla Ciebie efektywność działań zatrudnionej agencji oraz realnie je ocenimy, by w razie potrzeby ochronić Cię przed oszustami.

  Z jakich narzędzi SEO korzystamy?

  Google Search Console (GSC)

  Google Search Console to bezpłatna usługa Google, dzięki której da się monitorować pozycję strony w wynikach wyszukiwarki. Za pomocą przejrzystych raportów przedstawia, jak roboty Google indeksują treści, a także wykrywa nieprawidłowości, odnajduje możliwości optymalizacji itp. Narzędzie to pozwala m.in. analizować błędy 404, wykrywać nieprawidłową implementację danych strukturalnych, weryfikować niezaindeksowane linki, a także sprawdzać słowa kluczowe odpowiadające za ruch organiczny.

  Ahrefs

  Ahrefs to narzędzie przeznaczone do analizowania profilu linkowania, czyli jednego z najważniejszych czynników rankingowych Google. Pomaga zebrać informacje o linkach przychodzących, mierząc ich parametry oraz jakość. Z pomocą tej aplikacji da się również obserwować konkurencję – pozwala m.in. badać ruch organiczny przez monitorowanie słów kluczowych najlepiej pozycjonujących podobne strony, a także sprawdza, jakie witryny prowadzą skuteczny link-building.

  Surfer SEO

  Surfer SEO to narzędzie wspierające optymalizację stron. Przedstawia szczegółowe statystyki dla konkretnych czynników rankingowych Google. Analizuje aktualne wyniki dla pierwszych pięćdziesięciu pozycji w wyszukiwarce występujących dla wybranej frazy, przez co pomaga lepiej obserwować działania konkurencji oraz optymalnie dostosować własną strategię SEO. Dostarcza wiele cennych danych, które można wykorzystać podczas przygotowywania treści czy przerabiania architektury witryny.

  Senuto

  Senuto to aplikacja analityczna kompleksowo wspierająca działania SEO. Składa się z dwóch narzędzi: Platformy Senuto (przeznaczona do analizy stron oraz kreowania strategii działania) oraz Senuto Enterprise (pomagające znajdować indywidualne rozwiązania). Dzięki tym programom można przeprowadzić m.in. analizę widoczności, linkowania wewnętrznego czy działań konkurencji, ale też monitoring pozycji fraz kluczowych, porównanie wyników SERP dla poszczególnych fraz itp.

  Google Analytics (GA)

  Google Analytics to darmowe narzędzie udostępnione przez Google, przeznaczone do analizy m.in. statystyk ruchu na stronie, zachowania odwiedzających czy przychodów generowanych przez konwersje. Dostarcza raporty w czasie rzeczywistym, dając dostęp do cennych, szczegółowych danych. Jest pomocne podczas tworzenia strategii SEO, ale też w trakcie jej monitorowania. Pozwala sprawdzić np. dane demograficzne odwiedzających, najczęściej odwiedzane strony, średni czas sesji czy współczynnik odrzuceń.

  Google Data Studio

  Google Data Studio to narzędzie online do konwertowania danych na interaktywne, konfigurowalne raporty informacyjne. We współpracy z Google Analytics tworzy przejrzyste sprawozdania w formie wykresów, tabeli itp. Pozwala w szybki, przystępny i estetyczny sposób prezentować najważniejsze dane związane z postępami pozycjonowania. Z jego pomocą można w najlepszej formie przedstawiać szczegółowe raporty adekwatnie oddające aktualną sytuację, tak by całość była zrozumiała nie tylko dla specjalistów SEO.

  SEMrush

  SEMrush to narzędzie pomagające mierzyć wyniki kampanii SEO i SEM za pomocą ponad 50 narzędzi. Dzięki niemu da się sprawdzić m.in. efektywność wyszukiwania organicznego, ruch strony, backlinki, błędy na witrynie, potencjał fraz kluczowych czy profil linków przychodzących i wychodzących. Na bieżąco generuje niezależne statystyki oraz raporty. Jest równie przydatny w monitorowaniu własnej pracy, jak i działań konkurencji.

  Sitebulb

  Sitebulb to aplikacja dostarczająca niezbędne informacje na temat strony, pracująca również na danych pobranych z Google Analytics oraz Google Search Console. Aplikacja tego typu to tzw. crawler, czyli moduł, który zbiera informacje techniczne o adresach URL kolejno odwiedzanych przez roboty. Sprawdza m.in. tagowanie, strukturę nagłówków, indeksowanie, przekierowania, linki kanoniczne, szybkość ładowania czy dostosowanie pod kątem urządzeń mobilnych.

  Screaming Frog

  Screaming Frog SEO Spider Tool to kolejny crawler, którego zadaniem jest sprawdzanie strony w celu analizy jej struktury oraz innych elementów mających wpływ na SEO. Skanuje wszystkie podstrony danej witryny, a także współpracuje z Google Analytics i Google Search Console. Z jego pomocą da się łatwo wykryć rozmaite nieprawidłowości, np. złe znaczniki META, zduplikowane treści, niewłaściwe przekierowania czy błędy 404.

  Answer The Public

  Answer The Public to narzędzie SEO, które dla dowolnego zapytania generuje różne kombinacje słów kluczowych oraz wyszukuje przykłady formułowanych pytań w wyszukiwarce (na podstawie automatycznych podpowiedzi). Pomaga sprawdzić, w jaki sposób użytkownicy starają się znaleźć konkretne treści za pomocą Google – jest powszechnie wykorzystywany do wyszukiwania zapytań long tail w różnych językach. Stanowi ogromne wsparcie podczas tworzenia i optymalizowania treści.

  MOZ

  MOZ to popularne narzędzie łączące wiele funkcjonalności, pozwalające monitorować rozmaite parametry strony. Z jego pomocą można badać m.in. linki przychodzące, page authority czy spam score. Stosując je da się sprawnie przeanalizować moc oraz potencjał witryn w SERP, prezentując wyniki w przedziale 0-100. Daje również możliwość wyselekcjonowania linków zewnętrznych, które nie zostały jeszcze połączone z domeną (posiada bazę 35,5 biliona odnośników).

  Majestic

  Majestic SEO to aplikacja będąca jednym z najpopularniejszych narzędzi do analizy link-buildingu. Z jej pomocą można sprawdzić źródła linków nie tylko na własnej stronie, ale też na witrynach konkurencji. Prezentuje wszystkie backlinki przypisane do danego adresu albo odnośniki z ostatnich 30 dni. W praktyce jest też o wiele skuteczniejsze nawet od narzędzi Google. Aplikacja generuje również przejrzyste raporty związane z daną stroną internetową.

  Google Sheets (Arkusze Google)

  Google Sheets (Arkusze Google) to aplikacja online oferowana przez Google, przeznaczona do tworzenia i formatowania arkuszy kalkulacyjnych. Gotowe dokumenty można wygodnie udostępniać wielu osobom, które dzięki systemowi uprawnień mają do nich wgląd lub mogą je modyfikować. Z pomocą tego narzędzia da się tworzyć interaktywne raporty, by na bieżąco przekazywać najważniejsze dane o postępach prac związanych z SEO.

  Wpływ pozycji na klikalność strony internetowej

  Pozycja w SERP poprawia widoczność strony internetowej w wyszukiwarce, co przyczynia się do zwiększenia ruchu organicznego. Użytkownicy korzystający z Google głównie skupiają się na pierwszej stronie wyników. Zgodnie z najnowszymi badaniami pierwsza pozycja SERP daje współczynnik klikalności na poziomie 28,5%. Wskaźnik CTR znacznie spada w odniesieniu do kolejnych pozycji – na 10. miejscu wynosi już jedynie 2,5%.

  Jeśli nie chcesz, żeby Twoja strona pozostawała niezauważona na drugiej czy dalszej stronie wyników, koniecznie powinieneś zadbać o SEO oraz lepsze pozycjonowanie. Z naszą pomocą zwiększysz ruch na swojej witrynie oraz zdobędziesz nowych klientów.

  Dlaczego warto postawić na profesjonalistów niż pozycjonować samemu?

  W Internecie można znaleźć wiele poradników na temat SEO i pozycjonowania, dlatego niektórym wydaje się, że mogą bez problemu sami zająć się tymi kwestiami. W praktyce o pewne podstawy rzeczywiście da się z powodzeniem zadbać bez wsparcia profesjonalistów, ale wdrażanie jakichkolwiek bardziej zaawansowanych działań jest zdecydowanie nieopłacalne i zbyt ryzykowne.

  Samodzielnie zajmując się pozycjonowaniem można przypadkiem m.in.:

  • uszkodzić witrynę (np. pogorszyć jej optymalizację),
  • usunąć cenne treści (np. skasować materiały, które miały akurat pozytywny wpływ na SEO),
  • osiągnąć odwrotne skutki (np. zastosować niedopuszczalne praktyki, które doprowadzą do zmniejszenia widoczności strony czy nawet nałożenia kar),
  • narazić się na straty finansowe (np. wywołać problemy, których naprawa będzie wiązała się z dużymi wydatkami).

  Nawiązując współpracę z doświadczoną agencją możesz w najwygodniejszy, najszybszy oraz najbardziej rentowny sposób zainwestować w optymalizację i pozycjonowanie strony. Powierzając związane z nimi zadania wykwalifikowanym specjalistom masz pewność, że uzyskasz satysfakcjonujące efekty. Nie ma sensu ryzykować, ponieważ możesz przez to tylko niepotrzebnie stracić czas i pieniądze. Rozsądniej od razu przeznaczyć je na cel, który przyniesie Ci wymierne korzyści. Pomożemy Ci w pełni wykorzystać potencjał Twojej witryny, by osiągnęła możliwie najlepszą pozycję SERP oraz skutecznie przyciągnęła klientów.

  Jakie rodzaje stron można pozycjonować?

  Pozycjonowanie strony www wygląda inaczej w zależności od jej rodzaju, zawartości oraz przeznaczenia. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w przypadku różnych typów witryn. Zawsze odpowiednio dostosowujemy strategię SEO do indywidualnych cech strony oraz oczekiwań Klienta.

  Strony firm z usługami

  Użytkownicy szukają w Sieci nie tylko informacji czy produktów, ale też usług. Odpowiednio wypozycjonowana strona pozwala łatwo zdobywać klientów lokalnych lub z całej Polski. Realizujemy zaawansowane działania z zakresu SEO i pozycjonowania dla stron usługowych, byś mógł trafiać do swojej grupy docelowej oraz osiągać stałe przychody.

  Sklepy internetowe

  Branża e-commerce dynamicznie się rozwija, dlatego jej przedstawiciele muszą być w stanie wyprzedzić rosnącą konkurencję. Dzięki naszej pomocy Twój sklep znajdzie się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania na najbardziej popularne frazy, co zwiększy ruch na stronie. Do tego dołożymy starań, by przekładał się na konwersję oraz wymierne zyski.

  Blogi

  Strony oferujące wartościowe treści (np. artykuły eksperckie, recenzje) oraz witryny stanowiące uzupełnienie np. dla stron firmowych również powinny być pozycjonowane. Pomagamy odpowiednio zoptymalizować treści oraz dbamy o wszystkie kwestie techniczne, tak by strona była jak najlepiej indeksowana przez roboty Google. W ten sposób będzie trafiać na nią duża liczba czytelników, których można przekonać do subskrypcji albo konwersji.

  Ile kosztuje pozycjonowanie strony? Dlaczego nie mamy cennika?

  Proces pozycjonowania stron internetowych zawsze wygląda inaczej, ponieważ każde zlecenie jest wyjątkowe. Znaczenie mają nie tylko wymogi, oczekiwania oraz możliwości danego Klienta, ale też specyfika branży, jaką reprezentuje. Z tego względu nie posiadamy cennika – jednostkowo wyceniamy realizację, odpowiednio oceniając jej budżet.

  Podczas wyceny SEO uwzględniamy m.in.:

  • audyt,
  • przygotowanie strategii SEO,
  • plan pisania tekstów oraz tworzenie samych treści,
  • link-building,
  • monitoring działań,
  • godziny pracy specjalistów oraz programistów,
  • koszty korzystania z płatnych narzędzi,
  • wykonane analizy.

  Każdego Klienta traktujemy w pełni indywidualnie, starając się ustalić możliwie najlepsze warunki współpracy. Próbujemy znaleźć optymalne rozwiązanie w każdej sytuacji, by móc zagwarantować satysfakcjonujące efekty.

  Dlaczego ceny pozycjonowania strony może się znacznie różnić w różnych agencjach SEO?

  Agencje zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych często proponują skrajnie różne stawki. Jest to spowodowane głównie tym, że wiele z nich żeruje na niewiedzy swoich klientów, stosując praktyki Grey Hat SEO czy nawet Black Hat SEO. Są to działania, które stanowią mniejsze lub większe nadużycia i w niewłaściwy sposób wykorzystują działanie algorytmów Google.

  Wśród nieuczciwych praktyk, których dopuszczają się agencje SEO, można wymienić m.in.:

  • podpinanie własnych stron zapleczowych pod domeny,
  • tworzenie niezoptymalizowanych albo splagiatowanych tekstów,
  • keyword stuffing (nadużywanie słów kluczowych),
  • ukryte przekierowania 301 (np. przenoszące na ukryte strony ze spamem),
  • naliczanie ukrytych opłat lub pobieranie ich na wyrost (np. za uruchomienie wizytówki Google, co można zrobić za darmo).

  Zbyt niskie ceny powinny być niepokojące, ponieważ zazwyczaj świadczą o jakości oferowanych usług. Nie powinno się też nawiązywać współpracy z agencjami oferującymi opłaty za efekt. Pozycjonowanie zajmuje wiele czasu, a także jest przedsięwzięciem wymagającym zaangażowania przynajmniej kilku specjalistów (m.in. SEOwców, programistów, copywriterów). Niektóre agencje po osiągnięciu pierwszych niewielkich pozytywnych wyników mogą przestać rozwijać projekt, co w rezultacie nie przyniesie oczekiwanych skutków.

  Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz rozsądną, sprawiedliwą wycenę, zwróć się do doświadczonych specjalistów nastawionych na przejrzystą współpracę opartą na obopólnym zaufaniu i szacunku. UniqueSEO gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie na wszystkich etapach realizacji zlecenia.

  Czym kierować się w wyborze agencji SEO?

  Wybierając agencję SEO powinieneś zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Kilka cech pozwala ocenić, czy daną firmę można obdarzyć zaufaniem. Przede wszystkim znaczenie mają:

  • staż na rynku,
  • doświadczenie w pozycjonowaniu stron w konkretnej branży,
  • własne zaplecze linkowe,
  • wykorzystywane narzędzia,
  • kompleksowe podejście do pozycjonowania (nie tylko SEO),
  • przejrzyste warunki współpracy,
  • czas trwania umowy,
  • dogodny model rozliczenia.

  Twoja strona internetowa jest Twoją wizytówką. Zadbaj o to, by godnie Cię reprezentowała, a przy tym była jak najbardziej funkcjonalna. Możemy sprawić, że będzie przynosić Ci możliwie najwięcej korzyści. Zapewnimy Ci wielowymiarowe wsparcie niezależnie od tego, czy posiadasz już witrynę, czy dopiero planujesz ją stworzyć.

  Skuteczne Pozycjonowanie Stron Internetowych www 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że pozycjonowanie strony w wyszukiwarce i zwiększanie widoczności w google to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  UniqueSEO- Twoje pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach

  POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

  Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)

   

  Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

  Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.