Optymalizacja konwersji CRO:

Optymalizacja konwersji 1

Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz.
  Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  unique seo marketing social media

  Dlaczego warto współpracować z UniqueSEO

  17% średni spadek wydatków ponoszonych przez naszych klientów

  37% średni wzrost przychodów naszych klientów

  97,2% naszych klientów przedłuża współpracę


  Optymalizacja konwersji

  Optymalizacja konwersji

  Jak zwiększyć współczynnik konwersji w sklepie internetowym?

  Każdego dnia właściciele czy operatorzy sklepów internetowych dążą do jednego, by uzyskać jak największą sprzedaż, czyli upraszczając – osiągnąć relatywnie wysoką wartość współczynnika konwersji. Czym jest ten parametr i jak poprawić konwersję w sklepie internetowym? Jakie narzędzia do poprawy konwersji na stronie internetowej zastosować, aby wykorzystując potencjał wygenerowanego ruchu, podnieść konwersję online? W konsekwencji, co zmienić i na co zwrócić uwagę.

  Działania promocyjne, które mają przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i (w efekcie) zachęcić ich do dokonania zakupu, są jednym z istotniejszych elementów prowadzenia biznesu sprzedażowego. Jednak równolegle z nimi, powinniśmy ciągle analizować osiągane wyniki i stale ulepszać strategię reklamową.

  Konwersja to wykonanie przez użytkownika określonego działania, którym jest zakup, wysłanie zapytania, rejestracja konta czy zapisanie na listę mailingową. W e-commerce oczekiwanym zachowaniem użytkownika jest sprzedaż. Analiza zachowań internautów ma na celu poprawę współczynnika konwersji, czyli średniej liczby osób podejmujących interakcję ze stroną. Określenie współczynnika pozwala na zbadanie skuteczności prowadzonych działań reklamowych.

  Jeśli mówimy o poprawie efektywności biznesowej to powinniśmy obserwować wszelkie nagłe spadki sprzedaży, by odpowiednio szybko na nie reagować. Warto także zwracać uwagę na niespodziewany wzrost ilości zamówień, które (odpowiednio zdiagnozowane) podpowiedzą nam, co zrobić, by na stałe podnieść sprzedaż.

  Optymalizacja konwersji e-commerce

  Optymalizacja ma na celu poprawę współczynnika konwersji. Staramy się dobrać rozwiązania, które maksymalnie wykorzystują potencjał sklepu internetowego. Poprawiamy intuicyjność strony internetowej – tak, by wyeliminować trudności, które napotyka użytkownik.

  Narzędzia optymalizacji konwersji

  Jednym z podstawowych narzędzi, które rekomendujemy są testy A/B. Polegają one na opracowaniu kilku wersji danego elementu, a następnie przedstawieniu ich grupie docelowej. Na podstawie osiąganych wyników wybierana jest efektywniejsza wersja. W ten sposób możemy testować zarówno całe serwisy, jak i pojedyncze elementy, np. formularz ofertowy, landing page czy chociażby treść opisu produktu.

  Wśród wykorzystywanych przez nas narzędzi, które wspomagają optymalizację konwersji warto wymienić:

  • Testy multiwariacyjne – doświadczenia z użytkownikami obejmujące analizę możliwych wariantów zachowań.
  • E-mail marketing – regularny kontakt z subskrybentami newslettera za pomocą atrakcyjnych i angażujących wiadomości e-mail.
  • Marketing automation – automatyczne zbieranie danych o użytkownikach, by prezentować ofertę zgodną z potrzebami.
  • Badania z użyciem heatmap i nagrań wideo sesji użytkowników – analiza zachowań internautów korzystających z witryny.
  • Badania jakościowe i ilościowe użytkowników – wykorzystanie technik pozwalających na uzyskanie szczegółowych informacji dotyczących sprzedaży.
  • Narzędzia testujące szybkość i poprawność działania strony – wyeliminowanie nieprawidłowości, które ograniczają konwersję.
  • Analiza lejka konwersji – badanie poprawności i skuteczności lejka sprzedażowego oraz podnoszenie jego efektywności.
  • Testy scenariuszy “Call to Action” – wybór odpowiedniego przycisku na podstawie opinii użytkowników.
  • Zróżnicowane metody zbierania leadów – wybór najkorzystniejszego dla sklepu rozwiązania, które umożliwi pozyskiwanie potencjalnych klientów.
  • Analiza statystyk – badamy serwisy internetowe z użyciem narzędzi takich jak np. Google Analytics.

  Internet to nie tylko ogromne ułatwienie dla przeciętnego użytkownika. To także niemal nieograniczone możliwości dla przedsiębiorców, zwłaszcza jeśli chodzi o reklamę.

  Mimo iż internet ma ogromny zasięg, czasem bez fachowej pomocy czy konkretnej wiedzy nie zarobimy dużo. Istotna jest m.in. dobra reklama, a także odpowiednio przygotowana i wypozycjonowana strona internetowa.

  Należy ją przystosować tak, aby klienci bez problemu mogli wykonać na niej pożądane działania.

  Znajomość podstawowych pojęć, takich jak: stopa konwersji i optymalizacja konwersji jest konieczna, aby wprowadzić zmiany generujące oczekiwane zyski.

  Optymalizacja konwersji w e-commerce, której podejmujemy się w ramach usługi to przede wszystkim:

  • Wzrost współczynnika konwersji.
  • Pełne wykorzystanie potencjału strony.
  • Zwiększenie ruchu na stronie.
  • Wydłużenie czasu spędzonego w witrynie.
  • Pozyskanie nowych klientów i zaangażowanie obecnych.
  • Znacznie większa sprzedaż.

  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 100 PLN dla jednej firmy:
  Semstorm, Senuto, Ahrefs, Google Keyword Planer, Majestic, Moz, SEOQuake, SemRush, Screaming Frog, SiteLiner, Surfer SEO, SEOStation, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, OnCrawl.

  Optymalizacja konwersji 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że optymalizacja konwersji to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Więc jeśli chcesz zwiększać konwersje, zoptymalizować ux, cykl zakupowy klienta, czy wyśrubować użyteczność… to potrzebna jest CI analityka aby rozpracować jak działa Twoja branża.

  Optymalizacja współczynnika konwersji w google ads (dawniej google adwords) to trudne zadanie.

  Kampania musi być staranie zaprojektowana aby zwiększyć sprzedaż.

  Sam proces optymalizacji konwersji zmienia zachowanie użytkowników na stronie. Analiza danych, roi, każda podstrona… jest tego wiele.

  Ale dzięki optymalizacji konwersji, cro (conversion rate optimization) i inne wskaźniki liczby konwersji tak cenne dla Twojego marketingu internetowego, nie tylko z aspektu pozycjonowania i wdrożenia dla stron docelowych Twojej firmy sprawiają, że realne jest to aby poprawić współczynnik konwersji.

  Samych strategii CRO jest wiele. Trzeba wprowadzać kilka zmian na stronie i mierzyć rezultat. Osobiście używamy, google analytics, google tag manager i google optimize. Jest to podstawa naszych działań marketingowych, która wpływa na wzrost sprzedaży Twojej witryny.

  Pamiętaj, skuteczny marketing to całość działań seo i sem dla Twojej strony internetowej. Analiza ruchu dla produktów i usług to tylko część ze wskazówek dotyczących optymalizacji. Bo pamiętaj, zwiększanie konwersji to proces i ważne są tu działania z zakresu behawiorystyki.

  Celowo pomijam kwestie jak czas ładowania, czy konwersje z guzika dla formularza kontaktowego, bo to podstawy.

  Gotowy na profesjonalne działania na stronie?

  Zaczynajmy!

  Optymalizacja konwersji 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że optymalizacja konwersji to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Podziel się!

  POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

  Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)