Jak zwiększyć sprzedaż. Skuteczne sposoby na zwiększenie sprzedaży i zdobycie nowych klientów do Twojego sklepu

Lead sprzedażowy
Lead sprzedażowy, jak pozyskiwać i generować zapytania (lead generation, marketing i klient)
27 września, 2021
Aktywne pozyskiwanie nowych klientów
Aktywne pozyskiwanie nowych klientów. Sprzedaż i prospecting aby pozyskiwać klientów w biznesie
27 września, 2021
Jak zwiększyć sprzedaż
Jak zwiększyć sprzedaż

Wpis dzielę na 2 części. Pierwszy który wpłynie na to jak zwiększyć sprzedaż to 4 metody a drugi już marketing.Zacznijmy od pierwszej, czyli 4 metod.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Oto 4 najlepsze metody jak zwiększyć sprzedaż

Jeśli chcesz, aby Twoja firma przynosiła więcej pieniędzy, istnieją tylko 4 sposoby na zwiększenie przychodów: zwiększenie liczby klientów, zwiększenie średniej wielkości transakcji, zwiększenie częstotliwości transakcji na klienta i podniesienie cen.Oto owe 4 sposoby na zwiększenie sprzedaży i przychodów.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Powtórzę się bo musisz to zapamiętać.

Wierz lub nie, ale są tylko cztery sposoby na zwiększenie przychodów:

Zwiększ liczbę klientów.  Zwiększ średni rozmiar transakcji.  Zwiększ częstotliwość transakcji na klienta.  Podnieś ceny.
Nieważne czy chcesz wiedzieć jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, czy stacjonarnym.

Chcesz przykład?

Wyobraź sobie, że prowadzisz restaurację i chcesz zwiększyć przychody, jakie przynosi ta restauracja.

Oto jak zastosować te strategie:

Zwiększenie liczby klientów oznacza, że ​​starasz się przyciągnąć więcej osób do drzwi. Ta strategia jest stosunkowo prosta: więcej odwiedzających Twoją restaurację oznacza więcej zamówień, co (zakładając, że średnia wielkość transakcji pozostaje taka sama) przyniesie więcej pieniędzy.  

Zwiększenie średniej wielkości transakcji oznacza, że ​​starasz się zachęcić każdego klienta do zakupu większej ilości. Zwykle odbywa się to poprzez proces zwany upsellingiem. Kiedy klient kupuje przystawkę, oferujesz mu przekąski, napoje i deser. Im więcej tych przedmiotów kupuje klient, tym więcej wydaje i tym większe są przychody.  

Kiedy klient kupuje przystawkę, oferujesz mu przekąski, napoje i deser. Im więcej tych przedmiotów kupuje klient, tym więcej wydaje i tym większe są przychody. W każdej branży jest masa takich łatwych sposobów. Np. podczas kolacji, kiedy mężczyzna przychodzi do restauracji z kobietą i zamawiają to od razu można proponować przystawkę, deser, a podczas jedzenia kelner może podchodzić i pytać się czy dolać wina. W ten sposób można łatwo zrobić dubla na rachunku, więc zwiększyłeś właśnie przychód o 100, 200%. To samo w e-commerce, usługa, you name it.

Zwiększenie częstotliwości transakcji na klienta oznacza zachęcanie ludzi do częstszego kupowania u Ciebie. Jeśli przeciętny klient przychodzi raz w miesiącu, przekonaj go, by raz w tygodniu wspierał Twoją firmę, zwiększy Twoje przychody. Im częściej odwiedzają Twój lokal, tym większe przychody przyniesie Twoja restauracja, zakładając, że średnia wielkość transakcji pozostanie taka sama.  

Podniesienie cen oznacza, że ​​uzyskasz większe przychody z każdego zakupu dokonanego przez klienta. Zakładając, że wolumen, średni rozmiar transakcji i częstotliwość pozostaną takie same, podniesienie cen przyniesie większe przychody przy takim samym nakładzie pracy.

A co to kwalifikowanie leadów?

Dobrze, tą część mamy już za sobą. Teraz kolejna bardzo ważna czyli kwalifikowanie leadów. Mamy podział na takie 3 główne grupy. IQL, MQL i SQL, czyli leady kwalifikowane jako informacyjne, iql, chcą się tylko czegoś dowiedzieć, mql czyli kwalifikowani marketingowo i sql czyli sprzedażowo, są to osoby gotowe już praktycznie kupić od Ciebie. A dlaczego poruszyłem temat kwalifikowani leadów?

Nie każdy klient jest dobrym klientem. Niektórzy klienci będą zużywać Twój czas, energię i zasoby, nie zapewniając wyników, których szukasz. Jeśli poświęcasz dużo energii na obsługę klientów, którzy nie przychodzą często, mają niską średnią wielkość transakcji, nie rozpowszechniają informacji i narzekają na cenę, nie ma sensu przyciągać ich więcej.

Zawsze skupiaj większość swoich wysiłków na obsłudze idealnych klientów. Twoi idealni klienci kupują wcześnie, kupują często, wydają najwięcej, rozpowszechniają informacje i są gotowi zapłacić premię za wartość, którą zapewniasz.
Im więcej idealnych klientów możesz przyciągnąć, tym lepsza jest Twoja firma.

Okej a o czym jest druga część wpisu „Jak zwiększyć sprzedaż?”

Oto ona.

Możesz rozwijać swoją firmę, znajdując sposoby na zwiększenie sprzedaży lub szukając nowych rynków. Aby zwiększyć sprzedaż, być może będziesz musiał wprowadzić nowe produkty lub usługi, poszerzyć swój rynek, zwiększyć działania marketingowe lub poprawić obsługę klienta. Jeśli jesteś producentem, może to oznaczać zwiększenie wydajności w celu zaspokojenia popytu.

Dobrze, więc ta część jest za nami. Idźmy dalej. Możesz rozwijać swoją firmę, znajdując sposoby na zwiększenie sprzedaży lub szukając nowych rynków. Aby zwiększyć sprzedaż, być może będziesz musiał wprowadzić nowe produkty lub usługi, poszerzyć swój rynek, zwiększyć działania marketingowe lub poprawić obsługę klienta. Jeśli jesteś producentem, może to oznaczać zwiększenie wydajności w celu zaspokojenia popytu.

PRZEDSTAWIAJ NOWE PRODUKTY LUB USŁUGI

Zapewnij swoim klientom szerszą gamę produktów lub usług. Musisz zbadać swój rynek, aby sprawdzić, czy istnieje zapotrzebowanie na proponowaną ofertę. Rozważ użycie niektórych istniejących klientów jako grupy testowej. Uzyskanie informacji zwrotnej od grupy testowej może pomóc w zarządzaniu niektórymi zagrożeniami i dowiedzieć się, jak można ulepszyć produkt lub usługę. Zwróć szczególną uwagę na marketing i promocję swoich nowych produktów lub usług, aby ludzie o nich wiedzieli.

EKSPANSJA NA NOWE RYNKI KRAJOWE

Ekspansja na nowe rynki może być kosztowna, ale może zwiększyć bazę klientów. Badania rynku pomogą Ci zrozumieć potencjalny nowy rynek i pomogą w opracowaniu strategii. Musisz także rozważyć marketing, sprzedaż, dystrybucję i zwiększenie produkcji, aby sprostać nowemu zapotrzebowaniu.

Nowe produkty lub usługi. Musisz regularnie zmieniać co sezon swoje produkty. Zobacz co robi konkurencja, zobacz co robią firmy które produkują smarfony, co rok nowy model z minimalnymi zmiana. Co robią producenci aut, nowe modele, lift wizualny. Branżę modową pomijam bo tam to też standard. Jeśli nie masz pomysłu to możesz po prostu zmieniać wygląd swojego produktu. Dalej, ekspansja na nowe rynki. Jeśli działasz w e-commerce na przykład na terenie całej polski to oczywiste jest że możesz wyjść też na inne kraje, ale to są też spore wydatki organizacyjno-logistyczne. Więc to co ja sugeruję to najpierw zdominuj Polskę. Skaluj reklamy tak długo dopóki nie zauważysz że rynek jest już zbyt mały i dalsze wydatki przynoszą minimalne rezultaty. W biznesie lokalnym to raczej proste. Otwierasz drugą placówkę, sklep czy zakład w innej miejscowości i robisz to samo co w oryginalnej.

ULEPSZ SWOJE KANAŁY SPRZEDAŻY

Ocena i optymalizacja kanałów sprzedaży może pomóc w dotarciu do większej liczby klientów, zwiększeniu kontroli nad rynkiem i poprawie rentowności. Na przykład:

  •  Zapewnij swoim pracownikom sprzedaży szkolenia  
  • Zatrudnij niezależnych przedstawicieli handlowych lub zatrudnij własnego  
  • Dodaj punkty sprzedaży detalicznej  
  • Użyj sprzedawców 
  •  Wdróż strategię e-biznesową

DZIAŁANIA MARKETINGOWE

Możesz poprawić efektywność swoich działań marketingowych. Śledź wyniki swoich bieżących działań marketingowych lub reklamowych i bądź przygotowany na zmianę strategii, jeśli nie widzisz oczekiwanych rezultatów. Przestudiuj swoich docelowych klientów, aby wiedzieć, jak najlepiej do nich dotrzeć i odpowiednio zaplanuj swoją strategię marketingową.

ZMIEŃ SWOJĄ CENĘ

Zmiana cen, warunków lub warunków rozliczeń może stymulować popyt rynkowy na Twoje produkty lub usługi. Bądź świadomy tego, co oferują Twoi konkurenci i jakie są Twoje własne marże zysku, aby określić, czy możesz obniżyć koszty. Jeśli obniżenie ceny nie wchodzi w grę, ulepszenie umowy na korzystnych warunkach często może wpłynąć na klientów.

UWAŻAJ NA KONKURENTÓW

Zawsze bądź świadomy tego, co robią Twoi konkurenci. Informacje te pomagają zrozumieć ich zachowania, możliwości i ograniczenia. Posiadając tę ​​wiedzę będziesz lepiej przygotowany do obrony swojej pozycji rynkowej, reagowania na zmiany i znajdowania nowych rynków.

POPRAW RELACJE SPOŁECZNOŚCIOWE

Zwiększ swoją obecność i widoczność w swojej społeczności. Działania takie jak sponsorowanie wydarzeń społecznościowych, przemawianie na zaręczynach lub wspieranie lokalnej drużyny sportowej mogą zwiększyć świadomość Twojej firmy i stymulować sprzedaż.

NIE ZANIEDBAJ OBSŁUGI KLIENTA

Bądź świadomy postrzegania przez klienta jakości obsługi klienta lub szybkości reakcji. Pozytywne wiadomości (marketing szeptany) od szczęśliwego klienta są cenne dla Twojej firmy.

WIEDZIEĆ KIEDY COŚ ZATRZYMAĆ

Jeśli masz sektory, usługi lub linie produktowe o niskich marżach, niskiej rentowności lub nadmiernych kosztach sprzedaży, być może nadszedł czas, aby je wyeliminować. Może to być trudne, jeśli masz zobowiązania do istniejących ofert, ale usunięcie mniej dochodowych produktów lub usług może zaoszczędzić pieniądze i pozwolić na bardziej mądre inwestowanie.

Trochę więcej o tym jak zwiększyć sprzedaż e-commerce

Potencjalny klient musi wpaść w Twój lejek sprzedażowy i cykl zakupowy. Dobra kampania musi promować dzięki czemu może on poznać to co oferujesz. Twoim głównym przyjacielem to wyszukiwarka Google.

Działasz w niej za pomocą SEO i google ads. Dobrze działa newsletter sprzedażowy i facebook ads. Dalej, konwersja. Czyli optymalizacja konwersji aby zwiększyć ilość dokonanych zakupów przez nowych klientów i tych obecnych.

Oczywiście cały czas aktywnie działasz w social media. Całość analizujesz za pomocą google analytics aby wycisnąć jak najwięcej z Twojej strony. Bo marketing internetowy to nie tylko pozyskiwanie nowych odwiedzających, ale także remarketing.

To działanie doskonale zwiększa sprzedaż. W celu wcześniej wspomnianego pozycjonowania musisz zadbać o opisy produktów i usług. Robisz to pod wymagania grupy docelowej i retargetujesz w mediach społecznościowych. Pamiętaj że proces zakupowy również jest wspierany przez działania Twojej marki w innych kanałach.

Zapewne zdarzyło Ci się kiedyś popełnić kilka błędów. Ale z obecną wiedzą w tym wpisie „Jak zwiększyć sprzedaż” masz już pewien plan. Oczywiście możesz wszystko zrobić samemu, ale nauka wszystkich narzędzi i systemów reklamowych, plus zbudowanie architektury pod seo zajmie Ci kilka lat, jeśli dopiero zaczynasz.

Każda branża rządzi się własnymi prawami. Zadbaj aby platforma na której jesteś, czyli Twój serwis internetowy wyglądał tak jak witryna w najbardziej luksusowych sklepach. Nie idź w walkę na obniżki, cenowy szał to tylko sposób na zniszczeni swojej firmy. Więc jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie stacjonarnym, albo w sklepie internetowym e-commerce to zapraszamy do współpracy.

Jeśli musisz zacząć zarabiać już teraz to zgłoś się do nas i wspólnie opracujemy strategię tego jak zwiększyć sprzedaż w internecie czy sklepie stacjonarnym, jak dodać więcej ruchu na stronie i skierować odwiedzających do najbardziej marżowego, danego produktu. Istnieją pewne skuteczne sposoby sprzedaży online o których z chęcią Ci opowiemy.

Więc, gotowy aby dostać wiedzę jak zwiększyć sprzedaż?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)