Promocja strony internetowej (pozycjonowanie stron internetowych, seo i darmowe sposoby na marketing)

Pozycjonowanie google ads
Pozycjonowanie google ads (dawniej adwords) co wybrać i czym się różni ta usługa
23 grudnia, 2021
Keyword SEO
Keyword SEO czyli słowa kluczowe i frazy do pozycjonowania (research)
24 grudnia, 2021
Promocja strony internetowej
Promocja strony internetowej

Promocja strony internetowej w wyszukiwarkach i social media (pozycjonowanie stron internetowych, seo i darmowe sposoby na marketing)

Właśnie skończyłeś tworzenie strony internetowej, a teraz nadszedł czas, aby podzielić się nią ze światem. W końcu, co znaczy twoja witryna, jeśli nikogo nie ma w pobliżu, aby ją zobaczyć? Promocja strony internetowej nie musi Cię kosztować mnóstwo pieniędzy. W rzeczywistości wcale nie musi Cię to kosztować.
Jesteśmy pewni, że natknąłeś się na artykuły podobne do tego, które obiecują pokazać „x wskazówek”, aby zrobić coś za darmo, tylko po to, aby na końcu mieć dużą, czerwoną metkę z ceną. To nie jest jeden z tych postów. Wszystko na liście zapewni, że Twój portfel pozostanie zamknięty. Są to najlepsze sposoby na promowanie strony internetowej!

Jak promować stronę internetową

Możesz mieć najlepszy produkt na świecie, ale bez skutecznej reklamy nikt się o tym nie dowie. Tylko dlatego, że uruchomiłeś swoją witrynę w Internecie, nie oznacza to, że wszyscy przyjdą do niej i zaczną kupować jak szaleni. W rzeczywistości nikt nie będzie wiedział, że istnieje, jeśli nie wyjdziesz przed ich czy i jej nie wypromujesz. Dostępnych jest kilka usług, które pomogą Ci w rozpowszechnianiu informacji, ale kosztują. Istnieje jednak kilka sposobów na bezpłatne rozpowszechnianie informacji. Oto siedem wskazówek dotyczących promocji witryny, których musisz przestrzegać, aby Twoja strona znalazła się na szczycie wyszukiwarek.

1. Promocja w internecie skoncentrowana na pozycjonowaniu stron internetowych

Zanim zaczniesz pracować nad treścią swojej witryny, musisz znać narzędzia SEO, które do niej zastosujesz. Skorzystaj z narzędzia planowania słów kluczowych Google ads, aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla Twojej niszy rynkowej. Pamiętaj, aby skupić się na słowach kluczowych z długimi ogonami, a nie na krótkich słowach kluczowych, ponieważ możesz mieć trudności z uzyskaniem pozycji w rankingu dla szerokiego słowa kluczowego. Skoncentruj się na słowach kluczowych, które mają niską konkurencję i wysoką częstotliwość wyszukiwania. Pomogą Ci tworzyć posty na blogu, które są atrakcyjne i zostaną zauważone. Korzystanie z odpowiedniej strategii SEO pomoże Ci skupić się na promocji witryny. Wybrane słowa kluczowe należy dodać do tytułu, nagłówków, treści i opisu Meta. Jeśli dodajesz obrazy, pamiętaj, aby umieścić słowo kluczowe w tagu tytułu obrazu i tagu alt. Promowanie witryny za pomocą tradycyjnego SEO to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie naturalnego ruchu i wyższą pozycję w rankingu.

2. Reklama strony internetowej, czyli marketing w mediach społecznościowych

Świat mediów społecznościowych całkowicie zmienił marketing internetowy. Utworzenie konta w mediach społecznościowych i często interakcja z klientami to najlepszy sposób na promocję strony internetowej. Będziesz mógł nawiązywać kontakty z klientami i zyskać natychmiastowe rezultaty w wyniku komunikacji z nimi. Różne konta w mediach społecznościowych zapewniają firmom doskonałą platformę do reklamowania swojej firmy odpowiednim odbiorcom. Promocja stron internetowych na kontach w mediach społecznościowych może zawierać branding marki. Rozważ organizowanie konkursów i prezentów z unikalnymi stronami docelowymi, aby zdobyć nowe „polubienia” i informacje kontaktowe klientów. Facebook, tiktok i Twitter pozostają dominującymi siłami mediów społecznościowych, ale Pinterest i Instagram zaczynają działać dla różnych biznesów i firm jako inne sposoby promowania strony internetowej.

3. Marketing internetowy aby wypromować się w katalogach i posty gościnne

Katalogi to już trochę przestarzała metoda ale wciąż działa szczególnie jeśli masz biznes lokalny. Wtedy polecamy wizytówki NAP. Natomiast posty gościnne to już inna bajka, one są wciąż prostym sposobem na rozpoczęcie przyciągania ruchu do Twojej witryny.

4. Znakowanie firmowe

Wizerunek Twojej marki to sposób, w jaki ludzie rozpoznają Twoją firmę. Poświęć trochę czasu na pracę nad tym, aby Twoja marka była łatwa do rozpoznania i wystarczająco atrakcyjna, aby przyciągnąć uwagę ludzi. Utwórz podpis dla swojego konta e-mail, zrób taką stopkę dla każdego ze swoich pracowników, dodatkowo dodawaj podpis do wszystkich wiadomości tekstowych i forów, które zawierają adres URL Twojej witryny. To świetny sposób na to, aby ludzie rozpoznali Twoją markę i skłoni to innych do kliknięcia adresu URL. Jeśli zdecydujesz się dodać adres URL do wiadomości tekstowych i innych opcji reklamy mobilnej, musisz mieć witrynę przyjazną dla urządzeń smart. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak promować stronę internetową za pomocą usług mobilnych, rozważ współpracę z UniqueSEO. Mamy unikalne strategie marketingu mobilnego, które pomogą Twojej firmie uzyskać większą ekspozycję.

5. Kampania na wzajemne powiązania jako promocja firmy partnersko

Jednym ze sposobów na pokazanie wyszukiwarkom, którym Twoja witryna jest zaufana, jest umieszczenie linków do Twojej witryny w innych witrynach. Masz tu dwa plusy. Pierwszy to SEO, drugi przechodzenie i przeklikiwanie prawdziwych użytkowników aby zwiększać ruch. Jeśli chcesz promocji, to możesz m.in. stosować wymienione wcześniej blogowanie gościnne, publikowanie na forum, wymiana linków i artykuły z wiadomościami. Nie zaczynaj linkowania swojej witryny z wielu witryn o niskiej pozycji i niskiej jakości. Wyszukiwarki chcą nagrodzić Cię wyższym rankingiem witryny, gdy zobaczą, że Twoja witryna jest połączona z wyższymi autorytetem witrynami. Skoncentruj się na tworzeniu linków, które są odpowiednie dla czytelników i używaj wysokiej jakości słów kluczowych lub fraz, aby uzyskać link. Linki przychodzące są ważną częścią świata SEO, ale musisz być ostrożny w sposobie ich tworzenia. Jeśli zrobisz zbyt wiele na raz, Twoja witryna może zostać zablokowana w wyszukiwarkach. Powolny i stały dopływ jest najlepszym sposobem, gdy pracujesz nad wysokiej jakości linkami przychodzącymi do swojej witryny.

6. Skoncentruj się na wysokiej jakości treści aby wypromować stronę za pomocą strategii content marketing

Ze wszystkich pomysłów na promocję strony, o których przeczytasz w Internecie, najlepszym jest skupienie się na jakości. Dlaczego piszesz posty na blogu dla czytelników? Czy przekazujesz im informacje, których chcą, czy koncentrujesz się tylko na tym, aby na swojej stronie internetowej pojawiło się coś „świeżego”? Tworzenie wysokiej jakości treści ma kluczowe znaczenie dla Twojej witryny i ogólnego rankingu. Pisz treści, które inni ludzie chcą czytać i promować na własnych blogach/witrynach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Tworząc blog firmowy, korzystaj z naszych technik aby zwiększyć widoczność. Spowoduje to zoptymalizowanie wszystkich Twoich artykułów i będziesz miał wyższą pozycję w Google.

7. Korzystaj z Google Moja Firma GMB aby wypromować swoją stronę za darmo

Aby zdobyć lokalnych odbiorców, zgłoś swoją witrynę do Google Local Business. Google nie tylko dostarczy pomysły na promocję witryny, ale także pozwoli każdej firmie zarejestrować swoje informacje kontaktowe za darmo. Możesz dodawać zdjęcia, dołączać oferty promocyjne, a nawet przesyłać reklamy mobilne. Ważną częścią jest sposób wyświetlania informacji. Pojawi się tuż nad resztą zwykłych informacji o wynikach wyszukiwania, zwiększając obecność Twojej firmy w internecie. Google maps podaje nawet wskazówki dojazdu do Twojej lokalizacji i umożliwia klientom dzwonienie bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Bonus: Skuteczna promocja strony internetowej, czyli Jak wypromować stronę na FB za darmo

Na FB możesz promować zarówno swój portal, czyli strona www jak i profil, fanpage, czy nawet sklep internetowy. Po pierwsze zacznij od podstaw. Czyli optymalizacja profilu prywatnego jak i fanpage. Dodaj w opisie linki, słowa kluczowe i jasne CTA. Czyli kim jesteś i co robisz, tak aby potencjalny klient nie miał najmniejszych wątpliwości. Social media to wciąż świetny sposób jak promocja strony internetowej, aczkolwiek facebook ogranicza zasięgi jeśli odsyłasz użytkowników na zewnętrzny serwis. Oczywiście możesz tworzyć tutaj posty sponsorowane, co pozwoli Ci pozyskiwać stargetowany ruch pod konkretny cel reklamowy.

Bonus 2: Jak wypromować portal

Promocja strony internetowej jest łatwiejsza jeśli masz duży portal. Mamy na ten temat oddzielny wpis, ale tak na szybko:

  1. Pozycjonowanie (SEO), jeśli masz dużo artykułów to szybko zdobędziesz ruch z długiego ogona.
  2. Kampania w Google ads, dawniej google Adwords. Jest to alternatywa dla pozycjonowania. Daje szybkie efekty i nie musisz czekać, wada to ppc, czyli płatność za kliknięcie za które stawki wciąż rosną.
  3. Google Remarketing. Dzięki temu docierasz do osób które już były na Twojej stronie ale nie kupiły.
  4. Reklamy na Facebooku. Możesz je stosować na zimny ruch jak i w całym lejku marketingowym, czyli TOFU, MOFU, BOFU.
  5. Blog. Dokładnie tak, im więcej napiszesz artykułów tym większy ruch.
  6. E-mail marketing. Jest to praktycznie najtańsza forma jako promocja strony internetowej. Samo wysłanie wiadomości do swojej listy jest praktycznie darmowe. Zachęcasz ludzi wtedy do odwiedzania Twojej strony lub aby udostępnili to swoim znajomym.
  7. YouTube i tiktok. To przyszłość na kolejne lata, wideo marketing będzie królował.
  8. Fora dyskusyjne. Wielu mówi że już umarły, ale wciąż odwiedzają je ludzie. Plus jest taki że w stopce możesz dawać swój baner lub link do domeny.

Jeśli po skorzystaniu z tych siedmiu wskazówek nadal pytasz, jak wypromować swoją stronę, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z agencjami marketingu internetowego w celu uzyskania pomocy. Te siedem wskazówek dotyczących promocji witryny ułatwia każdemu skupienie się na ulepszaniu witryny i promowaniu jej za pomocą odpowiednich kanałów. Chociaż nauczenie się, jak promować witrynę internetową, może zająć trochę czasu, ważne jest, aby skupić się na byciu cierpliwym. Może minąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim zauważysz znaczny wzrost ruchu i rankingu online. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat promowania strony internetowej i działania seo skontaktuj się z UniqueSEO już dziś!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)