Keyword SEO czyli słowa kluczowe i frazy do pozycjonowania (research)

Promocja strony internetowej
Promocja strony internetowej (pozycjonowanie stron internetowych, seo i darmowe sposoby na marketing)
23 grudnia, 2021
Usługi pozycjonowania stron internetowych, czyli koszt seo cennik i oferta
24 grudnia, 2021
Keyword SEO
Keyword SEO

Keyword SEO czyli słowa kluczowe i frazy do pozycjonowania (research)

Keyword SEO to słowa kluczowe i frazy w treści internetowej, które umożliwiają ludziom znalezienie Twojej witryny za pomocą wyszukiwarek. Witryna, która jest dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, „mówi tym samym językiem”, co jej potencjalna baza odwiedzających, ze słowami kluczowymi czyli keywords seo, które pomagają w łączeniu wyszukujących dane frazy z Twoją witryną. Słowa kluczowe to jeden z głównych elementów SEO.
Innymi słowy, musisz wiedzieć, jak ludzie szukają produktów, usług lub informacji, które oferujesz, aby ułatwić im znalezienie Ciebie — w przeciwnym razie wylądują na jednej z wielu innych stron w wynikach Google. Wdrożenie pozycjonowania słów kluczowych pomoże Twojej witrynie pozycjonować się wyżej niż konkurencja.
Dlatego opracowanie listy słów kluczowych jest jednym z pierwszych i najważniejszych kroków w każdej optymalizacji wyszukiwarek. Keywordy SEO i pozycjonowanie stron internetowych są bezpośrednio powiązane, jeśli chodzi o prowadzenie zwycięskiej kampanii marketingowej w wyszukiwarkach. Ponieważ seo keywords są podstawą wszystkich innych działań z pozycjonowania, warto poświęcić czas i zainwestować, aby upewnić się, że keyword’y SEO są bardzo trafne dla odbiorców i skutecznie pogrupowane w stosunku do tego jak działa wyszukiwarka google.

Keyword research czyli jak wyszukiwać wiele fraz kluczowych

Wybór właściwych keywordów w SEO to delikatny proces, obejmujący zarówno próby, jak i błędy, ale podstawy są łatwe do zrozumienia. Tutaj przeprowadzimy Cię przez badanie tego, czego szukają Twoi klienci, czyli odkrywanie tych słów kluczowych, które pomogą Ci pozycjonować się na stronie wyników wyszukiwania (SERP) i jak wygląda ich wprowadzenie do pracy w treści online.

Znajdowanie najlepszych słów kluczowych dla SEO

Większość początkujących marketerów w wyszukiwarkach popełnia te same błędy, jeśli chodzi o badanie słów kluczowych SEO:

 •   Wykonywanie badania słów kluczowych SEO tylko raz,
 •   Nie zawracają sobie głowy aktualizacją i rozszerzeniem listy keywords SEO lub
 •   Kierowanie na słowa kluczowe, które są zbyt popularne, co oznacza, że ​​są zbyt konkurencyjne.

Zasadniczo badanie keywords w SEO powinno być stałą i stale rozwijającą się częścią Twojej pracy jako marketera. Stare słowa kluczowe należy okresowo poddawać ponownej ocenie, a konkurencyjne keywordy o dużej liczbie (lub „główne” słowa kluczowe, w przeciwieństwie do słów kluczowych z długim ogonem) można często z pożytkiem zastąpić lub uzupełnić dłuższymi, bardziej szczegółowymi wyrażeniami, które mają nie wprowadzać przypadkowych osób z googla, ale dokładnie właściwych odwiedzający, którzy z dużym prawdopodobieństwem skonwertują. (Zastanów się teraz, kto odwiedza Twoją witrynę – szczególnie jeśli są to osoby, które aktywnie szukają Twoich usług – jest to co najmniej tak samo ważne jak liczba odwiedzających).
Rzecz druga…
Nie wyróżnisz się, jeśli użyjesz tych samych słów kluczowych, co konkurenci. Nie tylko powinieneś próbować nowych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych i śledzić wyniki, ale także swobodnie eksperymentować w oparciu o własne badania – kto jeszcze używa Twoich seo keywords? A jak się wyróżniasz? Wygrywasz dostarczając świetne treści, które naprawdę odpowiadają na pytania, które Twoi potencjalni klienci zadają podczas wyszukiwania słów kluczowych.

Google keyword planner, czyli planer słów kluczowych

Bezpłatne narzędzie do badanie keyword SEO to planer słów kluczowych google. Pomaga znaleźć najlepsze, najtrafniejsze słowa kluczowe — keyword seo, które zwiększą stały ruch w sieci i konwersje w Twojej witrynie.

Korzyści płynące z używania narzędzi keyword tool, w tym bezpłatnego narzędzia propozycji słów kluczowych, dla lepszego SEO mogą Ci pomóc w tym że uzyskasz:

 •   Więcej słów kluczowych SEO – Uzyskasz dostęp do tysięcy słów kluczowych oraz danych o liczbie wyszukiwań w keyword seo
 •   Ukierunkowane słowa kluczowe SEO – Filtrujesz wyniki seo keywords według branży lub kraju, aby skupić się na słowach kluczowych, które naprawdę będą działać na Twoim koncie.
 •   Grupowanie słów kluczowych SEO — dowiedz się, jak organizować nowe keyword SEO w segmenty, w których można działać, za pomocą skutecznego grupowania słów kluczowych.

Zestaw narzędzi słów kluczowych jest również niezwykle cenny w marketingu PPC. Możesz zidentyfikować nowe grupy reklam dla kampanii Google Ads (wcześniej znanych jako google AdWords), a także pamętaj wtedy aby korzystać z wykluczających słów kluczowych, aby znaleźć keywordy, które ograniczą niepotrzebne kliknięcia i zaoszczędzisz dzięki temu pieniądze.

Analiza słów kluczowych, czyli co może wpisywać użytkownik

Teraz, gdy znalazłeś najlepsze keyword’y w seo, musisz je wykorzystać, aby uzyskać wyniki, czyli ruch z wyszukiwarek, konwersje i inne dobre rzeczy.
A więc: jak postępować? Z jednej strony najlepsze praktyki SEO zalecają umieszczanie odpowiednich seo keyword w wielu obszarach, w których zwraca się uwagę na Twoją witrynę, od tytułów i treści stron, poprzez adresy URL, po metatagi i nazwy plików graficznych. Z drugiej strony, pomyślnie zoptymalizowane strony internetowe mają zwykle tysiące, a nawet miliony seo keywords. Nie da się dobrze stworzyć jednej, unikalnej strony dla każdego keyword’a w seo; jednocześnie nie możesz próbować upchnąć wszystkiego na garstce stron z upychaniem słów kluczowych (tzw keyword stuffing) i oczekiwać, że każde słowo będzie w rankingu. To po prostu nie działa w ten sposób.
Więc jak to działa? Odpowiedzią jest grupowanie i organizacja słów kluczowych. Dzieląc keyword’y w seo na małe, łatwe do zarządzania grupy powiązanych fraz kluczowych zmniejszasz znacznie nakład pracy, jednocześnie tworząc ukierunkowane, konkretne strony.
Załóżmy na przykład, że prowadzisz stronę internetowego sklepu… niech to będzie księgarnia. Dobrym pomysłem może być utworzenie jednej grupy seo keywords dla wszystkich produktów związanych z biografią, a następnie jednej dla wszystkich związanymi z science fiction itp. Następnym krokiem byłoby podzielenie każdej grupy na mniejsze podgrupy, a następnie jeszcze mniejsze grupy dla każdego rodzaju. Teraz Twój sklep internetowy może tworzyć indywidualne strony zoptymalizowane pod kątem każdej małej grupy keyword seo.
Marketer próbujący zoptymalizować stronę internetową pod kątem keyword seo powinien rozważyć wykonanie większości, jeśli nie wszystkich z poniższych:

 •   Używanie keyword seo w tytule strony
 •   Użycie keyword seo w adresie URL (np. uniqueseo.pl/seo/keyword/ubersuggest)
 •   Używając keyword seo i jego odmian LSI
 •   Używanie keyword seo w metatagach, zwłaszcza meta opisie
 •   Używanie keyword seo w dowolnych ścieżkach plików graficznych i w tekście alternatywnym obrazów
 •   Używanie keyword seo jako tekstu kotwicy w linkach prowadzących do strony z innego miejsca w witrynie

Optymalizując strony internetowe, pamiętaj, że trafność słów kluczowych jest ważniejsza niż gęstość seo keyword.

Najlepsze narzędzia aby badać rodzaje słów kluczowych

Jest ot często wpisywane zapytanie w google. Wszyscy przecież chcemy aby każda podstrona w naszym serwisie dawała jak największy wynik w liczbie miesięcznych wyszukiwań. Dlatego sam content marketing i stara domena to nie wszystko, bo to robi każdy. Żeby zyskać widoczność musisz korzystać z precyzyjnej strategii seo bo tylko dzięki temu możesz mieć olbrzymi ruch organiczny. Więc jakich narzędzi seo najlepiej używać? Może być to google search console, google keyword planner, ubersuggest, keyword generator, keyword surfer, ahrefs, semrush, google trends, keywordtool.io i inne.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu SEO keywords?

A może chcesz zwiększyć swoją widoczność w internecie? Po prostu zgłoś się do nas.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)