Tworzenie sklepów internetowych:

Tworzenie sklepów internetowych 1

Wypełnij formularz i odbierz wycenę
  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz.
  Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  unique seo marketing social media

  Dlaczego warto współpracować z UniqueSEO

  17% średni spadek wydatków ponoszonych przez naszych klientów

  37% średni wzrost przychodów naszych klientów

  97,2% naszych klientów przedłuża współpracę


  Tworzenie sklepów internetowych

  Tworzenie sklepów internetowych: jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

  Tworzenie sklepów internetowych to proces polegający przede wszystkim na zaprojektowaniu narzędzia, które spełni indywidualne potrzeby klientów w dziedzinie sprzedaży online. Rynek oferuje wiele możliwości różniących się m.in. ceną, funkcjonalnościami oraz poziomem wiedzy wymaganym w celu obsługi systemu. Jak wygląda proces tworzenia sklepu internetowego, który zapewni efektywną sprzedaż w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku e-commerce i jak wybrać oprogramowanie do swojego sklepu?

  Tworzenie sklepu internetowego – jakie mam możliwości?

  Decydując się na otworzenie sklepu internetowego stajemy przed wyborem dostawcy oprogramowania, który zapewni rozwiązanie najlepsze z punktu widzenia naszych potrzeb. Wybór nie jest wcale prosty, bowiem rynek oferuje w tym zakresie wiele możliwości, różniących się znacznie od siebie w rożnych aspektach. Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do analizy ofert, należy odpowiedzieć sobie na pytanie:

  • Jakim budżetem na start dysponujemy,
  • Jaki poziom wiedzy informatycznej posiadamy oraz kto będzie obsługiwał sklep,
  • Które z narzędzi i funkcjonalności są nam niezbędne w celu prowadzenia efektywnej sprzedaży,
  • Czy przewidujemy modyfikacje i rozwój sklepu w najbliższej przyszłości.

  Odpowiedzi na wymienione wyżej pytania są kluczowe, ponieważ determinują w znacznym stopniu wybór dostawcy oprogramowania. Ustalony budżet w oczywisty sposób wpływanie na decyzję o tym, czy innym rozwiązaniu, jednak kwestia kosztów z pewnością nie jest jedynym ważnym czynnikiem.

  Sklep tworzony od podstaw czy gotowe narzędzie?

  • Tworzenie sklepu w oparciu o darmowe oprogramowanie open source.

  Dla osób, które dysponują przynajmniej minimum wiedzy z zakresu programowania, najlepszym wyborem wydaje się być tzw. darmowe oprogramowanie open source. Trzeba jednak pamiętać, że bez opłat zyskujemy dostęp do narzędzia, które stanowi zaledwie bazę do budowy sklepu – uzyskanie wszystkich potrzebnych funkcjonalności czy chociażby szablonu graficznego wymaga czasu, wiedzy, inwestycji lub zewnętrznego wsparcia.

  • Tworzenie sklepu internetowego na indywidualne zamówienie.

  Zaprojektowanie sklepu internetowego możemy zlecić specjalizującej się w tej dziedzinie firmie lub agencji. Zaletą tego rozwiązania z pewnością jest możliwość zbudowania systemu zgodnego ze wszystkimi indywidualnymi założeniami – w zasadzie agencje są w stanie spełnić każde nasze życzenie. W związku jednak z tym, że czas potrzebny na przygotowanie takiego sklepu przekłada się oczywiście na koszty, zazwyczaj nie jest to najtańsza opcja. Sklep zaprojektowany od A do Z na indywidualne zamówienie to rozwiązanie wybierane przez bardzo duże i dojrzałe biznesy, natomiast początkujący sprzedawcy lub właściciele średnich sklepów mają możliwości w zupełności wystarczające dla ich potrzeb w ramach mniejszych budżetów.

  Na przykład:

  Dlaczego warto stworzyć swój e-sklep?

  Z roku na rok sprzedaż online zyskuje na znaczeniu, powoli wypierając tradycyjne zakupy. Każdy przedsiębiorca, który myśli przyszłościowo, powinien poważnie zastanowić się nad wejściem ze swoim biznesem w świat online. Jeżeli sprzedajesz już w internecie z pomocą zewnętrznych platform, pewnie widzisz, że wraz z rozwojem asortymentu, potrzeba posiadania własnego sklepu internetowego rośnie.

  Budowanie sklepu internetowego wcale nie musi być długim, monotonnym procesem. Jeżeli wybierzesz odpowiednią technologię i kompetentną firmę do współpracy, zyskasz rozwiązanie do sprzedaży online, które będzie służyć Ci przez długie lata.


  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 100 PLN dla jednej firmy:
  Semstorm, Senuto, Ahrefs, Google Keyword Planer, Majestic, Moz, SEOQuake, SemRush, Screaming Frog, SiteLiner, Surfer SEO, SEOStation, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, OnCrawl.

  Tworzenie sklepów internetowych 2

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że stworzenie sklepu internetowego to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

  zapraszamy do kontaktu z nami. Wspólnie dobierzemy odpowiednie narzędzia, które rozwiną Twój biznes i dostarczą Ci nowych klientów. Napisz teraz! Darmowa wycena czeka!

  Podziel się!