Monday aplikacja, opis, opinie, porównania, alternatywa CRM (recenzja monday.com)

propozycja wartości
Propozycja wartości, Value Proposition UVP. Czyli jak odwiedzających przekuć w klientów
22 kwietnia, 2022
ROI return on investment zwrot z inwestycji
ROI – co to jest?(ang. return on investment, zwrot z inwestycji)
23 kwietnia, 2022
monday com logo
monday com logo

Co może dać mi i mojej firmie Monday.com?

Wszystkie firmy, niezależnie od branży czy charakteru działalności (usługi, handel, produkcja) natrafiają na podobne problemy w kwestii zarządzania projektami. Stąd też wynika duża popularność tak uniwersalnej platformy jaką jest monday.com. Zarządzanie projektami czy typowe bolączki osób zarządzających pracą ludzi to tak ogromny i zróżnicowany temat, że nie jest możliwe zrozumienie mocnych stron platformy monday.com bez przeglądu najważniejszych narzędzi i rozwiązań dostępnych w tym serwisie.

Monday.com – skąd wziął się pomysł na serwis?

Serwis jest młodym rozwiązaniem, ledwie dekadę temu grupa znajomych rozpoczęła pracę nad jego budową. W 2012 roku trzech dobrych znajomych: Roy Mann, Eran Kampf oraz Eran Zinman wystartowali z projektem DaPulse. Nim pierwszy produkt ujrzał światło dzienne i trafił do klientów, minęły kolejne 2 lata.

W listopadzie 2017 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy na Monday.com. Firma z roku na rok generuje coraz większe zyski a obecnie cieszy się statusem kolejnego unicorna w świecie startupów.

Dla niewtajemniczonych należy się małe wyjaśnienie: jednorożec to startup wyceniany na ponad miliard dolarów. Termin ten spopularyzowała Aileen Lee w 2013 roku, używając go w tytule swojego artykułu w odniesieniu do najdrożej wycenianych młodych innowacyjnych przedsiębiorstw.

Na czym skupia się monday.com?

Serwis umożliwia łatwe i intuicyjne zarządzanie pracą zespołu. Zarządzanie projektami oraz przepływ pracy nareszcie nie są zatopione w komunikacyjnym chaosie.

Do jednej z największych zalet systemu należy możliwość bezpośredniego kontaktowania się z członkami zespołu w kontekście konkretnych zadań w obrębie prowadzonego projektu. Pozwala to na ograniczenie lub wręcz eliminację potrzeby komunikowania się za pomocą sms i maili.

Każdy project manager lub specjalista dobrze zna to ze swojej pracy: tony maili, korespondencji krążącej pomiędzy wciąż dodawanymi i usuwanymi adresatami.

Co ciekawe, patrząc na to marnotrawstwo z punktu widzenia wypłacanej pracownikowi pensji, można stwierdzić, że korporacje na całym świecie rocznie wypłacają grube miliony dolarów swoim ludziom w podzięce za długie godziny czytania maili w celu zrozumienia, że tak naprawdę ta korespondencja akurat ich tego dnia nie dotyczy.

Tego typu problemy są całkowicie eliminowane dzięki narzędziom takim jak monday.com. Parafrazując, można powiedzieć, że serwis umożliwia pracę zespołową za jednym kliknięciem.

Co jest bardzo istotne, aplikacja umożliwia dostosowanie widoków czy narzędzia w zależności od charakteru projektu, którym się zarządza.

Elastyczność stała się prawdziwym mottem twórców serwisu. Dlatego tego produktu można użyć praktycznie w dowolnej branży, procesie czy organizacji. Swobodnie można też operować poziomami komunikacji. Wymiana wiedzy pomiędzy oddziałami firmy, jej jednostkami operacyjnymi czy liderami poszczególnych zespołów jest zadziwiająco łatwa i przejrzysta.

Jak działa serwis monday?

Serwis został pomyślany jako aplikacja webowa działająca w chmurze. Jak zostało wspomniane wcześniej, elastyczność jest hasłem przewodnim twórców.

Dlatego każdy użytkownik w zależności od swoich indywidualnych wymagań za pomocą monday com może stworzyć swój software do zarządzania danym projektem, czyli PMS. Oprócz tego można również opracowywać własne aplikacje pod kątem konkretnych celów.

I nie trzeba się tutaj obawiać, że czeka nas wymyślanie koła w celu zarządzania naszym projektem, gdyż pracę z serwisem można zacząć dosłownie w ciągu minuty.

Wynika to z faktu, iż platforma na start oferuje ponad 200 gotowych szablonów, które powstały by już wspomóc pracę setek firm.

Korzystanie ze sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań to najlepszy model wypracowywania własnych specyficznych narzędzi, pomysłów i rozwiązań.

Czego można się spodziewać po serwisie?

Platforma pozwala na weryfikację statusu projektu w jednym rzucie oka. Wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który w estetycznych kolorach wyświetla poszczególne zadania, odpowiedzialne za ich wykonanie osoby lub zespoły oraz terminy.

Jednak nie należy patrzeć na to z perspektywy lidera, który wreszcie trzyma rękę na pulsie i o każdej porze dnia i nocy wie co się dzieje w projekcie.

Oczywiście, każdy menedżer doceni lepszy sen i spokojniejszy oddech, ale ta prosta i przejrzysta wizualizacja stanu projektu daje ogromną przewagę właśnie dzięki temu, że dostęp do tych informacji ma szeregowy pracownik.

Specjaliści od teraz mają szybki i łatwy dostęp do statusu projektu, wiedzą „co w trawie piszczy”, mają świadomość kiedy mogą się spodziewać kolejnych etapów, kolejnych zadań oraz czego konkretnie od nich się wymaga i oczekuje.

I… wisienka na torcie, czyli dashboardy

Menedżerowie uwielbiają dashbordy, nie ma to jak lekkostrawny hamburger wiedzy i informacji, dzięki któremu od razu w poniedziałek rano wiadomo, które cele udało się zrealizować, a które wymagają poprawy i co nasz czeka w kolejnym tygodniu.

Co ciekawe, to samo słowo potrafi przyprawić szeregowych pracowników o dreszcze oraz wywołać delikatny szmer niezadowolenia, że znowu „muszą grzebać w słupkach i Excelu zamiast pracować”.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Aplikacja monday recenzja programu

Dzięki monday.com dashboardy tworzy się szybko i łatwo, a sami pracownicy również mogą z nich korzystać i docenić jak ogromnym ułatwieniem w pracy są właśnie profesjonalne dashboardy.

A jakby tego jeszcze było mało, monday.com współpracuje z innymi platformami, czyli… wszystkie informacje można mieć tu i zaraz, w jednym przejrzystym serwisie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)