Screaming frog SEO Spider

Raven Tools
Raven Tools
2 lutego, 2022
Senuto
Senuto, polskie narzędzie SEO (cennik, funkcje, recenzja)
2 lutego, 2022
Screaming frog SEO Spider
Screaming frog SEO Spider

 • Screaming frog SEO Spider
 • SEO Spider to narzędzie do optymalizacji wyszukiwarek (SEO) opracowane przez brytyjską agencję o nazwie Screaming Frog. Dzięki SEO Spider możesz oceniać różne strony internetowe i wyodrębniać kluczowe informacje do analizy pod kątem ich jakości SEO.

  SEO Spider, to oprogramowanie które wyróżnia się tym, że potrafi prezentować złożone dane SEO w łatwym do zrozumienia formacie. Jest jednak kilka kwestii, o których warto wspomnieć, takich jak brak dostępu w chmurze i duże ograniczenia funkcji nałożone na bezpłatną wersję programu.

  Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

  POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

  Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

  (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

  Plany i ceny

  Chociaż nie musisz przechodzić na wersje płątną, aby odkryć uszkodzone linki lub przeanalizować metadane witryny, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane funkcje, trzymanie się bezpłatnej wersji tej platformy ma kilka większych wad. Kluczowe narzędzia, takie jak integracja z Google Analytics i statystyki PageSpeed, są dostępne na przykład tylko w wersji premium. Ponadto płatna licencja jest wymagana do zapisywania indeksowania wyszukiwania i ustawiania zaawansowanych opcji konfiguracji.

  Istnieją dwie wersje narzędzia SEO Spider firmy Screaming Frog. Jedna jest bezpłatna, a druga kosztuje 149 GBP rocznie. Jeśli prowadzisz dużą organizację i musisz kupić wiele licencji Screaming Frog udzieli Ci zniżki, jeśli kupisz więcej licencji naraz.

  Screaming frog SEO Spider

  Główna różnica między bezpłatną i płatną wersją SEO Spider polega na tym, że bezpłatna wersja może być używana do skanowania tylko 500 adresów URL naraz, podczas gdy wersja płatna działa na nieograniczoną liczbę. O ile nie musisz często badać właściwości SEO dużej witryny z setkami różnych subdomen, samo to ograniczenie nie powinno zniechęcać Cię do korzystania z bezpłatnej wersji SEO Spider.

  Cechy

  SEO Spider wyróżnia się wydajnością swoich wyszukiwań i szerokim zestawem funkcji. Jeśli musisz zaplanować regularne indeksowanie wyszukiwania dla określonych adresów URL, oceniać nieopublikowane witryny internetowe, do których można uzyskać dostęp tylko za pomocą loginu, lub wyodrębniać bazy danych do użycia w innym programie, może to być odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

  Odkryj zduplikowaną zawartość

  Google i inne główne wyszukiwarki nie patrzą życzliwie na zduplikowane treści, więc posiadanie kopii tych samych stron w Twojej witrynie może szybko doprowadzić do obniżenia rankingu stron. Ale oczywiście, jeśli prowadzisz dużą witrynę, ręczne sprawdzenie skopiowanych/podobnych stron jest prawie niemożliwe. SEO Spider może rozwiązać ten problem za pomocą zaawansowanego wyszukiwania algorytmicznego, które lokalizuje dowolne strony w Twojej witrynie o tych samych nagłówkach, tytułach lub opisach.

  Wizualizacja mapy witryn

  Korzystając z SEO Spider, możesz tworzyć diagramy indeksowania i wykresy w kształcie drzew, które są naprawdę przydatne do zrozumienia architektury Twojej witryny. W obu przypadkach możesz wyświetlić do 10 000 adresów URL jednocześnie. Podczas gdy wykresy drzew są podzielone na „warstwy głębokości”, diagramy indeksowania wykorzystują węzły oznaczone kolorami, aby zapewnić całościowy przegląd systemu indeksowania stron witryny.

  Raporty ścieżki indeksowania (crawl path)

  Jednym z typowych problemów z innymi usługami SEO indeksowania witryn jest to, że nie ma sposobu, aby powiedzieć, w jaki sposób program znalazł określony adres URL. Jeśli określony adres URL powinien być ukryty przed publicznym wyszukiwaniem, może to oczywiście być poważnym problemem. Dzięki SEO Spider możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy adres URL i kliknąć funkcję raportu ścieżki indeksowania, aby zobaczyć dokładnie, jak został odkryty.

  Interfejs

  SEO Spider działa na każdym komputerze z systemem Windows, Mac lub Ubuntu. Instalacja jest stosunkowo szybka i prosta.

  Ogólnie rzecz biorąc, interfejs SEO Spider może wydawać się nieco zniechęcający dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie pracowali z narzędziem do analizy SEO. Jednak pomimo ilości prezentowanych informacji wszystko jest dobrze rozplanowane i nawet początkujący powinni czuć się komfortowo z tym oprogramowaniem po kilku godzinach.

  Zaraz po zakończeniu instalacji powinieneś być gotowy do wykonania pierwszego wyszukiwania i indeksowania.

  Poniżej górnego paska menu zobaczysz obszar adresu URL. Po podłączeniu swojej witryny tutaj po prostu naciśnij „Start”. Narzędzie wyszuka następnie każdy link, który znajdzie na Twojej stronie głównej i otworzy analizy. Dopóki Twoja witryna jest poprawnie skonfigurowana, SEO Spider powinien znaleźć wszystkie Twoje publiczne strony.

  Ekran główny SEO Spider jest skonfigurowany tak, aby łatwo wyświetlać kluczowe wyniki, które zostały wywołane przez indeksowanie Twojej witryny. Na przykład pod zakładką zatytułowaną „H1” będziesz mógł zobaczyć listę głównych nagłówków używanych na każdej ze stron Twojej witryny. Na pierwszy rzut oka może to ujawnić, czy brakuje Ci tagów H1 lub czy masz zduplikowane nagłówki, co może zaszkodzić wydajności SEO Twojej witryny.

  Wsparcie techniczne

  Pomoc techniczna jest dostępna tylko dla płatnych użytkowników programu SEO Spider. Jednak Podręcznik użytkownika Screaming Frog powinien rozwiązać większość, jeśli nie wszystkie problemy, które napotykasz w oprogramowaniu. Dostępna jest również dalsza pomoc przez e-mail i system zgłoszeń pomocy technicznej.

  Podsumowanie

  SEO Spider jest znacznie tańszy niż niektóre alternatywne programy do analizy SEO. Warto jednak zauważyć, że SEO Spider ma bardziej techniczny interfejs niż niektóre narzędzia SEO i jest trudniejszy do skonfigurowania, jeśli chcesz otrzymywać automatyczne powiadomienia.

  Może nie ma najbardziej przyjaznego interfejsu, ale SEO Spider to doskonała opcja do generowania szczegółowych danych na temat projektu SEO i wydajności Twojej witryny. Dzięki zaawansowanym funkcjom Screaming Frog z pewnością będziesz zadowolony.

  Jeśli jesteś ciekawy innych narzędzi SEO, oto te najpopularniejsze. Na ogół wszystkie specjalizują się w jednym kanale.

  • Ahrefs – Przede wszystkim SEO z komponentami społecznościowymi i niektórymi danymi PPC.
  • Semrush – głównie SEO, ale z pełnym pakietem narzędzi PPC i społecznościowych.
  • Mangools – głównie SEO z niższymi limitami wykorzystania danych, ale w bardziej przystępnej cenie.
  • Moz – Przede wszystkim społeczność / edukacja z elementami SEO i społecznościowymi.
  • BuzzSumo – głównie społecznościowy z komponentami SEO.
  • Majestic – Wyłącznie SEO z naciskiem na analizę linków.
  • SpyFu – Przede wszystkim PPC z komponentami SEO.
  • Raven Tools – przede wszystkim Analytics z komponentami SEO i Social.
  • Screaming frog SEO Spider – doskonałe narzędzie do audytu technicznego strony internetowej
  • Senuto – narżedzie seo i planowania treści
  • Surfer SEO – optymalizacja tekstów pod seo
  • Contadu– edytor tekstu SEO
  • Semstorm
  • WP rocket – wtyczka do optymalizacji pod prędkość strony na wordpress
  • Google search console– narzędzie dla webmasterów
  • Goolge analytics – analityka danych
  • Google keyword planner – planer słów kluczowych google
  • SE ranking – narzędzie do pozycjonowania stron typu „all in one”
  • Mailerlite – program do mailingu i automatyzacji wysyłania wiadomości
  • Getresponse– jak wyżej
  • Ubersuggest– narzędzie należące do znanej osoby w świecie marketingu, jest nią Neil Patel.
  Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
  Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
  UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

  Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

  POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

  Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)