Social media dla firm

social media plan
Social media plan
15 lutego, 2022
zarządzanie social media
Zarządzanie social media
15 lutego, 2022
social media dla firm
social media dla firm

Social media dla firm

Zacznijmy od jednego prostego faktu: Twoja firma potrzebuje obecności w mediach społecznościowych.

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz mały lokalny sklep, czy dużą ogólnopolską firmę. Media społecznościowe to coś więcej niż tylko trend. Jest to niezbędny element strategii marketingowej Twojej firmy.

Jednak same social media dla firm nie wystarczą do napędzania rozwoju biznesu. Platformy społecznościowe mogą pomóc Ci nawiązać kontakt z klientami, zwiększyć świadomość marki oraz zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż. Ale musisz zacząć od stałego nastawienia i solidnej strategii content marketingowej.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Najważniejsze:

 • Media społecznościowe to skuteczny sposób na dotarcie do nowych odbiorców z angażującymi treściami
 • Zaangażowanie społeczne pomaga budować zaufanie, autorytet, a także pokazać osobowość marki
 • Potrzebujesz solidnego planu na angażowanie treści do dystrybucji za pośrednictwem mediów społecznościowych

Spis treści „Social media dla firm

Ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie korzysta z mediów społecznościowych każdego miesiąca, a użytkownicy i zaangażowanie na głównych platformach stale rosną.

social media dla firm

Powinieneś uruchomić media społecznościowe swojej firmy już teraz. Nie musisz znać każdego modnego hasła ani mieć magicznej liczby obserwujących. Możesz zacząć od razu.

Media społecznościowe zapewniają ogromny potencjał dla firm, ponieważ konsumenci często logują się do nich codziennie i oglądają reklamy firmy. Stanowi również to ogromne wyzwanie dla przedsiębiorstw, ponieważ jest to ciągle zmieniająca się przestrzeń, która jest niezwykle głośna i zatłoczona.

Nadążanie za zmieniającymi się trendami w mediach społecznościowych może być trudne.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, dlaczego powinieneś rozwijać social media dla firmy, oto sześć rzeczy, które możesz wypróbować, aby zobaczyć, że media społecznościowe to mądre posunięcie biznesowe.

Pakiet social media, prowadzenie i cennik, oto podstawy:

 1. Przyciągnij uwagę i buduj świadomość

Jeśli ludzie nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy, nie mogą zostać Twoimi klientami. Media społecznościowe zwiększają Twoją widoczność wśród potencjalnych klientów, umożliwiając dotarcie do szerokiego grona odbiorców przy użyciu dużej ilości czasu i wysiłku. Utworzenie profilu biznesowego we wszystkich głównych sieciach społecznościowych jest bezpłatne, więc nie masz nic do stracenia.

Oto fakt: treści w mediach społecznościowych przyciągają uwagę.

Jednak konsumentowi bardzo łatwo jest zostać przytłoczonym na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych platformach społecznościowych wypełnionych pełnią firm próbujących promować swoje marki. Jak firma może tworzyć odpowiednie treści w tak zatłoczonej przestrzeni?

To tutaj oryginalna treść przecina się z wysokiej jakości designem. Pomiędzy GIF-ami, memami, Facebook Live i innymi, strategia treści musi być dokładnie przemyślana i wykonana. Jaką wiadomość chcą widzieć Twoi klienci, jak będą identyfikować się z Twoją marką i co skłoni ich do kliknięcia Twojego posta lub skomentowania go, aby nawiązać rozmowę?

Zdefiniuj, co chcesz uzyskać z mediów społecznościowych, aby opracować strategię mediów społecznościowych dla świadomości marki. Chcesz, aby nowi klienci odkryli Twoje usługi? Czy chcesz przyciągnąć więcej lokalnych klientów do swoich sklepów? Utrzymując konkretną strategię, możesz określić, które kanały mediów społecznościowych najlepiej pasują do Twojej firmy.

 1. Komunikacja w social media dla firm

Klienci są coraz bardziej mądrzy i bardziej wyczuleni na to, jakie firmy wybrać. Przed podjęciem decyzji wykonają szybkie wyszukiwanie, aby przejrzeć Twoją witrynę i media społecznościowe.

Czy znajdą pustą witrynę sklepową lub bogate źródło informacji? Tworzenie solidnych profili, które często aktualizujesz odpowiednimi treściami, zbuduje autorytet Twojej marki i sprawi, że zrobisz pozytywne pierwsze wrażenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, pokazując, że Twoja firma jest godna zaufania, kompetentna i dostępna.

Poszukaj sposobów na zademonstrowanie swojej wiedzy jako lidera w swojej branży — na przykład pisanie artykułów związanych z twoją wiedzą lub rozwijanie misji firmy. Pokazując, co oferuje i ceni Twoja firma, zbudujesz zaufanie potencjalnych klientów.

Te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

 1. Pokaż autentyczność

Klienci nie są zainteresowani firmami, które publikują suche posty w mediach społecznościowych w stylu korporacyjnym.

Zamiast tego pozwól, aby osobowość Twojej marki zabłysnęła we wszystkim, co udostępniasz w mediach społecznościowych. Jak brzmi głos Twojej marki? Jak przedstawiasz to kim jesteś? Chociaż marki muszą być uprzejme i empatyczne wobec swoich odbiorców, ważniejsze jest znalezienie głosu i zajęcie stanowiska.

Ćwicz, aby uzyskać odpowiedni ton, niezależnie od tego, czy jest swobodny i zabawny, czy formalny i przyjazny. Bądź wierny temu, kim jesteś, a nie tym, kim myślisz, że powinieneś być. Obserwatorzy chcą widzieć prawdziwych ludzi za Twoimi profilami społecznościowymi. Pokaż im to.

 1. Zachęcaj do zaangażowania

Czasami pozornie prosty post w mediach społecznościowych, na przykład promujący nowy produkt, może otrzymać kilka polubień, komentarzy i udostępnień.

Media społecznościowe otwierają możliwość na natychmiastową interakcję, budowanie relacji i lojalność klientów.

Kanały społecznościowe ewoluują, stale udostępniając nowe funkcje, a to szybko zmieniające się środowisko może onieśmielać niektórych właścicieli firm.

Ale pamiętaj: nie musisz robić wszystkiego. Baw się nowymi sposobami nawiązywania kontaktu z odbiorcami i daj sobie pozwolenie na naukę w miarę postępów. Pewnego dnia możesz opublikować serię relacji na Instagramie, aby umożliwić klientom oglądnięcie swojego biura i firmy z za kulis. Następnie możesz zorganizować szybką sesję pytań i odpowiedzi za pośrednictwem transmisji wideo na żywo na Facebooku. Z czasem lepiej poznasz preferencje swoich obserwujących.

Dzięki prostej konfiguracji — dobremu oświetleniu, smartfonowi i statywowi — możesz tworzyć ciekawe materiały wideo do mediów społecznościowych. Przed rozpoczęciem transmisji na żywo wykonaj test, aby upewnić się, że połączenie internetowe ma wystarczającą prędkość, aby uniknąć opóźnień i przerw.

 1. Rozwijaj się

Owszem, social media to nie jest miejsce do przesadnej sprzedaży, ale w końcu to kanał marketingowy i nie trzeba ignorować okazji do sprzedaży, jeśli się pojawi. Sponsorowane informacje na osi czasu, filmy z wezwaniami do działania, retargeting w wielu kanałach i posty z możliwością zakupów to podstawa mediów społecznościowych.

Koszty marketingu się sumują i nie każda firma może sobie pozwolić na ogromne kampanie. Ale dzięki reklamom w mediach społecznościowych możesz uzyskać dużą wartość za każdą wydaną złotókę. Twoja firma, niezależnie od wielkości czy budżetu, ma szansę na poszerzenie grona odbiorców i osiągnięcie celów dzięki reklamom na platformach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Nawet jeśli platformy takie jak Instagram są przede wszystkim nastawione na zaangażowanie, istnieją ustalone sposoby na zwiększenie na nich sprzedaży.

Tworząc kampanię reklamową, dowiedz się, do kogo chcesz dotrzeć i jaki cel chcesz osiągnąć, aby nie marnować swojego budżetu na nieprzydatne targetowanie. Unikaj przesadnych reklam i wybieraj treści, które edukują lub bawią (lub robią jedno i drugie jednocześnie).

 1. Zapewnij wsparcie

Platformy społecznościowe z powodzeniem przełamały bariery między firmami a ich klientami. Teraz, zamiast dzwonić na infolinię, wiele osób korzysta z Facebooka lub Whatsup, aby rozwiązać problemy lub znaleźć informacje.

Rozwijaj swoją reputację jako dojrzałej marki, oferując wsparcie za pośrednictwem kanałów społecznościowych:

 • Stwórz system do śledzenia komentarzy, pytań i skarg klientów w mediach społecznościowych.
 • Odpowiadaj tak szybko, jak to możliwe na pytania i wątpliwości.
 • Zrób wszystko, aby być pozytywnym i pomocnym.
 • Wysłuchaj krytyki i spraw, aby klienci poczuli się wysłuchani. Dowiedz się, kiedy rozwiązać publiczne rozmowy w prywatnych wiadomościach.

Media społecznościowe dla firm są niezbędne

Media społecznościowe dla firm to kluczowa część marketingu biznesowego, ale zarządzanie nimi nie musi być stresujące. Zrób pierwszy krok, utwórz profil i zacznij kontaktować się z klientami.

Ponieważ social media dla firm wplata się w codzienne wzorce naszego życia, coraz więcej konsumentów przejdzie do nowych i nadchodzących platform społecznościowych w celu podejmowania decyzji zakupowych. Ci, którzy mają silną obecność i markę w mediach społecznościowych, zwiększą współczynniki konwersji, podczas gdy ci, którzy nie mają aktywnych kampanii w mediach społecznościowych, mogą stracić potencjalnych klientów. Którą firmą chcesz być?

Zapytaj nas o usługę social media dla firm.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)