Reklama w internecie

Reklama
Reklama
10 lutego, 2022
reklamom
Jakim reklamom wierzą ludzie a jakim nie?
11 lutego, 2022
Reklama w internecie
Reklama w internecie

Reklama w internecie (zalety reklamy internetowej, ile kosztuje i jak to zrobić dobrze)

Kluczem do sukcesu w biznesie w XXI wieku jest promocja produktu i usług wśród wszystkich odbiorców docelowych za pomocą Internetu. Internet stał się nieodzowną częścią życia ludzi. Tym samym można go uznać za szeroki kanał dla biznesu, który chce promować swoje produkty i usługi wśród wszystkich ludzi. Metoda reklamy internetowej stała się najpopularniejszą metodą w biznesie. Dzieje się tak, ponieważ reklama internetowa jest łatwa i tania. Poza tym reklama internetowa ma również wielu czytelników, odbiorców i widzów.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Reklama internetowa

Reklama w internecie powstała wraz z siecią WWW World Wide Web. Sieć WWW została uruchomiona w 1991 roku przez CERN. Pełniła rolę łatwo dostępnego medium dla różnych firm do promowania swoich produktów. Reklama internetowa przeżyła gwałtowny boom (dot com crash, czyli bańka na rynku akcji w USA )i do 2001 roku czołowe firmy, takie jak Yahoo!, Google, Microsoft i Amazon, zdołały osiągnąć zasięg liczony w milionach odbiorców. Pierwotnie reklamodawcy musieli płacić za reklamę w Internecie, głównie w formie banera na górze strony. Ale w dzisiejszych czasach muszą płacić w zależności od liczby kliknięć, lub wyświetleń jakie otrzymuje ich reklama.

Początkowe reklamy internetowe były banerami, które były niczym innym jak reklamami poziomymi umieszczonymi u góry strony. Ale wraz z szybką ewolucją Internetu rozwinęła się również koncepcja banerów. Informacje o reklamodawcy można było uzyskać po prostu najeżdżając myszką na baner. Niektóre banery zawierały nawet krótkie filmy przedstawiające produkt w akcji.

Z czasem reklamodawcy i webmasterzy znaleźli nowe sposoby umieszczania reklam w internecie poza banerami. Reklamy można teraz umieścić w treści strony, pionowych banerach i małych przyciskach. Banery pionowe stały się bardzo popularne wśród reklamodawców, ponieważ osoba może zobaczyć reklamę podczas przewijania strony.

Reklama w internecie

Wcześniej wszystkie te reklamy były kodowane przez webmastera, a następnie dodawane do strony internetowej, ale obecnie istnieją platformy które zajmują się umieszczaniem reklam na stronie internetowej (np google adsense, taboola i inne).

Reklama internetowa stała się koniecznością dla wszelkiego rodzaju organizacji, dużych czy małych, i rzadko zdarza się, aby nie znalazł się dział marketingu dużej firmy, w której nie ma grupy która jako głowny cel ma marketing internetowy.

Reklama w internecie jest znacznie tańsza niż reklamy telewizyjne, radiowe czy drukowane.

Te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Zalety jakie posiada reklama w internecie

 • Precyzyjne targetowanie: Prawdziwym plusem jest możliwość dotarcia do określonych grup ludzi przy minimalnym wysiłku. Dla osób na rynku business-to-business internet wygląda jak staromodne „targi handlowe” ponieważ tylko ci najbardziej zaintrygowani przedmiotami i/lub usługami, odwiedzą witrynę. Na rynku konsumenckim, dzięki personalizacji i innym procedurom targetowania, witryny stają się coraz bardziej dostosowane do potrzeb.
 • Dostosowywanie wiadomości: w wyniku dokładnego kierowania wiadomości mogą być one przeznaczone do przekazywania konkretnych potrzeb zamierzonej grupie zainteresowanych. Inteligentne, interaktywne możliwości sieci sprawiają, że można tworzyć promocję z coraz większym sukcesem zarówno na rynku przemysłowym, jak i konsumenckim.
 • Możliwości interaktywne: Internet, jak wiemy, jest medium interaktywnym, dlatego daje solidny potencjał do rozszerzenia integracji i realizacji oraz bardzo szybkiej informacji zwrotnej dla kupujących i sprzedających. Możliwości Internetu sprawią, że to medium staje się coraz bardziej pociągające.
 • Dostęp do danych: Być może najlepszym punktem obecności w Internecie jest jego dostępność jako źródła danych. Klienci mogą zostawiać algorytmom mnóstwo danych o praktycznie każdej czynności i zainteresowaniu. Po przejściu do określonej witryny klienci mogą zarobić mnóstwo czynności dotyczących szczegółów przedmiotu, wydatków, danych zakupowych itp.
 • Potencjał sprzedaży: Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zadziwiających liczb związanych z transakcjami mającymi miejsce zarówno w segmencie business-to-business, jak i konsumenckim b2c. Prognozy dotyczą gwałtownego wzrostu w przyszłości.
 • Ekspozycja: Wiele małych firm z niezbyt dużymi budżetami polega na sieci WWW w celu zwiększenia ekspozycji na potencjalnych klientów, co do tej pory było nie do pomyślenia. Za niewielki procent pieniędzy, które zostałyby wydane na wykorzystanie w zwykłych mediach, firmy mogą w wygodny sposób rozprzestrzeniać informacje o zasięgu krajowym, a nawet ogólnoświatowym.
 • Szybkość: dla tych, którzy proszą o dane dotyczące firmy, jej produktów i/lub oferowanych usług, Internet jest najszybszą metodą uzyskania tych informacji.

Wady jakie posiada reklama w internecie

 • Kwestie szacunkowe: Jednym z najbardziej widocznych negatywnych punktów Internetu jest brak wiarygodności tworzonych wyników badań. Ze względu na kłopoty związane zarówno z pomiarami, ważne jest, aby zachować czujność podczas korzystania z tych liczb.
 • Bałagan: Wraz ze wzrostem liczby promocji prawdopodobieństwo rozpoznania jednej firmy odpowiednio spada. W rezultacie kilka promocji które mogą nas zainteresować może w ogóle nie zostać zauważonych. Banery reklamowe stają się coraz mniej skuteczne.
 • Potencjał oszustwa: np. gromadzenie informacji bez wiedzy i autoryzacji kupujących, kradzieże kart kredytowych itp. to różne problemy, z którymi boryka się Internet.
 • Ograniczona jakość.

Darmowa reklama w Internecie

Jeśli interesuje Ciebie reklama w internecie za darmo to musisz się trochę wysilić. Co to znaczy?

Otóż chodzi o viral. Widzisz tania reklama w internecie czy nawet darmowa jest możliwa , ale musisz stworzyć taki content, który użytkownicy z chęcią będą sami lajkować i udostępniać. W momencie jak zauważy to algorytm to zacznie samoistnie promować Ciebie dalej.

Metody reklamy i promocji

Najpopularniejsze metody reklamy i promocji w internecie i w świecie offline to:

 • Buzz marketing (szeptanka, viral, evangelist, trendsetting, product seeding, casual marketing, blogging, community, cause marketing)
 • Ambient marketing.
 • Aromamarketing.
 • Marketing mobilny.
 • Guerilla marketing.
 • Sponsoring.

Skuteczna reklama w internecie

Jeżeli zależy Ci, aby reklama, którą kupujesz, przynosiła Tobie błyskawiczny efekt, to powinieneś sięgnąć po reklamy ppc Google Ads (kiedyś znane jako Google AdWords), a także reklam na facebooku. Google pozwala wyświetlać płatne reklamy w wynikach wyszukiwania oraz w sieci partnerów Google (to jest reklama na stronie internetowej w formie znanych banerów graficznych). Najskuteczniejsza reklama w internecie to google ads ponieważ jeśli czegoś szukamy to wpisujemy to od razu do wyszukiwarki. Facebook wypada słabiej ponieważ tam nie szukamy produktów.

Reklamy internetowe przykłady

Przykłady reklam internetowych to głównie rozmaite formaty reklam między innymi strony rezultatów wyszukiwarki SERP, baner ads, reklamy multimedialne, reklamy social media, interstitial, ogłoszenia internetowe, sieci reklamowe oraz newsletter, czyli email marketing (niestety często identyfikowany jako spam).

Reklama internetowa rodzaje

Popularne rodzaje jako reklama w internecie.

Reklama jawna:

 1. Google Ads, forma reklamy płatnej i jawnej, która często jest również określana jako “linki sponsorowane”.
 2. Artykuły sponsorowane.
 3. Banery reklamowe.
 4. Newsletter.
 5. Facebook Ads.

Reklama niejawna:

 1. SEO
 2. Social media
 3. Content marketing

Jeśli interesuje Ciebie reklama w internecie cena i jej koszty to odezwij się do nas. Dokonamy indywidualnej wyceny.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)