Reklama internetowa

Google Ads
Google Ads
10 lutego, 2022
Reklama
Reklama
10 lutego, 2022
Reklama internetowa
Reklama internetowa

Reklama internetowa definicja

Definicja: Reklama internetowa to sztuka wykorzystywania Internetu jako medium do dostarczania komunikatów marketingowych do zidentyfikowanych grup odbiorców. Jest to pomocne w przyciąganiu ruchu na stronie i ekspozycji marki, ale przede wszystkim reklama internetowa ma na celu przekonanie docelowego klienta do zaangażowania się w konkretną akcję – np. dokonanie zakupu, czy skorzystanie z naszej usługi.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Reklama internetowa rodzaje: różne typy reklamy online

Istnieje wiele różnych rodzajów reklamy internetowej. Poniżej wymieniliśmy niektóre z najważniejszych rodzajów reklamy internetowej, które należy wziąć pod uwagę:

 • Reklama w mediach społecznościowych
 • Content marketing, marketing treści
 • Marketing e-mailowy
 • SEM (reklama w wyszukiwarkach) – w tym PPC
 • Reklama displayowa – w tym reklama banerowa i retargeting
 • Reklama mobilna
Reklama internetowa

Reklama internetowa w mediach społecznościowych

Po ustaleniu jasnej strategii marketingowej w mediach społecznościowych możesz zacząć rozważać reklamę na platformach społecznościowych. Większość serwisów społecznościowych pozwala teraz reklamodawcom z łatwością wykorzystać swój zasięg i promować swoje produkty z poziomu platformy. Zawierają również dobre narzędzia analityczne do oceny sukcesu dokonanej inwestycji (ROI i ROAS).

Może to obejmować promowany post, promocję treści generowanych przez użytkowników, a nawet kampanię w wielu kanałach społecznościowych.

Większość serwisów społecznościowych pozwala teraz reklamodawcom z łatwością wykorzystać swój zasięg i promować swoje produkty z poziomu platformy. Zawierają również dobre narzędzia analityczne do oceny sukcesu dokonanej inwestycji.

Marketing treści, czyli content marketing

Marketing treści to kolejny świetny sposób na dotarcie do właściwych osób z wiadomością o naszej marce i przekazie. Głównym celem jest przyciągnięcie ruchu organicznego do witryny poprzez poprawę SEO witryny, ale gdy masz już strategię i treść, możesz zwiększyć jej zasięg i zaangażowanie, płacąc za wyświetlanie treści w odpowiednich witrynach.

Płatna reklama może pomóc w zwiększeniu ROI z content marketingu – tzn. bez promocji koszty produkcji często przewyższają potencjalny zwrot.

Mały tip to reklama natywna. Jest to forma płatnych mediów, jako sprytny sposób na stworzenie reklamy, która jest zgodna z tematyką witryny, w której jest umieszczona, tzn. jest celowo zaprojektowana tak, aby wyglądała jak media, w których się pojawia.

Marketing e-mailowy

E-mail marketing powinien być integralną częścią Twojej komunikacji online, ponieważ jest to ważny sposób na utrzymywanie kontaktu z obecnymi klientami. W związku z tym rozważenie i inwestycje z pewnością powinny być na twoim względzie.

Marketing w wyszukiwarkach (SEM, search engine marketing)

Marketing w wyszukiwarkach ma na celu zwiększenie widoczności Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP), płacąc za wyświetlanie w wyszukiwarkach, takich jak Google. Nie należy jej mylić z SEO (optymalizacją pod kątem wyszukiwarek), czyli sztuką pojawiania się w wyszukiwarkach na jak najwyższym poziomie bez konieczności płacenia za to. SEM jest często nazywany jako PPC (pay per click) i może być używany na przykład w Google Ads. Efektywność inwestycji mierzy się zazwyczaj jako CPC (koszt kliknięcia), CPM (cost per mile, czyli za 1000 wyświetleń) lub CPI (koszt wyświetlenia).

Wyświetlaj reklamy graficzne

Reklama graficzna ma miejsce wtedy, gdy Twoja reklama – zwykle składająca się ze zdjęć, filmów, grafik lub treści multimedialnych – jest umieszczana na stronach internetowych osób trzecich, które po kliknięciu odsyłają użytkownika z powrotem do Twojej własnej witryny. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę drogę, jaką przechodzi użytkownik po kliknięciu reklamy, ponieważ przyciągnięcie ruchu w sieci, który nie przekształca się w biznes, byłoby stratą czasu, wysiłku i pieniędzy, ponieważ UX na stronie docelowej nie został odpowiednio dobrany.

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na reklamę w Internecie jest staranne dobranie miejsca docelowego w witrynie, które skieruje odwiedzających stronę Twojej marki. Oznacza to, że zawsze będziesz pojawiać się w witrynach, na których faktycznie CHCESZ być, a nie w witrynach wybranych przez platformę innej firmy. Może to być czasochłonne. Inne alternatywy obejmują „kierowanie kontekstowe”, czyli zautomatyzowany proces wyboru odpowiednich witryn internetowych na podstawie pożądanych słów kluczowych, oraz „kierowanie na zainteresowania/tematy”, czyli wybór witryny na podstawie konkretnie podobnej treści.

Jedną z najskuteczniejszych form reklamy displayowej jest retargeting, czyli inaczej zwany remarketing. W przeciwieństwie do innych banerów reklamowych, reklamy retargetowane są wyświetlane użytkownikom, którzy już byli na Twojej stronie internetowej.

Te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Reklama mobilna

Ponieważ tak wielu z nas spędza tak dużą część dnia na smartfonach, nic dziwnego, że reklamodawcy wykorzystują reklamy mobilne, aby dotrzeć do swoich klientów. Staje się to jednak coraz bardziej popularnym sposobem promowania na nowy rynek produktów i usług, dlatego należy do niego podchodzić z ostrożnością. Różne rodzaje marketingu mobilnego obejmują reklamy za pośrednictwem aplikacji mobilnych, powiadomienia push, wiadomości SMS/tekstowe i MMS.

Korzystanie z programmatic w reklamach online

Programmatic marketing, czyli proces automatyzacji zakupu cyfrowych zasobów reklamowych w czasie rzeczywistym, to nowa moda w świecie reklamy internetowej. Wykorzystuje algorytmy, aby przedstawić produkt lub usługę reklamodawcy określonemu klientowi w odpowiednim kontekście. Mówiąc prościej, zapewnia możliwości do licytacji powierzchni reklamowej temu, kto zaoferuje najwyższą cenę za jednym kliknięciem. Dopóki masz jasność co do celów marketingu cyfrowego i komunikatów, programmatic może być przydatną pomocą w automatyzacji procesu reklamowego online.

Jak reklama internetowa to tylko z UniqueSEO!

Reklama online stanowi obecnie coraz większą część całkowitego rocznego budżetu marketingowego, więc nie należy pomijać jej znaczenia. Jednak konsumenci są coraz bardziej przytłoczeni niechcianym natłokiem reklam online, dlatego ważne jest, aby nie być zbyt nudnym w swoim przekazie.

Reklama internetowa powinna koncentrować się na pożądanych celach i stymulować odbiorców. W UniqueSEO współpracujemy z firmami, aby skutecznie planować ich działania reklamowe w Internecie, tak aby wpływały pozytywnie na przekaz marki, a jednocześnie oferowały najlepszy zwrot. Współpracujemy z Tobą, aby zaplanować budżet i pomóc koordynować treści oraz sposób i miejsce ich publikacji.

Skontaktuj się z nami.

Najczęściej zadawane pytania FAQ o kategorię: reklama internetowa

Co to jest reklama

Reklama jest to forma komunikacji dla marketingu, zazwyczaj płatna.

Reklama (z łac. reclamo, reclamare ‘odzew’; re 'w tył, znów, naprzeciw’ i clamo, clamare ‘wołać’) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama

Co to jest reklama internetowa

Reklama internetowa to reklama, która jest wykorzystywana w różnych formach za pośrednictwem Internetu. Reklama internetowa to strategia marketingowa, która wykorzystuje Internet do pozyskiwania ruchu w witrynie i wyświetlania komunikatów marketingowych odpowiednim osobom. Reklama internetowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie zasięgu i znalezienie nowych klientów.

Co to jest reklama banerowa?

Reklama banerowa to reklama graficzna, która po kliknięciu przez użytkownika powoduje że zostaje taka osoba przekierowana na stronę docelową reklamodawcy. Kampanie reklamowe staną się bardziej efektywne dzięki precyzyjnemu doborowi grup docelowych (targeting).

Jakie są reklamy w internecie?

Przykładami reklam w internecie, czyli marketingu internetowego są przede wszystkim różne formy reklamy, w tym strony wyników wyszukiwania, banery, reklama multimedialna, reklama w sieciach społecznościowych, reklama pełnoekranowa, reklama internetowa, sieci reklamowe i marketing e-mailowy, w tym spam.

Jak działa reklama internetowa?

Witryny i sieci reklamowe zbierają informacje o użytkownikach i wykorzystują je do tworzenia segmentów osób, na które można kierować reklamy. Reklamodawcy płacą witrynom lub sieciom reklamowym za wyświetlanie ich reklam. Następnie przynoszą dochody, gdy konsumenci klikają ich reklamy i kupują ich produkty lub usługi.

Skuteczność reklamy internetowej

W dłuższej perspektywie reklama internetowa wygrywa z reklamą kontekstową, głównie ze względu na dużo niższy koszt za kliknięcie (CPC) a także o wiele większy wskaźnik jako skuteczność w Google.

Skyscraper reklama internetowa

Reklama typu Skyscraper to reklama pionowa, która wywodzi się z billboardu. Jej rozmiary to najczęściej 120 na 600 pikseli lub 160 na 600 pikseli (określany jako Wide SkyScraper).

Cechy reklamy internetowej

Zalety reklamy internetowej to m.in.:

 • Globalny zasięg.
 • Interaktywność.
 • Niski koszt.
 • Elastyczność.
 • Profilowanie odbiorców.
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)