Na czym polega marketing

Guerilla marketing
Guerilla marketing
14 marca, 2022
Instagram Marketing
Instagram marketing
17 marca, 2022
na czym polega marketing
na czym polega marketing

Na czym polega marketing w firmie

Jeśli kiedykolwiek chciałeś wiedzieć: Na czym polega marketing, jak działa i jak odnosi się do Twojej firmy, to w tym wpisie zamierzam dokładnie wyjaśnić, czym jest marketing, jak to wszystko działa i dlaczego jest tak ważnym, jeśli nie najważniejszy element sukcesu biznesowego.

Weźmy się za to bez zbędnego przedłużania!

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Cześć, nazywam się Rafał Szrajnert i jestem właścicielem agencji marketingowej UniqueSEO i witam w tym wpisie, który pomoże Ci rozwinąć Twój biznes, generować więcej potencjalnych klientów, leadów i sprzedaży dzięki lepszemu marketingowi, więc jeśli jesteś zainteresowany poznaniem najnowszych i najlepszych materiałów marketingowych takich jak strategie, narzędzia, wskazówki, sztuczki i taktyki, cóż, możesz rozważyć nawet zasubskrybowanie mojego kanału na youtube.

W porządku, porozmawiajmy o marketingu, czymś, co uwielbiam robić. Tak jak zakochałem się w marketingu wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy zainteresowałem się tym, dlaczego ludzie kupują i zachowują się tak, jak to zazwyczaj robią. Później do arsenału wiedzy dodałem to jak wpływać i przekonywać, co zasadniczo wpływa na ludzkie zachowanie.

Czemu marketing?

Ponieważ niezależnie od tego, czy masz firmę, czy nie, marketing dzieje się prawie codziennie. Za każdym razem, gdy próbujesz przekonać przyjaciół lub rodzinę do obejrzenia określonego filmu lub zjedzenia w tej czy innej restauracji, albo po prostu próbujesz przekonać ich do zrobienia czegokolwiek, dzieje się to na podstawie tego jak działa marketing.

Poza tym bardzo ważne jest, aby zrozumieć marketing, ponieważ wszyscy zewsząd kierują do Ciebie różne wiadomości. Od czegoś tak prostego, jak ktoś, kto próbuje ci sprzedać parę butów, do czegoś znacznie większego, takiego jak kupno nowego domu lub przeprowadzka, a nawet zmiana pracy.

Wszystko to wymaga i wykorzystuje marketing.

Tak więc, po tym wszystkim, co powiedziałem, zanurzmy się w to na czym polega marketing.

Ale najpierw omówmy, czym marketing nie jest, więc kiedy już to wyjaśnimy, będziemy mogli dokładnie omówić, czym jest.

Co składa się na marketing?

Pamiętam jak kiedyś po raz pierwszy zaangażowałem się w naukę marketingu. Moja wiedza była dość ograniczona. Tak naprawdę nie miałem jasnego obrazu tego, czym jest marketing, więc padłem ofiarą przekonania, że ​​marketing jest reklamą.

Cóż, w rzeczywistości marketing to nie reklama, ale reklama to marketing.

Pozwól mi wyjaśnić.

Zasadniczo marketing to ważna funkcja biznesowa, która składa się z wielu innych części, z których jedną jest oczywiście reklama, ale jest też mnóstwo innych, takich jak: PR, badania rynku, media społecznościowe, marketing treści, marketing w wyszukiwarkach, psychologia cen, copywriting i jeden z moich osobistych faworytów, direct response lub direct response marketing i wiele innych.

Tak więc powiedzenie, że marketing to tylko reklama i coś w rodzaju powiedzenia, że ​​finanse to tylko podatki, a HR to tylko zatrudnianie ludzi to nie mówimy całej prawdy.

Jasne, to wszystko jest ważne, ale jest tylko jeden element całej układanki. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz pracę w marketingu, może wydawać się to dość przytłaczające, dlatego sugeruję, aby znaleźć obszar, który uważasz za interesujący, fascynujący, na przykład media społecznościowe lub content marketing, zacznij od tego, co na prawdę ciebie interesuje na początku, ponieważ łatwiej będzie Ci to rozwinąć.

W porządku, więc teraz, kiedy już to omówiliśmy, właściwie na czym polega marketing? Cóż, jak już wspomniałem, wiesz, że marketing składa się z wielu różnych podsegmentów, takich jak: marketing treści, marketing e-mailowy i media społecznościowe, wszystko, o czym rozmawialiśmy.

Cóż, jedną z pierwszych rzeczy, których uczysz się na każdym kursie marketingu na pierwszym roku, jest cztery P marketingu: produkt, cena, miejsce i promocja.

Produkt to szczegóły dotyczącymi sprzedawanego produktu lub usługi. Cena jest ceną, dość oczywiste, ale oczywiście jest o tym mói cała gałąź marketingu która dotyczy psychologii cen. Miejsce jest miejscem (dystrybucją) sprzedaży produktów i promocji.

To jest zasadniczo sposób, w jaki zamierzasz sprzedać produkt. Chociaż wszystko to jest dokładne i prawdziwe, a cztery „P” stanowią część marketingu , cóż, wolę prostszą, łatwiejszą do zrozumienia definicję.

Marketing w swoim najbardziej podstawowym znaczeniu to komunikowanie wartości Twoim klientom.

Zasadniczo odpowiada na pytanie Twoich klientów „Dlaczego powinno mnie to obchodzić?”

Marketing pomaga ludziom rozwiązywać ich problemy, jasno definiując i dostarczając rozwiązania oraz naprawdę wyjaśniając korzyści płynące z rozwiązania, aby mogli uzyskać lepsze wyniki.

Marketing polega na łączeniu się z ludźmi, zrozumieniu ich bólu, problemów i frustracji, sprawieniu, by czuli się zrozumiani, dzięki czemu możesz pozycjonować swoją firmę jako rozwiązanie ich problemów i zasadniczo po prostu sprawić, by poczuli się lepiej.

Marketing jest naprawdę potężną siłą.

Dlaczego potrzebujesz marketingu

Jak każdy, kto działa w biznesie od dłuższego czasu, może ci powiedzieć, że nie zawsze wygrywa najlepszy produkt lub usługa, w rzeczywistości rzadko tak jest, ponieważ wygrywa produkt lub usługa z najlepszym marketingiem. Czy ci się to podoba, czy nie, po prostu tak to działa dlatego dobry marketing jest tak ważny.

Moją ulubioną definicją marketingu jest komunikowanie wartości klientom, ale jest też inna strona, o której rzadko się mówi, ale wciąż jest równie silna i która tworzy wartość dla klientów.

Skoro czytasz wpis pt. Na czym polega marketing, to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

PS. sprawdź powyżej w linkach nasz Kurs SEO.

Widzisz, marketing może tworzyć wartość, a Twój marketing sam w sobie może być wartościowy. Przykładem może być post na blogu, który pomaga komuś, nawet zanim pieniądze przejdą z rąk do rąk, lub reklama, którą ktoś widzi, która rozśmiesza, niezależnie od tego, czy zdecyduje się kupić, czy nie, lub sposób dostarczenia produktu lub usługi, powiedzmy, że opakowanie jest luksusowe i przesadne, że sprawia, że ​​klient czuje się wyjątkowo już po jego zakupie.

Czy marketing to ekonomia i logika?

Widzisz, ekonomia zakłada, że ​​ludzie podejmują decyzje zakupowe racjonalnie, logicznie i dzięki doskonałym informacjom, ale tak jest rzadko, prawie nigdy.

na czym polega marketing
na czym polega marketing

My jako ludzie jesteśmy emocjonalni, często bardzo nielogiczni i rzadko mamy pełny zestaw faktów przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji, co wyjaśnia, dlaczego marketing jest tak ważny i tak potężny.

W końcu, gdybyśmy podejmowali wszystkie nasze decyzje zakupowe w oparciu wyłącznie o logikę i użyteczność oraz wartość, jaką otrzymalibyśmy z tych produktów, cóż, cały rynek dóbr luksusowych nawet by nie istniał, ale nie wszystkie działania marketingowe są sobie równe.

Dobry i zły marketing

Widzisz, jeśli chodzi o marketing, na przykład, istnieje dobry marketing i jest zły marketing. Zły marketing to wszystkie powody, dla których marketing ma tak złą reputację. To ten hype, spam, przesada, obskurny styl, obrzydliwy rodzaj marketingu, o którym wszyscy wiemy, wszyscy go widzieliśmy i nikt tego nie lubi.

To rzeczy, które wyglądają na tanie, sprawiają, że ludzie czują się źle, które tak naprawdę nikomu nie pomagają.

To fałszywe liczniki czasu, które czasami widzisz na stronach internetowych, niekończące się wyprzedaże i nachalna promocja bezużytecznych produktów.

To zły marketing.

Z drugiej strony dobry marketing pomaga klientom osiągać ich cele, sprawia, że ​​czują się lepiej i mają moc, aby naprawdę zmieniać świat.

Na czym polega marketing WNIOSKI

Więc moje pytanie do Ciebie brzmi: Jakim marketerem chcesz być?

To było pytanie retoryczne. Jeśli powiesz że złym to nie mam dla ciebie nic, ale jeśli powiesz że dobrym, a wiem, że tak jest, to koniecznie obejrzyj kolejne filmy na moim kanale. Są one jeszcze bardziej praktyczne i skuteczne marketingowo, i pomogą przenieść Twój biznes i marketing na wyższy poziom i znacznie dalej.

W porządku, więc bardzo dziękuję za dziś!

Szybkie pytania i odpowiedzi FAQ

Na czym polega marketing internetowy

Marketing w internecie to działania które mają na celu opracowanie strategii aby z sukcesem wprowadzać produkty na rynek, kóre są następnie promowane i przedstawiane w korzystny sposób przy wykorzystaniu internetu.

Na czym polega marketing sieciowy

MLM – multi level marketing, inaczej marketing sieciowy, network marketing lub, marketing wielopoziomowy, jest jedną z gałęzi sprzedaży bezpośredniej. Polega na oferowaniu usług i towarów przez bezpośredni kontakt z klientami, i wykorzystuje się tutaj strukturę zarobków z osób w danej strukturze.

Network marketing na czym polega

Network marketing, to model biznesowy, który polega na sprzedawaniu usług bądź produktów przez przedstawicieli, korzy najczęściej nie są zatrudnieni na oficjalną umowę, tylko na umowę agencyjną lub prowizyjną. Mają oni możliwość budowania swoich struktur, czyli grup współpracowników.

Trade marketing na czym polega

Trade marketing to działania marketingowe które skutkują wzrostem sprzedaży i ekspozycją produktów bądź polepszeniem relacji z kanałem dystrybucji, współpracą i zrozumieniem zasad które jasno mówią że marketing handlowy to współpraca i kooperacja producenta z punktem sprzedaży.

Co sądzisz o wpisie pt. Na czym polega marketing? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)