Historia mediów społecznościowych

Rodzaje mediów społecznościowych
Rodzaje mediów społecznościowych
16 lutego, 2022
Jak prowadzić instagram
Jak prowadzić instagram
16 lutego, 2022
Historia mediów społecznościowych
Historia mediów społecznościowych

Historia mediów społecznościowych

Zaraz się zdziwisz ale historia mediów społecznościowych nie zaczyna się wcale w latach 90siątych kiedy powstał powszechnie używany przez gospodarstwa domowe internet.

Kontakty z przyjaciółmi i rodziną na duże odległości były przedmiotem działań ludzi od wieków. Jako zwierzęta społeczne, ludzie zawsze polegali na komunikacji, aby wzmocnić swoje relacje. Kiedy rozmowy twarzą w twarz są niemożliwe lub niewygodne, ludzie wymyślali mnóstwo kreatywnych rozwiązań.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Historia mediów społecznościowych: kiedyś i teraz

Korzenie mediów społecznościowych sięgają znacznie głębiej, niż możesz sobie wyobrazić. Chociaż wydaje się to nowym trendem, strony takie jak Facebook są naturalnym wynikiem wielu stuleci rozwoju mediów społecznościowych.

Media społecznościowe przed rokiem 1900

Najwcześniejsze metody komunikowania się na duże odległości wykorzystywały korespondencję pisemną doręczaną ręcznie od jednej osoby do drugiej. Najwcześniejsza forma usług pocztowych sięga już starożytnych czasów przed naszą erą. Ten prymitywny system doręczeń stał się bardziej rozpowszechniony i usprawniony w przyszłych stuleciach.

W 1792 wynaleziono telegraf. Dzięki temu wiadomości mogły być dostarczane na duże odległości znacznie szybciej niż konno. Chociaż wiadomości telegraficzne były krótkie, stanowiły rewolucyjny sposób przekazywania wiadomości i informacji.

W ostatniej dekadzie XIX wieku miały miejsce dwa ważne odkrycia: telefon w 1890 i radio w 1891.

Obie technologie są nadal w użyciu, chociaż współczesne wersje są znacznie bardziej wyrafinowane niż ich poprzednicy. Linie telefoniczne i sygnały radiowe umożliwiły ludziom natychmiastową komunikację na duże odległości, czego ludzkość nigdy wcześniej nie doświadczyła.

Historia mediów społecznościowych

Media społecznościowe w XX wieku

Technologia zaczęła się bardzo szybko zmieniać w XX wieku. Po stworzeniu pierwszych superkomputerów w latach 40. naukowcy i inżynierowie zaczęli opracowywać sposoby tworzenia sieci między tymi komputerami, co później doprowadziło do narodzin Internetu.

Najwcześniejsze formy Internetu powstały w latach 60. XX wieku. W tym czasie powstały również prymitywne formy poczty elektronicznej. W latach 70. technologia sieciowa uległa poprawie, a UseNet z 1979 r. pozwolił użytkownikom komunikować się za pośrednictwem wirtualnych wiadomości.

W latach 80. komputery domowe stawały się coraz bardziej powszechne, a media społecznościowe stawały się coraz bardziej spersonalizowane. Internetowe czaty lub IRC zostały po raz pierwszy użyte w 1988 roku i były popularne aż do lat 90-tych.

Jaki był pierwszy portal społecznościowy

Six Degrees jest powszechnie uważany za pierwszy serwis społecznościowy. Założona przez Andrew Weinreicha w maju 1996 roku, strona została uruchomiona w następnym roku i połączyła popularne funkcje, takie jak profile, listy znajomych i przynależność do szkoły w jednym serwisie.

Pierwszy rozpoznawalny serwis społecznościowy, Six Degrees, powstał w 1997 roku. Umożliwiał użytkownikom załadowanie profilu i nawiązanie znajomości z innymi użytkownikami. W 1999 r. popularne stały się pierwsze witryny blogowe, tworząc sensację w mediach społecznościowych, która jest popularna do dziś.

Te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Media społecznościowe dzisiaj

Po wynalezieniu blogowania media społecznościowe zaczęły zyskiwać na popularności. Witryny takie jak Blogspot, MySpace i LinkedIn zyskały na znaczeniu na początku XXI wieku, a witryny takie jak Imgur i Flickr ułatwiły udostępnianie zdjęć online. YouTube pojawił się w 2005 roku, tworząc zupełnie nowy sposób komunikowania się i dzielenia się ludźmi na duże odległości.

Do 2006 roku Facebook i Twitter stały się dostępne dla użytkowników na całym świecie. Witryny te pozostają jednymi z najpopularniejszych sieci społecznościowych w Internecie. Inne witryny, takie jak Tumblr, Spotify, Tiktok, i Pinterest, zaczęły pojawiać się, aby wypełnić określone nisze w sieciach społecznościowych.

Obecnie istnieje ogromna różnorodność serwisów społecznościowych, a wiele z nich można połączyć w celu umożliwienia cross-postingu. Tworzy to środowisko, w którym użytkownicy mogą dotrzeć do maksymalnej liczby osób bez poświęcania intymności komunikacji międzyludzkiej. Możemy jedynie spekulować, jak może wyglądać przyszłość sieci społecznościowych w następnej dekadzie, ale wydaje się jasne, że będzie ona istnieć w jakiejś formie tak długo, jak długo żyją ludzie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)