Digitalizacja

Darknet
Darknet [dark web]
10 marca, 2022
adwords czy pozycjonowanie
Adwords a pozycjonowanie
10 marca, 2022
Digitalizacja

Digitalizacja – co kryje się pod tym pojęciem?

Technologia bez wątpienia zmienia i kształtuje naszą rzeczywistość. Obecnie niemal każdy z nas jest nie tylko konsumentem, ale i twórcą cyfrowego świata, bez którego większość nie wyobraża sobie codzienności – zarówno w prywatnej, jak i zawodowej sferze.

W niektórych kwestiach jesteśmy wręcz od niego uzależnieni. Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na zoptymalizowanie działań, ale mogą znacząco ułatwić funkcjonowanie i niejednokrotnie zaoszczędzić cenny czas.

Wybuch pandemii w Polsce, stał się katalizatorem digitalizacji w wielu przedsiębiorstwach, które podjęły decyzję o usprawnieniu swoich zewnętrznych i wewnętrznych działań.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest digitalizacja?

Digitalizacją nazywany jest proces, polegający na przekształceniu analogowych informacji, procesów, obiektów fizycznych w ich cyfrowe odpowiedniki, przy użyciu adekwatnych do tego narzędzi.

Digitalizacja: bibliotekarstwo, dygitalizacja, cyfryzacja, ucyfrowienie

Sprawia to, że dane mogą być swobodnie przechowywane, wysyłane oraz wielokrotnie przetwarzane. Zjawisko to sprawia, że wszystko to, co było kiedyś „offline” i miało postać tradycyjną, może zyskać postać w całości cyfrową.

Digitalizacja zagościła już niemal wszędzie. Obecna jest w przedsiębiorstwach, firmach, biurach oraz naszych domach. Nie ma się co dziwić, ponieważ korzystanie z elektronicznych zasobów jest o wiele wygodniejsze i bardziej efektywne.

Digitalizacja w biznesie

Digitalizacja w firmie prowadzi do stworzenia cyfrowego środowiska w przedsiębiorstwie. Wpływa na wszelkie procesy w niej zachodzące oraz na sposób działania i funkcjonowania poszczególnych sektorów.

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że digitalizacja powinna być priorytetową kwestią we współczesnych przedsiębiorstwach. Wszystko to, co kiedyś było robione ręcznie, można przekształcić w systemy wspierane przez technologię.

Digitalizacja
Digitalizacja

Digitalizacja daje nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Sprawia, że przedsiębiorstwo ma szansę osiągnąć znaczącą przewagę konkurencyjną. Ponadto współczesny, szybki tryb życia, niemal wymusza cyfryzację firmy – nie tylko wewnątrz niej samej, ale również w kontekście szeroko rozumianych kontaktów z klientem i sprzedażą usług.

Pojęcie digitalizacji w biznesie, najczęściej utożsamiane jest z cyfryzacją dokumentów firmowych. Jednak podlegają jej także nagrania dźwiękowe, filmy oraz mikrofilmy.

Usługi cyfrowe dają również możliwość udostępniania zdjęć, grafik, map myśli, akt, wizytówek czy inspirujących wycinków z czasopism.

Digitalizacja dokumentów – co tak naprawdę daje?

Najczęściej przedsiębiorstwa zaczynają swą transformację cyfrową od papierowych nośników informacji. Digitalizacja umożliwia elektroniczny obieg dokumentów w firmie, upłynniając przebieg pracy.

Dzięki niej można przenieść do cyfrowego świata wszelkie istotne papiery firmowe. Szybkie wyszukiwanie pozwala na błyskawiczne uzyskanie dokumentów, bez konieczności szukania ich w przepełnionych archiwach. Digitalizacja papierów firmowych tworzy jednorodną, przejrzystą, zintegrowaną bazę danych, do której można mieć dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na ziemi.

Wszystkie pliki znajdują się w jednym punkcie, do którego każda upoważniona osoba zyskuje pełny dostęp. Dzięki temu już nie trzeba będzie prosić pracownika o przesłanie skanu raportu czy wytycznych, odrywając go od obowiązków i destabilizując jego pracę.

Dokumenty w formie elektronicznej dają także możliwość ciągłości realizacji procesów w firmie, w których są używane. Ma to znaczący wpływ na pracę zdalną, ponieważ będzie przebiegała bez zakłóceń i nieprzyjemnych niespodzianek. Ogromnym plusem jest również to, że cyfrowa postać dokumentów jest naprawdę bezpieczna. W przypadku utraty czy zgubienia oryginałów w wersji tradycyjnej, mamy możliwość ich odtworzenia.

Minimalizujemy również możliwość potencjalnych zniszczeń. Pliki zapisane elektroniczne pozostaną na nośniku niezależnie od tego, czy w danej firmie zdarzy się niefortunny wypadek losowy, a dobrze zabezpieczone nie będą się stawały obiektem działam hakerów.

Ponadto mniejsza ilość wydruków wpływa na niższe koszty. Digitalizacja przyśpiesza obieg informacji wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Digitalizacja sprzedaży

Coraz częściej transformację cyfrową przechodzą biznesy, koncentrujące się na sprzedaży usług i produktów. Coraz więcej firm, przenosi się do Internetu, bowiem nawet najbardziej atrakcyjna oferta offline może przegrywać z mniej interesującą opcją online.

Przedsiębiorstwa digitalizują sprzedaż nie tylko, aby zminimalizować koszty, ale przede wszystkim zwiększyć efektywność. Konsumenci coraz częściej odchodzą od zakupów stacjonarnych na rzecz wygodnych zakupów Internetowych.

Wolą nowsze rozwiązania, które nie zobowiązują ich lokalizacją ani czasem – bowiem zakupy można robić o każdej porze dnia i nocy. Internet jest również miejscem, gdzie tak naprawdę proces sprzedażowy ma swój początek.

To właśnie za jego pośrednictwem klient decyduje się na zapoznanie z ofertą, a zainteresowanie przekłada się na bezpośrednie spotkanie ze sprzedawcą bądź handlowcem. Ponadto zakupy za pośrednictwem Internetu dają możliwość atrakcyjniejszej prezentacji oferty i bardziej rozległe możliwości upsellingowe.

Transferowi cyfrowemu musi zostać poddany etap komunikacji z klientem, proces oferowania, zarządzanie kadrą sprzedażową oraz całokształt obsługi posprzedaży.

Skoro czytasz wpis pt. Digitalizacja: bibliotekarstwo, dygitalizacja, cyfryzacja, ucyfrowienie to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

W jakich firmach sprawdzi się proces digitalizacji?

Transformacja cyfrowa bez wątpienia sprawdzi się niemal w każdej branży. Najczęściej przeprowadzana jest w przedsiębiorstwach, które zajmują się: handlem oraz usługami, logistyką i transportem, produkcją, administracją, usługami publicznymi, a także rachunkowością i bankowością.

Szereg możliwości

Coraz chętniej rozwiązania cyfrowe są wykorzystywane przez działy HR i osoby zajmujące się księgowością. W coraz większym stopniu digitalizacji podlegają także procesy, które służą samoobsłudze pracowników – delegacje czy wnioski urlopowe.

Informatyzację napędza także digitalizacja komunikacji z sektorem publicznym. Za pośrednictwem platform Internetowych, które coraz częściej decydują się wykluczać wersje papierową, można załatwić wiele spraw.

Co sądzisz o wpisie pt. Digitalizacja: bibliotekarstwo, dygitalizacja, cyfryzacja, ucyfrowienie? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)