Darknet [dark web]

Najczęstsze błędy w reklamach Google Ads Adwords
Najczęstsze błędy w reklamach Google Ads Adwords
9 marca, 2022
Digitalizacja
10 marca, 2022
Darknet
Darknet

Darknet, czyli miejsce nie dla wszystkich

Niewiele osób wie, ale to co oficjalnie można zobaczyć w internecie jest tylko pewnym wycinkiem całości. Stron, do których nie ma dostępu zwykły śmiertelnik jest bardzo wiele. Ten obszar sieci nosi nazwę „darknetu”. Czym jest i jak można się zalogować do tego tajemniczego świata?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest Dark Net i jak do niego wejść?

Nie wszystko jest takie proste…

Pierwsze wzmianki o kolejnej warstwie internetu zaczęły pojawiać się na przełomie XX i XXI wieku. W tym czasie grono pasjonatów komputerowych postanowiło stworzyć coś, co będzie elitarnym miejscem nie dla wszystkich. W darknecie nie działają wyszukiwarki takie jak Google czy Internet Explorer.

Chcąc wejść na jakąś stronę należy poznać jej dokładny adres. Skąd go wziąć? Trzeba szperać po różnorodnych miejscach w internecie takich jak fora internetowe czy strony społeczności hakerskiej (tak, oni szczególnie lubią to miejsce…).

Jak się podłączyć?

Przede wszystkim należy posiadać odpowiednią przeglądarkę internetową. Najprościej mówiąc, są to aplikacje typu „Tor”, które szyfrują adres IP oraz proxy użytkownika. W ten sposób, staje się on niewidzialny dla standardowych rozwiązań stosowanych w technologii internetowej. Idąc dalej, można zacząć przeglądać strony, do których wcześniej nie miało się dostępu.

Trzeba jednak wiedzieć, że konieczne jest standardowe połączenie internetowe, a przeglądarki typu TOR działają dużo wolniej, więc jednocześnie strony wczytują się odpowiednio dłużej.

Co można znaleźć w darknecie?

Przede wszystkim fora internetowe na tematy takie, o których nie powinno rozmawiać się w szerokim gronie. Niestety, jest tam dużo przemocy oraz treści kontrowersyjnych.

Wiele osób uważa, że darknet jest kolebką handlu narkotykami oraz innymi zakazanymi rzeczami. Z tego powodu, służby wielu krajów robią co mogą aby tropić osoby działające w tej części internetu.

Jak już wspomniano, jest to miejsce uwielbiane przez hakerów, dlatego można spotkać sporo for na powiązane tematy, gdzie doświadczeni ludzie wymieniają się informacjami oraz sprawdzonymi technikami.

Dane osoby są praktycznie nie do namierzenia bez profesjonalnego sprzętu, który jest w posiadaniu kilku organów ścigania (przede wszystkim FBI). Stąd, lokalna policja raczej nie będzie w stanie wykryć osób dyskutujących na poważne tematy jak hakowanie stron firm czy banków.

Czy warto wejść do darknetu?

Trzeba wiedzieć, iż jest to bardzo niebezpieczne miejsce, a treści tam udostępniane bywają bardzo brutalne. Z tego powodu, każdy kto chce sprawdzić zawartość darknetu powinien być świadomy na jakie ryzyko się zapisuje. Oczywiście, nie jest tak że znaleźć tam można tylko złe rzeczy, gdyż wiele ludzi stara się umieszczać tam pozytywne treści.

Biorąc pod uwagę jednak fakt, iż bardzo trudno jest namierzyć poszczególnych użytkowników, darknet stał się przytułkiem wszelkich dewiacji, przez co bardzo łatwo znaleźć tam rzeczy, o których wolałoby się nie wiedzieć. Z tego powodu, warto zastanowić się czy spokój psychiczny nie jest w tym przypadku ważniejszy od zaspokojenia momentalnej ciekawości.

Skoro czytasz wpis pt. Darknet [dark web] to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Co można zrobić?

Jest to miejsce tworzone przez ludzi dobrze znających się na tematach związanych z sieciami komputerowymi, dlatego każda interwencja organów ścigania powoduje, że nawet kiedy dana strona zostanie zamknięta, na jej miejsce pojawią się kolejne alternatywy.

Transakcje pomiędzy uczestnikami handlu zakazanymi rzeczami odbywają się za pomocą kryptowalut, dlatego też nie jest możliwe zlokalizowanie miejsca skąd i gdzie przechodzą pieniądze. Z tego powodu, zwykły szary obywatel może tylko stać z boku i przyglądać się temu zjawisku.

Warto jednak propagować wiedzę na ten temat i w miarę możliwości wykorzystać darknet w dobry sposób. Istnieje wiele osób, które prowadzą tam swoją pozytywną działalność.

Darknet
Darknet

Warto brać z nich przykład i robić coś co będzie miało dobry wpływ na całość społeczeństwa, gdyż żadna rzecz nie jest z założenia zła. Trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób można wykorzystać jej pełen potencjał.

Podsumowanie darknet i dark web

Podsumowując, w dzisiejszych czasach istnieją miejsca, o istnieniu których nie wiedzą wszyscy ludzie na ziemi. Jednym z nich jest darknet, który stanowi pewną warstwę internetu. Dostęp do niego jest utrudniony, ponieważ ma to być pewne elitarne miejsce, do którego mogą wejść jedynie osoby o odpowiedniej mentalności i zasobności portfela.

Niestety, to co mogłoby zostać wykorzystane w bardzo dobry sposób dla społeczeństwa często jest oblegane przez ludzi o złych intencjach i w ramach darknetu dochodzi do transakcji związanych z handlem narkotykami. Nie jest to najgorsza rzecz, którą można tam spotkać.

Przemoc i dyskusje o brutalnych rzeczach są dość powszechne. Było już przeprowadzanych wiele akcji z użyciem najlepszych służb mundurowych na świecie, aby łapać przestępców działających na tym szczeblu, jednak trudno jest zniszczyć coś, co jest budowane przez prawdziwych pasjonatów poprzez wiele lat.

W ten sposób, każda jedna strona czy forum, które zostaną zamknięte, powodują utworzenie kolejnych kilkunastu kopii, więc prawdopodobnie cały proceder będzie trwał przez kolejne lata…

Co sądzisz o wpisie pt. Darknet dark web? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)