Cold calling

Precyzyjne targetowanie Facebook już nie istnieje!
8 marca, 2022
Google rozszerzenia reklam sitelinks
Google rozszerzenia reklam (ads i adwords)
8 marca, 2022
Cold calling
Cold calling

Skuteczny cold calling – jak zacząć zimne telefony

Cold calling to jedna z najbardziej brutalnych części sprzedaży. Ludzie nie mają pojęcia kim jesteś a potem trzeba ich przekonać aby kupili Twój produkt lub usługę. I dlatego wielu sprzedawców mówi „zimne telefony są martwe i nie działają„.

Ale w rzeczywistości dzwonienie na zimno faktycznie działa jeśli tylko masz odpowiednią metodologię. W tym artykule pokażę ci dokładnie jak możesz rozpocząć zimne rozmowy i dostaniesz frameworki z których korzystam podczas pracy, rozmów i prowadzenia negocjacji z innymi firmami.

Jeszcze jedna rzecz zanim zaczniemy… w sekcji komentarzy napisz jakie jest twoje największe wyzwanie związane ze sprzedażą. Na pewno zrobię film o tym w przyszłości ale na razie chodźmy dalej i zacznijmy dokładnie tak, jak powinieneś zacząć twoje zimne telefony.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Obejrzyj wideo na temat cold calling poniżej:

Cold calling statystyki

Jeśli nadal masz wątpliwości co do tej skutecznej strategii sprzedaży, oto kilka niesamowitych statystyk zimnych połączeń, które zmienią Twoje postrzeganie (a poniżej infografika z raingroup, firmy konsultingowej która przeprowadziła to badanie):

 • 69% kupujących odebrało telefon od nowych sprzedawców w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • 27% sprzedawców twierdzi, że telefonowanie do nowych kontaktów jest niezwykle skuteczne
 • 82% kupujących jest chętnych na spotkanie ze sprzedawcami, którzy do nich docierają
 • 62% kupujących chce mieć dalszy kontakt ze sprzedawcami, którzy aktywnie szukają rozwiązania ich problemu
 • 75% potencjalnych klientów z różnych branż wzięło udział w wydarzeniu lub umówiło się na spotkanie w oparciu o nieoczekiwane zimne telefony
cold calling zimne telefony strategia i technika

Pierwsze 5 sekund w cold calling’u

“You never get a second chance to make a first impression”- Will Rogers

W porządku, więc pierwszą rzeczą, którą omówimy jeśli chodzi o zimne telefony to pierwsze pięć sekund. Następnie najważniejszą rzeczą jest budowanie relacji i telefonicznie możesz to zrobić za pomocą swojego głosu.

Jeśli chodzi o tonalność istnieją trzy główne elementy które lubię wdrażać kiedy wykonuję zimne telefony.

 • pierwszą rzeczą, którą chcę zrobić to pewność siebie.
 • druga rzecz to brzmi pozytywnie,
 • a trzeci brzmi przyjaźnie i otwarcie.

Więc kiedy do kogoś dzwonię i nie mają pojęcia, kim jestem jestem pewny siebie, jestem pozytywny i przyjazny.

Więc kiedy przyjmiesz tę tonację, ludzie chętniej słuchają wszystkiego, co masz do powiedzenia. Więc nie zachowuj się jak typowy Mirek sprzedawca, nie bądź nachalny i nie bądź niepewny siebie.

Bądź pewny podczas swoich telefonów. Wtedy ludzie poczują to zaufanie i będą o wiele bardziej otwarci na ciebie. Więc tonalność, to niekoniecznie to co mówisz, ale jest to, jak to mówisz.

Cold calling
Cold calling

Więc teraz, co właściwie musisz powiedzieć aby rozpocząć rozmowę?

Samemu wiele lat temu wykonywałem zimne telefony, i pierwszą rzeczą, którą mówiłem to proste: „Hej, [imię jeśli znam] witaj, dzień dobry tu Rafał z XYZ [nazwa firmy]”. „Jak się masz dzisiaj?

Dlaczego właśnie tak? Po pierwsze, zwracam się do osoby po imieniu, które to wskazuje, że wiem kim jest ta osoba. Po drugie mówię moje imię i mówię im, w jakiej firmie pracuję aby zbudować pewien rodzaj wiarygodności.

Jeśli pracujesz w sporej firmie to ludzie mają większe zaufanie. Ale nawet jeśli pracujesz w mniejszej, może mała agencja, wtedy możesz powiedzieć jej nazwę i to jest w porządku nawet jeśli nie mają pojęcia, co to jest.

Następnie pytam: „jak się masz dzisiaj?” Więc to otwiera rozmowę i pozwala osobie z która rozmawiasz opowiedzieć trochę o swoim dniu.

Więc jeśli mają wspaniały dzień, powiedzą „Och, wiesz, „Dzień jest naprawdę wspaniały, bla, bla, bla, bla”. A potem możesz się już do tego odnieść i zadawać kolejne pytania co pogłębi tylko rozmowę.

Jeśli mają zły dzień, mogą powiedzieć: „Och, wiesz „Dzień dobry, ale teraz, jest XYZ itp. ”. Masz wiedzę o pewnych problemach, które mogą być związane z tym co oferujesz, więc to znowu kolejne cenne informacje.

Cold calling – praktyka kontaktowania się, zazwyczaj telefonicznego, z nieznajomą i niespodziewającą się tego osobą. Jest to np. kontakt handlowca z potencjalnym klientem w celu zaproponowania produktu lub usługi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cold_calling

Następnie przechodzisz do następnej części skryptu sprzedaży.

Skoro czytasz wpis pt. Skuteczny cold calling – jak zacząć zimne telefony to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Pokaż zwrot ROI

Jeśli chcesz z kimś porozmawiać to musisz pokazać mu konkretny ROI, czyli zwrot z inwestycji który osoba musi ponieść w związku że poświęca Ci swój czas, albo musisz wzbudzić jego ciekawość.

Nigdy nie wykonuj zimnych telefonów mówiąc „czy mogę zabrać chwilę”?

To jest najgorsze.

Nikt Cię nie zna, a Ty dzwonisz i od razu chcesz mi zabrać czas bez dawania nic w zamian.

Możesz za to zaciekawić:

„Czy masz coś przeciwko, jeśli zajmę chwilę żeby powiedzieć ci, dlaczego dzwonię?”

Albo dajesz konkretne ROI:

„Potrzebuję 2 minuty żeby pokazać Ci jak możesz zaoszczędzić 1000 zł miesięcznie w swojej firmie”.

Trzecia opcja, ale uwaga musisz to wyćwiczyć bo to nie takie proste. Zachowujesz się jakbyś się zgubił.

Pomyśl o tym… Kiedy robisz cold calling do firmy po prostu idziesz w ślepo. Więc jeśli to zakomunikujesz prospektowi, potencjalni klienci są znacznie bardziej skłonni do pomocy. A powodem jest to, że gdy ktoś prosi o pomoc, inni ludzie naturalnie na to zareagują.

Zastanów się jeśli prosisz kogoś o drogę bo nie wiesz jak dojechać.

Ponieważ prosisz o pomoc, ludzie są chętni do pomocy. To po prostu ludzka natura. Więc kiedy dzwonisz do ludzi na zimno jeśli naprawdę pytasz ludzi o pomoc, wtedy ludzie naturalnie ci pomogą. Więc dlatego, kiedy powiesz na przykład „hej , właściwie trochę się pogubiłem i mam zadanie od szefa, czy masz coś przeciwko, jeśli zajmę chwilę żeby powiedzieć dlaczego dzwonię?”

Ludzie najczęściej mówią: „Jasne”. „tak, jak mogę pomóc?”

A więc „otwierasz drzwi” i możliwość na dalszą rozmowę. Najważniejsze, że zamiast próbować sprzedać „na chama” w stylu „jesteś zainteresowany?” „kupisz mój produkt czy nie?” to, co po prostu robisz, to otwierasz możliwość dalszej rozmowy w ciągu tych pierwszych kilku sekund. Zaczynasz budować relacje, prosisz o pomoc a później przeprowadzasz szczerą rozmowę o sprzedaży.

Więc teraz, kiedy poprosiłeś o pomoc, osoba powie, „Jasne, mogę ci pomóc”. A potem możesz powiedzieć, że wszystko, co musisz zrobić, to jasno wyjaśnić dlaczego dzwonisz i czego dana osoba może oczekiwać po tej rozmowie.

W tym momencie przedstaw sprawy jasno. Powiedz:

 • co masz
 • co Ci to da
 • co trzeba zrobić

Czyli na przykład, „mamy ciekawe rozwiązania dla firm, które w związku z nowym ładem pozwolą zaoszczędzić na dodatkowym podatku od ZUS i księgowości, średnio 200 zł miesięcznie za każdą osobę w firmie. Przedstawię Ci na czym to polega i jeśli będziesz zainteresowany to przedstawię na koniec ofertę. Czy to brzmi uczciwie dla ciebie?”

Więc klasycznie zaczynasz od tego co oferujesz, dajesz korzyści i CTA.

Wnioski

Co myślisz o temacie jakim jest Cold Calling czyli telefonowanie na zimno do klientów? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)