Bing

kampanie google ads
Kampanie Google Ads
10 marca, 2022
fałszywe opinie Google
Fałszywe opinie Google (jak się ich pozbyć)
11 marca, 2022
Co to jest Bing

Co to jest wyszukiwarka Bing i czym się charakteryzuje?

Korzystanie z dobrej wyszukiwarki internetowej jest niezwykle istotne podczas pracy w sieci, jak również korzystania z rozrywki czy wyszukiwania informacji.

W Polsce mnóstwo osób korzysta z chyba najpopularniejszej wyszukiwarki świata, jaką jest Google.

Temu gigantowi wyrasta jednak godny przeciwnik, tak naprawdę dobrze znany od lat. Mowa tutaj o wyszukiwarce Bing, która w ostatnim czasie przeszła rebranding i obecnie jej nazwa to Microsoft Bing.

Co to jest Bing i jakie są mocne strony tej wyszukiwarki?

Dlaczego warto z niej korzystać?

Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tematem.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Rebranding marki Bing

Rebranding to dobrze znany mechanizm, dzięki któremu znana od dawna marka może nabrać pewnej świeżości i na nowo wpisać się w umysły klientów lub użytkowników.

W przypadku wyszukiwarki Bing rebranding polega między innymi na zmianie nazwy na Microsoft Bing, dodaniu kilku istotnych funkcjonalności, o których poniżej, a także zmianie identyfikacji wizualnej.

Czym jest identyfikacja wizualna? To sposób kreowania wizerunku marki między innymi poprzez logotyp. Obecnie wyszukiwarka Microsoft Bing została wizualnie dopasowana do innych aplikacji znanych pod ogólnym szyldem Microsoft 365.

Biorąc pod uwagę wszystkie unowocześnienia, wyszukiwarka Microsoft Bing jest zdecydowanie godna zainteresowania.

Co to jest Bing
Co to jest Bing

Użytkownicy pragnący filtrować informacje szybko, uzyskiwać najważniejsze dane bez konieczności odwiedzania strony źródłowej bez wątpienia będą zadowoleni z wprowadzonych zmian.

Skoro czytasz wpis pt. Co to jest wyszukiwarka Bing to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Nowe funkcjonalności wyszukiwarki Bing

Użytkownicy internetu chcą nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym korzystanie z sieci będzie prostsze, szybsze i bardziej efektywne. Ludzie pragną znajdować ekspresowo ważne dla nich informacje, dlatego też aktualizacje, jakie zostały wprowadzone w wyszukiwarce są wyjątkowo istotne.

Można wyszukiwać konkretne informacje tradycyjnie, wpisując wyszukiwaną frazę lub też korzystać z ikonografik wyświetlanych po prawej stronie okna przeglądarki. Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość pozyskiwania najważniejszych informacji w przypadku wyszukiwania frazy bez konieczności przechodzenia na główną stronę internetową.

To w dużym stopniu skraca czas potrzebny na prześledzenie treści strony, pozwala wychwycić najważniejsze dane.

Sprawdza się między innymi w przypadku wyszukiwania przepisów kulinarnych, ale nie tylko. Tak zwane szybkie odpowiedzi to opcja idealna dla niecierpliwych poszukiwaczy wiadomości, którzy chcą samo sedno, bez konieczności przeszukiwania całej strony internetowej.

Poza tym wyszukiwarka pozytywnie zaskakuje również miłośników podróży, dla których istotne są informacje dotyczące na przykład atrakcyjnych destynacji. Dzięki zintegrowanemu jej z funkcją map wyświetlają się ikonografiki dotyczące atrakcji turystycznych w danym regionie.

Funkcje reklamy w wyszukiwarce Bing

Największy konkurent wyszukiwarki Microsoft Bing, a zatem Google, ma sporo opcji dla klientów biznesowych, którzy chcą reklamować swoje usługi. Reklamy można ustawiać dzięki aplikacji Google ADS.

Istnieją różne możliwości wykupienia płatnej reklamy i promowania się lokalnie lub globalnie. Wyszukiwarka Bing ma również podobne możliwości.

Można korzystać zatem z opcji wykupienia reklamy w wyszukiwarce, dzięki czemu po ustaleniu grupy odbiorców charakteryzującej się konkretnymi parametrami, będą wyświetlane promocyjne linki, banery z grafikami, zdjęciami czy filmami wideo.

Ze względu na to, że mniejsza ilość użytkowników korzysta z reklam w wyszukiwarce Bing, łatwiej tam pozycjonować swoją stronę i dotrzeć do klientów.

Praktyczne i funkcjonalne możliwości wyszukiwarki Bing

Warto wspomnieć o tym, że wyszukiwarka Microsoft Bing ma swoją alternatywę dla takich usług w Google, jak na przykład mapy czy translator. Jednym słowem korzystając z wyszukiwarki, również można używać map, oznaczając tam na przykład trasę przejazdu czy szukając lokalizacji konkretnych obiektów.

Translator, czyli inaczej tłumacz, pozwala przetłumaczyć tekst z języka polskiego na mnóstwo języków obcych i na odwrót. To bez wątpienia doskonała propozycja dla osób, które nie posługują się biegle językiem obcym, często podróżują, wyszukują informacji w języku obcym. Wyszukiwarka Bing jest bardzo popularna między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie korzysta z niej wielu użytkowników.

Dlaczego warto wykorzystywać ją również w Polsce? Na przykład ze względu na to, że jest zintegrowana z innymi aplikacjami ze stajni Microsoft.

Kto korzysta z popularnych programów Office, Teams czy innych, będzie mógł też wygodnie korzystać z wyszukiwarki. To rozwiązanie może być istotne między innymi dla funkcjonowania w sferze zawodowej.

Oczywiście prywatnie również można przerzucić się na Bing. Po co warto zrobić taki eksperyment?

Między innymi po to, aby sprawdzić możliwości wyszukiwarki Bing po rebrandingu.

Najlepiej po prostu samodzielnie przetestować jej funkcjonalności i zadecydować, czy zmiana na stałe będzie wygodna i opłacalna dla użytkownika korzystającego z sieci.

Co sądzisz o wpisie pt. Co to jest wyszukiwarka Bing ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)