Big data

Onlyfans
Onlyfans
7 marca, 2022
Snippet
Snippet — co to jest?
7 marca, 2022
big data
big data

Czym są duże zbiory danych big data?

Big data to połączenie ustrukturyzowanych, częściowo ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych gromadzonych przez organizacje, które mogą być wydobywane w celu uzyskania informacji i wykorzystywane w projektach uczenia maszynowego, modelowaniu predykcyjnym i innych zaawansowanych zastosowaniach analitycznych.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Systemy przetwarzające i przechowujące dane big data stały się powszechnym elementem architektur zarządzania danymi w organizacjach, w połączeniu z narzędziami obsługującymi zastosowania analizy big data. Big data często charakteryzuje:

  • • duża ilość danych w wielu środowiskach;
  • • duża różnorodność typów danych często przechowywanych w systemach Big Data; oraz
  • • szybkość, z jaką większość danych jest generowana, gromadzona i przetwarzana.

Cechy te zostały po raz pierwszy zidentyfikowane w 2001 roku przez Douga Laneya, ówczesnego analityka w firmie konsultingowej Meta Group Inc.; Gartner spopularyzował je dalej po przejęciu Meta Group w 2005 roku.

Niedawno do różnych opisów big data dodano kilka innych charekterystycznych cech, w tym prawdziwość, wartość i zmienność.

Chociaż big data nie oznacza żadnej określonej ilości danych, wdrożenia big data często obejmują terabajty, petabajty, a nawet eksabajty danych tworzonych i zbieranych w czasie.

Dlaczego duże zbiory danych są ważne?

Firmy wykorzystują big data w swoich systemach, aby usprawnić operacje, zapewnić lepszą obsługę klienta, tworzyć spersonalizowane kampanie marketingowe i podejmować inne działania, które ostatecznie mogą zwiększyć przychody i zyski.

Firmy, które z niego korzystają, mają potencjalną przewagę konkurencyjną nad tymi, które tego nie robią, ponieważ są w stanie podejmować szybsze i bardziej świadome decyzje biznesowe.

big data
big data

Na przykład big data dostarcza cennych informacji o klientach, które firmy mogą wykorzystać do udoskonalenia marketingu, reklamy i promocji w celu zwiększenia zaangażowania klientów i współczynników konwersji. Zarówno dane historyczne, jak i dane w czasie rzeczywistym można analizować w celu oceny zmieniających się preferencji konsumentów lub nabywców korporacyjnych, umożliwiając firmom lepsze reagowanie na pragnienia i potrzeby klientów.

Skoro czytasz wpis pt. Big data to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Big data jest również wykorzystywana przez naukowców medycznych do identyfikowania objawów chorobowych i czynników ryzyka oraz przez lekarzy do diagnozowania chorób i stanów chorobowych u pacjentów.

Ponadto połączenie danych z elektronicznych kart zdrowia, serwisów społecznościowych, sieci i innych źródeł zapewnia organizacjom opieki zdrowotnej i agencjom rządowym aktualne informacje na temat zagrożeń lub epidemii chorób zakaźnych.

Oto kilka przykładów wykorzystania Big Data przez organizacje:
W branży energetycznej big data pomaga firmom naftowym i gazowym identyfikować potencjalne miejsca odwiertów i monitorować operacje rurociągów; podobnie, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej używają go do śledzenia sieci elektrycznych.

Firmy świadczące usługi finansowe wykorzystują systemy big data do zarządzania ryzykiem i analizy danych rynkowych w czasie rzeczywistym.

Producenci i firmy transportowe polegają na big data, aby zarządzać swoimi łańcuchami dostaw i optymalizować trasy dostaw.

Inne zastosowania rządowe obejmują reagowanie w sytuacjach kryzysowych, zapobieganie przestępczości i inicjatywy dotyczące inteligentnych miast.

Jakie są przykłady big data?

Big data pochodzi z niezliczonych źródeł – niektóre przykłady to systemy przetwarzania transakcji, bazy danych klientów, dokumenty, e-maile, dane medyczne, internetowe dzienniki kliknięć, aplikacje mobilne i sieci społecznościowe. Obejmuje również dane generowane maszynowo, takie jak pliki dzienników sieci i serwera oraz dane z czujników na maszynach produkcyjnych, sprzęcie przemysłowym i urządzeniach Internetu rzeczy.

Oprócz danych z systemów wewnętrznych środowiska big data często zawierają dane zewnętrzne dotyczące konsumentów, rynków finansowych, warunków pogodowych i drogowych, informacji geograficznych, badań naukowych i innych. Obrazy, wideo i pliki audio są również formami Big Data, a wiele aplikacji Big Data wymaga strumieniowego przesyłania danych, które są przetwarzane i gromadzone w sposób ciągły.

Rozkładanie big data

Wolumen to najczęściej przytaczana cecha big data. Środowisko danych big data nie musi zawierać dużej ilości danych, ale większość z nich to ze względu na charakter danych, które są w nim gromadzone i przechowywane. Strumienie kliknięć, logi systemowe i systemy przetwarzania strumieni to jedne ze źródeł, które zazwyczaj generują na bieżąco ogromne ilości danych.

Big data obejmuje również szeroką gamę typów danych, w tym:

  • • dane strukturalne, takie jak transakcje i dokumenty finansowe;
  • • dane nieustrukturyzowane, takie jak tekst, dokumenty i pliki multimedialne; oraz
  • • dane częściowo ustrukturyzowane, takie jak logi serwera WWW i dane przesyłane strumieniowo z czujników.

Może zaistnieć potrzeba wspólnego przechowywania różnych typów danych i zarządzania nimi w systemach Big Data. Ponadto aplikacje Big Data często zawierają wiele zestawów danych, które mogą nie być zintegrowane z góry. Na przykład projekt analizy big data może próbować prognozować sprzedaż produktu, korelując dane dotyczące wcześniejszych sprzedaży, zwrotów, recenzji online i rozmów z obsługą klienta.

Co myślisz o temacie jakim jest Big data?? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)