Asana

Trello
Trello
23 lutego, 2022
Adblock
Adblock
23 lutego, 2022
Asana
Asana

Asana – program do zarządzania projektami

Organizacja pracy zespołu to bardzo ważne zagadnienie, które może się przełożyć na wydajność pracy całej firmy. Wyznaczanie priorytetów i kierowanie dyspozycji to nie lada wyzwanie. Codzienna komunikacja może być problemem zarówno w małych, jak i dużych teamach. Istnieją narzędzia pomagające zarządzać projektami, co przynosi korzyści zarówno w małych, jak i dużych firmach.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Asana – wiele aspektów związanych z działaniem firmy w jednym miejscu

Asana (to taki program online) zaczęła funkcjonować w 2008 roku – stworzona została przez współzałożyciela Facebooka – Dustina Moskovitza i inżyniera oprogramowania – Justina Rosensteina.

Początkowo aplikacja miała służyć do skuteczniejszego koordynowania pracy zespołów w sieciach społecznościowych, ale twórcy szybko rozpoznali rynek i przystosowali narzędzie do znacznie szerszej grupy odbiorców.

W obecnym kształcie Asana odpowiada na zapotrzebowanie współczesnych firm – ma wiele możliwości, które usprawniają przepływ informacji. To program do zarządzania projektami, który pozwala na zebranie wszystkich arkuszy, plików i opinii w jednym miejscu. Asana gwarantuje niezwykle prosty dostęp do wszystkich materiałów.

Asana
Asana

Asana – ogólnodostępny, wielofunkcyjny program

Aplikacja może być uruchomiona na każdym urządzeniu – wystarczy wpisać adres w przeglądarce i się zalogować. Ta dostępność jest niezwykle istotna, gdyż pozwala w każdym momencie wrócić do zadania, niezależnie od tego, czy korzysta się ze służbowego laptopa, czy osobistego komputera.

Istotne jest to, że możliwa jest integracja Asany z ponad stoma aplikacjami, wśród których są: przeglądarka Chrome, dysk i kalendarz Google, Microsoft Teams oraz Zapier, OneDrive, DropBox, Trello, MailChimp.

Skoro czytasz wpis pt. Asana Soft to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Każda firma ma możliwość sprawdzenia podstawowych funkcji programu zupełnie bezpłatnie. Należy jednak pamiętać, że wersja próbna nie ma ona wszystkich funkcjonalności i ma pewne ograniczenia. Wśród nich jest możliwość wsparcia jedynie 15 pracowników.

Jeśli program wzbudzi zainteresowanie, można zakupić wersje płatne: Premium lub Enterprise, które dają szerokie możliwości zarządzania projektami.

Jak w praktyce wygląda najczęściej wykorzystywana funkcjonalność Asany?

Asana służy do komunikacji – może być to komunikacja między Tobą a szefem czy między zespołem marketingu a grafikiem. Wyobraź sobie, że to Ty zarządzasz projektem w firmie. Zlecasz więc zadanie w Asanie. Nadajesz mu tytuł, opisujesz, co należy wykonać, załączasz niezbędne pliki (pliki różnego rodzaju, również pliki graficzne).

Przypisujesz do projektu odpowiednie osoby i wyznaczasz termin wykonania. W międzyczasie, gdy pojawiają się wątpliwości, możesz się komunikować w danym wątku i dosyłać niezbędne pliki czy informacje. Dostajesz również powiadomienia mailowe o odpowiedzi w Asanie. Zadania są pogrupowane w intuicyjny sposób, jest więc czytelne, na jakim etapie się one znajdują. Można wyróżnić zadania utworzone, będące w realizacji oraz zakończone.

To niesamowicie prosty sposób na porozumiewanie się w firmie, swoją formą przypominający trochę kalendarz, a trochę forum internetowe.

Jakie korzyści płyną z używania Asany?

 • doskonała organizacja
  Przypisywanie konkretnych zadań do konkretnych osób sprawia, że każdy pracownik ma świadomość, na kiedy i jaki projekt musi wykonać. Asana rozwiewa wszelkie wątpliwości, a pracownik wie, jaki jest deadline danego zadania
 • szybki przepływ informacji
  Program pozwala na bieżąco reagować na konkretne zadania i dopytywać w razie wątpliwości.
 • oszczędność czasu
  Wszystkie działania są zgrupowane w jednym miejscu, co gwarantuje łatwy dostęp do danych bez konieczności przeszukiwania maila czy arkuszy kalkulacyjnych. W razie potrzeby jest też możliwość powrotu do potrzebnych plików i ponowne ich pobranie.
 • przystępna forma
  W dobie internetu i rozwoju nowoczesnych technologii program online znacznie bardziej spełnia oczekiwania i odpowiada na przyzwyczajenia współczesnego pracownika.
 • udostępnienie informacji zwrotnej
  Opiniowanie jest bardzo ważne w przypadku realizacji projektów – pozwala wyciągnąć wnioski na przyszłość.
 • raportowanie
  Raporty są bardzo przydatnym rozwiązaniem. Wyniki i postępy zadań mogą być udostępnione leaderom teamu lub wszystkim członkom zespołu.

Dla kogo jest przydatna Asana?

To program, który sprawdza się jako narzędzie usprawniające współpracę. Przyda się w każdym teamie, gdzie jest problem z priorytetyzacją zadań. Od teraz każdy task będzie wykonany na czas! To idealne narzędzie dla osób roztargnionych lub tych, które mają zbyt wiele obowiązków – żaden plik, żadne zdjęcie i żadna informacja nie ulegną zagubieniu.

Wystarczy, że ponownie otworzysz interesujący Cię topic i ściągniesz z niego plik. Twój team będzie funkcjonował jak w zegarku! Asana to jedno narzędzie, które gromadzi wszelkie informacje i każdy ma do nich dostęp. Nie można sobie wyobrazić lepszego programu dla osób mających problemy z prokrastynacją czy odkładających zadania „na później”. Asana pomaga stawiać sobie cele i organizować pracę – przekłada się to na sukces jednostki, zespołu, a ostatecznie całej firmy.

Przy okazji. Używasz asany? Jakie masz opinie?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)