Praca chałupnicza w domu – [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email!

Praca chałupnicza w domu – [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email!

praca chałupnicza
Praca dodatkowa w domu i dorywcza

Praca chałupnicza. Jaką pracę chałupniczą można wykonywać w domu. Gdzie szukać ofert pracy chałupnictwo

Praca chałupnicza w wydaniu nowoczesnym, nie jest wyłącznie składanie długopisów lub też łupaniem orzechów.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Trzeba mieć się na baczności, kiedy natkniemy się na ofertę typu „łatwe chałupnictwo”, „,dam pracę chałupniczą”, albo „dobrze płatna praca chałupnicza od zaraz” i obok informacja że konieczne będzie wpłacenie tak zwanego wpisowego.

Na ogół praca chałupnicza oferuje wysokość wynagrodzenia uzależnioną od ilości poświęconego czasu na wykonanie pracy.  Ile się napracujemy, tyle możemy dostać – oto najkrótsze z możliwych określenie dla chałupnictwa.

Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 1

Zawartość strony

Praca chałupnicza, chałupnictwo – czym dokładnie jest? Definicja

Praca chałupnicza – co to jest?

Chałupnictwo definicja: praca chałupnicza to drobna praca, którą wykonujemy w domu (w swoim własnym warsztacie, altance, czy garażu) na zlecenie, jak i z materiałów/surowców, które dostarczy nam zleceniodawca. Czyli osoba, która taką pracę chałupnicza oferuje.

Najczęściej, praca o charakterze chałupniczym, będzie obejmować również bardzo dużo różnorodnych metod, które umożliwiają zarobienie pieniędzy w domu, ale nie polegają na wytworzeniu czegoś. Na przykład pewne usługi, ale o tym dalej.

Plusem jaki oferuje praca chałupnicza jest spora elastyczność, jeżeli chodzi o czas pracy i często prawie zerowy kapitał, potrzebny celem rozpoczęcia tego typu działalności. Dzięki temu praca chałupnicza jest tak popularna.

praca chałupnicza

Pamiętać trzeba jednak o kilku ważnych rzeczach przy, tego typu zajęciach. Musimy koniecznie uważać na oszustów.

Ogłoszenia mówiące nam o szybkim i prostym, a do tego dużym zarobku bez własnego wkładu finansowego, możemy praktycznie od razu wykreślić z naszej listy.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Najczęściej są to po prostu próby wykorzystania bardzo naiwnych ludzi, w trudnej sytuacji życiowej, na wykonanie przez nich pracy, albo nawet i wyłudzenia środków finansowych.

Przykładem jest bardzo popularne skręcanie długopisów, kiedy to zleceniodawca wymagał wpłacenia wstępnej zaliczki na dokumenty, opłaty manipulacyjne i księgowe, kaucję, czy też na przykład materiały.

Niewątpliwe, nie każda oferta chałupnicza będzie oszustwem, jednakże musimy zawsze bardzo uważać. 

Dla kogo jest praca chałupnicza w domu? 

Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 2

Praca chałupnicza w domu, to świetne rozwiązanie między innymi dla młodych mam, które tuż po narodzinach dziecka, nie powróciły jeszcze na rynek pracy.

Chałupnictwo sprawdzi się również w przypadku osób niepełnosprawnych (chociażby ruchowo, które poruszają się na wózkach inwalidzkich), uczniów i studentów chcących sobie dorobić.

Praca chałupnicza to również dobre rozwiązanie dla osób zatrudnionych, które chcą zwiększyć swoje dotychczasowe zarobki poprzez podjęcie dodatkowej pracy

Chałupnictwo – ile można zarobić? (prawdziwe zarobki)

Kwestia realnych zarobków w przypadku wykonywania pracy chałupniczej, będzie w dużej mierze uzależniona od tego jaki typ pracy wybierzemy.

Przyjrzyjmy się zatem potencjalnym wysokością zarobków.

Za przykład posłużmy się składaniem teczek.

W paczce, która zostanie do nas wysłana, będzie się znajdowało 10.000 sztuk teczek do złożenia. Za każdą z nich, możemy otrzymać 18 groszy.

Czyli za złożenie całej paczki, możemy otrzymać wynagrodzenie w wysokości 1800 zł. Doświadczony pracownik, złożę w jedną godzinę około 60 teczek (wliczam tu krótkie przerwy itp).

To tylko teoria. Tak naprawdę, po przelaniu przez nas zaliczki na poczet materiału, kontakt z osobą będącą oferentem, bezpowrotnie się urywa.

Żadnych surowców oczywiście nie otrzymamy, zaś własnych pieniędzy już nigdy nie zobaczymy, nie mówiąc już tutaj o kwestii ewentualnych zarobków. 

Dlatego w dalszej części artykułu wyróżniłem najlepsze oferty jakie oferuje chałupnictwo, na których nikt Cię nie oszuka!

Jak bezpiecznie uniknąć oszustów w przypadku pracy chałupniczej w domu? 

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ryzyko i skorzystamy z jednej spośród ofert typu składanie teczek, skręcanie długopisów, drukowanie ozdób, pieczętowanie kopert – powinniśmy podjąć ważne kroki zabezpieczające, które pomogą w prostym zabezpieczeniu się przed oszustami. 

Pierwszy krok to na pewno sprawdzanie danego przedsiębiorstwa (czy w ogóle takowe istnieje) poprzez numer REGON i NIP, ewentualnie KRS..

Tego rodzaju dane, udostępniane są publicznie w internecie.

Następną świetną metodą na sprawdzenie, czy nasz przyszły zleceniodawca jest uczciwy, będzie przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z uwzględnieniem numeru kontaktowego (najlepiej w wersji stacjonarnej), który został podany na stronie zleceniodawcy.

Jeżeli go nie ma, albo przedsiębiorstwo nie chce go nam udostępnić, powinna się nam zaświecić czerwona lampka. Coś tu jest nie tak.

Następną metodą będzie niewątpliwie internet, a konkretniej mówiąc grupy na facebooku, blogi i fora internetowe.

Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę nazwę przedsiębiorstwa i dodamy do tego słowo opinie, forum, recenzje. I zobaczymy jakie są opinie innych osób które pracowały lub pracują w tej firmie.

Ostatnia kwestia to umowa. Jeżeli zleceniodawca chce robić wszystko na słowo i broni się przed spisaniem umowy w formie pisemnej, to wiedz że raczej chce Cię oszukać.

Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 3

Gdzie szukać ofert pracy chałupniczej

Współpraca jest możliwa jedynie ze sprawdzonym pracodawcą oferującym chałupnictwo. Najlepiej jest, gdy kandydat dowiaduje się o ofercie pracy chałupniczej od dobrego znajomego, który z kolei zna pracodawcę, albo u niego pracuje.

Na portalach darmowych ogłoszeń przeważnie aż roi się od naciągaczy na chałupnictwo. Tam nawet w co drugiej reklamie pojawia się informacja o konieczności dokonania wpłaty celem rozpoczęcia współpracy.

Lepiej więc szukać anonsów płatnych które w tytule mają „praca chałupnicza„, gdyż właśnie wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że firma zlecająca ogłoszenie, została wcześniej zweryfikowana przez prowadzących serwis.

Oferty pracy chałupniczej- jaką pracę chałupniczą wybrać? 

Najpierw musimy się dokładnie zastanowić, jaki typ pracy chałupniczej będziemy mogli wykonywać w naszym domu.

Popularne jako chałupnictwo jest szycie, czyli wykonywanie zleceń od firm krawieckich. Jeśli ktoś ma wykształcenie zawodowe krawieckie i chce sobie dorobić, może poszukać zakładu, który ma dużo zleceń i po prostu nie nadąża z ich terminową realizacją. Im szycie będzie bardziej skomplikowane i czasochłonne, tym można liczyć na lepsze zarobki.

Dużo łatwiejsze chałupnictwo to na przykład adresowanie kopert i kartek pocztowych. Dotyczy to przede wszystkim korespondencji reklamowej typu zaroszenia na jakieś prezentacje czy badania. Pracownik dostaje listę z adresami i musi zaadresować każdą kopertę na podstawie widniejących na niej danych. Na tym jednak nie koniec, bo trzeba też włożyć do nich przygotowane już pismo i nakleić znaczek na nią.

Praca chałupnicza często dotyczy montażu rożnego typu elementów. Chodzi tutaj o czynności takie jak składanie, sklejanie i pakowanie, montowanie.

Najczęściej dotyczy to sklejania kartonów i zabawek, ale możliwości jest oczywiście dużo więcej. Dalej mamy prace związane z grawerowaniem, przykładowo nazwisk na tabliczkach. Mówić można też o wykonywania nadruków na ubraniach, torbach czy nawet piłkach.

Jeśli w kimś drzemie dusza artystyczna, do wyboru ma haftowanie, malowanie szkatułek/szkła, tworzenie bukietów, rzeźbienie czy nawet robienie laurek. Rękodzieło będzie ciekawą formą zarobku dla osób uzdolnionych plastycznie. Najpoprawniejsza jest biżuteria i dekoracje hand made.

Uczciwa praca chałupnicza oferty pracy (szybka lista)

Chałupnictwo może występować jako: składanie kartonów albo długopisów, sklejanie prostych zabawek czy kopert, pakowanie ulotek (np. ulotek pizzerii, gazetek reklamowych marketów) w odpowiednie paczki, rajstop do pudełek, szycie butów, adresowanie kopert (koperty reklamowe, które zostały przygotowane pod względem potencjalnych klientów), różnego rodzaju zaproszenia na darmowe wykłady, pokazy sprzętów i naczyń połączone z bezpośrednio sprzedażą, ręczne malowanie flakonów, wazonów, komponowanie bukietów ze sztucznych kwiatów, produkowanie biżuterii, łupanie orzechów, haftowanie obrusów, zdobienie świeczników, szycie ubranek dla kotów i psów albo dla lalek, szydełkowanie serwetek, wykonywanie podziękowań/zaproszeń, malowanie na szkle, wykonywanie kartek okolicznościowych, nadruków na koszulkach, albo też wypisywanie etykiet. 

Praca chałupnicza w Polsce

Z pewnością istnieją dobre, legalne, uczciwe firmy, które poszukują zleceniobiorców do pracy chałupniczej. Jednak nie ma co się oszukiwać – taką firmę należy szukać ze świecą. Często jednak po wielu poszukiwaniach okazuje się, że znalezienie uczciwego pracodawcy z dziedziny chałupnictwo potrwa tyle samo czasu, jak znalezienie zatrudnienia w standardowy sposób.

Jakie są różnice pomiędzy pracą zdalną a pracą chałupniczą? 

Dawniej mieliśmy do czynienia z pracą chałupniczą, obecnie mamy pracę zdalną. Niektórzy z nas mylą ze sobą te dwa pojęcia.

Inni zaś starają się przekonać, iż praca chałupnicza w domu odnosi się wyłącznie do niewielkiej produkcji (bez używania przy tym komputera), a praca zdalna (nazywana również jako telepraca) to ta, którą wykonuje się za pośrednictwem internetu.

Nietypowe rodzaje pracy chałupniczej, połączone ze zdalną, to na przykład wypełnianie ankiet.

Jest to bowiem chałupnictwo, bowiem wykonujemy w domowych warunkach, zaś do realizacji zadań potrzebny nam będzie komputer, a ten powinien zostać zapewniony przez pracodawcę.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Tego samego rodzaju praca chałupnicza to redagowanie/pisanie artykułów, które trafiają później na portal firmowy, udzielanie różnorodnych porad online (wirtualny punkt obsługi), albo też typowy mailing, czyli inaczej mówiąc wysyłanie ofert reklamowych na adresy mailowe, które wskaże pracodawca. 

Praca chałupnicza – najlepsze pomysły 

Wypełnianie ankiet przez internet

Wypełnianie ankiet w internecie, cieszy się ostatnimi czasy olbrzymią popularnością.

Jest to praca typu chałupniczego bez żadnych opłat (kaucji), jak i własnego wkładu – wszystko, co uda się nam zarobić, jest dla nas czystym zyskiem.

Kluczem do osiągania zarobków z tego zajęcia, jest podejmowanie współpracy wyłącznie z wypłacanymi i sprawdzonymi serwisami udostępniającymi ankiety.

Ich lista nie jest zbyt długa, ale lepiej jest być pewnym, że otrzymamy za włożony wysiłek wynagrodzenie, aniżeli tracić cenny czas na poczet niepewnych projektów.

Warto wcześniej zorientować się w sieci, które spośród wybranych przez nas serwisów, są dobrze oceniane i w pełni wiarygodne.

SPRAWDZONE I WYPŁACALNE SERWISY ANKIETOWE

Opinie.pl – polski portal, działa i płaci już od 2009 roku, bezpłatna rejestracja od 15 roku życia i 200 punktów bonusu na start.

ySense – amerykański gigant (ponad 7 milionów ludzi z całego świata), działa i płaci już od 2007 roku, bezpłatna rejestracja od 16 roku życia.

Greenpanthera – amerykańska platforma zarobkowa (dostępna w języku polskim), działa i płaci od ponad 10 lat, bezpłatna rejestracja od 16 roku życia i 5 dolarów bonusu na start.

MYIYO – międzynarodowy panel ankietowy (dostępny w j. polskim), działa i płaci od 2004 roku, bezpłatna rejestracja od 18 roku życia.

Nazwa programuPróg wypłatySposób wypłatyLink do rejestracji
Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 4od 10$ PayPal, Bony na Amazon, SkrillPraca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 5
Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 6od 50zł Doładowanie do telefonu, PayPal, PrzelewPraca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 5
Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 8od 80zł PayPalPraca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 5
Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 10 5$ na start, wypłata od 30$ PayPalPraca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 5
Obowiązkowo zarejestruj się we wszystkich programach aby zarabiać więcej przez internet!

Praca chałupnicza jako copywriter

Osoby piszące blogi i influencerzy, albo też firmy działające w internecie, potrzebują zawsze właściwie sformułowanych treści (czyli contentu) dla swoich własnych stron www.

Realia są jednakże takie, iż nie każdy jest odpowiednio utalentowany w tworzeniu tekstów.

Zaś większość spośród twórców nie może sobie po prostu pozwolić na zatrudnienie autorów na pełen etat.

I tutaj pojawia się właśnie dobra okazja na chałupnictwo do zarobienia pieniędzy dla copywriterów, których łączy ze zleceniodawcami między innymi wybrany serwis pośredniczący w tworzeniu artykułów.

Jedną z czołowych platform dla copywriterów i klientów jest np. Fiverr, tu masz link żeby się zarejestrować i zobaczyć na czym to polega.

jak zostać freelancerem zarobki

Oczywiście praca chałupnicza z definicji mówi, że zleceń można również szukać na własną rękę.

Niemniej jednak to zdecydowanie trudniejsze zadanie, aniżeli wykonywanie tych, które znaleźć można na specjalnych serwisach.

Poza tym, większość zleceniodawców wymaga już na samym początku doświadczenia, co nie zawsze w przypadku copywritera da się udokumentować.

Korepetycje udzielane online 

W dobie powszechnego dostępu do internetu, chałupnictwo i korepetycje online stają się coraz popularniejszą formą nauki.

Wbrew powszechnej opinii, nie jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie do nauki języków obcych. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi zajęcia online można prowadzić praktycznie z każdego przedmiotu.

Nauka online to również świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mogą poświęcić dodatkowego czasu na dojazd do korepetytora.

Zdarza się również, że w danej miejscowości trudno o nauczyciela z konkretnego przedmiotu i o danym stopniu zaawansowania.

Czy to jednak oznacza, że taki uczeń nie może skorzystać z pomocy? Oczywiście nie. Od kilku lat intensywnie rozwija się rynek korepetycji udzielanych na odległość, przez internet.

Wszelakie korepetycje, poradniki i samouczki, można naprawdę ciekawie opakować i jako produkt cyfrowy, sprzedawać na różnego typu ogłoszeniowych portalach i forach przeznaczonych dla studentów (nie tylko przyszłych, ale również tych obecnych). 

Chałupnictwo jako okoliczny mechanik

Praca chałupnicza w domu, a raczej obok domu w garażu jako szybki, sprawdzony, a do tego solidny mechanik samochodowy, to jak wiadomo w obecnych czasach niezaprzeczalny skarb.

Nikt bowiem nie chcę rozstawać się z własnym autem na dłużej.

A oddanie pojazdu do serwisu związane jest zwykle z odczekaniem pewnego czasu.

Możemy świadczyć tego typu pomoc pośród okolicznych mieszkańców. 

Naprawy komputerów realizowane w domu

Następnym zajęciem, które można z powodzeniem wykonywać w domu, i doskonale nadaje się na chałupnictwo, będzie naprawianie komputerów.

Tego typu usługi możemy oferować nie tylko osobom prywatnym, ale także przedsiębiorstwom komercyjnym.

Często określa się to jako pogotowie komputerowe, które dba o bezpieczeństwo komputera i danych. Cała naprawa odbywa się na miejscu pod kontrolą. Dodatkowo klient może na bieżąco konsultować z serwisantem ustalenia i uwagi.

Produkowanie noży

Zobaczcie chałupnictwo w akcji, jak ten Pan pracuje w domu tworząc właśnie takie noże:

Praca chałupnicza jako spawacz

Jeżeli jakimś cudem nie możemy znaleźć pracy jako spawacz, a posiadamy właściwą umiejętności i sprzęt, możemy świadczyć tego typu usługi prywatnie jako praca chałupnicza.

Nie będziemy na pewno narzekali na brak klientów.

Spawacz jest to osoba, która spawa elementy wykonane ze stali, żeliwa, metali nieżelaznych i ich stopów, używając elektrycznego źródła ciepła. Do głównych obowiązków należy, m.in.: zapoznaje się z elementami/konstrukcji i materiałem, przygotowanie powierzchni do spawania, spawanie metalowych konstrukcji i plastikowych komponentów, sprawdzenie jakości wykonanego spawu oraz prowadzi dokumentację dotyczącą, np. wykonanej pracy czy stanu sprzętu, a także konserwuje i czyści sprzęt wykorzystywany do spawania.

Opiekowanie się dziećmi 

Pracujący (nierzadko ponad godziny) rodzice potrzebują zaufanych osób, którą będą mogli powierzyć swoje pociechy.

Tego też sprawdzone nianie, są obecnie często poszukiwane.

Opieka nad dziećmi i ich wychowanie do duża odpowiedzialność i niełatwe zadanie. Na każdym etapie życia należy im poświęcać sporo uwagi i czasu.

Sprzątanie 

Coraz więcej osób nie posiada czasu na sprzątanie swoich własnych domów i powierza tego typu zadanie na specjalistycznym firmom.

Tego typu usługa może być świadczona także indywidualnie, na przykład sprzątając powierzchnie handlowe, biura, nagrobki, apartamenty czy też pokoje. 

Produkcja miodu i pszczelarstwo

Coraz bardziej rozpowszechniona moda na zdrowe odżywianie, jak również znajdowanie w pełni naturalnych produktów, zatacza coraz to szersze kręgi.

Pszczelarstwo to hobby i styl życia. Trzeba dobrze znać obyczaje i potrzeby pszczół. Czasem dać się użądlić, czasem posłuchać ich śpiewu. Pszczelarz musi je naprawdę kochać, by dobrze się nimi opiekować. Pszczoły odwdzięczą się za tę miłość, oddając mu swój największy skarb – plaster miodu.

Jak widzisz jest to ciekawa praca chałupnicza, ule możesz mieć zaraz za domem.

Praca chałupnicza jako producent świec

Świece są ciągle niezwykle popularnym towarem. W dodatku jest na niż bardzo duża marża.

Ich produkowanie nie jest nazbyt skomplikowane, sprzedawać je możesz w sklepach internetowych, sklepach stacjonarnych, pod marką własną, ale także w hotelach, restauracjach, recepcjach czy przychodniach.

Wyrób biżuterii

Chałupnictwo jako wytwarzanie własnej biżuterii, może stać się dla nas niezwykle intratnym biznesem.

Wbrew pozorom, wykonanie unikalnych ozdób wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka niezbędnych przyborów, sprawdzone materiały i odrobina wolnego czasu.

Wiele narzędzi, które przydadzą Ci się w procesie przygotowywania biżuterii hand made, znajdziesz we własnym domu. Inne produkty, takie jak żyłki jubilerskie i dedykowane temu rodzajowi rękodzieła kleje, kupisz w sklepie internetowym.

Dysponując wszystkimi potrzebnymi elementami, możesz przystąpić do pracy.

Produkowanie galanterii skórzanej

Podobnym pomysłem na chałupnictwo i zarabianie w domu, będzie wytwarzanie wyrobów skórzanych, takich jak torby, buty, paski i zegarki. 

Artykuły papiernicze

Mimo powszechności elektronicznych urządzeń, papier cały czas znajduje własne zastosowanie.

Ludzie ciągle wykorzystują papierowe notatniki, samoprzylepne karteczki, kartki okolicznościowe, koperty, czy też opakowania. W domu możesz je składać, sklejać, pakować i wysyłać.

Praca chałupnicza jako stolarz

Następnym doskonałym pomysłem na chałupnictwo i biznes domowy, będzie stolarka. 

Kiedy myślimy o zawodzie stolarza, mamy najczęściej przed oczami starszego pana, który w zaciszu własnego malutkiego warsztatu naprawia meble.

Ogólnie mówiąc stolarz, jest rzemieślnikiem wykonującym drewniane przedmioty i realizującym usługi związane z obróbką, montażem oraz naprawą drewnianych elementów.

Obowiązki i codzienna praca stolarza wiąże się z drewnem i materiałami drewnopodobnymi. Powinien on więc rozpoznawać gatunki i wiedzieć, które należy wykorzystać przy danym zleceniu. Musi także dobierać i skutecznie wykorzystywać narzędzia.

Do prac stolarskich zalicza się heblowanie, szlifowanie, lakierowanie, bejcowanie, sklejanie i montowanie poszczególnych elementów – a każde z tych zajęć wymaga odpowiednich przyrządów i metod obróbki.

To, czym dany stolarz będzie się zajmował, zależy od jego edukacji i wybranego miejsca pracy.

Możemy produkować, sprzedawać drewniane ołówki, tacki, dekoracje, deski do krojenia, czy też drewniane zabawki. 

Świadczenie domowych usług gastronomicznych

Pieczenie i gotowanie na różne okazje to znana wszystkim praca chałupnicza i jest jednym spośród najbardziej popularnych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Tego rodzaju catering ma ostatnimi czasy duże wzięcie, ponieważ wiele osób szuka domowego jedzenia, nie zaś masówek z cukierni i sklepów. 

Czy jest możliwe prowadzenie działalności gastronomicznej we własnej kuchni w mieszkaniu?

Oczywiście, że tak.

Inspekcja Sanitarna niechętnie podchodzi pozytywnie do takiego pomysłu, ale prawo pozwala na to jak najbardziej. Niektórzy urzędnicy przepis interpretują, że można, inne Inspekcje Sanitarne podają mój ulubiony argument: „nie bo nie”.

Wszystkie wymogi oraz udowodnienie, że prowadzenie gastronomii/produkcji żywności w domowej kuchni jest jak najbardziej legalne znajduje się w Rozdziale III ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 852/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych.

Produkowanie pelletu

W dzisiejszych czasach chodzi głównie o pełne i kompleksowe przetworzenie drewna. Szczególnie istotną jest kwestia dotycząca utylizacji odpadów drzewnych. Uważamy, że jedną z najlepszych technologii przetwarzania odpadów drzewnych jest produkcja pelletu. Oto kilka kryteriów, które sprawiają, że ta technologia przetwarzania odpadów jest lepsza od innych:

Technologia jest dość prosta.

Do obsługi sprzętu potrzebna jest minimalna ilość personelu.

Koszt własny produkcji jest dość niski, natomiast zwrot z przedsięwzięcia jest duży.

Możliwość przetwarzania odpadów o różnych rozmiarach. Natomiast, jak już wiemy, aby skutecznie działać, należy znać technologię produkcji, która nie jest skomplikowana. Jest to dobry pomysł na biznes.

Producent karmy dla zwierząt domowych

Praca chałupnicza łączy się ze zwierzętami. Coraz więcej osób będących właścicielami zwierząt domowych wybiera karmę ekologiczną, gdyż jest ona bezpieczniejsza i zdrowsza dla zwierząt.

Możemy wymyślić swoją własną mieszankę/formułę i rozpocząć zarabianie pieniędzy na jej sprzedawaniu właścicielom, jak i sklepom zoologicznym. Dla osób zainteresowanych tutaj link do wymaganych dokumentów weterynaryjnych.

Wędkarstwo nie tylko jako hobby

Jeżeli lubimy łowić ryby i posiadamy licencję połowową, możemy bez problemu sprzedawać własne zdobycze innym.

Praca chałupnicza jako złota rączka

Całkiem dobre pieniądze, można zarobić także będąc tak zwaną złotą rączką.

Ktoś, kto potrafi wszystko w gospodarce domowej, ma giętki umysł i znajdzie wyjście praktycznie z każdej sytuacji, określany jest mianem złotej rączki.

Co należy do zadań „Złotej rączki”?

 • Prace hydrauliczne (wymiana rur, zaworów, instalacji wodno-kanalizacyjnych, naprawa systemów zaopatrzenia w wodę);
 • Prace elektryczne (zastąpienie starego okablowania, instalacja lub naprawa gniazd i przełączników instalacji żarówek, żyrandoli);
 • Prace elektryczne i komunikacyjne (telewizja, internet, instalacja i uruchomienie sprzętu AGD i RTV, naprawa uszkodzonych urządzeń gospodarstwa domowego);
 • Stolarstwo (montaż i naprawa mebli);
 • Prace naprawcze (tapetowanie, układanie podłogi, kafelki, malowanie lub wybielanie sufitu, wymiana zużytych tapicerek);
 • Również “Złota rączka” może posprzątać w pokoju, wynieść śmieci, skosić trawnik w ogrodzie, wyciąć i zasadzić drzewo.

Chałupnictwo – masażysta

Jeżeli posiadamy licencję masażysty (kurs można wykonać nawet w kilka dni), możemy świadczyć takie usługi we własnym domu.

Masażysta to osoba wykonująca masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny, zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Zaliczany jest do średniego personelu medycznego, który w ramach wykonywanej pracy może być członkiem zespołu rehabilitacyjnego lub prowadzić indywidualną praktykę.

Praca chałupnicza jako trener osobisty

Panująca teraz moda na dbanie o siebie i uprawianie sportów, wykreowały niejako zupełnie nową profesję – trenera osobistego.

Trener personalny, trener osobisty – osoba zajmująca się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz uczeniem ich prawidłowego wykonywania. Jego rolą jest również motywacja klienta i monitorowanie jego wyników.

Wynajem sprzętu

Jest to bardzo dochodowy biznes, ale niestety jak można się domyśleć będzie wymagać dużych nakładów finansowych na samym początku.

Możemy nabyć sprzęt, o którym wiemy, iż jest niezwykle potrzebny w naszej okolicy (taki jak chociażby sprzęt budowlany) i zarabiać na jego wynajmowaniu.

Wynajem sprzętu budowlanego to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalnych ekip budowlanych i remontowych, jak i dla osób prywatnych. Wypożyczenie urządzeń umożliwia korzystanie z wysokiej jakości sprzętu w przystępnej cenie i bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów zakupu maszyn i narzędzi na własność.

Projektowanie, jak i drukowanie 3D

Druk 3D jest coraz bardziej popularną usługą, która wkracza w różne branże w tym chałupnictwo.

Jednakże nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup tego rodzaju specjalistycznego sprzętu.

Jeżeli dysponujemy kapitałem na zakupienie drukarki odpowiedniej jakości, nie powinniśmy w przyszłości narzekać na brak zleceń. 

Zapotrzebowanie na usługi zaowocowało “wysypem” firm, które oferują przeróżne usługi związane z drukowaniem 3D. Tego typu firmy kompleksowo zajmują się wydrukiem 3D począwszy od modelowania 3D (wirtualnego) obiektu przez digitalizację i trójwymiarowe skanowanie rzeczywistych przedmiotów (nazywa się to inżynierią odwrotną – reverse engineering) po drukowanie 3D w wysokiej rozdzielczości na zaawansowanych technologicznie drukarkach 3D. Wprost ideale jako praca chałupnicza.

Warto tutaj dodać jeszcze jedną rzecz – nie trzeba fizycznie iść do takiej drukarni 3D. Wystarczy wysłać plik z modelem a po wydrukowaniu model zostanie dostarczony poprzez kuriera.

Akcesoria do telefonów komórkowych

Telefon komórkowy, to w dzisiejszych czasach dodatkowa część ciała człowieka. Praktycznie, nigdy się z nim nie rozstajemy.

Firmy zajmujące się produkcją komórek, wymyślają do nich wiele różnych akcesoriów: urządzenia masowej pamięci, sprzęty do polepszania zdjęć, urządzenia głośnomówiące, obudowy ochronne czy szybkie ładowarki.

Możemy nabywać luzem w większej liczbie, na przykład z Chin i odsprzedawać innym ze sporym zyskiem.

Działasz wtedy można powiedzieć na pograniczu kilku branż. Teoretycznie akcesoria do telefonów to otoczka elektroniki, ale są do tego dodatkiem. Często również to zakup impulsowy.

Wykonywanie renowacji mebli

Z pozoru stare (nierzadko też wyrzucone na śmietnik) meble, mogą nam dać okazję do osiągnięcia sporych zarobków.

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Z tego właśnie powodu chętnie wybieramy nietuzinkowe, oryginalne meble, które pozwalają stworzyć klimat w naszych mieszkaniach. Nie da się jednak ukryć, że propozycje dostępne w sieciowych sklepach, które są do siebie bardzo podobne nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na odnawianie starych mebli według własnego pomysłu i koncepcji. Doskonale wpasowuje się to do modnego obecnie stylu vintage. Co więcej, hobbystyczna renowacja mebli może okazać się doskonałym pomysłem na własny biznes.

Praca chałupnicza jako freelancer

To praca chałupnicza , która polega na realizowaniu projektów na zlecenie, zwykle w wybranej dziedzinie.

Freelancerów jest coraz więcej w wielu branżach. Przede wszystkim jako freelancer można robić wszystko to, co wiąże się ze stronami internetowymi, czyli tworzenie stron, pozycjonowanie, grafika, ale też marketing w internecie, w tym marketing w mediach społecznościowych. Analityka ruchu i sprzedaży w e-commerce, e-mail marketing, wirtualna asystentka, tworzenie wizualnych notatek do szkoleń (konferencji, kursów, webinarów).

Ale freelancerami bywają też osoby, których praca nie ma dużego związku z internetem.

Może to być tworzenie grafiki, doradztwo, wykonywanie zdjęć, dziennikarstwo, czy też programowanie, copywriting.

Sprzedaż płodów i żywności z gospodarstwa domowego

Jeżeli mamy gospodarstwo rolne (albo chociażby działkę), możemy sprzedawać produkty uzyskane z tego typu działalności. Jest to dosyć ciekawa praca chałupnicza, która ma spory potencjał.

Coraz więcej mówi się o zdrowej, ekologicznej żywności. Tradycyjne wyroby błyskawicznie znikają ze sklepowych półek, mimo że ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że wielu gospodarzy jest zainteresowanych przetwarzaniem własnych produktów rolnych na potrzeby lokalnego rynku.

Świeże jaja, warzywa i owoce, będą miały zawsze rynek zbytu. A utworzenie sobie siatki klientów, pozwoli na usprawnienie i przyspieszenie całej sprzedaży. 

Zarabianie w internecie

W przypadku tego typu zajęcia, możemy zarobić nawet do 10.000 zł miesięcznie, poświęcając zaledwie kilka godzin dziennie na pracę.

W dobie internetu, chałupnictwo i zarabianie online To niezwykle dochodowa forma uzupełnienia budżetu domowego.

Tutaj kilka szybkich propozycji:

Praca chałupnicza – zalety i wady

Chałupnictwo to elastyczny czas pracy, praktycznie najważniejszy spośród atutów pracy w domu.

Ilość czasu, który poświęcimy na chałupnictwo, ale także godziny rozpoczynania i kończenia tak zwanego dnia pracy, pracownik ustala sobie samodzielnie.

Następny plus brak konieczności dojeżdżania do, jak i z pracy.

Kto chce na poważnie zajmować się pracą chałupniczą, nie musi mieć odpowiedniego wykształcenia.

Czasami wystarczy nawet wykształcenie podstawowe, aby móc podjąć pracę chałupniczą.

Wymogi mające związek z umiejętnościami, nie są tak samo nazbyt wygórowane.

No chyba, że odnoszą się bezpośrednio do wspomnianych wyżej manualnych zdolności.

Doświadczenie też jest rzadko kiedy wymagane.

Na plus można również zaliczyć to, iż zawsze mamy możliwość większych, bądź mniejszy zarobków, w zależności od naszego zaangażowania (chałupnictwo jako praca główna lub dodatkowa).

Jeżeli na przykład, w danym miesiącu potrzebujemy większej gotówki – nic prostszego.

Wystarczy nieco lepiej przyłożyć się do swojej pracy i poświęcić na nią większą ilość czasu.

I analogicznie, mniejsze potrzeby finansowe są jednoznaczne z mniejszą ilością włożonej pracy. 

Osoba wykonująca chałupnictwo, czyli pracę w domu, musi jednakże wykazać się samodyscypliną.

Nie może wykonywać kosztem pracy chałupniczej obowiązków domowych, chociażby gotowania czy sprzątania.

Musi umieć połączyć pracę z codziennymi czynnościami.

Brak nadzoru bieżącego szefostwa, można potraktować jako zaletę, ale również jako i wadę.

Plus będzie taki, iż osoba zajmująca się pracą chałupniczą, ma zupełną swobodę w wykonywaniu powierzonych jej zadań.

A ocena jej pracy następuje dopiero na koniec, w czasie rozliczania.

Czasami jednakże źle na tym wychodzi, gdyż właśnie dokonanie końcowej kontroli (na przykład podczas odbioru pracy przez przełożonego) czasami pokazuje, ilu błędów dopuścił się wcześniej pracownik.

Tym samym wiele czasu, trzeba będzie poświęcić na poczet dokonania poprawek. 

Praca chałupnicza w domu - [najlepsze pomysły chałupnictwo]- UWAGA- proszę NIE DZWONIĆ, tylko email! 12

Ile można zarobić na pracy chałupniczej?

Zarobki w pracy chałupniczej zależą od wielu czynników, takich jak czas poświęcony na wykonywanie danej pracy, doświadczenie, ilość pracy, rodzaj pracy i wiele innych. Możesz zarabiać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od wielu czynników.

Jak szukać pracy chałupniczej?

Aby znaleźć pracę chałupniczą, możesz skorzystać z wielu źródeł, w tym:

 • Przeglądaj ogłoszenia z pracą chałupniczą w lokalnych gazetach lub stronach internetowych.
 • Przeglądaj strony internetowe, które specjalizują się w pracy chałupniczej.
 • Kontaktuj się z lokalnymi firmami i zapytaj o możliwości zatrudnienia.
 • Zapytaj znajomych lub członków rodziny, czy ktoś z nich zatrudnia pracowników chałupniczych.
 • Poszukaj w Internecie witryn i forów dyskusyjnych dotyczących pracy chałupniczej.
 • Przeglądaj strony internetowe firm, które oferują pracę chałupniczą.
 • Zarejestruj się w agencjach pośrednictwa pracy.

Jaka najlepsza praca chałupnicza?

Najlepszą pracą chałupniczą jest tworzenie własnego biznesu. Możesz zacząć od czegoś prostego, takiego jak sprzedaż produktów lub usług na małą skalę, a następnie rozszerzyć swoją działalność, aby odnieść sukces. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju pracę chałupniczą wybierzesz, zapewni Ci to możliwość samorealizacji i zarabiania pieniędzy w zaciszu własnego domu.

Praca chałupnicza w domu podsumowanie

Chałupnictwo to doskonały wybór. Zawsze opłaci się bardziej niż bezczynne siedzenie w domu. Praca chałupnicza jest również świetna dla ambitnych młodocianych, którzy chcieliby trochę dorobić.

Masz pomysł na pracę w domu? Chcesz podyskutować o przedstawionych pomysłach na chałupnictwo w domu ? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 559

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!