Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa

Jak dorobić do pensji
Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 1

Na czym łatwo się dorobić?

Jak dorobić do pensji i domowego budżetu:

 • Zdalne usługi: praca w domu jako copywriter, tłumacz, wirtualny asystent, księgowy, konsultant biznesowy itp.
 • Sprzedaż internetowa: sprzedaż produktów online, handel dropshipping, sprzedaż własnych produktów lub usług, tworzenie sklepów internetowych itp.
 • Wykonywanie zleceń online: tworzenie programów, projektowanie stron internetowych, tworzenie grafiki, tworzenie animacji, tworzenie muzyki itp.
 • Publikacja treści online: tworzenie blogów, tworzenie wpisów na forach, tworzenie artykułów, tworzenie wpisów na portalach społecznościowych itp.
 • Współpraca z markami: tworzenie reklam, promowanie produktów, tworzenie treści na YouTube, Instagram, Twitter i inne platformy społecznościowe.
 • Usługi związane z zarządzaniem: zarządzanie projektami, zarządzanie budżetem, zarządzanie zespołem, zarządzanie zadaniami itp.
 • Usługi związane z wideo: tworzenie filmów reklamowych, tworzenie wideoklipów, tworzenie materiałów szkoleniowych itp.
Nazwa programuPróg wypłatySposób wypłatyLink do rejestracji
Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 2od 10$ PayPal, Bony na Amazon, SkrillJak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 3
Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 4od 50zł Doładowanie do telefonu, PayPal, PrzelewJak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 3
Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 6od 80zł PayPalJak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 3
Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 8 5$ na start, wypłata od 30$ PayPalJak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 3
Obowiązkowo zarejestruj się we wszystkich programach aby zarabiać więcej przez internet!

Kilka faktów o tym jak dorobić do pensji. Niezależnie od tego, czy próbujesz wyjść z długów, odkładać więcej na emeryturę, czy po prostu zwiększyć swoje miesięczne dochody, nigdy nie było lepszego czasu na wymyślenie sposobów na dodatkowe zarobienie na boku.

Nie musisz już godzić się na pracę w niepełnym wymiarze godzin z ustalonym harmonogramem. Dzisiejsza ekonomia polega na elastyczności.

Dodatkowa praca dorywcza – co to? Czy każdy może ją podjąć?

Jak dorobić do pensji (dodatkowy zarobek i dochód) Praca dodatkowa 10

Praca dodatkowa, zwana też pracą dorywczą, to forma zatrudnienia. Zazwyczaj podejmuje się ją na krótki okres i nie ma stałego charakteru. Różni się od standardowego podejścia, gdzie pracownik najczęściej zobligowany jest do przepracowania 40 godzin tygodniowo.

W dobie kryzysu coraz częściej decydują się na nią osoby, które do tej pory dobrze radziły sobie na etacie, ale z jakiegoś powodu muszą dorobić do pensji.

Praca dorywcza to dobre rozwiązanie na podreperowanie budżetu domowego lub wyjście z kłopotów finansowych.

Nie istnieje dokładna definicja pracy dodatkowej. Zastanawiając się na tym, co to jest praca dorywcza, warto pamiętać, że ma ona charakter tymczasowy. Najczęściej jej zasady, obowiązki pracownika i forma wynagrodzenia określane są w umowie zlecenie lub o dzieło.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

W zaledwie kilku prostych krokach możesz znaleźć sposoby na odzyskanie gotówki z wydatków, które już robisz. A jeśli masz taką możliwość, podejście praktyczne może pomóc Ci znaleźć nowe źródła dochodu w Internecie, lub poza nim.

Zbadaliśmy następujące sposoby zarabiania dodatkowych pieniędzy, aby potwierdzić, że są one uzasadnione.

Jak dorobić do budżetu?

Oto jak dorobić do domowego budżetu:

 • Znajdź dodatkowy zajęcie.
 • Sprzedawaj używane przedmioty np. ubrania na vinted.
 • Ogranicz wydatki.
 • Oszczędzaj na prezenty.
 • Sprzedawaj usługi.
 • Uruchom własną działalność gospodarczą.
 • Wykonuj prace sezonowe.
 • Przyjmuj zlecenia freelancingowe.

Dodatkowe pieniądze – Lista pomysłów jak dorobić do pensji.

Są różne sposoby na zarobienie pieniędzy w internecie. Jedne zajmują dużo czasu, na inne możemy poświęcić raptem kilka minut, na przykład w drodze do sklepu. Najważniejsze są chęci, bo podejmując decyzję o pracy w internecie z pewnością znajdziemy coś dla siebie. W czym można wybierać?

Jak dorobić do pensji w domu, pomysł nr 1

Wypełnianie płatnych ankiet

Jeżeli brakuje Ci czasu albo nie możesz poświęcić się w 100% pracy w sieci, ankiety są dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Wystarczy zarejestrować się na którymś z portali przeprowadzających ankiety, a następnie wypełniać badania, które zostają ci przesłane. 

Najczęściej musisz podać swój wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Panele badawcze zbierają dane dla różnych firm i instytucji. Za każde wypełnione badanie dostajesz pieniądze lub punkty, które następnie możesz wymienić na nagrody rzeczowe albo pieniężne.

Czy da się na tym dużo zarobić? To zależy ile czasu jesteś gotowy poświęcić na wypełnianie ankiet. Czasami z ankietą wiążą się dodatkowe dyskusje i badania, w których możesz dostać dodatkową pulę punktów. W praktyce, zarobek jest tu nieograniczony. Z im większej ilości ośrodków badawczych korzystasz, tym więcej pieniędzy dostaniesz.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Kogo szukają ośrodki badawcze? Wszystkich! Nie ma znaczenia ile masz lat ani czym się zajmujesz na co dzień. Każda opinia się liczy! Gdzie szukać ankiet? Jest wiele portali, które zlecają wypełnianie ankiet. Najpopularniejsze (i sprawdzone!) to:

Najlepiej zarejestrować się we wszystkich portalach jednocześnie – aby zarabiać więcej

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Jak dorobić w domu przez internet, pomysł 2

Klikanie w reklamy

Żeby zarobić na klikaniu w banery reklamowe, trzeba poświęcić trochę czasu. Zazwyczaj jedno kliknięcie jest tanie, ale w ciągu miesiąca może uzbierać się z tego pokaźna suma. Potrzeba do tego wytrwałości, bo reklamy umieszczane są na różnych stronach internetowych. Podobnie jak w przypadku ankiet, trzeba się najpierw zarejestrować. Następnie albo klikamy w odpowiedni baner, albo oglądamy reklamy interaktywne. Niewątpliwą zaletą tego sposobu na zarabianie jest to, że nie wymaga on żadnego doświadczenia ani umiejętności. Klikać może każdy. Gdzie szukać reklam? Najpopularniejszy jest ySense, dawny Clixsense.

Dodatkowy dochód, pomysł 3

refunder zwrot-pieniedzy-za-kupowanie.

Za zakupy, które już robisz – na przykład artykuły spożywcze, dostawa jedzenia lub inne- możesz otrzymać zwrot gotówki. W ten sposób nie trwonisz żadnych pieniędzy.

Programy mogą przynieść Ci setki złotych rocznie i tysiące w czasie, jeśli będziesz ich używać mądrze.

Większość z nas przed dokonaniem zakupów rozgląda się, gdzie można je zrobić najtaniej. Jednym ze sposobów uzyskania najkorzystniejszej ceny jest rozpoczęcie transakcji w serwisie Refunder.pl, który jest polskim odpowiednikiem największej w Skandynawii platformy pozwalającej uzyskać zwrot części wydatków.

Bonus 10 zł i podwójny zwrot za pierwsze zakupy rejestrując się z tego linka!

Jak dorobić do pensji, pomysł 4

Marketing afiliacyjny – tym modelu sprzedający, który chce reklamować swoją usługę lub produkt w sieci, korzysta z miejsc, które udostępniają na swoich witrynach np. blogerzy.

Jeśli użytkownik kliknie na reklamę znajdującą się na stronie bloga i przejdzie do sklepu internetowego oraz dokona zakupu to sprzedający zobligowany jest do wypłacenia właścicielowi bloga prowizję.

W sieci tego rodzaju dochód często nazywany jest dochodem pasywnym. Jednak daleko mu do pasywności. Musimy się napracować, by na blog dotarli użytkownicy, by czytali nasze publikacje, by zbudować wokół bloga zaufanie na tyle duże, by użytkownicy klikali w reklamy.

Czyli do programów afiliacyjnych możemy dołączyć jeśli mamy własną stronę internetową. Programy partnerskie udostępniają nawet największe firmy.

Jak dorobić do domowego budżetu, pomysł 5


Negocjowanie podwyżki jest świetne, ale moim ulubionym sposobem zarabiania dodatkowych pieniędzy jest rozpoczęcie dodatkowej pracy.

Co to jest tak interesującym pomysłem na pracę dodatkową?

Mówiąc najprościej, freelancing, czyli niezależna działalność, która może generować pieniądze poza normalnymi godzinami pracy, na przykład…

 • Projektowanie graficzne
 • Copywriting i redagowanie
 • Tworzenie i programowanie stron internetowych
 • Korepetycja
 • Cokolwiek!!

Najlepsze jest to, że niezależne firmy są łatwo skalowalne, więc możesz zarobić dużo pieniędzy, jeśli chcesz poświęcić temu choć trochę czasu. A jeśli zajmiesz się innymi dziedzinami życia, możesz zmniejszyć skalę.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze na boku jako freelancer

Krok 1: Znajdź opłacalny pomysł na biznes aby dorabiać do pensji

Jak wspomniano powyżej, znalezienie opłacalnego pomysłu na biznes jest tak proste, jak przyjrzenie się swoim mocnym stronom. Możesz to zrobić, odpowiadając dziś na cztery proste pytania i znajdując dodatkowe zajęcie, które będzie dla Ciebie idealne.

 1. Za co już płacisz? Już teraz płacimy ludziom za wiele różnych rzeczy. Czy możesz przekształcić jedną z tych rzeczy we własny biznes online? Przykłady: sprzątanie domu, wyprowadzanie zwierzaka na spacer, gotowanie posiłków itp.
 2. Jakie umiejętności posiadasz? Co teraz wiesz – i wiesz dobrze? Są to umiejętności, w których jesteś świetny – i ludzie chcą Ci płacić, aby ich nauczyć. Przykłady: biegła znajomość języka obcego, znajomość programowania, umiejętności gotowania itp.
 3. W czym Twoi znajomi mówią, że jesteś świetny? Przykłady: plany treningowe, porady dotyczące związków, wyczucie mody itp.
 4. Co robisz w sobotę rano? Co robisz w sobotę rano, zanim wszyscy się obudzą? Może to ujawnić, czym się pasjonujesz i na czym lubisz spędzać czas. Przykłady: przeglądanie witryn z modą, praca nad samochodem itp.

Znajdź odpowiedź na te pytania, a obiecuję, że znajdziesz opłacalny pomysł na biznes.

Krok 2: Znajdź dobre leady, wyróżniając się

To jest zabawne. Ludzie myślą, że sposób jak dorobić do pensji to przerażające spotkania, podejrzana sprzedaż i dziwne możliwości na zarobek w kryptowalutach. Ale w rzeczywistości jest to fantastyczne miejsce na znalezienie nowych opcji do pracy jako wolny strzelec.

Bariery mentalne, które napotykamy, próbując zarobić dodatkowe pieniądze:

Nie jestem gotowy na zarabianie dodatkowych pieniędzy z powodu [problemu].

„Ale, nie sądzę, żebym mógł pracować w dodatkowym biznesie. Nie mam czasu i chyba nie mam nawet pomysłu na biznes! ”

Zawsze będą wymówki, jeśli chodzi o wypróbowanie czegoś nowego – ale kiedy przyjrzysz się niektórym z nich, zdasz sobie sprawę, że prawie zawsze są to bariery MENTALNE.

Oto, jak możesz pokonać 3 najpopularniejsze, które widziałem.

Bariera mentalna nr 1: Nie mam czasu na zarabianie dodatkowych pieniędzy!

Zawsze to jest dla mnie zabawne, gdy ludzie mówią mi, że nie mają wystarczająco dużo czasu na swoją zwykłą pracę, nie mówiąc już o dodatkowym biznesie.

Cóż, właściwie mam sekret, który chciałbym ci powiedzieć, który może zepsuć ci nastrój…

… MASZ CZAS !!!

Nie ma co do tego wątpliwości: założenie niezależnej firmy zajmie trochę czasu – ale nie tak dużo, jak myślisz.

Czy możesz poświęcić godzinę dziennie na pracę jako wolny strzelec? Co powiesz na kilka godzin w weekendy?

Zgaduję, że możesz. Może zamiast spędzać czas po pracy w nieskończoność przeglądając Netflix lub przeglądając facebook, możesz poświęcić się rozkręceniu firmy, która może w tym roku zarobić dodatkowe tysiące.

Powiedzenie „Nie mam czasu” tak naprawdę oznacza „To nie jest priorytet”. Wypróbuj to.

„Zarabianie większej ilości pieniędzy nie jest priorytetem”. W porównaniu do „Przeglądanie Facebooka nie jest priorytetem”. Która z nich jest prawdziwa?

Bariera mentalna nr 2: Ale jestem taki zmęczony po pracy!

W rzeczywistości jest to bardzo ważna obawa. W końcu wielu z nas pracuje przez długie, ośmiogodzinne dni – a teraz oczekuje się od nas powrotu do domu i pracy jako freelancer, skoro wszystko, czego chcemy, to nalać sobie wina i włączyć najnowszy odcinek serialu

Jest to trudne – ale w rzeczywistości możesz to zrobić z powodzeniem za pomocą prostej psychologii.

Wyobraź sobie palacza. Wielu palaczy wie, że palenie jest złym nawykiem i szkodzi ich zdrowiu – ale nadal robią to z powodu dysonansu poznawczego.

Mówią: „Tak, wiem, że to jest dla mnie naprawdę złe, ale pracuję naprawdę ciężko i zasługuję na tę paczkę papierosów”.

To to samo, co założenie firmy. Pod koniec długiego dnia pracy powiesz sobie: „Pracowałem cały dzień i zajmowałem się moim głupim szefem i bla bla bla. Naprawdę zasługuję na odpoczynek i oglądanie Netflix ”.

Zamiast paść ofiarą dysonansu poznawczego, pamiętaj o tym pytaniu:

Gdzie chcę być za rok od teraz?

Kiedy spojrzysz na kilku odnoszących sukcesy freelancerów, którzy zarabiają dodatkowe setki złotych w tygodniu, to wielu przeciętniaków pomyśli: „Nigdy nie będę w stanie tego zarobić!”

Ale będziesz tak nie w stanie, dopóki nie zaczniesz dzisiaj. A za rok od teraz będziesz zarabiać znacznie więcej niż gdybyś w ogóle nic nie robił.

Bariera mentalna nr 3: Nie mam dobrego pomysłu na biznes!

Jest to najczęstsza bariera uniemożliwiająca ludziom zarabianie pieniędzy: brak wiedzy, jakiego rodzaju pracę chcą wykonywać.

Jak już wspomniałem w powyższych krokach, łatwo jest zidentyfikować swoje opłacalne umiejętności, o ile spojrzysz na 4 rzeczy:

 • Za co już płacisz?
 • Jakie umiejętności posiadasz?
 • W czym Twoi znajomi mówią, że jesteś świetny?
 • Co robisz w sobotę rano?

Czy nastolatek może wykonywać pracę dodatkową, żeby dorobić?

Jeśli nie ukończył on 15 roku życia, może wykonywać pracę na umowę o pracę wyłącznie na rzecz podmiotu, który prowadzi działalność:

 • kulturalną;
 • artystyczną;
 • sportową;
 • reklamową.

13-latek może zostać zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej, ale musi wyrazić na to zgodę jego prawny opiekun. Jeśli małoletni ukończył 15 lat nie ma konieczności przedstawiania takowej zgody, wymagane będzie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że praca danego rodzaju nie zagraża zdrowiu młodocianego pracownika.

Praca dodatkowa dla emeryta?

Wiele starszych osób zastanawia się, jak dorobić do emerytury lub renty i czy jest to w ogóle możliwe. Seniorzy mogą podejmować pracę dorywczą i w ten sposób zwiększyć swoje miesięczne dochody.

Jaką kwotę można dorobić do emerytury?

Jeśli osoba osiągnęła wiek emerytalny (kobiety 60 lat, mężczyźni 65 lat), nie obowiązują jej żadne limity. Na baczności muszą mieć się ci, którzy korzystają z prawa do wcześniejszej emerytury – za duży dochód dodatkowy może spowodować zawieszenie lub zmniejszenie świadczenia.

Gdzie szukać ofert pracy dodatkowej?

Większość osób odpowie: jasne, że w internecie.

Super, tylko:

Pamiętaj, że nie wszystkie strony są godne zaufania.

Wybieraj oferty z serwisów, które mają dobrą renomę i mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

W pierwszej kolejności poszukaj ogłoszeń o pracy dodatkowej w takich serwisach, jak Pracuj.pl, InfoPraca.pl, OLX, czy też Gratka.

Pamiętaj, aby filtrować ogłoszenia zależnie od swojej lokalizacji lub innych wymagań (np. „praca dorywcza łódź”, „jak dorobić do pensji Sopot” lub „praca dodatkowa Kraków”).

Sprawdzaj też oferty pracy sezonowej: latem możesz dorobić np. zbierając owoce, a w listopadzie i grudniu jako święty Mikołaj w sklepach, przedszkolach i prywatnych domach.

Tylko pamiętaj.

Nie ograniczaj się do wymienionych powyżej stron.

Zaglądaj również do serwisów z ofertami z branży, która Cię interesuje.

Jak dorobić do pensji – Podsumowanie

Jak widzisz sposobów jak dorabiać po pracy jest mnóstwo.

Powyższa lista mogłaby być dłuższa, więc jeśli chcecie aby dodać kolejne to piszcie w komentarzach!

Wybierając jakąkolwiek z tych pozycji możesz spodziewać się dodatkowej gotówki.

Po prostu bądź konsekwentny i jeśli zdecydujesz się na jakąś formę dodatkowej pracy – to przy niej zostań i rozwijaj się w niej, bo początki zawsze są trudne i bolesne.

Jako osoba zarabiająca w internecie zachęcam mimo wszystko, aby próbować swoich sił poprzez prace z domu wybierając metody internetowe. Pozwalają one zarobić więcej, bo łatwiej skalować taką działalność jak np. prowadzenie bloga.

Wszystko zmierza do tego, żeby zarabiać jak najwięcej pieniędzy, a nawet do rezygnacji z etatu jeśli tych pieniędzy pojawi się dostatecznie dużo.

Jeśli działacie korzystając z któregoś z tych sposobów to dajcie znać jak wam idzie.

Zachęcam też do dzielenia się swoimi pomysłami jak dorobić do pensji.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 558

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!