Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu]

praca dodatkowa w domu
Praca dodatkowa w domu i dorywcza

Praca dodatkowa w domu. Gdzie jej szukać i co Ty w zasadzie możesz robić?

Sporo ludzi szuka dziś sposobów na dorabianie do pensji. Tu pojawia się myśl, że najlepiej jakby to była praca dodatkowa w domu, bo tak najwygodniej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

I w sumie racja. Kobiety na urlopach wychowawczych szukają pracy dodatkowej, bo chcą w końcu mieć własne pieniądze, a nie stale ciągnąć od mężów. A ci, którym budżety się nie domykają, marzą, by dorobić parę gorszy po godzinach.

Czasami ktoś napomknie, że chciałby pracować zdalnie i zarabiać w domu, ale nie ma pomysłu.

I dlatego powstał ten wpis, jako poradnik i lista, aby praca dodatkowa w domu była przyjemna i łatwa!

Praca dodatkowa w domu chałupnictwo

Praca dodatkowa w domu chałupnictwo

Choć zapewniam, pracę dodatkową znajdziecie bez problemu,  nie nastawiajcie się na duży zarobek niewielkim kosztem, gdyż jest to mit. Żadne składanie długopisów, giełdy, forex i inne niesamowite sposoby na „łatwe i szybkie pieniądze”. 

Wiem, że sporo osób chciałoby znaleźć właśnie taką „prawdziwą” pracę dodatkową w domu, ale do końca nie wiedzą, od czego zacząć, i co w ogóle mogliby robić. 

Mam dla was kilka przykładowych zajęć (dla inspiracji), których można się podjąć z marszu, bez wykształcenia i doświadczenia. Celowo wybrałem takie w miarę nieskomplikowane.

Owszem, dorabiać po godzinach może niemal każdy średnio ogarnięty człowiek, ale nawet ten najbardziej kumaty, nie podejmie się przecież prac, przy których wymagane jest specjalistyczne wykształcenie w zamian za niski zarobek.  Zaczynamy!

Wypełnianie ankiet przez internet

praca dodatkowa po godzinach ręczna

Wypełnianie ankiet w internecie, cieszy się ostatnimi czasy olbrzymią popularnością.

Jest to praca w domu dodatkowa bez żadnych opłat (kaucji), jak i własnego wkładu – wszystko, co uda się nam zarobić, jest dla nas czystym zyskiem.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą poświęcać na dodatkowe zajęcie dowolną ilość czasu. Korzystając z tego typu programów, to ty decydujesz czy pracujesz godzinę, 5 godziny czy 15 minut dziennie.

Najważniejsze jest jednak systematyczność, aby być aktywny i logować się często na portale. Co więcej, ankiety możesz wypełniać np. podczas oglądania ulubionego programu, dzięki czemu łączysz przyjemne z pożytecznym. Ile można zarobić? Każda ankieta ma inną wartość, jednak w skali miesiąca bez przemęczania się można dorobić nawet kilkaset złotych.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać, najlepiej zarejestruj się w kilku programach jednocześnie, aby mieć więcej ankiet do wypełnienia. Ze sprawdzonych i wiarygodnych programów warto się zarejestrować w następujących firmach:

SPRAWDZONE I WYPŁACALNE SERWISY ANKIETOWE

Opinie.pl – polski portal, działa i płaci już od 2009 roku, bezpłatna rejestracja od 15 roku życia i 200 punktów bonusu na start.

ySense – amerykański gigant (ponad 7 milionów ludzi z całego świata), działa i płaci już od 2007 roku, bezpłatna rejestracja od 16 roku życia.

Greenpanthera – amerykańska platforma zarobkowa (dostępna w języku polskim), działa i płaci od ponad 10 lat, bezpłatna rejestracja od 16 roku życia i 5 dolarów bonusu na start.

MYIYO – międzynarodowy panel ankietowy (dostępny w j. polskim), działa i płaci od 2004 roku, bezpłatna rejestracja od 18 roku życia.

Aby zwiększyć zarobki, warto zarejestrować się na wszystkich stronach i odwiedzać je regularnie.

Nazwa programuPróg wypłatySposób wypłatyLink do rejestracji
Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 1od 10$ PayPal, Bony na Amazon, SkrillPraca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 2
Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 3od 50zł Doładowanie do telefonu, PayPal, PrzelewPraca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 2
Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 5od 80zł PayPalPraca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 2
Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 7 5$ na start, wypłata od 30$ PayPalPraca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 2
Obowiązkowo zarejestruj się we wszystkich programach aby zarabiać więcej przez internet!

Zarejestruj się we wszystkich powyższych firmach (zajmie to kilka minut) a zwiększysz swoje zarobki, ponieważ otrzymasz więcej zaproszeń do badań i ankiet. 

Zdjęcie jednej z wypłat, prawie 100 euro:

wypełnianie ankiet, klikanie w reklamy

Zwrot za zakupy w internecie. Banalny zarobek!

Każdy z nas robi zakupy w sieci. A co jeśli za każdą wydaną złotówkę otrzymywalibyśmy zwrot? Korzystając z programów typu Refunder jest to możliwe. Jak to zrobić? Wchodzisz na stronę programu, wybierasz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy, wybierasz produkty, płacisz, a następnie otrzymujesz zwrot. Wykorzystaj to, aby nie przepłacać i móc pozwolić sobie na więcej!

Link do strony zwrot za zakupy

Wirtualna asystentka 

Praca dodatkowa w domu, jako VA. Tu jednak będzie potrzebna dyspozycyjność, dlatego te pracę można wykonywać raczej wtedy, gdy nie ma się stałego zatrudnienia, albo pracuje w systemie zmianowym i dostosowuje do niej.

Mam świetnie zorganizowaną znajomą, która faktury, zegar, deadline, cyferki i inne takie, wielbi ponad wszystko.

Powiedziała mi, że nie chce wracać do starej pracy, bo nie będzie się widywała z dziećmi (praca zmianowa, daleko od domu).

Zasugerowałem, że gdyby trochę podszkoliła się z social media, byłaby wyśmienitą wirtualną asystentką. Nie wiedziała co to jest, ale to dlatego, że nie siedzi w internecie tyle co ja.  

Mam wrażenie, że wirtualne asystentki są bardzo poszukiwane na rynku.

Powód? Powstaje sporo biznesów online, sklepów, blogów itp., prowadzonych przed jedną, dwie osoby.

Z reguły pracują we własnych domach. Pracy mają sporo, ale nie tyle, żeby zatrudniać sztab ludzi na etat.

Najwięcej czasu tracą na ogarnianie takich spraw jak maile, faktury, harmonogramy itp.

Przydałaby im się ktoś taki jak wirtualna asystentka (albo asystent, rzecz jasna), która pomoże w niektórych zadaniach.

Nie zaparzy kawy, ale za to umówi na spotkanie z klientem, prześle wycenę usługi, spakuje i wyśle towar, czy doda posta na Facebooka.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Wiem sam po sobie, ile czasu zajmuje mi mailowanie.

Bywa, że dwa dni w tygodniu poświęcam tylko na czytanie i odpowiadanie na maile, negocjacje ceny itp. 

Ile można zarobić?

Na rynku pracy zdalnej rozpiętość wynagrodzeń jest olbrzymia. Zarobki wirtualnej asystentki zależą głównie od indywidualnych ustaleń z pracodawcą. Z reguły jest to ok. 20-30 zł/h, choć część osób przyjmuje rozliczenie zadaniowe. Zaletą jest to, że można mieć tylu klientów, na ile pozwalają czas i możliwości. Osoby poszukujące wirtualnej asystentki z reguły chcą ciąć koszty, jednak zdarzają się zleceniodawcy zatrudniający w ten sposób na cały etat. 

Praca przez internet to świetny sposób aby pracować w domu i zarabiać jako freelancer.

 Korepetytor

Uczciwa praca chałupnicza oferty pracy

Szczerze, mnie trochę dziwi, że rodzice poszukują ludzi, którzy będą odrabiać z ich dziećmi lekcje.

I to już z pierwszo- i drugoklasistami szkół podstawowych.

Co innego licealista, który przerabia trudny materiał, uczy się do matury.

Nieraz słyszałem od znajomych, że ich ośmioletnie dzieci nie radzą sobie z matematyką i chyba znajdą kogoś, kto będzie im udzielał korepetycji.

No ale skoro jest takie zapotrzebowanie, warto to wykorzystać jako praca dodatkowa w domu, lub z dojazdem.

Z pewnością największe wzięcie mają korepetytorzy języków obcych, potem matematyki, fizyki, chemii, języka polskiego.

Dobrzy korepetytorzy są w cenie.

A najlepsze jest w w tym wszystkim, że korepetycji można udzielać także przez internet, np. korzystając z Skype!

A to poszerza możliwości i sprawia, że przestaje być aktualna wymówka „mieszkam w dziurze, nie mam kogo uczyć”. 

Jeśli masz dar nauczania, wykształcenie kierunkowe, to z pewnością znajdziesz chętnych do nauki wybranych przedmiotów.

Dużo moich znajomych w ten sposób dorabiało podczas studiów.

Jeden studiując uczył angielskiego, drugi matematyki, a trzeci dosłownie wszystkiego, od angielskiego, przez matematykę, po historię.

Ile można zarobić?

Z mojego rozeznania wynika, że na rynku w dużych miastach korepetytor zarabia od 15 do 50 zł/h. Na ogół przyjmuje się dwóch uczniów dziennie, 4-5 dni w tygodniu. Wynika z tego, że można liczyć na dodatkowy zarobek od 600 do nawet 2000 zł i więcej. 

Praca dorywcza opiekunka do dziecka. Praca w domu dla mam

praca chałupnicza w domu

Świetne rozwiązanie dla mamy (no ale taty przecież także), która przebywa na urlopie wychowawczym i ma ochotę wziąć pod opiekę dziecko sąsiadki, koleżanki, kuzynki. Obecnie można nawet legalnie zatrudnić nianię, a „państwo” zapłaci za nią składki. Jeśli pracujesz (albo kończysz pracę wcześniej), możesz na przykład pomagać zaprzyjaźnionym rodzicom pracującym do późna (albo na zmiany) w zaprowadzaniu lub odbieraniu dziecka ze szkoły/przedszkola.

Teoretycznie nie trzeba mieć dużego doświadczenia, w praktyce konieczne jest nawet nie zamiłowanie do dzieci, a podejście pedagogiczne.

Uważam że jest to świetna praca w domu dla mam, jeśli jest się na urlopie to można jednocześnie opiekować się dzieckiem np znajomych.

Ile można zarobić?

Stawki są uzależnione od miasta. Za całodzienną opiekę, 5 dni w tygodniu można liczyć na zarobek w okolicach 1000-1200 zł. Za odprowadzanie/przyprowadzanie i pilnowanie do powrotu rodziców ok. 400-500 zł. 

Praca dodatkowa / po godzinach -Tajemniczy klient

praca zdalna

Nie do końca praca w domu, ale za to dodatkowa, nawet po godzinach. To nie jest żadna ściema i naprawdę funkcjonuje. Mam w tej dziedzinie pewne doświadczenie i mogę z czystym sumieniem polecić pracę tajemniczego klienta. Radzę tylko porzucić nadzieję na zarabianie w ten sposób dobrych pieniędzy. Ta praca bardziej polega na zbieraniu gratisów typu zakupów w sklepie, wyjść do restauracji czy na imprezy. Podejmując się pracy tajemniczego klienta trzeba udać się pod wskazane miejsce i możliwe jak najrzetelniej ocenić jakość usług – głównie obsługę klienta, asortyment, czystość punktu i ogólne zadowolenie. Potem trzeba poprawnie wypełnić ankietę i czekać na wypłatę wynagrodzenia. Często jest tak, że firma zlecająca badanie zwraca po prostu za dojazd i zakupy. 

Teoretycznie nie trzeba mieć żadnego doświadczenia czy wykształcenia, przyjmują różnych ludzi. Z pewnością trzeba jednak mieć zmysł obserwacyjny, wiedzieć jak rzetelnie ocenić jakość obsługi oraz zwracać szczegóły na takie detale jak czystość sklepu, zachowanie pracowników itp. Przydaje się doświadczenie w handlu, zwłaszcza w sklepach sieciowych, w których merchandising i zasady obsługi klienta trzeba mieć w jednym paluszku. Wtedy jest się uważniejszym i dokonuje trafniejszej oceny. 

Ile można zarobić?

Z reguły otrzymuje się zwrot kosztów zakupów, transportu oraz jakiś bonus pieniężny (ok. 10-50 zł). Z moich obserwacji wynika, że przy odpowiednim zaangażowaniu, częstym zgłaszaniu się do badań, można dorobić ok. 100-150 zł tygodniowo (nie licząc wydatków poniesionych na transport i zakupy). By tyle zarobić, trzeba by było poświęcać ok. 7 godzin tygodniowo (wizyty plus wypełnianie ankiet). Nie są to kokosy, dlatego praca tajemniczego klienta skierowana jest raczej do studentów albo osób naprawdę potrzebujących dodatkowych pieniędzy. Ja najczęściej podejmowałam się zleceń, w których można było otrzymać jakiś gratis wart 80-100 zł, np. wyjście na koncert lub do restauracji. Jest to także dobry sposób, by zmotywować się do wyjścia z domu.

Pomoc w prowadzeniu sklepu internetowego

Praca dodatkowa w domu i dorywcza [zarabianie przez internet w domu] 9

Można tu wymienić kilka rzeczy:

Zarządzanie social media. Przykład pracy dodatkowej, którą bez problemu możesz wykonywać z domu lub dowolnego miejsca na świecie, wykorzystując jedynie komputer i smartfon. Za prowadzenie firmowych profili np. na Facebooku i Instagramie możesz zarobić 1000-2500 zł brutto miesięcznie.

Copywriting. Wiele firm poszukuje osób, które będą tworzyły dla nich np. krótkie teksty SEO lub opisy produktów. Jeśli lubisz (i potrafisz) pisać, znajdziesz wiele ofert tego rodzaju pracy dorywczej. Stawki są bardzo różne, od 10-15 zł za krótkie teksty, do nawet 1000 zł za fachowego ebooka.

Testowanie oprogramowania. To kolejny sposób na dorobienie do pensji z domu. Ten rodzaj pracy dodatkowej jest szczególnie atrakcyjny dla osób, które chcą poznać branżę IT od środka. Stawka godzinowa to ok. 30-50 zł brutto.

I tu znów mam znajomą, które przez kilka lat pomagała człowiekowi w sprzedaży na allegro. Musiała wystawiać aukcje, kontaktować się z klientami pakować i wysyłać towar. Była to jej praca dodatkowa, mogła ją wykonywać w jakich chce godzinach, ale musiała być systematyczna. Większość obowiązków mogła wykonać w domu, ale oczywiście musiała również udać się do magazynu po towar, pójść na pocztę itp. 

Ile można zarobić?

Jak to zwykle bywa „różnie”. Moja znajoma pracowała na prowizji, czyli otrzymywała określone pieniądze od każdej wysłanej paczki. W zależności od sprzedaży, zarobić można od 500 do 3000 zł miesięcznie.  

Praca ręczna w domu, na przykład rękodzieło, krawiectwo, stolarz

  Osoby posiadające konkretne zdolności (na przykład robienie na drutach, szydełkowanie, wyszywanie, szycie, malowanie czy rzeźbienie) mogą pokusić się o sprzedawanie własnych wyrobów – samodzielnie lub za pośrednictwem sklepów z rękodziełem. W tym przypadku potrzebny jest jedynie talent, który można przełożyć na całkiem przyzwoite zarobki. Także jest to dosyć ciekawa propozycja jako praca dodatkowa w domu.

Krawcowa, szwaczka czy osoba wykonująca przeróbki krawieckie to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Osoby posiadające umiejętności praktyczne w zakresie szycia mają naprawdę duże możliwości – mogą zajmować się drobnymi przeróbkami, wykonywać prace chałupnicze (na zlecenie większych firm) lub zainwestować we własną pracownię krawiecką.

Talent, trochę wolnego czasu, pasja i przywiązanie do szczegółów – to gotowy przepis na fajny dodatkowy biznes. Jest ogromne zainteresowanie produktami rękodzielniczymi. Poduszki, maskotki, ubrania, torby, narzuty, firany – ludzie tego szukają i są skłonni zapłacić więcej za coś, co zostało stworzone z sercem i nie jest dostępne w Ikei.

Jak zacząć?

Najpierw trzeba mieć co sprzedawać. Radziłbym więc stworzyć pierwszą kolekcję produktów rękodzielniczych (np. skarpetek), a następnie założyć sklep na Allegro czy wystawiać oferty na OLX. Z czasem, gdy interes zacznie się kręcić, można już pomyśleć o uruchomieniu własnego sklepu online.

Ile można zarobić?

Nie ma reguły.

Praca dodatkowa w domu przez Internet – pomysły na zarobek

Wraz z rozwijającymi się technologiami coraz większą popularność zyskuje dodatkowa praca w domu przy komputerze. Obowiązki służbowe pełni się wówczas za pośrednictwem Internetu. Co istotne, istnieje wiele zawodów, które można wykonywać w ten sposób.

Takie zajęcia często dotyczą branży kreatywnej. Chętnie wykonują ją m.in. graficy komputerowi czy copywriterzy, czyli osoby zajmujące się tworzeniem treści na potrzeby, np. stron internetowych. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku takich profesji, oprócz pomysłowości, często konieczne są odpowiednie umiejętności oraz wykształcenie.

Praca dodatkowa w domu przy komputerze może być też związana z wieloma innymi zawodami. Wśród popularnych zajęć znajdują się m.in.:

 • przeprowadzanie korekty tekstów (np. artykułów czy książek),
 • wykonywanie tłumaczeń (z polskiego na wybrany język obcy lub odwrotnie),
 • prowadzenie korepetycji online,
 • wypełnianie ankiet i wprowadzanie danych,
 • przepisywanie tekstów z nagrań (transkrypcja),
 • prowadzenie profili danej marki w social mediach,
 • pisanie bloga,
 • prowadzenie własnego kanału na platformie YouTube.

Jak znaleźć pracę dodatkową w domu?

Tak jak każdą. Trzeba działać, zaangażować się, aktywnie poszukiwać na portalach ogłoszeniowych albo po prostu  wziąć sprawę we własne ręce i samemu się ogłaszać. Znacie kogoś, kto naprawdę szukał pracy, a jej nie znalazł? Ja nie znam. 

Trzeba wiedzieć, że do znalezienia dodatkowego zajęcia wymagana jest inicjatywa, pewna zaradność i cierpliwość. Nie można się nastawiać, że już po pierwszym miesiącu zacznie się zarabiać duże pieniądze. Na to potrzeba czasu, znalezienia pracy odpowiedniej do swoich umiejętności i możliwości czasowych, obeznania na rynku pracy dodatkowej, a także wyrobienia kontaktów u zleceniodawców.

Przy odpowiednim podejściu i motywacji, myślę, że na można znaleźć w miarę prostą pracę pozwalającą na początek zarobić ok. 500, a po kilku-, kilkunastu miesiącach nawet 1500 zł (i więcej) miesięcznie. To już, kochani, zależy tylko od was.

Najlepiej wykorzystywać umiejętności, które się posiada. Na przykład mój mąż ma wykształcenie i doświadczenie remontowo-budowlane. Pracuje w zupełnie innej branży, znacznie lżejszej i lepiej płatnej, ale gdy kiedyś potrzebowaliśmy pieniędzy, po godzinach remontował mieszkania u znajomych. 

Praca wykonywana popołudniami i w weekendy

Praca w domu to oczywiście nie jedyny sposób na dorobienie konkretnych pieniędzy do domowego budżetu. W niektórych przypadkach warto zainteresować się propozycjami pracy dodatkowej, która może być wykonywana wieczorami lub w weekendy. Taki rodzaj zajęcia jest polecany studentom bądź osobom pracującym na etacie i posiadającym nieco wolnego czasu w godzinach popołudniowych bądź w soboty i niedziele. Jakich zajęć można się podjąć w tych konkretnych przypadkach? Tutaj – podobnie jak w przypadku pracy w domu – możliwości jest sporo. Do najpopularniejszych prac dodatkowych można zaliczyć:

– sprzątanie (praca nie należy do łatwych, ale nie wymaga szczególnych uprawnień bądź kursów; w tym przypadku można poszukać zajęcia na własną rękę lub zatrudnić się w firmie sprzątającej, która dostosowuje grafik do konkretnych możliwości i wymagań pracownika),

– opieka nad dziećmi lub osobami starszymi (zajęcie dorywcze na kilka godzin tygodniowo – na przykład odbieranie dziecka z przedszkola, popołudniowy spacer z maluchem, wieczorna opieka nad seniorem, zrobienie zakupów sąsiadce lub umycie okien starszej pani z klatki obok),

– wyprowadzanie psa (zajęcie tego typu można połączyć ze spacerem lub zakupami – tym bardziej, iż coraz więcej osób poszukuje takich pomocników),

– catering (polecany osobom, dla których gotowanie nie stanowi żadnych problemów; zdobycie stałych zleceniodawców może przynieść całoroczny dochód),

– hostessa (praca przy promocji produktów i usług konkretnych firm – na przykład w hipermarketach lub na imprezach branżowych i okolicznościowych; praca tego typu jest polecana osobom kontaktowym i uśmiechniętym, dla których nie jest straszne kilkugodzinne stanie na nogach),

– sprzątanie grobów (praca głownie sezonowa, ale w niektórych przypadkach może przynosić dodatkowy dochód przez cały rok),

– kelnerka lub barmanka (większość restauracji i pubów potrzebuje dodatkowego personelu przede wszystkim wieczorami i w weekendy),

– asystowanie osobie niepełnosprawnej (praca trudna i wymagająca, jednak przynosząca wiele satysfakcji),

– wizaż (praca dodatkowa dla osób zainteresowanych makijażem lub manikiurem, które interesują się najnowszymi trendami i potrafią zastosować je w praktyce),

– dystrybucja kosmetyków i perfum (obecnie na rynku istnieje wiele firm kosmetycznych, które stale poszukują nowych konsultantek; zajęcie tego rodzaju ma dodatkową zaletę – dystrybuowane produkty można zakupić na własny użytek w bardzo promocyjnych cenach),

– tajemniczy klient (praca polegająca na wcielaniu się w osobę robiącą zakupy lub korzystającą z określonych usług, która sprawdza działanie firm i następnie sporządza raport według ściśle określonych wytycznych).

Podobnie jak w przypadku zajęć wykonywanych w domu, lista jako praca w weekendy i praca po godzinach, także nie wyczerpuje tematu w sposób całkowity. Tutaj także jest ona otwarta, a zajęcia dodatkowe mogą być bardzo różne – w zależności od umiejętności, chęci i ilości posiadanego czasu. Jedno nie ulega wątpliwości – ogłoszeń o pracę dodatkową jest na tyle dużo, iż każdy możne znaleźć coś odpowiadającego własnym wymaganiom.

Praca dodatkowa i dorywcza: jak dorobić do pensji, też w domu, a co może stać na przeszkodzie?

Głównie czas. Pracując na etacie, nie ma się wyjścia i trzeba pracować po godzinach, czyli poświęcać swoje życie prywatne. 

Myślę, że najlepiej znaleźć taką pracę dodatkową, która nie będzie zbytnio przeszkadzała w codzienności, a stanowiła jej miłe urozmaicenie. Szukajcie, a znajdziecie.

Praca dodatkowa dla emeryta

Pracy można szukać w różnych miejscach – robiąc sobie spacer po przedsiębiorstwach, rozglądając się za ofertami w sieci czy udając się po pomoc do urzędu pracy. Jeśli stan zdrowia na to pozwala i upragnioną formą zatrudnienia jest praca dodatkowa stacjonarna, warto wybrać się do kilku konkretnych instytucji i zostawić tam swoje CV. Może okazać się, że w tym miejscu jest akurat wakat i taką pracę otrzyma się od ręki.

Jak znaleźć bezpieczną ofertę pracy dodatkowej? Poradnik

Krok 1. Uważaj na oferty, w których wymagane są takie czynności jak: przesłanie skanu dokumentów np. paszportu, dowodu osobistego, podanie numeru PESEL, dokonanie przelewu (nawet na drobną sumę), wysłanie SMS-a autoryzacyjnego, odbycie szkolenia płatnego z góry. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane i pieniądze od nieświadomych kandydatów.

Krok 2. Poszukaj informacji o pracodawcy / ofercie. Sprawdź, jakie opinie ma firma w internecie i czy posiada aktywne konta w portalach społecznościowych (jeśli taka firm anie istnieje to w obecnych czasach jest to firma fikcyjna, każdemu zależy żeby klienci rozpoznawali markę i chętnie kupowali -bez social media nie da się). Oszuści zazwyczaj starają się ukryć swoją działalność i uniemożliwić użytkownikom jej ocenę.

Krok 3. Podchodź ostrożnie do wyjątkowo „dobrze wyglądających” ofert. Zachowaj zdrowy rozsądek. Oczywiście wizja wzbogacenia się niskim nakładem pracy jest kusząca. Jednak w wielu takich przypadkach „dodatkowa praca marzeń” zakończy się kradzieżą Twoich danych lub pieniędzy.

Krok 4. Unikaj ofert ze stron z licznymi błędami. Są to najczęściej strony tworzone automatycznie. W internecie znajdziesz wiele stron, które wyglądają, jakby były przetłumaczone w Google Translate. Liczne literówki i błędy ortograficzne powinny od razu wzbudzić Twoją ostrożność.

Krok 5. Uważaj na pracodawców, którzy umożliwiają kontakt jedynie drogą mailową. Wiarygodna firma powinna mieć stronę internetową / profil na Facebooku z adresem, telefonem kontaktowym i adresem e-mail. Sprawdź numer NIP, numer REGON lub nazwę firmy potencjalnego pracodawcy w CEIDG., lub KRS.

Krok 6. Dokładnie zapoznaj się z treścią umowy. Jeśli już zdecydowałeś się na podjęcie współpracy i otrzymałeś umowę, dokładnie ją przeczytaj. Sprawdź, czy Twoje zadania są szczegółowo opisane, a także czy forma współpracy i terminy są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, koniecznie wyjaśnij to z ofertodawcą. Możesz zabrać ją do domu i przeczytać na spokojnie.

Jeśli chcesz więcej więcej informacji na interesujący Cię temat, którymi nie dzielę się na blogu to zapraszam na newsletter.

Zapis poniżej.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Na czym można zarobić siedząc w domu?

Oto jakie prace zarobkowa można wykonywać w domu:

 • Pracując online jako freelancer lub wykonując pracę dla firm zdalnych.
 • Sprzedając produkty na popularnych platformach handlu detalicznego, takich jak Allegro.
 • Tworząc i sprzedając własne produkty internetowe, takie jak e-booki, aplikacje, oprogramowanie, muzykę lub nagrania wideo.
 • Wykonując zadania zlecane przez zdalnych pracodawców, takich jak wpisywanie danych, tworzenie treści, kopiowanie i wklejanie, programowanie i projektowanie stron internetowych lub przeprowadzanie badań.
 • Inwestując w akcje, opcje, rynki kryptowalut, fundusze inwestycyjne i inne rodzaje inwestycji.
 • Zarabiając prowizje dzięki sprzedaży produktów partnerów lub działalności afiliacyjnej.
 • Wypełniając płatne ankiety lub wykonując zadania za pomocą aplikacji mobilnych.
 • Sprzedając swoje usługi w Internecie, takie jak projektowanie logo, tworzenie wizualizacji, tłumaczenia, usługi księgowe lub coachingu.

Dodatkowa praca w domu podsumowanie

Podejmowanie pracy dodatkowej już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Powodów tej popularności jest co najmniej kilka – praca dodatkowa w domu czasem wynika z konieczności podreperowania domowego budżetu, chęci rozwoju zawodowego i podejmowania nowych wyzwań czy dysponowania dużą ilością wolnego czasu.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż wiele osób (na przykład studenci, młode matki na urlopie wychowawczym bądź osoby będące już czynne zawodowo) nie może sobie pozwolić na pełnoetatowe zajęcie wiec zostaje im tylko praca dodatkowa w domu.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest właśnie opisywana w całym artykule praca w domu lub praca dodatkowa podejmowana wieczorami bądź w weekendy.

Warte podkreślenia jest także to, iż jeszcze kilka lat temu wybór zajęć dodatkowych był naprawdę niewielki, co skutecznie zniechęcało bądź uniemożliwiało podejmowanie takich inicjatyw.

Zachęcam do podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniem w komentarzach.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!