Reklama firm

Biblioteka reklam facebook
Biblioteka reklam facebook (facebook ads library)
10 lutego, 2022
Google Ads
Google Ads
10 lutego, 2022
Reklama firm
Reklama firm

Co to jest reklama firmy

Reklama to sposób na marketing Twojej firmy w celu zwiększenia sprzedaży lub uświadomienia odbiorcom zalet i istnienia Twoich produktów lub usług. Dopóki klient nie skontaktuje się z Tobą bezpośrednio i nie kupi Twoich produktów lub usług, Twoja reklama może pomóc w wyrobieniu sobie pierwszego wrażenia na temat Twojej firmy.

Ten przewodnik zawiera porady, gdzie i jak się reklamować oraz jakie efekty może osiągnąć reklama firm. Pokazuje również, jak zarządzać procesem reklamowym i zapewnić, że uzyskasz stosunek jakości do ceny.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Metody reklamy i promocji czyli korzyści dla firmy

Reklama może:

 • zdobyć dla Twojego biznesu podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe
 • zwiększy sprzedaż, informując potencjalnych klientów o Twoim produkcie lub usłudze
 • poinformuje klientów o zmianach w Twojej usłudze, premierach nowych produktów, ofertach specjalnych i ulepszeniach
 • oferuje mocne wezwanie do działanie, czyli szybkie podjęcie konkretnych działań – na przykład zachęcenie klientów do odwiedzenia Twojego sklepu lub strony internetowej lub skorzystania z kuponu rabatowego w określonym czasie
 • przypominasz obecnym klientom o swojej firmie
 • zmieniasz nastawienie i postrzeganie swojej firmy przez ludzi (wizerunek marki)
 • pomaga w stworzeniu lub rozwinięciu wyróżniającej się marki dla Twojego biznesu
 • wygenerujesz świadomość swojego biznesu
 • rozwiniesz swoją pozycję w konkretnej niszy rynkowej lub swoją pozycję

Dotrzyj do swoich klientów

Reklama firm

Zdecyduj, czy Twoja grupa docelowa jest lokalna czy regionalna, krajowa czy międzynarodowa, czy może być jednym i drugim. Zanim wybierzesz rodzaj mediów, powinieneś dowiedzieć się o ich nakładzie lub liczbie oglądalności. Zasadniczo musisz wiedzieć, ile, gdzie i do kogo będziesz trafiać. Wszystko w digitalu można zwykle podzielić na grupy wiekowe, średni dochód i inne przydatne wskaźniki.

Pamiętaj, że masz obowiązek upewnić się, że Twoje reklamy są zgodne z prawem, przyzwoite, uczciwe i zgodne z prawdą.

Rodzaje reklamy

Oto najpopularniejsze rodzaje reklamy firm offline i online:

Reklama lokalna

Reklama lokalna może przynieść korzyści każdej firmie, zwłaszcza małym i jednoosobowym przedsiębiorcom. Przykłady reklamy lokalnej obejmują:

 • ulotki
 • tablice ogłoszeń supermarketów,
 • ogłoszenia w witrynach sklepowych
 • wynajmowana powierzchnia reklamowa na przystankach i dworcach, lub w autobusach, na rondach, w ośrodkach wypoczynkowych czy gabinetach lekarskich
 • biuletyny i czasopisma organizacji lokalnych
 • baner na zewnątrz siedziby firmy
 • lokalne i regionalne gazety, czasopisma i katalogi
 • reklama firmy na samochodzie

Reklama firmy w internecie (katalogi internetowe/online)

Reklamy w Internecie mogą być opłacalne i zapewniają zasięg krajowy i międzynarodowy, na który w innym przypadku nie byłoby Cię stać. Przykłady reklamy internetowej obejmują:

 • Reklama we własnej witrynie — upewnij się, że witryna jest aktualna, trafna i nastawiona na zwiększanie sprzedaży. Ułatw swoim klientom poruszanie się po swojej witrynie oraz składanie zamówień i kontakt z Tobą.
 • Reklamuj swoją firmę na innych stronach internetowych – użyj banerów reklamowych i wyskakujących reklam, aby promować swoją firmę i prowadzić do własnej witryny.
 • Reklama firmy w google ads
 • reklama youtube
 • reklama firmy na FB

Prasa branżowa i techniczna

Jeśli Twoja firma sprzedaje innym firmom (b2b), reklamy w tych publikacjach mogą być użytecznym sposobem zdobywania sprzedaży, zapytań o produkty, partnerstw handlowych, a nawet potencjalnych inwestorów.

Radio

Większość ludzi słucha radia często robiąc inne rzeczy – i dlatego Twoja reklama będzie polegać na powtarzaniu, aby mieć jakikolwiek efekt.

Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna obejmuje każdy nośnik outdoorowy od statycznych billboardów po reklamy ruchome, np. na autobusach. Niektóre rodzaje reklamy zewnętrznej, tj. większość plakatów i niektóre rodzaje znaków, mogą wymagać pozwolenia.

Gazety, czasopisma i telewizja ogólnokrajowa

Mogą one być kosztowne, ale pomagają w dotarciu do szerokiego grona odbiorców. Przed podjęciem decyzji o reklamowaniu w całym kraju należy uzyskać wskazówki dotyczące liczby czytelników i odbiorców.

Te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Planowanie kampanii reklamowych

Reklama może zwiększyć sprzedaż, informując potencjalnych i obecnych klientów o premierach nowych produktów, ofertach specjalnych i ulepszeniach. Oprócz przypominania obecnym klientom o Twojej firmie, reklama może również pomóc w stworzeniu lub rozwinięciu wyróżniającej się marki Twojej firmy.

Dotrzyj do swoich klientów

Wiele firm rozpoczyna kampanie reklamowe w celu zwiększenia sprzedaży, zwiększenia świadomości marki lub wprowadzenia nowego produktu. Możesz rozważyć ofertę wstępną, aby zachęcić ludzi do odwiedzenia lub zadzwonienia.

Musisz jednak zdecydować, czy grupa docelowa jest lokalna, czy regionalna, krajowa czy międzynarodowa, czy też jest mieszanką. Wpłynie to na wybrany typ mediów.

Czy możesz samodzielnie zaplanować kampanię?

Powinieneś dokładnie przemyśleć, co chcesz osiągnąć i wiadomość, którą chcesz przekazać czytelnikowi, widzowi lub słuchaczowi. Reklama jest skuteczna tylko wtedy, gdy docierasz do grupy docelowej z komunikatem, który sprawia, że ​​chcą kupić lub przynajmniej dowiedzieć się więcej.

Być może będziesz w stanie samodzielnie zaprojektować i wyprodukować reklamę dla mediów. Ale jeśli Twoje potrzeby reklamowe są bardziej wymagające niż okazjonalna, tania reklama lokalna, powinieneś zlecić reklamowanie agencji reklamowej takiej jak UniqueSEO. Jest to odpowiednie tylko wtedy, gdy jesteś gotowy ponieść dodatkowe koszty, ale profesjonalnie zaprojektowane reklamy mogą poprawić Twój sukces.

Reklama: stosunek jakości do ceny

Określ maksymalny budżet. Określ, które opcje dają najlepszy możliwy zwrot — może to być jedna lub dwie reklamy w droższym medium lub kilka reklam w tańszych punktach sprzedaży.

Jeśli to Twoja pierwsza kampania, zmniejsz ryzyko, zasięgając porady innych osób z Twojej branży i dowiedz się, co jest dla nich skuteczne.

Uzyskaj informacje o mediach, które bierzesz pod uwagę – w szczególności dane dotyczące odbiorców lub czytelników oraz ich bliskość do rynku docelowego.

Negocjuj lepszą ofertę reklamową

Wszystkie firmy zajmujące się mediami reklamowymi opracowują cenniki – informacje o stawkach, jakie pobierają za reklamę. Ale zwykle negocjuje się ostateczną cenę, w zależności od rodzaju kampanii, którą chcesz mieć. Negocjacje mogą zapewnić Ci obniżkę ceny, powtórkę z rabatem lub lepszą pozycję w publikacji.

Upewnij się, że każda reklama drukowana jest w najlepszej możliwej pozycji.

Monitorowanie i zarządzanie kampaniami reklamowymi

Dobra kampania reklamowa może przyciągnąć zamówienia i napędzić sprzedaż – ale upewnij się, że poradzisz sobie z danymi. Powinieneś określić oczekiwany poziom reakcji klientów i sprawdzić, czy masz wystarczające zasoby, aby je spełnić.

Możesz potrzebować systemu, który zapewni, że potencjalni klienci nie zostaną pominięci. Na przykład możesz zaprojektować standardowy formularz zapytania, który będzie używany przez osoby wykonujące połączenia. Głównym celem jest dowiedzenie się jak najwięcej o tym, czego chce dzwoniący.

Monitorowanie kampanii reklamowej

Za każdym razem, gdy przyjmujesz zapytanie ofertowe lub dokonujesz sprzedaży, zapytaj, jak klient o Tobie usłyszał. Dzięki temu dowiesz się, które działania reklamowe lub inne działania marketingowe są najskuteczniejsze. Sprawdź, czy w zapytaniach nie ma wzorców dotyczących czasu i miejsca wyświetlania Twoich reklam.

Jeśli umieszczasz kupony w reklamach drukowanych, użyj innego kodu rabatowego dla każdej publikacji, w której się pojawiają. Dzięki temu możesz określić, skąd pochodzą osoby kupujące.

Należy przyjrzeć się rodzajowi sprzedaży, jaki generuje każda reklama i czy mają one dobrą marżę zysku.

Pamiętaj, że niektóre reklamy mogą mieć opóźnione wyniki. Jedna osoba może zamówić następnego dnia, inna może poczekać kilka tygodni lub nawet miesięcy. Droższe produkty mogą nie być często kupowane przez konsumentów, dlatego Twoja reklama może być ukierunkowana na utrzymanie Twojej marki na pierwszym planie, do wykorzystania w przyszłości. Reklama mająca na celu zwiększenie świadomości marki jest zawsze trudniejsza do zmierzenia, ponieważ nie przekłada się bezpośrednio na sprzedaż.

Napisz ogłoszenie

Reklama powinna być dostosowana do rodzaju mediów drukowanych oraz zainteresowań i przyzwyczajeń potencjalnego czytelnika. Na przykład, możesz napisać krótszą reklamę do bardziej ogólnej gazety, a do specjalistycznej powinna być dłuższa, nawet jako artykuł sponsorowany.

Dobra reklama powinna mieć:

 • Dobrze ukierunkowany nagłówek – powinien przyciągnąć uwagę czytelnika i sprawić, że będzie chciał czytać dalej.
 • Przejrzysty projekt – nie zaśmiecaj układu i unikaj małych lub skomplikowanych czcionek.
 • Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są łatwo widoczne.
 • Dobrze napisany tekst zwraca uwagę na zalety produktu lub usługi i powinien odpowiedzieć na pytanie „co z tego wynika dla mnie?”

Pamiętaj, że firmy mają obowiązek dopilnować, aby ich reklamy były zgodne z prawem, przyzwoite, uczciwe i zgodne z prawdą.

Jaka reklama firmy?

Reklama korporacyjna, znana również jako reklama instytucjonalna, to reklama firmy lub organizacji, która próbuje stworzyć wizerunek, rozwiązać problem lub komunikować się z określonymi odbiorcami, w tym z własnymi pracownikami firmy, w sprawach ważnych dla firmy.

Jak reklamować działalność gospodarczą?

 • Skorzystaj z lokalnych usług.
 • Dodaj do tego media społecznościowe.
 • Załóż bloga.
 • Umieść multimedia na YouTube i platformach z podcastami.
 • SEO i pozycjonowanie.
 • Komunikaty prasowe.

Jaka jest najlepsza forma reklamy?

Najlepsza forma reklamy firm to tak która wybiera medium z jakiego najczęściej korzysta Twoja grupa docelowa. Dodajesz do tego emocjonalne przesłanie zgodnie z modelem marketing mix i AIDA.

Jak skutecznie reklamować swoje usługi?

Istnieje pięć głównych aspektów jak rozwijać firmy: reklama, sprzedaż osobista, promocja sprzedaży, public relations i marketing bezpośredni.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)