Pozycjonowanie www – czym jest i jakie daje korzyści?

Profesjonalny copywriter
Profesjonalny copywriter (jak pisze mistrz: teksty sprzedażowe i perswazyjne)
12 marca, 2022
pozycjonowanie strony firmy
Pozycjonowanie strony firmy
12 marca, 2022
Pozycjonowanie www
Pozycjonowanie www

Pozycjonowanie www, a może google adwords? + cennik

Pozycjonowanie jest złożonym procesem, którego celem jest umieszczenie strony w wysokich wynikach wyszukiwania. Proces ten jest czasochłonny i przeprowadzany musi być regularnie i w sposób ciągły. Pozycjonowanie można wykonywać samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zrobią to w krótszym czasie.

Pozycjonowanie www (ang. Search engine optimization – SEO, Web Positioning)

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest pozycjonowanie www?

Pozycjonowanie www jest procesem, który pomaga zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarka dba o to, aby wyświetlane były wyniki, które odpowiadają zapytaniu zadanemu przez użytkownika.
Wyświetlane strony muszą spełniać konkretne wymogi, którymi są:

 • bezpieczeństwo i użyteczność,
 • odpowiednia szybkość, z jaką ładuje się strona.

Weryfikacja czy dana strona może być umieszczona na danej pozycji w wynikach wyszukiwania, odbywa się przy pomocy specjalnych robotów. Najwyższe pozycje zajmują strony, które są odpowiednio zoptymalizowane pod roboty, a także spełniają wymagania stawiane przez użytkowników.

Pozycjonowanie strony w Google jest procesem, który musi przeprowadzić każdy właściciel strony internetowej, który chce osiągnąć sukces i stać się popularny.

Na czym polega pozycjonowanie www?

Pozycjonowanie stron SEO można podzielić na działania na stronie internetowej nazywane on-site oraz na działania poza stroną nazywane off-site. Działania na stronie dotyczą struktury strony oraz jej treści i kodu, natomiast działania poza stroną polegają na pozyskiwaniu linków zewnętrznych i optymalizacji strony pod SEO.

Pozycjonowanie www składa się z wielu działań, a jednym z pierwszych jest skontrolowanie pozycjonowania, które ma na celu znalezienie błędów oraz tego, jaki potencjał do pozycjonowania ma strona. Kolejną czynnością jest dobranie słów kluczowych, które są bardzo ważne i powinny być dobrane i ściśle związane z tematyką strony i oferowanych na niej towarów i usług. Najczęściej słowa kluczowe dobierane są na podstawie fraz wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkę.

Następną czynnością jest optymalizacja strony, która polega na dopracowaniu nawigacji i struktury strony oraz tworzeniu oryginalnych nagłówków i treści, jakie się na niej znajdą. Dalszymi czynnościami związanymi z pozycjonowaniem jest optymalizacja pozostałych elementów znajdujących się na stronie, grafik oraz zdjęć. Nabycie odpowiednich linków pozwala na to, aby wyszukiwarka uznała stronę internetową za wartościową i pozwoliła na umieszczenie jej wysoko w wynikach wyszukiwania.

Skoro czytasz wpis pt. Co to jest i Ile kosztuje pozycjonowanie www strony, to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Korzyści, jakie daje pozycjonowanie www

Pozycjonowanie www jest opłacalną inwestycją, ponieważ daje wiele korzyści, którymi są:

 • widoczność w wyszukiwarce – użytkownicy najczęściej zwracają uwagę na dwa pierwsze wyniki wyszukiwania, dlatego tak ważne jest pozycjonowanie oraz dobranie odpowiednich słów kluczowych, które naprowadzą użytkowników na naszą stronę. Im wyżej nasza strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania, tym większa szansa na to, że użytkownik ją odwiedzi,
 • szansa dla małych przedsiębiorstw – wypromowanie strony może trwać od pół roku do nawet kilku lat, a efekty, jakie dzięki temu zostaną osiągnięte, są długotrwałe i mogą się utrzymywać kilka lat. Ważne jest, aby pozycjonowanie odbywało się w sposób ciągły i regularny,
 • zwiększone zyski – dzięki regularności działań dotyczących pozycjonowania pieniądze w nie zainwestowane szybko się zwrócą i to nawet kilkukrotnie, a z czasem budżet, jaki trzeba będzie przeznaczyć na pozycjonowanie, będzie mniejszy,
 • przyciągnięcie lokalnych klientów – wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce wyświetlane są na podstawie lokalizacji użytkowników. Często lokalne pozycjonowanie staje się bardziej opłacalne dla małych przedsiębiorstw i nie wymaga dużego nakładu pieniędzy,
 • dotarcie do określonej grupy odbiorców – pozycjonowanie umożliwi dotarcie do określonej grupy odbiorców, którzy będą zainteresowani ofertą danego przedsiębiorstwa. Pozycjonowanie pozwala na stworzenie profilu klienta i dopasowanie do niego pytań i odpowiedzi związanych ze stroną.
Pozycjonowanie www
Pozycjonowanie www

Zasady, jakich trzeba przestrzegać jeśli stosujesz pozycjonowanie online

Pozycjonowanie jest czasochłonną i ciężką pracą, która wymaga dużego nakładu finansowego. Przeprowadzając działania związane z pozycjonowaniem, należy przestrzegać następujących zasad:

 • treści na stronie muszą być unikatowe, rzetelne oraz obszerne i szczegółowe,
 • informacje zawarte na stronie powinny rozwiązywać konkretne problemy użytkowników i być wyczerpujące,
 • dane znajdujące się na stronie to nie tylko tekst, ale także wideo oraz zdjęcia powiązane z treścią,
 • do artykułu dodać trzeba wypunktowania oraz tabele i wykresy,
 • skorzystać należy z danych strukturalnych, a także elementów rozszerzonych,
 • trzeba zoptymalizować treści zawarte na stronie oraz stronę do możliwości wyszukiwania głosowego,
 • trzeba dodać słowa kluczowe, ale nie można przesadzić z ich ilością zarówno w treści jak i w nagłówkach,
 • strona musi ładować się w sposób szybki i bezproblemowy i powinna zawierać wszystkie niezbędne certyfikaty,
 • należy kontrolować postępy pozycjonowania oraz wprowadzać zmiany kiedy wymaga tego określona sytuacja,
 • trzeba przeprowadzać analizy strony, testować ją i optymalizować w sposób bieżący.

PS.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „pozycjonowanie www cennik”, albo „pozycjonowanie adwords cennik co lepsze” to napisz do nas a odeślemy indywidualną ofertę totalnie za darmo!

Co sądzisz o wpisie pt. Co to jest i Ile kosztuje pozycjonowanie www strony? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)