Linki sponsorowane

Pinterest ads
Pinterest ads
1 marca, 2022
skuteczna reklama na instagramie
Skuteczna reklama na instagramie
1 marca, 2022
linki sponsorowane
linki sponsorowane

Co to są linki sponsorowane i jak działa reklama online?

Wiesz już, że content marketing to świetny sposób na organiczne pozyskiwanie nowych klientów. Ale jeśli stosowałeś tę strategię, prawdopodobnie zauważyłeś, że przynosi ona efekty w dłuższej perspektywie. Dla tych, którzy chcą szybciej przyciągnąć publiczność, reklama online może być świetną opcją.

Wśród różnych form reklamy znajdują się linki sponsorowane, czyli kampanie, które pojawiają się w widocznym miejscu na górze wyników wyszukiwania.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to jest link sponsorowany?

Sama nazwa pomaga zrozumieć tę strategię, prawda? Bo to tyle, płatne linki, w które mogą kliknąć Twoi odbiorcy. Linki te są opatrzone prostym tekstem i zwykle można je znaleźć w najlepszych wynikach wyszukiwarek, takich jak Google. Czy zauważyłeś, że po wpisaniu hasła na górze listy znajduje się kilka wyników w postaci reklam?

To są linki sponsorowane. Ale oprócz Google również inne strony internetowe dają możliwość inwestowania w linki sponsorowane. Na przykład Facebook i Instagram. Oba mają własne reklamy, co jest dobrym rozwiązaniem ze względu na dużą liczbę wejść, jakie mają oba kanały medialne. Niezależnie od kanału, każdy z nich ma na swoich platformach podobne formaty reklam, mimo że trzy sieci są zwykle wykorzystywane do różnych strategii.

Google skupia się na wyszukiwaniach użytkowników. W jaki sposób? Inwestujesz w link skoncentrowany na określonym słowie kluczowym.

Na przykład: Załóżmy, że pracujesz jako projektant w Warszawie. Reklamując swoją stronę internetową inwestujesz w hasło „Projektant w Warszawie”. Za każdym razem, gdy użytkownik wprowadzi ten termin w wyszukiwaniu, może pojawić się Twoje imię i nazwisko. Oczywiście są inne szczegóły, ale w skrócie, tak działają linki sponsorowane.

linki sponsorowane
linki sponsorowane

Co powinieneś wiedzieć na temat linków sponsorowanych?

Linki sponsorowane, mimo że są stosowane w różnych strategiach w każdym kanale, prawie zawsze mają kilka wspólnych definicji, niezależnie od tego, gdzie są wyświetlane. Są to strategiczne terminy, które musisz znać, aby skutecznie wyświetlać reklamę online. I porozmawiamy trochę o najważniejszych.

Konwersja.

Jeśli jesteś nowy na rynku cyfrowym, prawdopodobnie zastanawiasz się, co właściwie oznacza konwersja.

W marketingu cyfrowym konwersja to nic innego jak prawdziwy cel strategii: przyciągnięcie klientów.

Jeśli, na przykład, Twoją strategią jest dystrybucja e-booków, aby Twoi użytkownicy mogli nauczyć się „korzystania z Adobe Photoshop”; konwersja ma miejsce, gdy wejdą na Twoją stronę docelową i kupią e-booka.

Jednak kliknięcie reklamy nie zawsze przekłada się na konwersję. Ale jest to wskaźnik, o którym musisz wiedzieć przed utworzeniem reklam.

Skoro czytasz wpis pt. Linki sponsorowane to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

CPC (koszt za kliknięcie).

Krótko mówiąc, CPC to kwota pobierana za każde kliknięcie przez użytkownika Twoich reklam. Jest to model zwykle stosowany przez osoby reklamujące się w Google Ads, ale jest to również idealny wskaźnik dla tych, którzy chcą poznać dokładną wartość, jaką wydają na reklamę. Jest to łatwa do obliczenia i zmierzenia liczba, co czyni ją najlepszą opcją dla tych, którzy dopiero zaczynają. Obliczenie CPC jest wynikiem podziału całkowitej kwoty wydanej na reklamy na kliknięcia uzyskane w trakcie kampanii.

CPA (koszt pozyskania).

CPA jest naliczane tylko wtedy, gdy w Twojej witrynie nastąpi konwersja, tj. tylko wtedy, gdy użytkownik, który kliknie Twój link sponsorowany, dokona zakupu. To chyba najlepszy sposób na inwestowanie w reklamy, prawda?

Istnieje jednak kilka wymagań dotyczących korzystania z formatu kosztu pozyskania. Wśród nich, mając co najmniej 15 konwersji w ciągu 30 dni, a Twoja kampania w Google Ads ma aktywną funkcję śledzenia konwersji.

Po zakupie pakietu CPA Twoja reklama internetowa zostanie zautomatyzowana, co oznacza, że będziesz mieć mniejszą kontrolę nad pozycjonowaniem reklam i napotkasz pewne zmienne, takie jak współczynnik klikalności i jakość tekstu reklamy.

Zanim zdecydujesz się na tę metodę, przeprowadź testy z innymi rodzajami cen, aby ocenić, czy CPA jest naprawdę najlepszą opcją dla Ciebie.

Warto też wiedzieć, że korzystając z tej metody, niekoniecznie wydasz mniej na linki sponsorowane.

CTR (współczynnik klikalności).

CTR to wskaźnik, który sprawdza proporcję między liczbą wyświetleń reklamy a liczbą jej kliknięć. To dzięki tej metryce sprawdzasz, czy Twoja strategia linków sponsorowanych zadziałała. Dzięki CTR możesz ocenić, które reklamy i słowa kluczowe dają dobre wyniki i odfiltrować te, które wymagają ponownej oceny.

Na przykład Google ocenia Twój CTR, gdy umieszcza Twoją reklamę w wynikach wyszukiwania.

Aby mieć potężny CTR, należy zwrócić uwagę na techniki rynku cyfrowego, takie jak np. dobre CTA (wezwania do działania).

Dlatego zdecydowanie dobrym pomysłem jest zapoznanie się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi SEO. Jeśli chodzi o to, są one bardzo fundamentalne dla twojej strategii.

Czy warto inwestować w linki sponsorowane?

Zapewne zauważyłeś, że linki sponsorowane są odpowiednie dla strategii krótko- i średnioterminowych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, mogą być dla Ciebie dobrą opcją.

Wszystko zależy oczywiście od rodzaju słowa kluczowego, którego chcesz użyć, oraz od Twojej kreatywności podczas tworzenia reklamy. Ale nawet wtedy ważne jest, aby poznać reklamy, aby zbudować je w najlepszy możliwy sposób i dodać je do swojej strategii content marketingowej.

Co myślisz o temacie jakim jest Linki sponsorowane? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)