Kto stworzył tiktok

kiedy powstał tik tok
Kiedy powstał tik tok
7 marca, 2022
Model Raya
Model Raya
7 marca, 2022
kto stworzył tiktok
kto stworzył tiktok

Kto stworzył tiktok, Twórca TikToka

Aplikacja TikToka skradła serca wielu osobom na całym świecie. Również i w Polsce platforma ta jest obecnie absolutnym hitem. Wielu muzyków, gwiazd czy sportowców wrzuca filmiki na tę aplikację. Z tego powodu jest tak bardzo popularna. Szacuje się, że w 2022 roku TikTok osiągnie liczbę miliarda stałych użytkowników. Dzięki temu ma szansę prześcignąć popularnością Instagrama. Wiele osób zastanawia się, kto stworzył TikTok.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Kim jest osoba, która stworzyła TikToka?

Założycielem tej słynnej platformy jest Zhang Yiming, który jest azjatyckim biznesmenem urodzonym w kwietniu 1982 r. w Chinach. Ciekawą informacją jest to, że w 2001 roku zapisał się na Uniwersytet Nankai w Tianjin.

W tym miejscu zaczął studiować oraz wyspecjalizował się w mikroelektronice. Kolejnym jego ruchem edukacyjnym było zapisanie się na inżynierię oprogramowania. Po studiach, w 2006 r. został pierwszym inżynierem portalu podróżniczego o nazwie ,,Kuxun”.

Nieco później Zhang Yiming awansował na bardzo prestiżowe stanowisko dyrektora technicznego. Warto podkreślić, że w 2008 r. ten biznesmen postanowił pójść w nieco inny kierunek.

Dołączył on do firmy Microsoft. Okazało się, że to słynne oraz renomowane przedsiębiorstwo nie spełniło oczekiwań Chińczyka z wielu względów. Zhang Yiming w 2009 r. postanowił założyć swą pierwszą firmę. Mowa tutaj o przedsiębiorstwie pod nazwą ,,99Fang”.

kto stworzył tiktok
kto stworzył tiktok

Firma ta jest do czasów obecnych jedną z najpopularniejszych firm w branży. Ten Chiński biznesmen wykorzystał wiedzę oraz doświadczenie do tego, żeby pójść w nieco innym kierunku – mowa tutaj o czymś większym, lecz wymagającym dużej odwagi.

Dlatego Zhang Yiming postanowił uruchomić w 2012 r. projekt pod nazwą ByteDance – obecnie uznawany jest on za największy sukces azjatyckiej kariery tego biznesmena. Trzeba też wspomnieć o tym, że Zhang Yiming ma również kilka innych aplikacji, pośród których warto wymienić Duoshan, a także FlipChat – wszystkie te aplikacje działają w Państwie Środka.

Zhang Yiming w 2014 r. zdał sobie z tego, że przyspieszony rozwój aplikacji Musical.ly – który cieszyła się w tamtym okresie bardzo dużą popularnością u młodszych odbiorców – spowodował, że Chiński biznesmen postanowił przejąć tę platformę.

Skoro czytasz wpis pt. Kto stworzył tiktok to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Warto podkreślić, że aplikacja Musical.ly cieszyła się ogromną popularnością, bowiem oferowała zabawę swoim użytkownikom dzięki aplikacji zaprogramowanej na sztuczną inteligencję.

Taki patent umożliwił stworzyć teledyski połączone z Lipsync – głównie w celu rozrywkowym. Zhany Yiming postanowił w 2014 roku stworzyć platformę cyfrową Duoyin.

Kiedy Musical.ly zmienilo się w TikTok

Oferowała ona usługi bliźniacze do serwisu Musical.ly. Plan Chińskiego biznesmena się powiódł. W tamtym roku ten chiński przedsiębiorca uzyskał większą sławę pośród opinii publicznej. Warto podkreślić, że Zhang Yiming zdawał sobie sprawę z tego, że Azja to tylko 30% światowego rynku.

Z tego powodu postawił on na ekspansję swojej aplikacji na rynki innych kontynentów. Najpierw musiał się upewnić, że jego aplikacja jest numerem jeden na rynku azjatyckim – miało to miejsce dopiero w 2017 roku, gdy biznesmen przejął aplikację Musical.ly i połączyć ją ze swoją platformą o nazwie ByteDance.

Kiedy powstał TikTok

Wpadł on na pomysł, żeby połączyć wszystko co najlepsze z tych dwóch aplikacji. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że Zhang Yiming musiał zainwestować dwa miliardy dolarów, żeby z powodzeniem połączyć obie te firmy w 2018 roku.

W 2018 roku biznesmen Zhang Yiming podjął kroki do ekspansji swojej aplikacji na rynki innych części świata. TikTok najpierw cieszył się ogromną popularnością na rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2018 roku aplikacja tego chińskiego biznesmena zaczęła działać już pod nazwą TikTok, jednakże w Azji firma ta wciąż zachowała swoją oryginalną nazwę marki – mowa tutaj o Douyin.

Trzeba też wspomnieć o tym, że ekspansja marki była udana i w 2018 roku TikTok zajął pierwsze miejsce w rankingu najczęściej ściąganych aplikacji w różnych krajach na całym świecie. Mowa tutaj o np. Tajlandii. Warto też wspomnieć o Stanach Zjednoczonych, gdzie również TikTok podbił wszelkie rankingi pobrań.

Stało się tak głównie dzięki temu, ze wiele gwiazd zaczęło używać tej aplikacji. Tony Hawk, Justin Bieber, Jennifer Lopez czy Floyd Mayweather zaczęli wstawiać filmiki na TikToka – lepszej promocji marki nie dało się uzyskać. Warto zaznaczyć, że TikTok oraz Douyin są aplikacjami tego samego chińskiego biznesmena, to działają one równolegle – wynikać to będzie z istniejących w Chinach pewnych ograniczeń w korzystaniu z takich usług.

Z tego powodu ten chiński przedsiębiorca postanowił zachować te dwie aplikacje o bliźniaczych funkcjach, lecz przechowywał dane na różnych serwerach.

Kto stworzył tiktok podsumowanie

Obecnie TikTok jest tak popularny, że udało mu się wejść z powodzeniem na rynku 150 krajów. Ponadto należy pamiętać, że dostępny jest w aż 75 językach. Warto podkreślić, że ta platforma została pobrana ponad 100 milionów razy w AppStore, a jeszcze więcej na urządzeniach w oparciu o system Android.

Na TikToku sławę zdobyło wielu różnych twórców. Wstawianie filmików cieszących się popularnością może generować spore wynagrodzenie dla twórcy.

Co myślisz o temacie jakim jest Kto stworzył tiktok? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)