Kiedy powstał tik tok

tiktok jak się wybić
Tiktok jak się wybić
7 marca, 2022
kto stworzył tiktok
Kto stworzył tiktok
7 marca, 2022
kiedy powstał tik tok
kiedy powstał tik tok

Kiedy powstał tik tok, Historia TikToka

Wiele osób zastanawia się, kiedy powstał Tik Tok. Warto najpierw powiedzieć, że ta aplikacja zdobyła serca użytkowników nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Obecnie popularnością dościga takie popularne platformy jak Facebook, Instagram, Twitter, a nawet YouTube. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce zrobić karierę na tej platformie. Warto dowiedzieć się, kiedy powstał TikTok i dlaczego stał się tak popularny.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Różne platformy społecznościowe szturmem wzięły rynki światowe. Ludzie na całym globie pokochały takie aplikacje jak Instagram, czy właśnie TikTok. Szacuje się, że w obecnym roku liczba stałych użytkowników tej aplikacji osiągnie miliard. Czyli prawie tyle samo, co Instagram. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aplikacja TikToku oferuje swoim klientom wysyłanie filmów video, które trwają maksymalnie minutę.

Przeważnie zamieszczane treści na tej aplikacji to filmiki muzyczne, połączone z tańcem bądź różnego rodzaju pranki czy parodiowanie celebrytów. Nierzadko ludzie, którzy dodają filmiki naśladują znane osoby – udawanie śpiewu sławnych muzyków jest bardzo popularne na tej aplikacji.

Sporą popularnością cieszą się także krótkie filmiki komediowe – mowa tutaj o stand-up’ach. Warto podkreślić, że największe grono odbiorców tej aplikacji to ludzie w wieku od 13 do 24 lat. Oczywiście z tej aplikacji korzysta także spora liczba osób w późniejszym wieku.

kiedy powstał tik tok
kiedy powstał tik tok

Jeśli mowa o historii tej aplikacji, to TikTok powstał w Chinach w 2016 r.

Kiedy musical.ly zmienia się w tiktok

Od tego czasu stale powiększa swoje grono odbiorców. Rok później właściciel TikToka – firma ByteDance – wykupił konkurencyjną aplikację Musical.ly – w ten sposób aplikacja TikTok zajęła miejsce na światowym rynku mediów społecznościowych. Trzeba też wspomnieć o tym, że platforma ta jest siecią społecznościową, która ma pochodzenie Chińskie. TikTok w 2016 roku wykazywał niedużą ekspansję oraz miał zaledwie sto milionów użytkowników, z ponad miliardem filmów oglądanych w czasie jednego dnia.

Musical.ly kiedy powstał

Musical.ly – serwis społecznościowy z siedzibą w Szanghaju oraz Santa Monica w Kalifornii. W aplikacji użytkownicy mogą tworzyć i udostępniać krótkie filmy. Pierwszy prototyp aplikacji został wydany w kwietniu 2014 roku, a oficjalna wersja została stworzona w sierpniu tego samego roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Musical.ly

Rok później ByteDance kupił Musical.ly za kwotę około jednego miliarda dolarów. Warto podkreślić, że była to sieć społecznościowa, która specjalizowała się w treściach wideo, a także transmisjach prowadzonych na żywo. Z tego powodu główną cechą aplikacji było robienie krótkich filmików – od 15 do 60 sekund – przy pomocy różnych efektów, filtrów, a także ustawień prędkości odtwarzania danego materiału.

Mocne strony serwisu Musical.ly spowodowały, że firma technologiczna zdecydowała się na migrację kont wspomnianej platformy do enigmatycznej aplikacji społecznościowej – mowa tutaj o platformie pod nazwą ,,Douyin”. Z tego powodu zaczęto wykorzystywać młodą bazę klientów amerykańskiej platformy cyfrowej.

W ten sposób możliwe było rozszerzenie wniosku na inne kraje oraz na usunięcie bardzo ważnego pojęcia ,,muserów” – chodzi tutaj o wpływ platformy Musical.ly, która wyróżniała się głównie kreatywnością. We wrześniu 2017 roku aplikacja TikTok zaczęła być rozpoznawalna praktycznie na całym globie – zdobyła szerokie grono młodych odbiorców. W ten sposób w styczniu 2018 roku aplikacja osiągnęła pierwsze miejsce pośród najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji mobilnych w Tajlandii i wielu innych krajach.

Ponadto wzmocniła swą rozpoznawalność na rynkach amerykańskich oraz europejskich – w ten sposób wielu celebrytów zaczęło wrzucać różnego rodzaju filmiki na tę platformę. Dzięki temu TikTok sukcesywnie zaczął powiększać swoje grono odbiorców.

Skoro czytasz wpis pt. Kiedy powstał tik tok to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Kiedy powstał tik tok i zaczął zyskiwać popularność

TikTok w 2018 roku zaczął tak zyskiwać na popularności, że zgromadził aż 80 milionów plików do pobrania w Stanach Zjednoczonych oraz prawie miliard w pozostałej reszcie świata. Z tego powodu pod koniec roku aplikacja TikTok była do pobrania już w ponad 75 języków oraz na blisko 150 rynkach na całym globie.

Platforma ta stała się tak popularna, że w 2019 roku osiągnęła więcej niż 720 milionów pobrań na całym świecie. Kolejny rok przyniósł jeszcze większe sukcesy, ponieważ chińska aplikacja znalazła się już na drugim miejscu pod względem całkowitej liczby ściągnięć w aplikacjach mobilnych. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że dzięki TikTokowi, milenialsi znaleźni swoją własną tożsamość w mediach społecznościowych.

Stało się tak dlatego, bowiem wszelakie narzędzia ułatwiły im tworzenie wysokiej jakości filmików. Warto podkreślić, że dużo ludzi zastanawia się, dlaczego TikTok stał się tak popularny dla młodego pokolenia.

Aplikacja ta jest przede wszystkim świetną okazją do rozrywki w nieograniczony sposób. Wszelkie zastosowane mechanizmy na tej platformie pozwoliły uzyskać szerokie uznanie społeczne – wszelkie treści można zamieszczać na tej platformie w bardzo oryginalny sposób.

Jeżeli chcemy być twórcami na tej aplikacji, to warto będzie skupiać się na generowaniu ciekawych treści – dzięki temu zdobędziemy swój własny wizerunek na tej platformie oraz zyskamy dużo większe uznanie pośród użytkowników na całym globie.

Obecnie również w Polsce panuje trend na aplikację TikTok.

Wiele osób z całego kraju nagrywa i wrzuca filmiki na tę platformę. Jeszcze więcej mamy odbiorców tych filmików.

Co myślisz o temacie jakim jest Kiedy powstał tik tok ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)