Spam

reklama emocjonalna
Reklama emocjonalna
2 marca, 2022
nieetyczna reklama
Nieetyczna reklama
2 marca, 2022
spam
spam

Co to jest spam?

Spam komputerowy, tekstowy, telefoniczny: to niechciana, niezamówiona komunikacja cyfrowa wysyłana masowo. Jest irytujący, ale stanowi też zagrożenie.

Co przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o spamie? Cudowne pigułki z aptek internetowych, prośby o pieniądze od „książąt” innych krajów, a może jeszcze coś innego? Nikt nie chce dać się nabrać na utratę pieniędzy lub pobranie złośliwego oprogramowania z powodu spamu.

Chociaż wielu z nas może sądzić, że jesteśmy wystarczająco sprytni, aby rozpoznać każdą jego formę, spamerzy regularnie aktualizują swoje metody i wiadomości, aby oszukać potencjalne ofiary. W rzeczywistości wszyscy jesteśmy nieustannie atakowani przez cyberprzestępców, a dowód jest w Twojej skrzynce odbiorczej.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym jest spam, jak go rozpoznać i jak się przed nim chronić.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Definicja spamu.

To każdy rodzaj niechcianej komunikacji cyfrowej, która jest rozsyłana masowo. Często jest wysyłany za pośrednictwem poczty e-mail, ale może być również rozpowszechniany za pośrednictwem wiadomości tekstowych, połączeń telefonicznych lub mediów społecznościowych.

Spam (ang. spam „mielonka”):

spam co to jest mielonka historia spamu
Historia SPAM’u

SPAM to nazwa konserwowej mielonki wieprzowej produkowanej nieprzerwanie od lat 30. XX wieku przez amerykańską firmę Hormel Foods. Wcześniej mielonka tej firmy nazywała się po prostu Hormel Spiced Ham, jednak ta nazwa została zmieniona do SPAM, by zwiększyć atrakcyjność produktu (nowa nazwa być może wywodzi się od skrócenia Spiced Ham lub w innej wersji słów Shoulder Pork and Ham, które opisują zawartość konserwy)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Co oznacza spam?

Spam nie jest akronimem oznaczającym zagrożenie komputerowe. Każdy, kto ma adres e-mail, musi niestety przejmować się wiadomościami spamowymi, czy nam się to podoba, czy nie.

Rodzaje spamu.

Spamerzy używają wielu form komunikacji do masowego wysyłania niechcianych wiadomości. Niektóre z nich to komunikaty marketingowe dotyczące sprzedaży niechcianych towarów. Inne rodzaje wiadomości spamowych mogą rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie, nakłaniać do ujawnienia danych osobowych lub przestraszyć Cię, że musisz zapłacić, aby wyjść z kłopotów.

Filtry antyspamowe poczty e-mail wychwytują wiele tego typu wiadomości, a operatorzy telefoniczni często ostrzegają przed ryzykiem ze strony nieznanych rozmówców. Niezależnie od tego, czy za pośrednictwem poczty e-mail, SMS-a, telefonu czy mediów społecznościowych, niektóre wiadomości spamowe docierają do nas.

spam
spam

Skoro czytasz wpis pt. Co to jest spam to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

E-maile phishingowe.

E-maile phishingowe to rodzaj spamu, który cyberprzestępcy wysyłają do wielu osób, mając nadzieję na „zahaczenie” kilku osób. E-maile phishingowe nakłaniają ofiary do podania poufnych informacji, takich jak dane logowania do witryny lub dane karty kredytowej.

Podszywanie się pod e-maile.

Fałszywe wiadomości e-mail imitują lub podrabiają wiadomość e-mail od legalnego nadawcy i proszą o podjęcie jakiegoś działania. Dobrze wykonane będą zawierać znajomy branding i treść, często z dużej znanej firmy, takiej jak PayPal czy Apple. Typowe wiadomości spamowe fałszujące wiadomości e-mail obejmują:

  • Wezwanie do zapłaty zaległej faktury.
  • Prośba o zresetowanie hasła lub zweryfikowanie konta.
  • Weryfikacja zakupów, których nie dokonałeś.
  • Prośba o zaktualizowane informacji rozliczeniowych.
  • Oszustwa związane z pomocą techniczną.


W przypadku oszustwa dotyczącego pomocy technicznej wiadomość ze spamem wskazuje, że masz problem techniczny i powinieneś skontaktować się z pomocą techniczną, dzwoniąc pod numer telefonu lub klikając łącze w wiadomości. Podobnie jak fałszowanie wiadomości e-mail, tego rodzaju spam często mówi, że pochodzi od dużej firmy technologicznej, takiej jak Microsoft lub firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Jeśli uważasz, że masz problem techniczny lub złośliwe oprogramowanie na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, zawsze powinieneś odwiedzić oficjalną witrynę firmy, do której chcesz zadzwonić, aby uzyskać pomoc techniczną, aby znaleźć prawidłowe dane kontaktowe. Zdalna pomoc techniczna często wymaga zdalnego dostępu do twojego komputera, aby ci pomóc, a nie chcesz przypadkowo dać tego dostępu oszustowi pomocy technicznej.

Bieżące oszustwa związane z wydarzeniami.

Gorące tematy mogą być wykorzystywane w wiadomościach spamowych, aby zwrócić Twoją uwagę. W 2020 r., kiedy świat stanął w obliczu pandemii Covid-19 i nastąpił wzrost liczby miejsc pracy z domu, niektórzy oszuści wysyłali wiadomości spamowe obiecujące zdalne zlecenia płatne w Bitcoin. W tym samym roku inny popularny temat spamu dotyczył oferowania pomocy finansowej małym firmom, ale oszuści ostatecznie poprosili o podanie danych konta bankowego. Nagłówki wiadomości mogą być chwytliwe, ale uważaj na nie, jeśli chodzi o potencjalne wiadomości spamowe.

Jak mogę zatrzymać spam?

Chociaż całkowite uniknięcie spamu może nie być możliwe, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby uchronić się przed oszustwem lub wyłudzeniem informacji z wiadomości ze spamem.

Naucz się rozpoznawać phishing

Każdy z nas może paść ofiarą ataków phishingowych. Możemy się spieszyć i kliknąć złośliwy link, nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli pojawi się nowy rodzaj ataku phishingowego, możemy go nie rozpoznać. Aby się chronić, naucz się sprawdzać kluczowe oznaki, że wiadomość spamowa nie jest tylko denerwująca — to próba wyłudzenia informacji.

Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Dzięki uwierzytelnianiu dwu- lub wieloskładnikowemu, nawet jeśli Twoja nazwa użytkownika i hasło zostaną naruszone w wyniku ataku phishingowego, cyberprzestępcy nie będą w stanie ominąć dodatkowych wymagań dotyczących uwierzytelniania związanych z Twoim kontem. Dodatkowe czynniki uwierzytelniania obejmują tajne pytania lub kody weryfikacyjne wysyłane na Twój telefon za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

Co myślisz o temacie jakim jest Co to jest spam ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)