SafeSearch

pinterest-Static-Ads-vs.-Video-Ads
Reklama graficzna czy wideo. Co jest lepsze? (nowe badanie + infografika)
7 marca, 2022
Sky Shop
Sky Shop
8 marca, 2022
SafeSearch
SafeSearch

SafeSearch

W sieci internetowej znaleźć można treści, które nie są przeznaczone dla wszystkich użytkowników. W tym celu przeglądarki internetowe tworzą specjalne narzędzia, których zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo użytkowników. Jednym z wielu narzędzi jest SafeSearch, które skierowane jest do ochrony najmłodszych użytkowników sieci internetowej, a co za tym idzie, najczęściej korzystają z niego rodziny z dziećmi oraz miejsca publiczne, w których dzieci korzystają z internetu, np. szkoły.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest SafeSearch?

SafeSearch jest filtrem treści znajdującym się w wyszukiwarkach. Jego działanie polega na blokowaniu treści nie odpowiednich, np. dla osób mających mniej niż 18 lat. Po wpisaniu nieodpowiedniej frazy wyniki wyszukiwanie, które mogą być niebezpieczne, nie zostaną wyświetlone.

Narzędzie to stosowane jest w przeglądarce Google i korzystają z niego szkoły, uczelnie wyższe, kafejki internetowe oraz miejsca pracy i różnego rodzaju miejsca publiczne, a także osoby prywatne w swoich domach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można chronić użytkowników sieci przed wulgarnymi oraz obraźliwymi, a także erotycznymi treściami, których nie powinny widzieć.

Filtrowanie stron przez Google – jak tego uniknąć?

Często osoby prowadzące własną stronę internetową zastanawiają się, czy filtr SafeSearch nie wpłynie na ruch na stronie, który wynika z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Najczęściej dotyczy to stron, które zawierają treści filtrowane i jawne.
Zdjęcia oraz informacje zawarte w artykułach czasem uruchamiają filtr SafeSearch i adresy tych stron są odfiltrowywane z wyników wyświetlanych w wyszukiwarce.

SafeSearch
SafeSearch

Filtrowanie danych stron generuje mniejszy ruch wynikający z korzystania z Google.

Aby filtr SafeSearch nie odfiltrowywał całej strony, trzeba treści, które przeznaczone są dla dorosłych dodać do konkretnej kategorii. Takie działanie poinformuje Google o tym, że nie cała strona musi być filtrowana tylko konkretna kategoria na niej zawarta.

Jeśli na naszej stronie musimy udostępniać treści niedozwolone dla dzieci, wówczas dobrze jest, aby podzielić informacje na dane kategorie oraz dodać metadane, które będą z góry określać charakter wstawianego na stronę postu.

Skoro czytasz wpis pt. SafeSearch to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

Jak włączyć filtr SafeSearch?

Funkcję SafeSearch można włączyć podczas zarządzania kontem Google i można to zrobić w przeglądarce, na androidzie oraz w koncie Google.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na konto Google, a następnie wejść w zakładkę USTAWIENIA WYSZUKIWANIA. W rubryce FILTR SAFESEARCH zaznacza się, opcję włącz, a następnie zapisuje ustawienia.

Ważne jest, aby po włączeniu filtra skonfigurować bezpieczne wyszukiwanie na każdym z urządzeń, z jakich korzysta dziecko. Aby móc włączyć filtr trzeba posiadać konto Google. Należy jednak pamiętać, że SafeSearch nie daje 100% gwarancji na to, że nie odpowiednie treści będą odfiltrowane z wyników wyszukiwania.

Korzystając z kilku przeglądarek, ważne jest, aby skonfigurować je wszystkie, wówczas osoba korzystająca z sieci nie trafi na nieodpowiednie treści, jakie znajdują się w internecie.

Aby uruchomić filtr na telefonie z androidem trzeba wejść na główną stronę Google w przeglądarce, a następnie kliknąć zakładkę ZARZĄDZAJ KONTEM GOOGLE, w której klikamy na DANE I PERSONALIZACJA. Na dole znajduje się zakładka USTAWIENIA WYSZUKIWANIA, należy w niej odnaleźć frazę FILTRY SAFESEARCH.

Po wejściu w zakładkę można dokonać wyboru pomiędzy dwoma opcjami:

  • pokaż najtrafniejsze wyniki,
  • filtruj wyniki o charakterze seksualnym.
    W celu aktywacji SafeSearch należy wybrać drugą opcję. Filtr ten włączyć można na nadzorowanych urządzeniach oraz kontach należących do dzieci, dzięki Familii SafeSearch.
    Bardzo prostym sposobem włączenia SafeSearch w przeglądarce jest wpisanie w okno wyszukiwania adresu „google.com/safesearch”. Jeżeli jesteśmy zalogowani do swojego konta Google, wówczas bezpośrednio zostaniemy przekierowani do opcji: WŁĄCZ/WYŁĄCZ FILTR przy użyciu suwaka.
    Filtrowanie wyników wyszukiwania uaktywnić można na prywatnych przeglądarkach oraz w kontach Google. Aby wyłączyć filtr SafeSearch, trzeba wykonać powyższe kroki i zaznaczyć opcję POKAŻ NAJTRAFNIEJSZE WYNIKI.

Skuteczność filtra SafeSearch

Funkcja filtrowania jest bardzo przydatna do odfiltrowywania nieodpowiednich treści kiedy dzieci używają urządzeń z dostępem do internetu, ale trzeba pamiętać, że nie daje ona 100% gwarancji, że nie będą wyświetlać się strony z wulgarnymi i nieodpowiednimi treściami.

Google prosi o zgodę na wyświetlanie treści dla dorosłych pomimo tego, że włączony jest filtr SafeSearch. Działanie to wynikać może z tego, że niektóre strony obchodzą filtrowanie i strony niedozwolone pojawiają się w wyszukiwaniach. Ważne jest, aby pomimo włączonego filtrowania zwracać uwagę na treści, jakie dzieci oglądają w sieci.

Bardzo ważne jest, aby filtr był ustawiony na każdym urządzeniu, z jakiego korzysta dziecko oraz we wszystkich przeglądarkach. Funkcja SafeSearch jest dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych w Google, więc aby móc aktywować tę funkcję trzeba założyć konto Google.

Co myślisz o temacie jakim jest SafeSearch ? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)