Co to jest Google (definicja, kto stworzył, właściciel, historia + jak zarabiają)

Co to jest Google Moja Firma i dlaczego tego potrzebuję (wizytówka google maps) 1
Co to jest Google Moja Firma i dlaczego tego potrzebuję (wizytówka google maps)
23 lipca, 2021
Wyszukiwanie obrazem w Google grafika (zdjęcia) 2
Wyszukiwanie obrazem w Google grafika (zdjęcia)
27 lipca, 2021
założyciele google twórcy

Zobacz NAJLEPSZY kurs facebook ads w internecie:

Szkolenie Facebook Ads

Co to jest Google

Google to niezwykła firma, którą szanuję z dwóch powodów. Po pierwsze, zarządzanie i rozwój. To jakim gigantem się stali , i po drugie za to co zrobili dla świata. Pomyśl jak bardzo ułatwiają nam życie podsuwając najbardziej właściwe wyniki wyszukiwań jakie wpisujemy w internecie, to jak rozwinęli youtube, czy za same darmowe narzędzia google takie jak poczta, arkusze, możliwości wideo konferencji i masa innych. Dzięki temu każdemu z nas żyje się odrobinę lepiej.

Jak wyglądała historia Google? Kto stworzył google

założyciele google twórcy

W odpowiedzi na pytanie kto stworzył google przejdźmy do tego, że Google zostało założone przez dwóch doktorantów na Uniwersytecie Stanforda w 1998 roku. Larry Page i Sergey Brin. Od tego czasu firma rozrosła się do wielu innych obszarów, ale na początku była tym co znamy najlepiej. Czyli wyszukiwarką internetową.

Właściciel google

Zgodnie z powyższym właściciel google, a raczej właściciele to Larry Page i Sergey Brin.

Skąd wzięła się nazwa Google?

googol na czym zarabia google

Cóż, nazwa google pochodzi od Googol, a oznacza to pewną liczbę. Jaką? To jedynka, po której następuje 100 zer, czyli 1 googol = 10100 = 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000.

Mogę powiedzieć więc że nazwa google to sprytny sposób na powiedzenie, że za każdym wyszukiwaniem możesz uzyskać mnóstwo wyników wyszukiwania.

W tamtym czasie było kilka innych znanych wyszukiwarek w internecie. Największym z nich było Yahoo, ale Google potrzebowało tylko pięć lat, aby ich wyprzedzić. Do 2003 roku prawie 40% wszystkich szukających rzeczy w Internecie używali Google. Wtedy ukuł się również termin googlować, czy wygooglować. Wielu ludzi do tej pory nie moi wyszukać coś w internecie tylko wygooglować.

Więc dlaczego Google tak szybko stało się najpopularniejszą wyszukiwarką w internecie? Nie ma tu żadnej magicznej receptury, po prostu lepiej serwowali wyniki wyszukiwań i tworzyli darmowe narzędzia z którym mogliśmy korzystać, tak na marginesie to chyba każdy ma gmail’a. I w efekcie, po prostu ludzie byli szczęśliwsi z tych wyników, które uzyskiwali w Google. Wyszukiwarki działają na podstawie skomplikowanych algorytmów i google dopracowuje stale swój, obecnie wprowadzając NLP, czyli natural Language Processing i inne, ale to może temat na inny film.

Google miał więcej od początku bardziej dopracowany system, który określał, w jaki sposób istotne były wyniki, które częściej wyświetlają zapytania, które ludzie chcieli.

,Ich udział w rynku stale wzrastał, ale w 2009 roku Microsoft wprowadził na rynek bezpośredniego konkurenta o nazwie Bing, który był mocno reklamowany. Przekonywano, że może być lepszy niż Google.

Sama nazwa Bing nie miała żadnego znaczenia. To po prostu coś, co dobrze się sprawdziło i jest łatwe do zapamiętania, i że ma reprezentować dźwięk. Chodź jednak niektórzy ludzie przeszli na Bing który jest obecnie drugim co do wielkości silnikiem wyszukiwarki po grupie google- czyli google plus youtube, to przepaść jest ogromna.

Rzeczywistość jest taka, że ​​Google było już tak dopracowane, nie wspominając o uznaniu, że to trudne zadanie aby nowa wyszukiwarka mogła się do tego poziomu dostać w krótkim czasie.

Oczywiście żeby to wszystko utrzymać to wyszukiwarki muszą jakoś zarabiać. Więc:

Jak zarabia Google?

Skoro my nie płacimy im żadnych pieniędzy za używanie wyszukiwarki, poczty gmail czy innych narzędzi to łatwo jest już się tutaj domyślić że chodzi o reklamy.

I dla mnie to istny geniusz jeśli chodzi o model biznesowy. Spójrz na przychody Google, ostatnie lata to ponad 30 miliardów rocznie, z czego około 90% każdego roku to przychody z reklam, również te z youtube’a.

przychody googleco to jest google

Google rozwija się jak szalony. Jak to działa? Mamy dwie oddzielne części.

Google adsense i Google ads (kiedyś adwords). O co tu chodzi?

Zacznijmy od google ads, załóżmy że masz swoją firmę którą chcesz wypromować. Możesz użyć tradycyjne media, gazeta, billboardy, telewizja, ale są one bardzo drogie. Natomiast tańszą alternatywą jest właśnie google adwords. To są sponsorowane wyniki wyszukiwania, które często widzisz, czy zakupy google. Nie wszyscy zdają sobe sprawę nawet z tego że to reklamy. W dodatku możesz się również reklamować na innych strona internetowych, w postaci banerów które dobrze znasz albo w youtube kiedy inni oglądają filmy różnych osób.

i teraz dochodzimy od drugiego systemu, czyli google adsense. To system który działa od strony wydawcy, bo niby w jaki sposób google mogłoby umieszczać reklamy na prywatnych stronach innych osób? Otóż do tego programu trzeba dołączyć, jeśli masz stronę internetową z jakimś sensownych ruchem, albo kanał na youtube to możesz dołączyć do programu partnerskiego i za wyświetlenia reklam będziesz dostawał pieniądze. Zobacz jak to jest np z youtube, twórcy muszą w jakiś sposób zarabiać. Tworzenie filmów zabiera czas, koszty, trzeba kupić sprzęt, montować itp. Jeśli youtube by nie płacił za wyświetlenia to dla wielu byłoby to nie opłacalne. Istnieją kanały, które nie muszą mieć reklam bo tworzą content i z niego pozyskują klientów na swoje usługi czy produkty.

Na przykład mój który teraz oglądasz. Mam swoją agencję marketingową, głównie SEO i social media i ja tworząc filmy biznesowo-marketingowe zdobywam pewną liczbę klientów co miesiąc. Czy to właśnie dla agencji, czy na moje szkolenia lub konsultacje, więc dla mnie to nie jest jakiś wielki deal czy będę miał te reklamy czy nie. Ale są twórcy którzy nic nie oferują, a z czegoś muszą zarabiać.

Wyszukiwarka google

W dodatku, jeśli przeglądasz google to fakt że widzisz reklamy ma minimalny wpływ na Ciebie jako użytkownika, bo jeśli nie chcesz ich oglądać to po prostu przewijasz trochę niżej i z wyników organicznych otrzymujesz to czego szukasz. Dla niektórych jedynie problemem jest youtube bo ostatnimi czasy liczba reklam znacząco wzrosła. Trudno nam jednak przestać go oglądać bo mamy wielu ulubionych twórców i nie służy on tylko do oglądani słodkich kotków ale także do nauki, czy słuchania muzyki, więc firma wprowadziła usługę youtube prememium, niestety już płatną ale bez reklam.

W innym wypadku, jako widz cena którą płacisz za wszystko to jest krótka reklama przed filmami. Jasne- czasami to trochę niewygodne, ale doceniaj wszystko co dobre, które pochodzi z tego systemu i po prostu przeczekaj te 5 sekund przed filmem.

Większość ludzi postrzega reklamy jako zło konieczne, ale Google znalazł sposoby aby usunąć z tego złą część i jest cała masa rzeczy od Google, która ułatwia nam życie codzienne. Gmailu, Google Maps, Google Earth i mnóstwo aplikacji na telefony komórkowe, czy raczej powinienem powiedzieć smartfony.

Daj mi znać co sądzisz o google w komentarzu. Zachęcam do udostępniania tego wpisu i subskrybowania kanału na youtube. A w tym momencie powinny Ci się pojawić inne moje ciekawe filmy, które możesz obejrzeć.

Wszystkiego dobrego życzę!

Koniecznie ZOBACZ:

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Marketing internetowy, SEO, reklama social media- Agencja marketingowa
Marketing internetowy, SEO, reklama social media- Agencja marketingowa
Co to jest Google (definicja, kto stworzył, właściciel, historia + jak zarabiają)
Co to jest Google (definicja, kto stworzył, właściciel, historia + jak zarabiają) 3
/
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

1 Comment

  1. Ciekawostka, jakie frazy najczęściej wpisują użytkownicy kiedy się pomylą?
    gooogle, googw, googl, gogle, goigle, goofle, gogl, googel, googlw, googe, googlr, oogle, googler, hgogle, ggogle, googole, googlee, googlle, goolge, gugle, gooe, goog;e

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)