Allegro Biznes – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Analiza SWOT
Analiza SWOT, mocne i słabe strony firmy przykłady
4 kwietnia, 2022
Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Wskaźniki KPI (Key Performance Indicators, kluczowe wskaźniki efektywności)
4 kwietnia, 2022
Allegro. Spółka allegro.pl
Allegro. Spółka allegro.pl

Allegro Biznes – co to jest i jakie ma zastosowanie?

„Allegro Biznes to dobra metoda na zaistnienie w e-commerce dla początkującego sklepu. Pozwala szybko i efektywnie zacząć sprzedaż bez ponoszenia kosztów budowy sklepu internetowego, kosztów pozyskiwania klientów, nakładów na pozycjonowanie i na infrastrukturę.”

  • Piotr Truszkowski, szef Allegro Biznes

W lutym 2021 roku wystartowała bardzo interesująca platforma dla firm, ułatwiająca im kupowanie i sprzedawanie swoich produktów. Już pierwsze miesiące funkcjonowania dowiodły jak bardzo takie narzędzie było oczekiwane i potrzebne.

Oferta kierowana jest w szczególności do małych i średnich przedsiębiorców, którym często trudno jest zaakceptować zasady tradycyjnego handlu detalicznego i odnaleźć się na konkurencyjnym rynku.

W poniższym tekście przyjrzymy się nieco bliżej platformie internetowej Allegro Biznes, wskazując jednocześnie na jej rolę i zastosowanie w skomplikowanym świecie biznesu. Zastanowimy się także nad jej przyszłością i wskażemy możliwe kierunki rozwoju.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Allegro Biznes – co to tak naprawdę jest?

Odpowiedź na tak zadanie pytanie kryje się już poniekąd w przytoczonym na wstępie cytacie słów Piotra Truszkowskiego, szefa całego zamieszania. Spróbujmy rozwinąć jego myśl…

Allegro Biznes działa na zasadzie platformy internetowej skierowanej do firm obecnych na rynku. Za samym pomysłem stworzenia takiego narzędzia, przyjaznego dla przedsiębiorców, stała chęć dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców i ułatwienie im dokonywania zakupów.

Całość opiera się zaś na sprzedaży B2B czyli dotyczy transakcji dokonywanych pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi, reprezentowanymi przez producentów i decydentów, ewentualnie pracowników działów zakupu. W najprostszym ujęciu – to narzędzie do zakupów firmowych.

targetowanie reklam klientów

Do kogo kierowana jest platforma Allegro Biznes?

Prawda jest taka, że na Allegro kupować i sprzedawać może tak naprawdę każdy. W ciągu ostatnich lat zauważono jednak stałą tendencję rosnącą jeżeli chodzi o transakcje dokonywane pomiędzy firmami i innymi podmiotami gospodarczymi. Czym się różnią zakupy firmowe od prywatnych zakupów konsumenckich?

No właśnie nawyki są całkiem podobne i dlatego twórcy platformy Allegro biznes dołożyli wszelkich starań, by przeszczepić na grunt swojego nowego narzędzia ogólne trendy zakupowe spotykane wśród przeciętnych zjadaczy chleba, a niedostępne dotąd dla zakupów firmowych.

Tak więc Allegro Biznes stało się swoistym tyglem, w którym połączono dotychczasowe funkcjonalności stron Allegro z nowymi narzędziami, dedykowanymi bezpośrednio dla tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.

To właśnie do nich kierowana jest ta internetowa platforma sprzedażowa.

Co oferuje platforma Allegro Biznes?

Przede wszystkim platforma ta umożliwia właścicielom firm otwarcie się na nowych klientów biznesowych i indywidualnych. Szukanie nabywców jak wiadomo jest prawdziwą solą biznesu. Logując się na Allegro Biznes otrzymujemy dostęp do całkowicie nowego kanału sprzedaży B2B oraz do zestawu użytecznych i funkcjonalnych narzędzi ułatwiających i wspierających tworzenie dedykowanej oferty biznesowej. Dodajmy tutaj także, że klienci mogą nadal robić zakupy jak na zwykłym koncie sprzedażowym Allegro.

Na Allegro Biznes wprowadzono również szereg rozwiązań, takich jak wydłużone i elastyczne terminy płatności oraz atrakcyjne rabaty, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów, ponieważ pozwoliły im na wymierne obniżanie ponoszonych kosztów ogólnych.

biznes elektroniczny

Prawda jest bowiem taka, że zniżki wolumenowe stają się wartością niezwykle istotną dla każdego początkującego inwestora lub sprzedawcy. W ten oto praktyczny sposób, funkcjonalności oferowane przez platformę przynoszą realne oszczędności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pozytywny zastrzyk, zwłaszcza na początku działalności na rynku.

Zadbano też o maksymalne uproszczenie samej sprzedaży i dokonywanych transakcji. Aby ułatwić realizację zamówień, widoczne w panelu faktury zamówień przekazywane są bezpośrednio do Allegro.

Gdy zamówienie zostanie oznaczone jako wysłane, system automatycznie wysyła ​​fakturę do kupującego. Będzie ona dostępna zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego, również z poziomu usługi.

Poza tym, dzięki wsparciu cenników hurtowych Allegro można zaoferować swoim klientom atrakcyjniejsze ceny przy zakupie większej ilości produktów. Cenniki hurtowe można oczywiście przypisać do jednej lub wielu ofert. Co warto podkreślić, ceny takie będą dostępne tylko dla kupujących, którzy posiadają konta firmowe.

Microsoft Azure
Allegro biznes

Jak rozpocząć współpracę z platformą?

Platforma Allegro Biznes to ogromny wybór produktów z uwzględnieniem dobrze zorganizowanego łańcucha dostaw i funkcjami znacznie usprawniającymi zakupy firmowe. To także największa w tym momencie oferta sprzedażowa business-to-business (B2B) na polskim rynku.

Na chwilę obecną zarejestrowanych jest 120 milionów ofert od 100 tysięcy sprzedawców.

Nawiązanie współpracy jest bardzo proste. Wystarczy założyć darmowe konto firmowe, natomiast jeżeli posiadasz już konto na Allegro można je szybko zmienić. Sama rejestracja jest bardzo intuicyjna i zajmuje zaledwie kilka minut.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)