Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro?

Reklama porównawcza
Reklama porównawcza – definicja, rodzaje, aspekty prawne (nieuczciwa konkurencja, ustawa UOKiK)
11 kwietnia, 2022
Kanibalizacja Słów Kluczowych
Kanibalizacja Słów Kluczowych a Pozycjonowanie: co to jest, jak ją zidentyfikować i wyeliminować, aby poprawić SEO?
11 kwietnia, 2022
Allegro Lokalnie
Allegro Lokalnie

Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro? (to trzeba wiedzieć)

Serwisu Allegro nie trzeba nikomu przedstawiać. Portal, który od lat zrzesza wielu sprzedających i kupujących cieszy się ogromnym uznaniem.

Odkąd jednak pojawiło się Allegro lokalnie, jeszcze więcej osób postanowiło zarejestrować się w tym serwisie sprzedażowym. Sprawnie rozwijająca firma stworzyła bowiem miejsce, w którym można sprzedać rozmaite rzeczy osobom mieszkającym blisko nas.

Jak to wygląda wszystko w praktyce? Jak działa Allegro lokalnie?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Szybka transakcja

Chyba każdy doskonale wie, jak działa serwis sprzedażowy Allegro. Mnóstwo świetnych ofert, licytacje, szybkie zakupy przez kup teraz, ekspresowe wysyłki, gwarancja bezpieczeństwa, pomoc specjalistów w rozwiązywanie rozmaitych problemów – to wszystko znaleźć można na serwisie Allegro/ Ci, którzy do tej pory nie korzystali z tego miejsca, być może nie wiedzą, iż powstało jeszcze Allegro lokalnie.

System identyfikacji wizualnej

W tym miejscu wstawia się reklamy swoich rzeczy na sprzedaż, a osoby z sąsiedztwa mogą kupić je od ręki. Nie trzeba czekać więc do końca aukcji, nie trzeba czekać na wysyłkę, ani też odebranie przesyłki.

Allegro lokalnie to idealna opcja dla tych, którzy obawiają się wpłacać jakiekolwiek pieniądze przez internet. W tym przypadku płaci się za daną rzecz np. przy odbiorze.

Szybka i sprawna sprzedaż

Czasami zdarza się tak, iż nasze pomieszczenia przepełnione są rzeczami, których kompletnie się nie używa. Rozmaite gadżety, nieużywane przez nas sprzęty RTV/AGD, mnóstwo ubrań zalegających w szafie, nieużywane przez najmłodszych zabawki – być może to wszystko przyda się osobom mieszkającym w okolicy.

Warto więc zrobić porządek w domu i powystawiać rzeczy, z których już się nie korzysta. Jest to doskonały sposób, by dać swoim drobiazgom drugie życie i co najważniejsze – żyć w zgodzie z hasłem „zero waste”.

Tak naprawdę wystawienie rzeczy nic nie kosztuje, więc sprzedający za obecność w tym serwisie nic nie płaci.

Pozycjonowanie lokalne

Jak wygląda sprzedaż na Allegro lokalnie?

Tak naprawdę serwis ten działa podobnie jak Allegro, gdzie sprzedający wystawiają swoje oferty. Każda rzecz na sprzedaż powinno być umieszczona w odpowiedniej kategorii i obowiązkowo musi być opatrzona właściwym tytułem. Dodatkowo, musi znaleźć się zdjęcie poglądowe.

Co jest ważne, nie powinno korzystać się ze zdjęć ściągniętych z internetu. Należy pamiętać, iż takich rzeczy nie wolno robić. Obowiązkowo samodzielnie trzeba zrobić zdjęcie przedmiotowi, który chce się sprzedać.

W serwisie Allegro można znaleźć mnóstwo cennych wskazówek, dzięki którym sprzedający wiedzą, jak powinny wyglądać zdjęcia w tym serwisie. Otóż trzeba pamiętać między innymi o odpowiednim formacie, białym tle, na którym znajduje się przedmiot oraz o braku rzeczy dookoła, by nie wprowadzać kupującego w błąd.

Po dołączeniu takiego zdjęcia do oferty i opisaniu go (dokładny opis to podstawa), wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól z parametrami rzeczy na sprzedaż można dodać już rzecz na sprzedaż.

Przeważnie oferta w serwisie jest widoczna już po kilku minutach.

Teraz pozostaje czekać na zainteresowanych daną rzeczą. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż często zdarza się, że o konkretnej aukcji osoby dowiadują się w momencie jej zakończenia.

Allegro. Spółka allegro.pl

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak. Warto podkreślić, że Allegro (podobnie zresztą jak wiele serwisów pośredniczących w sprzedaży) pobiera prowizję od kupujących bądź sprzedających.

Trzeba jednak podkreślić, iż są to grosze, dlatego też nie trzeba się obawiać, że za sprzedaż niewielkiemu rzeczy za kilkadziesiąt złoty na sprzedawcę będzie czekać wygórowana kwota do zapłaty Allegro.

Co najczęściej sprzedaje się na Allegro lokalnie?

Dzięki tej opcji można sprzedać sąsiadom lub osobom z niedalekiej okolicy tak naprawdę wszystko. Przed sezonem wakacyjnym, klienci chętnie poszukują mebli ogrodowych, zabawek zewnętrznych dla dzieci, grilli, różnorodnych dekoracji do ogrodu oraz wielu, wielu innych.

Oczywiście w ten sposób bardzo dobrze idzie również sprzedaż ubrań, sprzedaż naczyń, sprzedaż dekoracji do domu itp. Na Allegro lokalnie kupujący szukają tego, czego nie opłaca się kupować z wysyłką.

Jak widać z powyższego, warto skorzystać z tego serwisu, gdyż można poprzez niego natrafić na naprawdę świetnych i bardzo uczciwych klientów, jak i sprzedających.

System identyfikacji wizualnej
Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro?

Osoby, które urządzają swoje domy z pewnością znajdą na Allegro lokalnie mnóstwo mebli i artykułów gospodarstwa domowego.

Dla fashionistek także jest świetna wiadomość. Można w ten sposób zaopatrzyć się bardzo szybko w modne, nowoczesne ubrania w przystępnych cenach.

Co ciekawe, odkąd działa ten serwis już wiele osób zrobiło zakupy. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z kontem na Allegro, wystawieniem ofert, z płatnością za zakup danej rzeczy lub też ze sprzedażą – warto napisać do biura obsługi Allegro przy pomocy jednej z wielu metod.

Można być pewnym, iż w serwisie tym pracują świetni fachowcy, którzy w każdej chwili są gotowi na to, by pomóc klientom w ich problemie i by rozjaśnić wszelkie wątpliwości. Allegro lokalnie działa już długo, więc warto z tym serwisem zapoznać się jak najszybciej.

Podsumowanie

Co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro??

Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)