Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro?

Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro?

Allegro Lokalnie
Allegro Lokalnie

Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro? (to trzeba wiedzieć)

Serwisu Allegro nie trzeba nikomu przedstawiać. Portal, który od lat zrzesza wielu sprzedających i kupujących cieszy się ogromnym uznaniem.

Odkąd jednak pojawiło się Allegro lokalnie, jeszcze więcej osób postanowiło zarejestrować się w tym serwisie sprzedażowym. Sprawnie rozwijająca firma stworzyła bowiem miejsce, w którym można sprzedać rozmaite rzeczy osobom mieszkającym blisko nas.

Jak to wygląda wszystko w praktyce? Jak działa Allegro lokalnie?

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Czym się różni Allegro lokalnie od zwykłego?

Allegro lokalnie różnie się od zwykłego serwisu Allegro przede wszystkim tym, że do ogłoszeń „Kup teraz” bądź „Licytacji” dołączają Darmowe ogłoszenia lokalne. Jest to w pełni darmowe i serwis nie pobiera opłat za wystawienie ani sprzedaż produktu. Istnieje nawet możliwość “płatności do ręki”.

Czytaj także:

Szybka transakcja

Chyba każdy doskonale wie, jak działa serwis sprzedażowy Allegro. Mnóstwo świetnych ofert, licytacje, szybkie zakupy przez kup teraz, ekspresowe wysyłki, gwarancja bezpieczeństwa, pomoc specjalistów w rozwiązywanie rozmaitych problemów – to wszystko znaleźć można na serwisie Allegro/ Ci, którzy do tej pory nie korzystali z tego miejsca, być może nie wiedzą, iż powstało jeszcze Allegro lokalnie.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

W tym miejscu wstawia się reklamy swoich rzeczy na sprzedaż, a osoby z sąsiedztwa mogą kupić je od ręki. Nie trzeba czekać więc do końca aukcji, nie trzeba czekać na wysyłkę, ani też odebranie przesyłki.

Allegro lokalnie to idealna opcja dla tych, którzy obawiają się wpłacać jakiekolwiek pieniądze przez internet. W tym przypadku płaci się za daną rzecz np. przy odbiorze.

Szybka i sprawna sprzedaż

Czasami zdarza się tak, iż nasze pomieszczenia przepełnione są rzeczami, których kompletnie się nie używa. Rozmaite gadżety, nieużywane przez nas sprzęty RTV/AGD, mnóstwo ubrań zalegających w szafie, nieużywane przez najmłodszych zabawki – być może to wszystko przyda się osobom mieszkającym w okolicy.

Warto więc zrobić porządek w domu i powystawiać rzeczy, z których już się nie korzysta. Jest to doskonały sposób, by dać swoim drobiazgom drugie życie i co najważniejsze – żyć w zgodzie z hasłem „zero waste”.

Tak naprawdę wystawienie rzeczy nic nie kosztuje, więc sprzedający za obecność w tym serwisie nic nie płaci.

Pozycjonowanie lokalne

Jak wygląda sprzedaż na Allegro lokalnie?

Tak naprawdę serwis ten działa podobnie jak Allegro, gdzie sprzedający wystawiają swoje oferty. Każda rzecz na sprzedaż powinno być umieszczona w odpowiedniej kategorii i obowiązkowo musi być opatrzona właściwym tytułem. Dodatkowo, musi znaleźć się zdjęcie poglądowe.

Co jest ważne, nie powinno korzystać się ze zdjęć ściągniętych z internetu. Należy pamiętać, iż takich rzeczy nie wolno robić. Obowiązkowo samodzielnie trzeba zrobić zdjęcie przedmiotowi, który chce się sprzedać.

W serwisie Allegro można znaleźć mnóstwo cennych wskazówek, dzięki którym sprzedający wiedzą, jak powinny wyglądać zdjęcia w tym serwisie. Otóż trzeba pamiętać między innymi o odpowiednim formacie, białym tle, na którym znajduje się przedmiot oraz o braku rzeczy dookoła, by nie wprowadzać kupującego w błąd.

Po dołączeniu takiego zdjęcia do oferty i opisaniu go (dokładny opis to podstawa), wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól z parametrami rzeczy na sprzedaż można dodać już rzecz na sprzedaż.

Przeważnie oferta w serwisie jest widoczna już po kilku minutach.

Teraz pozostaje czekać na zainteresowanych daną rzeczą. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż często zdarza się, że o konkretnej aukcji osoby dowiadują się w momencie jej zakończenia.

Allegro. Spółka allegro.pl

Czy allegro lokalnie się opłaca?

Zdecydowanie tak. Warto podkreślić, że Allegro (podobnie zresztą jak wiele serwisów pośredniczących w sprzedaży) pobiera prowizję od kupujących bądź sprzedających.

Trzeba jednak podkreślić, iż są to grosze, dlatego też nie trzeba się obawiać, że za sprzedaż niewielkiemu rzeczy za kilkadziesiąt złoty na sprzedawcę będzie czekać wygórowana kwota do zapłaty Allegro.

Co najczęściej sprzedaje się na Allegro lokalnie?

Dzięki tej opcji można sprzedać sąsiadom lub osobom z niedalekiej okolicy tak naprawdę wszystko. Przed sezonem wakacyjnym, klienci chętnie poszukują mebli ogrodowych, zabawek zewnętrznych dla dzieci, grilli, różnorodnych dekoracji do ogrodu oraz wielu, wielu innych.

Oczywiście w ten sposób bardzo dobrze idzie również sprzedaż ubrań, sprzedaż naczyń, sprzedaż dekoracji do domu itp. Na Allegro lokalnie kupujący szukają tego, czego nie opłaca się kupować z wysyłką.

Jak widać z powyższego, warto skorzystać z tego serwisu, gdyż można poprzez niego natrafić na naprawdę świetnych i bardzo uczciwych klientów, jak i sprzedających.

Osoby, które urządzają swoje domy z pewnością znajdą na Allegro lokalnie mnóstwo mebli i artykułów gospodarstwa domowego.

Dla fashionistek także jest świetna wiadomość. Można w ten sposób zaopatrzyć się bardzo szybko w modne, nowoczesne ubrania w przystępnych cenach.

Co ciekawe, odkąd działa ten serwis już wiele osób zrobiło zakupy. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z kontem na Allegro, wystawieniem ofert, z płatnością za zakup danej rzeczy lub też ze sprzedażą – warto napisać do biura obsługi Allegro przy pomocy jednej z wielu metod.

Można być pewnym, iż w serwisie tym pracują świetni fachowcy, którzy w każdej chwili są gotowi na to, by pomóc klientom w ich problemie i by rozjaśnić wszelkie wątpliwości. Allegro lokalnie działa już długo, więc warto z tym serwisem zapoznać się jak najszybciej.

Podsumowanie

Co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Allegro Lokalnie – co to jest? Czym różni się od zwykłej sprzedaży Allegro??

Daj znać w komentarzu.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Czym się różni Allegro lokalnie od Allegro?

Allegro lokalnie to serwis, który pozwala użytkownikom na sprzedawanie lokalnie poprzez wprowadzenie danych o miejscu docelowym i ustalenie kosztu dostawy. Allegro natomiast to serwis, w którym zarejestrowani użytkownicy mogą obejrzeć aukcje internetowe i zdecydować, które produkty chcą nabyć. Allegro to także wielka platforma zakupowa, dzięki której możesz przeglądać produkty użytkowników i kupować lub sprzedawać.

Jak oszukują na Allegro lokalnie?

Ludzie oszukują na Allegro lokalnie poprzez dostarczanie niesprawnych lub nieistniejących towarów, niezgodnych opisów produktów, podrabianych i nieoryginalnych produktów, sfałszowanych zwrotów i negatywnych opinii, sprzedaż produktów wadliwych lub sprzedawanie licencjonowanych produktów bez licencji. Mogą również wprowadzić w błąd kupujących, oferując towary w nadmiernie atrakcyjnych cenach, a następnie nie wywiązywać się z obietnic dostawy.

Czy na Allegro lokalnie jest ochrona kupujących?

Tak, Allegro oferuje swoim kupującym program Ochrony Kupujących. Program zapewnia zwrot pieniędzy za zakupy, które nie uzyskały pozytywnej opinii, lub też zakupy, które nie zgodne z opisem. Dla zakupów zrealizowanych za pośrednictwem usługi „allegro.pl lokalnie” obowiązuje specjalna ochrona kupujących – Allegro Lokalnie Gwarancja Bezpiecznych Zakupów. Na podstawie tego programu, można ubiegać się o rekompensatę pieniężną lub zwrot płatności w sytuacji, w której towar nie dotarł w lub nie działa zgodnie z opisem.

Czy Allegro lokalnie jest za darmo?

Wystawienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie jest bezpłatne. Natomiast możesz je płatnie promować za pomocą reklam.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 556

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!