Allegro. Spółka allegro.pl (zakup, sklep, platforma aby wystawić przedmiot i kupować)

Allegro. Spółka allegro.pl
Reklama na Allegro ads – kampania i sprzedaż
22 sierpnia, 2021
amazon
Amazon Polska – platforma i sklep amazon.pl
22 sierpnia, 2021
Allegro. Spółka allegro.pl
Allegro. Spółka allegro.pl

Jak powstało Allegro, historia firmy

Allegro.pl Sp. z o.o. (wcześniej Grupa Allegro) jest polską spółką działającą w branży e-commerce, która ma swoją siedzibę w Poznaniu. Firma prowadzi znany serwis allegro.pl. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo w przeszłości było częścią południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. Z kolei od października 2016 roku należy do funduszy Permira, Cinven, a także Mid Europa. Godny uwagi jest fakt, że bezpośrednim właścicielem omawianej spółki jest spółka Allegro.eu S.A. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2020 roku.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Allegro. Spółka allegro.pl

Co warto wiedzieć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że spółka powstała dzięki przyłączeniu do swoich struktur następujących podmiotów zależnych: Ceneo, QXL Poland, Bankier, OtoMoto czy Internet Service dnia 26 stycznia 2011 roku. godny uwagi jest fakt, że po wspomnianym przyłączeniu stała się największym przedsiębiorstwem w Polsce pod względem przychodów w sieci.

Ponadto obecnie do allegro.pl należą takie serwisy, jak mojeauto.pl (Internet Service) czy Bankier.pl. Nie wszyscy mają świadomość, że omawiany serwis dociera ze swoją ofertą do ponad 65% wszystkich polskich internautów. Godny uwagi jest również fakt, że strona jest odwiedzana przez prawie 18 milionów osób miesięcznie.

Historia Allegro

Należy mieć świadomość, że Allegro powstało dzięki sukcesowi serwisu aukcyjnego eBay. Był on bowiem ogromną inspiracją dla założycieli. Firma została założona 10 grudnia 1999 roku przez poznańską spółkę Surf Stop Shop sp. z o.o. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że pierwszą wersję oprogramowania stworzył Tomasz Dudziak, czyli pomysłodawca nazwy Allegro. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wzorem funkcjonalności dla serwisu był niemiecki portal www.olando.de. Już w 2000 roku serwis przejęła brytyjska firma zajmująca się budową serwisów aukcyjnych – QXL.com PLC za kwotę 75 tysięcy dolarów. Następnie władzę we wspomnianej spółce przejęło przedsiębiorstwo NIAA. Oczywiście doprowadziło to do roszczeń QXL Ricardo.

Warto wiedzieć, że 29 czerwca 2006 roku podpisano porozumienie na mocy którego właściciele 92% akcji QXL Poland przejęli 18% akcji nowej emisji QXL ricardo plc. Ponadto strony wspólnie zdecydowały o zakończeniu wszystkich cywilnych postępowań sądowych. Ogromny sukces komercyjny spowodował, że właściciele mogli przejmować rozwojowe serwisy np. OtoMoto, Ceneo, a także otwierać kolejne własne strony. Godny uwagi jest fakt, że od 26 stycznia 2011 roku spółki Ceneo, QXL Poland, Bankier, Internet Service, a także OtoMoto stanowiły spółkę Grupa Allegro. Z kolei 13 stycznie 2015 roku podjęto decyzję o sprzedaży portalu Bankier.pl, a także wszystkich powiązanych stron finansowo-podatkowych wydawcy dziennika „Puls Biznesu”

Siedziba firmy

Należy mieć świadomość, że pierwszą siedzibą omawianej spółki była piwnica znajdująca się w hurtowni sprzętu komputerowego, która była prowadzona przez założycieli portalu. Już wiosną 2000 roku przeprowadzono się do biurowca zlokalizowanego przy ulicy Dąbrowskiego 75. Do kolejnej zmiany siedziby doszło w lutym 2023 roku. Przeniesiono się bowiem na tyły biurowca Wiepofamy przy ul. Szczepanowskiego 15A. godny uwagi jest fakt, że w tym czasie w firmie pracowało 60 osób. Nie można zapomnieć, że w wyniku rozwoju serwisu w 2004 roku konieczna była zmiana siedziby. Postawiono na zespół budynków PGK przy ul. Marcelińskiej 90. Warto wiedzieć, że w związku z dynamicznym rozwojem 10 kwietnia 2011 roku podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy nowej siedziby przedsiębiorstwa. Warszawska pracownia architektoniczna JEMS zaprojektowała ekologiczny biurowiec, który nazwano Pixel.

Dlaczego warto korzystać z Allegro?

Należy mieć świadomość, że żaden inny kanał sprzedaży działający w Polsce nie zagwarantuje dostępu do tak ogromnej liczby potencjalnych klientów przy tak niskim koszcie początkowym. Osoby, które chcą zacząć nie muszą inwestować kilku tysięcy złotych w stworzenie swojego sklepu internetowego. Wystarczy założyć konto w serwisie Allegro. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system umieszczania ofert zaprojektowano przede wszystkim z myślą o osobach, które nie mają zaawansowanych umiejętności.

Godny uwagi jest również fakt, że Allegro oferuje dodatkowe mechanizmy weryfikowania wiarygodności uczestników tego wirtualnego rynku. Osoby, które będą handlowały tylko z użytkownikami, którzy posiadają konta z pełną aktywacją, mogą mieć całkowitą pewność, że podany przez nich adres jest prawdziwy. Jest on bowiem weryfikowany prze Allegro przelewem bankowym. Nie można zapomnieć, że użytkownicy po zakończeniu transakcji mają możliwość wystawiania sobie komentarzy.

Osoba, która zdobędzie stosunkowo dużo negatywnych opinii musi liczyć się z zawieszeniem konta. Ponadto usługa “Płacę z Allegro” sprawia, że sprzedawcy mogą przyjmować płatności za towar od klientów, którzy posiadają konta, karty kredytowe, czy wysyłają przelewy z poczty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pieniądze będą trafiały na jeden rachunek bankowy. Z kolei sprzedający otrzyma powiadomienie w momencie, gdy kupujący dokona wpłaty. Istnieje także opcja zawieszenia czy przerwania działalności. Nie będzie się to oczywiście wiązało z dodatkowymi opłatami.

Czym jest Allegro Smart?

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu usługa dla osób kupujących w ramach omawianego serwisu aukcyjnego Allegro. Pozwala bowiem na bezpłatną i nielimitowaną dostawę zakupionych towarów w serwisie nie tylko do Paczkomatów InPost, ale również punktów odbioru osobistego na terenie Polski.

Osoby, które podejmą decyzję o zakupie dostępu do usługi Allegro Smart zyskają także możliwość korzystania z limitowanych ofert specjalnych i bezpłatnego zwrotu towaru do sprzedawcy. Należy mieć świadomość, że Allegro Smart można wykupić nie tylko na okres całego roku, ale również 1 miesiąca. Warto wiedzieć, że bez względu na wybrany wariant ilość przesyłek będzie nielimitowana. W przypadku zdecydowania się na płatność roczną trzeba liczyć się z wydaniem 49 złotych. Można również płacić co miesiąc 8,99 złotych.

Dlaczego z roku na rok coraz więcej osób korzysta z Allegro?

Jest to przede wszystkim najbardziej popularny serwis zakupowy w kraju. Ponadto z portalu korzysta prawie 18 milionów osób, których celem jest dokonanie zakupu, a nie szukanie informacji na określony temat. Nie wszyscy mają świadomość, że według badań zdecydowana większość osób, które zostały zapytane o to, gdzie można kupić produkt w internecie, wskazały Allegro.

Godny uwagi jest również fakt, że Allegro zajęło pierwsze miejsce w rankingu sklepów internetowych i serwisów zakupowych pod względem SEO. Oczywiście został on opracowany przez największych specjalistów od marketingu online w kraju. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki świetnej optymalizacji Allegro jest doskonale widoczne w wyszukiwarkach. Osoby, które są zainteresowane handlem za pośrednictwem omawianego serwisu nie muszą inwestować w pozycjonowanie.

Warto wiedzieć, że osoby sprzedające na Allegro nie muszą dokonywać obowiązkowych stałych opłat. Płacą bowiem z korzystanie z portalu tylko wtedy, gdy dokonują sprzedaży. Należy zaznaczyć, że w serwisie obowiązuje system prowizyjny. Allegro oferuje swoim sprzedawcom możliwość promocji ofert czy własnych marek. Oznacza to, że użytkownicy mogą płatnie promować oferty, dzięki temu zostanie poprawiona ich widoczność. Bardzo duża liczba sprzedawców podejmuje także decyzję o dołączeniu do programów wewnętrznych, których celem jest napędzenie sprzedaży.

Trzeba wśród nich wymienić wspomniane wcześniej Allegro Smart, Strefę Marek (jest to w najprostszym możliwym ujęciu podstrona, która jest dedykowana markom zainteresowanym promowaniem swoich produktów w serwisie), a także Monety Allegro, czyli program lojalnościowy z licznymi korzyściami nie tylko dla sprzedawców, ale również kupujących.

Ochrona kupujących i sprzedawców

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki niezwykle profesjonalnej ochronie kupujących, użytkownicy Allegro nie mają problemów z dokonywaniem zakupów nawet u sprzedawców, którzy dopiero niedawno zaczęli handlować przez internet. Godny uwagi jest fakt, że osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą na Allegro bardzo doceniają wsparcie pracowników firmy przy rozwiązywaniu sporów transakcyjnych.

Intuicyjna obsługa

Warto wiedzieć, że serwis Allegro jest bardzo prosty w obsłudze. Użytkownicy nie powinni mieć większych problemów z opanowaniem interfejsu. Ponadto dzięki intuicyjnej obsłudze z portalu może korzystać praktycznie każda osoba, która potrafi korzystać z komputera.

Jawność konkurencji

Należy mieć świadomość, że budowa Allegro oraz sposób, w jaki funkcjonuje serwis powodują, że zarówno konkurencja, jak i jej działania są jawne. Sprzedawcy mogą zatem bardzo dokładnie analizować ruchy firm działających w tej samej branży. Ponadto użytkownicy mają możliwość sprawdzenia pod jakim względem oferty poszczególnych sprzedawców prezentują się lepiej. Następnie można bez większego problemu zoptymalizować swoje oferty na bazie wniosków.

Allegro Pay

Płatność Allegro Pay została uruchomiona 31 lipca 2020 roku. Warto wiedzieć, że uzupełnia ona dotychczasowe formy płatności, z których mogą korzystać użytkownicy serwisu. Godny uwagi jest fakt, że nie jest ona jeszcze dla wszystkich. Płatność jest aktywna dla osób, które po zalogowaniu się na swoje konto widzą na stronie głównej logo Allegro Pay. Oczywiście istnieje także możliwość wybrania jej przez rozwinięcie dostępnych pól płatności. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wysokość środków, jakimi można dysponować w ramach Allegro Pay będzie wyliczana na bieżąco. W najprostszym możliwym ujęciu serwis zdecyduje ile pieniędzy użytkownik będzie mógł przeznaczyć na zakupy.

Z rozwiązania można skorzystać w przypadku, gdy wartość zakupu będzie mieściła oscylowała od 40 do 4000 złotych. Użytkownik na zrealizowanie płatności będzie miał 30 dni. Można również rozłożyć ją na raty. Wtedy jednak minimalna wartość koszyka musi wynosić 500 złotych. Kupujący ma do wyboru kilka wariantów: 3, 5 lub 10 rat.

Allegro. Spółka allegro.pl zakupy online

Cena jaką allegro płaci obecnie za walkę z amazon jest dosyć spora. Zobaczymy co przyniesie przyszłość i dla kogo będzie to okazja do zarabiania.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)