Tiktok jak działa

Reklama pionierska
Reklama pionierska
22 lutego, 2022
Facebook marketing
Facebook marketing
22 lutego, 2022
tiktok jak działa
tiktok jak działa

Tiktok jak działa

Więc w jaki sposób działa aplikacja TikTok?

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z aplikacja TikTok. Trend ten stale rośnie i obecnie aplikacja jest prawie tak samo popularna jak np. Facebook czy Instagram. TikTok oferuje wiele funkcji. Można na nim prezentować swoje filmiki, które wyświetlać mogą ludzie na całym świecie.

Warto podkreślić, że z TikToka korzystają również gwiazdy na całym świecie, wrzucając swoje lifestyle’owe filmiki. Aplikacja ta została założona w Chinach i obecnie przebojem wdarła się na rynki europejskie. TikTok jak działa to bardzo popularne pytanie.

Wiele osób zastanawia się, czym jest TikTok i w jaki sposób należy go używać. Warto dowiedzieć się, na czym polega i dlaczego ta platforma jest tak popularna – również w naszym kraju.

Aplikacja TikTok przebojem weszła na rynki światowe dlatego, bo skutecznie łączy w sobie funkcjonalność Snapchata z Instagramem oraz Spotify. Dzięki tej chińskiej aplikacji użytkownicy mogą udostępniać sobie krótkie filmiki w dowolnym temacie – sytuacja wygląda nieco podobnie w serwisie YouTube.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jak powstal TikTok?

TikTok powstał w w 2016 roku w Chinach i od tamtego roku bardzo szybko zdobywa więcej i więcej wiernych fanów. W 2017 roku właściciele aplikacji, (to jest firma ByteDance), wykupili konkurencyjną wtedy dla nich aplikację znaną jako Musical.ly. Po tym fakcie TikTok zajął jej miejsce na rynku mediów społecznościowych

Trzeba też wspomnieć o tym, że TikTok we wcześniejszych latach działał jako Musical.ly – w sierpniu 2018 r. aplikacja została kupiona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance. W ten sposób powstał popularny na całym świecie TikTok.

tiktok jak działa
Tiktok jak działa w marketingu?

Jeśli mowa o samej aplikacji, to opiera się ona na bliźniaczej koncepcji, co Musical.ly, lecz ma o wiele większy zakres. Oprócz tego TikTok nie skupia się wyłącznie na synchronizowaniu ust z muzyką, ponieważ oferuje swoim klientom bardzo duży wybór dźwięków oraz utworów muzycznych. Trzeba też wspomnieć o tym, że ta aplikacja oferuje możliwość dodania specjalnych filtrów, a także efektów.

Skoro czytasz wpis pt „tik tok jak działa” to mogą Ciebie zainteresować też:

https://uniqueseo.pl/reklama-na-tik-tok/

https://uniqueseo.pl/tiktok-ads/

https://uniqueseo.pl/co-to-jest-tik-tok/

Ponadto użytkownicy mają do dyspozycji opcję bezpośredniego wysyłania filmów, które utworzone zostały w smartfonie. Warto podkreślić, że na TikToku widnieją wszelaki filmiki. Bardzo popularne są wszelkie wyzwania, przedstawienia taneczne, różnego rodzaju żarty i pranki czy występy muzyczne – użytkowników nie ogranicza żaden konkretny kontent.

Jak korzystać z aplikacji TikTok?

W przypadku chęci pobrania aplikacji TikTok, możemy to zrobić w Google Play lub App Store – możliwe jest również ściągnięcie aplikacji przez komputer.

Warto podkreślić, że TikToka można połączyć ze swoim kontem w serwisie Google bądź Facebook. Inną metodą do zalogowania w tej aplikacji jest podanie numeru telefonu bądź naszego adresu e-mail. Kolejno automatycznie zostaniemy przekierowani do strony głównej TikToka.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że TikTok można pobrać w trzech wersjach – na iPhone’a, Androida oraz na komputer. Wiele osób zastanawia się, czy można korzystać z TikToka na swoim laptopie. Jeżeli chcemy to zrobić, to musimy najpierw pobrać oprogramowanie Bluestacks. Jeśli już to zrobimy, to dzięki temu programowi będziemy mogli zainstalować aplikację TikTok.

Niestety dość małym utrudnieniem w przypadku korzystania z aplikacji TikTok na swoim komputerze będzie konieczność każdorazowego włączenia programu Bluestacks. Warto podkreślić, że wiele osób nagrywając swoje filmiki na TikToku, doszło do sławy – mowa tutaj nie tylko o Polsce, ale i o całym świecie. W aplikacji tej bardzo popularne jest wstawianie filmików ze zwierzętami czy parodiowanie innych osób.

Wiele osób zastanawia się, czy z TikToka mogą korzystać osoby, które chorują na epilepsję. Warto zaznaczyć, że standardowi użytkownicy tej aplikacji dobrze wiedzą, iż często wyświetlane są filmy, które cechują się pojawieniem nagłego i migającego światła – które w dodatku często jest jaskrawe.

Niestety tego typu filmiki to spora przeszkoda dla osób, które są nadwrażliwe wzrokowo.

Na szczęście aplikacja TikTok daje możliwość wyłączenia takich filmików. Dzięki czemu osoby chore na epilepsję mogą śmiało przeglądać filmiki, bez stresu związanego z obawą o swoje zdrowie. Jeżeli chcemy wyłączyć filmiki, które są groźne dla osób cierpiących na epilepsję, to wystarczy jedynie wejść w kategorię „treść i działalność”, a następnie kliknąć „dostępność”.

Kolejnym krokiem jest wciśnięcie pola „usuń filmiki, które wywołują niepożądaną reakcję u ludzi z wrażliwością wzrokową”. Jeżeli już to zrobimy, to możemy spokojnie oglądać filmiki bez obaw o swoje zdrowie. Z tego powodu TikTok jest przyjazną aplikacją dla osób, które cierpią na epilepsję.

Tiktok jak działa w porównaniu z musica.ly

W przypadku, gdy korzystaliśmy już z Musical.ly, to nie powinniśmy mieć żadnego kłopotu z funkcjonowaniem na aplikacji TikTok, ponieważ działa ona praktycznie tak samo.

Trzeba też zwrócić uwagę na istotny fakt, że nowych użytkowników TikToka wciąż przybywa. Pomimo tego że spora część ludzi uważa tę aplikację jako czarną magię, to w rzeczywistości korzystanie z niej jest wyjątkowo łatwą i przyjemną czynnością. Warto podkreślić, że z TikToka korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież, a kończąc na osobach dorosłych oraz starszych. Trzeba też wspomnieć o tym, iż platforma ta została stworzona głównie w celach rozrywkowych. W obecnych czasach na TikToku możemy znaleźć coraz więcej wartościowych treści, w tym także naukowych. TikTok potrafi bawić oraz uczyć.

Co myślisz o temacie jakim jest dzisiejszy wpis pt. tiktok jak działa? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)