Snapchat, co to jest snap pl INC (komunikator internetowy, aplikacja i jak wysyłać snapa)

SEO woocommerce
Wtyczka SEO woocommerce pozycjonowanie sklepu wordpress
29 grudnia, 2021
czarny snapchat
Czarny snapchat, tryb ciemny motyw darmode, oto jak go ustawić
31 grudnia, 2021
Snapchat
Snapchat

Czym jest Snapchat (komunikator internetowy, aplikacja i jak wysyłać snapa)

W tym wpisie:- Dowiesz się, jak zrobić zdjęcie i stworzyć historię (snapstory)- Dowiesz się, co oznaczają wszystkie ikony i emotikony- Dowiesz się więcej o obiektywach AR i ich działaniu- Wiele więcej!Snapchat bardzo się zmienił w ostatnich latach. Częste aktualizacje oznaczają, że aplikacja wygląda i nie działa tak, jak kiedyś.
Snap, firma stojąca za Snapchatem, tak agresywnie wprowadza zmiany w aplikacji, że może być trudno nadążyć za tym, jak naprawdę działa Snapchat, nawet jeśli jesteś codziennym użytkownikiem. Aby ułatwić wejście w ich ekosystem opracowaliśmy ten przewodnik. Pod koniec poznasz każdy aspekt aplikacji. A kiedy nadejdzie kolejna aktualizacja, zajrzyj tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Krótka prezentacja snapchata:

Co to jest snapchat

Snapchat to aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android i iOS. Na jej czele stoi współzałożyciel Evan Spiegel. Jedną z podstawowych koncepcji aplikacji jest to, że każde zdjęcie, wideo lub wiadomość, którą wysyłasz, są udostępniane odbiorcy tylko przez krótki czas, zanim staną się niedostępne. Ten tymczasowy charakter aplikacji został pierwotnie zaprojektowany, aby zachęcić do bardziej naturalnego przepływu interakcji.
Od strony deweloperskiej Snapchata stoi spółka publiczna o nazwie Snap.

Snap INC

Snap Inc. to amerykańska firma która zajmuje się social media (mediami społecznościowymi). Firma snap została założona 16 września 2011 r. Założyciele snap to Evan Spiegel, Bobby Murphyo i Reggie Brown z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii. Firma opracowała i utrzymuje po dziś dzień produkty i usługi technologiczne takie jak Snapchat, Spectacles i Bitmoji.

Jaki jest sens Snapchata?

Snapchat początkowo skupiał się na prywatnym udostępnianiu zdjęć między osobami, ale teraz możesz go używać do wielu różnych zadań, w tym wysyłania krótkich filmów, czatów wideo na żywo, wysyłania wiadomości, tworzenia karykaturalnych awatarów Bitmoji i udostępniania chronologicznie ( „historia”, która jest transmitowana do wszystkich Twoich obserwatorów). I tak jak w przypadku wszystkich obecnie aplikacji mamy kartę „discovery”, czyli „odkrywanie” gdzie możemy szukać albo dostajemy propozycje materiałów które mogą nas zainteresować.

co to jest snapchat


Snapchat umożliwia nawet przechowywanie multimediów w prywatnym miejscu. Inne funkcje obejmują możliwość dodawania filtrów i nakładek opartych na AR, aby robić zdjęcia i wyświetlać swoją lokalizację na żywo na mapie świata. Ale kluczową rzeczą, z której należy zdać sobie sprawę z Snapchata, jest to, że skupiamy się na natychmiastowej komunikacji za pośrednictwem telefonu komórkowego. Przed Snapchatem media społecznościowe były bardziej oparte na komputerach stacjonarnych.
Na przykład, publikujesz statusy, tweety, zdjęcia i filmy. Wszystkie z tych rzeczy są zapisywane w Internecie, aby Twoi znajomi mogli je komentować i wszyscy możecie je widzieć i do nich wracać zawsze. Snapchat to zmienił. Zmienił sposób, w jaki komunikujemy się online. Dzięki Snapchatowi możesz szybko wysłać swoje zdjęcie ze śmiesznym filtrem, a po otwarciu zniknie na zawsze.
Technicznie rzecz biorąc, inni mogą zrobić zrzut ekranu, jeśli chcą, i odpowiedzieć własnym zdjęciem lub wideo, które mogą również transmitować do swojej snapstory/historii, aby znajomi i obserwatorzy mogli je zobaczyć. Jest wiele zastosowań tej aplikacji. Trudno nie dostrzec jego wartości i tego, dlaczego jest wyjątkowy.

Co oznaczają poszczególne terminy w aplikacji snapchat?

Wiele raportów i badań twierdziło, że większość użytkowników to milenialsi. W wyniku tych młodszych osób aplikacja dała wiele różnych unikalnych terminów i nazw dla swoich funkcji, od „snapy” do „story”.
Snapchatter: To już nie jest tak powszechne, ale oznacza użytkownika Snapchata.
Snap: Kiedy robisz zdjęcie lub film albo odbierasz zdjęcie lub film, jest to nazywane „snapem”. Tak więc, gdy ktoś poprosi Cię o zrobienie zdjęcia, prosi o przesłanie mu zdjęcia lub wideo za pośrednictwem Snapchata, a nawet wiadomości za pośrednictwem funkcji czatu aplikacji. Sama aplikacja Snapchat jest również potocznie określana jako „Snap”, podobnie jak deweloper aplikacji / firma publiczna.

Snapback: ten termin był bardziej popularny, gdy uruchomiono Snapchat, ale obecnie już się nie używa go zbyt często. Niemniej jednak, po prostu wiedz, że oznacza to odpowiedź. Tak więc, jeśli robisz Snapback, po prostu odpowiadasz na otrzymany prywatny snap.

Snap story, po polsku historia: możesz łączyć ze sobą zdjęcia i transmitować je podczas ich przechwytywania. Obserwujący mogą przeglądać Twoją historię i oglądać każde ujęcie, coś w stylu ig story na instagramie. Rolka może być odtwarzana tylko przez 24 godziny, po czym znika na dobre, chociaż zawsze możesz zapisać całą historię lub pojedynczy fragment ze swojej historii w sekcji pamięci.

Snapcode: Snapcode to kod, który można zeskanować, dzięki czemu dodawanie nowych znajomych jest jeszcze łatwiejsze. Na przykład znajomy może po prostu skierować aparat Snapchat na Twój Snapcode, który natychmiast Cię doda, bez konieczności ręcznego sprawdzania jego nazwy użytkownika i naciskania przycisku „dodaj”. Twój Snapcode, który jest podobny do kodu QR.
Filtr: możesz urozmaicić swoje snapy, dodając zabawną nakładkę z filtrem. Po zrobieniu zdjęcia przesuń palcem w prawo lub w lewo na ekranie podglądu, aby dodać do zdjęcia lub wideo kolorowe filtry, aktualną godzinę, lokalną pogodę, nakładki prędkości lub geofiltry. Po zrobieniu zdjęcia i zastosowaniu pierwszego filtra możesz nacisnąć i przytrzymać, a następnie przesunąć, aby dodać kolejny filtr.
Czat: jest to funkcja przesyłania wiadomości na Snapchacie, która umożliwia bezpośrednie czatowanie z innymi użytkownikami. Możesz także wysyłać naklejki Bitmoji, rozpoczynać rozmowę wideo na żywo, udostępniać zdjęcia i nie tylko.

Discover, Odkrywaj: to sekcja po prawej stronie ekranu aparatu, przeznaczona dla marek i wydawców, w której można śledzić snap’y.
Bitmoji: Jeśli pobrałeś aplikację Bitmoji, utworzyłeś awatar i połączyłeś swoje konto ze Snapchatem, zobaczysz AR z Twoim awatarem, naklejki na czacie, a także „friendmoji”, które przedstawiają zarówno Ciebie, jak i znajomego. Podobnie jak inne funkcje, Bitmoji ma na celu zachęcenie użytkownika do interakcji. Pamiętaj, że Bitmoji był własną, oddzielną platformą, dopóki Snapchat nie nabył jej kilka lat temu.

Jak działają użytkownicy Snapchata?

Snapchat aktualizuje się tak często, że szkoda czasu na pisanie długiej instrukcji obsługi krok po kroku, jak obsługiwać aplikację, ponieważ Snapchat może wyglądać i działać zupełnie inaczej w ciągu zaledwie kilku dni, więc zamiast tego skupimy się na popularnych, kluczowych funkcjach i ich ogólnym działaniu.
Oto krótki film jak używać aparatu:

Od momentu otwarcia Snapchata zobaczysz widok tego, co może zobaczyć kamera Twojego urządzenia.
Wygląd i wyświetlane opcje mogą się zmieniać z czasem, ale ogólnie zobaczysz przycisk na dole, z przyciskami dostępu do ekranu m.in. Czatu, Historie itp. U góry możesz również zobaczyć opcje dostępu do ekranu profilu, ekranu wyszukiwania, a może nawet włączyć lampę błyskową lub przełączyć widok kamery na przedni. W każdym razie przede wszystkim z tego ekranu możesz robić snapy.
Aby to zrobić, dotknij lub przytrzymaj przycisk, odpowiednio dla zdjęcia lub wideo, a następnie zobaczysz opcje zapisania go do swojej historii lub wysłania do znajomego lub grupy przyjaciół. Ale zanim udostępnisz go komukolwiek, udekoruj przystawkę tekstem, doodlem, naklejką, linkiem itp. Możesz nawet dostosować czas, w którym można go oglądać, od kilku sekund do nieograniczonego.
Pamiętaj też, że podczas robienia zdjęcia, jeśli dotkniesz widoku aparatu, zobaczysz „lenses”. Przesuń je i kliknij palcem aby zastosować.
Jeśli zaczniesz regularnie korzystać ze stories i zrobisz zbyt wiele snapów przez przypadek to w tym tekście opisujemy jak usunąć snapa.

Snapchat memories

Na ekranie Memories możesz tworzyć nowe Stories, edytować i wysyłać snapy zapisane w Memories oraz używać inteligentnego wyszukiwania, aby znaleźć stare snapy. 

Snapchat map

Jakie dodatkowe opcje daje nam opcja map? Otóż tylko wybrane przez Ciebie osoby mogą zobaczyć Twoją lokalizację, a nawet możesz włączyć tryb ducha (ghost mode). Poza tym Twoja lokalizacja na Snap Mapie jest aktualizowana tylko wtedy, gdy masz otwarty Snapchat.Zobacz jak czarny snapchat wprowadził to udogodnienie:

Marketing internetowy który pozwala dodawać znajomych na snapchacie i rozwijać profile/firmę

Marketingowy charakter social mediów przejawia się na każdej platformie. Z tego powodu powstał opcja rozwijania profilu i marki na tej platformie. Więc jeśli interesuje Ciebie snapchat reklama lub snapchat ads to sprawdź te dwa wpsiy!

Snapchat wprowadził media społecznościowe kilka lat temu w zupełnie inny świat wideo

Niestety w nadmiarze social media nie są zbyt dobre, o czym możemy przeczytać w wielu raportach jak na przykład artykuł z CBSnews, w którym jest napisane (przetłumaczone na polski):Według nowego badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii Instagram jest najbardziej szkodliwą platformą mediów społecznościowych dla zdrowia psychicznego młodych ludzi. Naukowcy z Royal Society for Public Health we współpracy z Young Health Movement opublikowali raport zatytułowany #StatusOfMind, który analizuje pozytywny i negatywny wpływ mediów społecznościowych na zdrowie i samopoczucie młodych ludzi. Snapchat uplasował się na drugim miejscu pod względem zdrowia psychicznego spośród przeglądanych w raporcie witryn, a następnie Facebook. Z drugiej strony, YouTube znalazł się na szczycie listy jako najbardziej pozytywny, a za nim pojawił się Twitter.

Skoro wiesz już co to jest snapchat i jak go używać to zapraszamy do współpracy z nasza agencją!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)