Reklamy na youtube, kampania reklamowa wideo

Przeglądarka Safari
Przeglądarka Safari apple, iphone windows mac i chrome. Jak pobrać macos download
22 sierpnia, 2021
Reklama na samochodzie
Reklama na samochodzie. Oklejać pojazd firmowy czy działać online?
22 sierpnia, 2021
Reklamy na youtube
Reklamy na youtube

Reklamy na youtube, czy kampania tam się opłaca?

Kiedy chcemy odpowiednio zareklamować naszą firmę, lub usługę, musimy mieć pewność, że reklama dojdzie do jak największej liczby odbiorców. Jednak będzie tak tylko wtedy, kiedy przede wszystkim wybierzemy miejsce wyświetlenia reklamy, które każdego dnia skupia, jak największą liczbę odbiorców. Nie możemy zapominać o tym, że każda z tych osób może okazać się naszym potencjalnym klientem, który pozwoli firmie się rozwijać i co najważniejsze także zarabiać.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Obecnie najbardziej skutecznym miejscem do reklamowania firmy, czy usługi jest internet. To bowiem właśnie tam spędza swój czas bardzo duża grupa ludzi każdego dnia. Warto jednak wybrać taki serwis, który rzeczywiście da nam gwarancję nie tylko skupiania wielu osób jednocześnie, ale także dającego bardzo korzystne warunki, jeśli chodzi o reklamowanie naszej działalności. Jest to szczególnie istotne na początku, kiedy to nie mamy zbyt wielu środków, które moglibyśmy przeznaczyć na reklamę, jednak każda wydana złotówka musi okazać się inwestycją, którą warto było się zainteresować.

Kampania Youtube, dlaczego się opłaca?

Reklamy na youtube są przede wszystkim skierowane do takiej grupy odbiorców, którzy rzeczywiście docelowo będą najbardziej zainteresowani, aby skorzystać akurat z usługi, którą my mamy do zaoferowania.

Jest to bardzo ważny czynnik, bo istnieje małe prawdopodobieństwo, że np. kobieta, która ogląda filmy o kosmetykach, będzie zainteresowana reklamą o samochodach. Tutaj mamy gwarancję, że nasza reklama trafi tam, gdzie dana osoba z dużym prawdopodobieństwem będzie zainteresowana tym, co mamy do zaoferowania. Kolejnym czynnikiem jest bez wątpienia korzyść z możliwości sprawdzania skuteczności kampanii na youtube na bieżąco.

Wiemy więc, czy dana reklama przyniesie nam korzyści i ile osób zdążyło ją obejrzeć. Będzie to także widoczne, jeśli chodzi o wzrost klientów korzystających z naszych usług, lub użytkowników, którzy weszli na stronę, którą my prowadzimy.

Wszystko zależy od tego, czego dotyczy nasza reklama. Warto zadbać także o to, aby reklama była ciekawa i trafiała do ludzi nie tylko, jeśli chodzi o treść, ale także wszystko to, co sprawi, że wybije się na tle innych reklam, których bardzo wiele w sieci. Musimy być pewni, że nasza inwestycja będzie rzeczywiście opłacalna i koszty, jakie musieliśmy ponieść, aby ją stworzyć, bardzo szybko nam się zwrócą, co jest najważniejsze.

Płatność tylko za reklamy obejrzane

Jeśli chodzi o reklamy na youtube, to możemy liczyć na to, że zapłacimy wyłącznie za te reklamy, które zostały wyświetlone przez użytkowników, więc potencjalnie każdy z nich jest gotowy, aby skorzystać z tego, co mamy do zaoferowania. Jest to bardzo ważne, bo w tym przypadku możemy być pewni, że nie będziemy płacić za coś, co nie zostało dokładnie obejrzane.

Jest to bardzo dobry sposób, bo dzięki temu, że dana reklama zostaje wyświetlana konkretnej grupie docelowej, potencjalnie najbardziej zainteresowanych, każda osoba z pewnością zdecyduje się nie tylko obejrzeć reklamę do końca, ale także bardzo często skorzystać z oferowanej tam usługi lub produktu.

Tylko tego typu kampanie się sprawdzają, bo mamy pewność, że w żadnym przypadku nie będziemy musieli zapłacić za reklamę, która nie będzie wyświetlana, jednak to nie zmieni naszego rachunku za jej umieszczenie. Mając pewność co do obejrzenia naszej reklamy, rzeczywiście możemy mieć gwarancję, że duża grupa ludzi stanie się naszym klientem, co przełoży się na rozwój naszej firmy i wzrostowe zarobki.

Serwis skupiający użytkowników każdego dnia

Nie od dzisiaj wiadomo, że reklama, która ma okazać się skuteczna, musi być przede wszystkim widoczna. Tylko tak mamy szansę zyskać nowych klientów, którzy z całą pewnością będą chcieli skorzystać z tego, co mamy do zaoferowania.

Jednak będzie tak tylko wtedy, kiedy zdecydujemy się na serwis, który nie tylko ma już wielu użytkowników, ale także codziennie skupia nowych, którzy chętnie z niego korzystają. Możemy więc być pewni, że umieszczenie tam naszej reklamy daje nam duże możliwości, jeśli chodzi o zarobki. Youtube jest serwisem, który umieszcza treści rozrywkowe, dokumentalne, ale także prywatne.

Mamy więc pełną bazę klientów, którzy potencjalnie będą zainteresowani naszymi usługami. Co najważniejsze, użytkownicy znajdują się na całym świecie, co jest szczególnie cenne, kiedy prowadzimy swoją działalność w internecie i np. wysyłka naszego produktu nie robi problemu. Możemy w ten sposób naprawdę zyskać bardzo wielu nowych klientów, którzy nie tylko pozwolą naszej firmie się rozwijać, ale także sprawią, że nasza działalność zacznie zarabiać zdecydowanie więcej i to w szybszym tempie.

Ogromna elastyczność w prowadzeniu kampanii youtube

Zdecydowanym plusem, jeśli chodzi o reklamowanie naszej firmy w serwisie youtube jest elastyczność, jeśli chodzi o wygląd reklamy, sposób jej wyświetlania, a także w sposobie płatności. Możemy więc dostosować wszystkie parametry tak, aby nasza firma nie ucierpiała nadmiernie finansowo, a także, aby osiągnęła takie efekty, jakich my oczekujemy.

Jest to bardzo ważne, bo tylko w ten sposób możemy zyskać dokładnie to, czego oczekujemy, tym bardziej że płacimy wyłącznie za te reklamy, które zostały realnie wyświetlone przez użytkowników, a nie za te, które znajdują się w jakimś miejscu, jednak nie mamy gwarancji, czy ktoś zdecydował się je zobaczyć.

Warto bowiem płacić tylko za taką formę reklamy, która jest jak najbardziej skuteczna, czyli nasza reklama została obejrzana, użytkownikowi znana jest jej treść, więc może zweryfikować, czy nasza usługa mu pasuje, czy też nie. Mamy jednak szansę na zyskanie nowego klienta, a nie tak jak w przypadku reklam nieobejrzanych nawet na najdrobniejszą szansę nie możemy tutaj liczyć. Nie tracimy więc swoich pieniędzy nas coś, co najpewniej nam się nie sprawdzi.

Możliwość skorzystania z pomocy w zakresie dobrania odpowiedniej kampanii

Dobór odpowiedniej kampanii reklamowej, która okaże się najbardziej skuteczna, jest kluczowy. Musimy być pewni, że każdy parametr będzie właściwie dobrany pod każdym względem, nie tylko tym finansowym.

Na szczęście, kiedy decydujemy się na wyświetlanie reklamy na youtube, możemy liczyć na pomoc w zakresie dobrania odpowiedniej kampanii, która najpewniej najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Dostosowanie bowiem możliwości finansowych, naszych oczekiwań, a także określenie grupy docelowej jest tutaj kluczowe.

Dzięki temu otrzymamy taką usługę, która nie tylko okaże się dla nas jak najbardziej skuteczna, ale także, która sprawi, że nasza firma zacznie zarabiać i o wiele lepiej się rozwijać.

Musimy mieć na uwadze, że na youtube mamy taką szansę, bo każdego dnia wiele osób decyduje się właśnie tutaj spędzać swój czas i korzystać nie tylko z takich treści jak filmiki prywatne, które zostają tam umieszczone, ale także video, które oferują firmy komercyjne. Każdy więc jest tam w stanie znaleźć coś dla siebie i z tego też powodu bardzo chętnie serwis jest odwiedzany i polecany.

Naszą reklamę więc będzie mogło obejrzeć liczne grono osób, nawet jednocześnie, a my będziemy zmuszeni zapłacić za to, co realnie zostało obejrzane, więc konkretnej osobie będzie znana cała treść reklamy. Warto więc zainwestować w taką możliwość, bo tylko taka może okazać się najbardziej skuteczna i wyłącznie ten rodzaj reklamy nie sprawi, że stracimy swoje pieniądze. Możemy więc tylko zyskać większą liczbę klientów, a także przede wszystkim dać sobie szansę na wypromowanie firmy.

O wiele większe możliwości poznania naszej działalności

Reklama to nie tylko możliwość, która gwarantuje nam zarobek, ale także rozwiązanie, które pozwala na poznanie naszej działalności wielu osobom. Kiedy wybierzemy serwis typu youtube, to możemy być pewni, że naszą reklamę obejrzy ogromna grupa ludzi jednocześnie, co jest bardzo ważne.

Tylko to pozwoli nam na o wiele większy zarobek, bo kiedy nikt nie będzie znał naszej firmy, to nie będzie nawet możliwości, aby kiedykolwiek korzystał z jej usług.

Jednak musimy mieć na uwadze, że każda firma potrzebuje zupełnie innej kampanii, która zostanie skrojona na miarę, jeśli chodzi o parametry reklamy, a także dostosowanie jej formy i określenie ostatecznej grupy docelowej odbiorców. W przypadku chęci wyświetlenia reklamy w serwisie youtube możemy być pewni, że wszystko to zostanie dostosowane.

Nie będziemy musieli więc martwić się, że coś nie sprawdzi się nam, bo zostanie wcześniej ustalone. Każdy klient ma więc szansę na powiedzenie swoich oczekiwań, a także określenie budżetu, który pozwoli na optymalne dostosowanie możliwości reklamy, do oczekiwań.

Tutaj płacimy tylko za to, co zostanie ustalone wcześniej, jednak najważniejszy jest fakt, że na bieżąco możemy sprawdzać, czy zastosowane rozwiązania są skuteczne i zgodne z tym, co zostało nam obiecane, i czego oczekujemy. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu możemy zmieniać możliwości także w trakcie trwania kampanii, co jest kluczowe. Kiedy bowiem coś nie będzie takie, jak tego chcemy, to bez problemu jesteśmy w stanie zmienić tę kwestię.

Rozwiązanie tanie i skuteczne

Reklama wcale nie musi być droga, ani mało skuteczna, kiedy dobierzemy taki serwis, który skupia dużą grupę ludzi jednocześnie, a także pozwala na dostosowanie parametrów kampanii indywidualnie. Jest to najważniejsze, bo tylko tak mamy pewność, że otrzymamy dokładnie to, czego oczekujemy. Każda bowiem firma i każda osoba, która korzysta z usług, które mają na celu zareklamowanie firmy i zadbanie o jej wizerunek, potrzebuje zupełnie innych możliwości, aby okazała się skuteczna.

W przypadku chęci zamieszczenia reklamy w serwisie youtube, możemy liczyć na pełną dowolność i elastyczność, dlatego po sprawdzeniu skuteczności reklamy, jesteśmy w stanie ciągle zmieniać warunki kampanii. Tym sposobem staje się ona dokładnie taka, jak tego chcemy, co nie tylko przynosi nam oczekiwane efekty, ale także daje zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o zwiększenie zarobków w firmie. Tylko to można bowiem uznać za skuteczną reklamą wartą inwestycji, która się zwróci.

Rodzaj reklamy wideo – reklama youtube

Twój kanał i firma się rozwija… Co robisz dalej? Reklama w youtube z google ads to świetne rozwiązanie. Zobaczą ją uzytkownicy, chyba że mają wykupioną usługę youtube bez reklam czyli youtube premium.

Osobiście uważam że każdy reklamodawca może zyskać jeśli kampania wideo będzie dobrze przygotowana. Witryna czy sklep internetowy musi dostawać dobrze ztargetowany ruch.

Zastanów się i daj nam znać w komentarzu poniżej. Co chcesz żebyśmy dodali w tym artykule?

Regułę 30 sekund, reklamy trueview, format który można pominąć, cost per view, bumper ads, lub może jakieś inne kwestie?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)