Tekst SEO copywriting (copywriter do pozycjonowania i content marketing)

Twój spis artykułów: marketing, seo, zarabianie w internecie
Blog SEO, marketing, zarabiane w internecie, afiliacja
29 grudnia, 2019
relacje z klientami
Relacje z klientami, jak budować zaufanie (marketing relacji i system CRM)
30 listopada, 2020
SEO copywriting
Tekst SEO copywriting (copywriter do pozycjonowania i content marketing) 1

Chcesz, żeby Twoja firma od razu pojawiała się użytkownikom wyszukiwarki Google wysoko w wynikach wyszukiwania? Musisz zadbać o SEO, czyli pozycjonowanie.

To dość skomplikowana sztuka, która bazuje na kilku aspektach. Jej ważną częścią są treści — koniecznie odpowiednio zoptymalizowane i nasycone słowami kluczowymi. Ich tworzeniem zajmuje się SEO copywriting.

Obejrzyj poniżej wideo o seo copywritng’u:

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

SEO copywriting i teksty pod SEO – co to jest?

Co to jest SEO copywriting i czym różni się od zwykłego copywritingu? Przede wszystkim jest to dziedzina wymagająca dość szerokiej wiedzy.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Teksty SEO muszą być zoptymalizowane zgodnie z wymogami algorytmów wyszukiwarki.

Warto tutaj dodać, że te ciągle się zmieniają. Roboty indeksujące Google nieustannie się uczą i stają się coraz bardziej wyrafinowane.

To oznacza zaś, że teksty muszą się odznaczać naprawdę wysoką jakością. Obecnie najbardziej cenione są treści unikalne, wartościowe i specjalistyczne.

Zwraca się uwagę na ich długość — zasadniczo im dłuższe, tym lepsze — ale absolutnie nie mogą być typowym „laniem wody”.

Jednocześnie trzeba w nich jednak umieścić słowa kluczowe, które muszą być użyte w odpowiednim natężeniu i starannie dobrane.

Ważny jest ponadto dobór ciekawego tematu tekstu, który zainteresuje określoną grupę docelową.

W tekstach tego typu należy też stosować linki i odpowiednio sformułowane nagłówki. Muszą być opisane właściwie skonstruowanymi meta tagami.

Jeśli w treści pojawiają się treści graficzne, również trzeba je odpowiednio opisać. To całkiem dużo rzeczy, o których trzeba pamiętać, czyż nie?

Wszystko to sprawia, że pisanie tekstów pod SEO wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Copywriting SEO dotyczy wyłącznie przestrzeni internetowej. Treści wspomagające pozycjonowanie pojawiają się przede wszystkim:

  • na witrynach prywatnych i firmowych,
  • na blogach,
  • na stronach sklepów internetowych,
  • w mediach społecznościowych,
  • na portalach,
  • w katalogach www.

W dodatku to co trzeba mieć to dobry hosting, dzięki któremu dostaniesz dobre IP i szybkość serwera będzie bardzo dobra. Ja polecam ten: link

Copywriter SEO – kim jest i czym się zajmuje?

Copywriter SEO zawodowo zajmuje się tworzeniem treści spełniających wszystkie powyższe kryteria (i znacznie więcej!).

To specyficzna odmiana tego zawodu, która z pewnością nie jest dla każdego. Ogólnie rzecz biorąc, copywriting polega na tworzeniu oryginalnych treści.

To bardzo szeroka branża, w ramach której wykształciły się różne specjalizacje. Jedni wolą pisać teksty pod pozycjonowanie i doskonale się do tego nadają, podczas gdy inni tworzą hasła reklamowe lub specjalizują się w storytellingu (przekazywaniu rozmaitych treści poprzez ciekawe historie) lub namingu (wymyślaniu nazw dla marek, produktów ich linii, usług, aplikacji itp.).

SEO copywriter musi tworzyć treści, które są poprawne językowo i merytorycznie, tak jak każdy inny przedstawiciel tej branży.

Jego kompetencje zazwyczaj obejmują pisanie tekstów związanych z bardzo zróżnicowaną tematyką.

Przede wszystkim musi jednak wiedzieć, jak w naturalny sposób wkomponować w tworzoną treść słowa kluczowe. Ważna jest również wiedza na temat ich doboru.

SEO copywriting często wymaga umiejętności pisania tekstów włożonych w ściśle określone ramy.

To nie storytelling, w którym można „popłynąć” z fantazją ani nie copywriting reklamowy, który stawia przede wszystkim na trafne, kreatywne sformułowania.

Zasady seo copywritingu

Zasad seo copywritingu, o których trzeba pamiętać i do których należy się stosować, zajmując się pisaniem pod SEO, jest sporo.

Wystąpień słów kluczowych nie może być za dużo ani za mało. Najważniejsze powinny znajdować się w tytule, nagłówkach i naturalnie w tekście, w tym najlepiej w pierwszym akapicie. Uzupełniająco należy stosować ich synonimy i odmiany, a także tzw. frazy long tail.

Tekst nie może być za krótki, ale musi być konkretny, ponadto koniecznie czytelny, podzielony na akapity, uzupełniony o wypunktowanie i inne zwiększające przejrzystość elementy.

To zaledwie podstawy, jednak wiele osób już w tym momencie złapie się za głowę z nadmiaru wymogów i wytycznych.

Doświadczonym copywriterom tworzenie tego typu treści nie sprawia jednak najmniejszych problemów, dlatego są tak poszukiwani i doceniani.

Agencja SEO copywriting – UniqueSEO

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co możemy dla Ciebie zrobić? Zapraszamy do kontaktu!

Pisanie i seo copywriting pod wyszukiwarki
+48 790-768-482, lub pisząc e-mail
info@uniqueseo.pl

SEO teksty, pozycjonowanie, marketing internetowy, reklama płatna (facebook, google ads), seo copywriting

Roboty google muszą wiedzieć o czym jest Twój tekst. Zadbać musisz dodatkowo jeszcze aby konwersja była bardzo wysoka. Wyszukiwarka google dla wielu biznesów to istna żyła złota.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

1 Comment

  1. Paweł Cengiel pisze:

    Warto stosować powyższe wskazówki. Konkretne opisane. Dziś jeśli chcemy docierać do jak najszerszego grona użytkowników, zwracanie uwagi na te czynniki jest. bardzo istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)