Jak usunąć konto na ig (jak usunąć instagrama)

storytelling jak opowiadać historie
Storytelling. MEGA poradnik jak opowiadać historie.
6 lipca, 2021
growth hacker
Growth hacker, a growth hacking marketing (technika marketingowa hackowanie wzrostu)
8 lipca, 2021
Jak usunąć konto na ig
Jak usunąć konto na ig

Jak usunąć konto na instagramie

Instagram, podobnie jak jego macierzysta firma Facebook, jest powiązany z wieloma skandalami dotyczącymi prywatności.

Spis treści wpisu „Jak usunąć konto na ig (jak usunąć instagrama)”:

Zobacz NAJLEPSZY kurs facebook ads w internecie:

Szkolenie Facebook Ads

Jak usunąć konto na insta

Pod koniec 2018 r. zgłoszono lukę w zabezpieczeniach funkcji „Pobierz swoje dane” na Instagramie, która powodowała wyciek haseł użytkowników w postaci zwykłego tekstu.

Ironiczne, ponieważ funkcja została pierwotnie wprowadzona w celu poprawy bezpieczeństwa i ochrony prywatności i danych użytkownika.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Po ujawnieniu wycieku haseł Instagram szybko ogłosił, że tylko niewielka liczba użytkowników jest zagrożona, a problem został szybko rozwiązany. Istnieje jednak wiele innych sposobów, w jakie Instagram stanowi zagrożenie dla Twojej prywatności.

Na przykład domyślne ustawienie Instagrama będzie automatycznie śledzić Twoją lokalizację, chyba że wyłączysz ją ręcznie.

Te dane służą do wyświetlania reklam w odniesieniu do lokalizacji, w której spędzasz dużo czasu. Ponadto Instagram udostępnia Twoją aktywność w aplikacji – taką jak polubienia, komentarze, interakcje z historiami itp. – z innymi użytkownikami.

Instagram informuje użytkowników, kiedy inni byli aktywni, a nawet kiedy ostatnio byli aktywni. Ta funkcja jest ustawieniem domyślnym, ale można ją wyłączyć w sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” w ustawieniach konta.

Jeśli chcesz udostępniać trochę mniej online, możesz rozważyć usunięcie lub dezaktywację swoich kont w mediach społecznościowych. W tym artykule dowiesz się, jak trwale usunąć swoje konto na Instagramie.

Jak usunąć instagrama

UWAŻAJ: Każde kliknięcie, każde udostępnienie i każde pobranie może być i jest śledzone, przechowywane i sprzedawane przez twórców aplikacji, dostawców usług internetowych i firmy telekomunikacyjne.

Dezaktywacja a usuwanie: co musisz wiedzieć

Możesz zarówno dezaktywować, jak i trwale usunąć swoje konto na Instagramie, w zależności od swoich preferencji.

Dezaktywacja Twojego konta jest tymczasowa, ale gdy jest dezaktywowane, Twoje konto wraz z Twoim profilem, obserwującymi, zdjęciami, polubieniami i komentarzami będą ukryte przed innymi użytkownikami. Aby przywrócić wszystkie te informacje i zacząć normalnie korzystać z Instagrama, po prostu zaloguj się ponownie na swoje konto.

Usunięcia konta na Instagramie nie można cofnąć – usuniętego konta nie można przywrócić.

Gdy usuniesz swoje konto na Instagramie, wszystkie Twoje dane, w tym zdjęcia, obserwujący, polubienia itp., zostaną na zawsze usunięte. W przyszłości, jeśli zdecydujesz się ponownie zarejestrować na Instagramie, nie będziesz mógł ponownie użyć tej samej nazwy użytkownika, ani nikt inny.

Dezaktywacja konta na Instagramie

Nie możesz dezaktywować Instagrama za pośrednictwem aplikacji, należy to zrobić w przeglądarce internetowej na stronie Instagram. Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od Instagrama, możesz dezaktywować swoje konto, wykonując następujące czynności:

Jak usunąć konto na Instagramie bez dostępu
 • Na stronie Instagram zaloguj się na swoje konto i kliknij ikonę osoby, aby przejść do strony swojego profilu.
 • Wybierz „Edytuj profil”, przewiń do dołu strony i kliknij „Tymczasowo wyłącz moje konto”.
 • Zostaniesz zapytany „Dlaczego wyłączasz swoje konto?”, wybierz przyczynę z menu rozwijanego.
 • Wprowadź ponownie hasło i wybierz „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 • Twoje konto jest teraz dezaktywowane i będzie ukryte przed innymi użytkownikami, dopóki nie zalogujesz się ponownie.
 • UWAGA: Zgodnie z polityką użytkowania Instagrama możesz dezaktywować swoje konto na Instagramie tylko raz w tygodniu.

Pobieranie danych z Instagrama

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Po usunięciu konta na Instagramie wszystkie Twoje dane znikną na dobre – nie można ich odzyskać.

Dlatego możesz chcieć pobrać dane z Instagrama przed usunięciem konta, aby nadal mieć wszystkie zdjęcia, filmy itp., które opublikowałeś w czasie. Aby pobrać kopię swoich danych z Instagrama:

Jak usunąć konto na Instagramie zapytaj
 • Przejdź do swojego profilu na Instagramie i wybierz „Ustawienia” (ikona koła zębatego).
 • Kliknij kartę „Prywatność i bezpieczeństwo” i kliknij „Poproś o plik do pobrania”.
 • Wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymać link do swoich danych na Instagramie, a następnie hasło.
 • W ciągu 48 godzin powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do Twoich danych, zatytułowanym „Twoje dane na Instagramie”. Kliknij „Pobierz dane”.

Przewodnik krok po kroku: Jak usunąć swoje konto na Instagramie

Podobnie jak w przypadku dezaktywacji, konto na Instagramie można usunąć tylko za pomocą przeglądarki internetowej. Aby trwale usunąć swoje konto na Instagramie, wykonaj następujące proste czynności.

Jak usunąć konto na ig (procedura):

 • Wejdź na stronę: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 • Zaloguj się do swojego konta na stronie Instagram.
 • Przejdź do strony „Usuń swoje konto” na Instagramie. Wybierz z rozwijanego menu powód, dla którego chcesz odejść.
 • Wprowadź swoje hasło i kliknij „Trwale usuń moje konto”.
 • Twoje konto na Instagramie zostało usunięte.

Poniżej obrazki jak usunąć instagrama:

Jak usunąć konto na IG 2021
Tymczasowe wyłączenie konta Instagram
Jak usunąć Powiązane konto na Instagramie

Inne sposoby na zachowanie prywatności danych

Wielu z nas korzysta z usługi Cloud Storage do tworzenia kopii zapasowych ważnych danych i/lub przechowywania plików. Jeśli korzystasz z jednej z tych usług przechowywania, wybierz taką, która automatycznie szyfruje Twoje pliki. Ponieważ jednak dostawca chmury posiada klucz do szyfrowania, może mieć dostęp do Twoich danych, a nawet udostępniać je organom rządowym na ich żądanie.

Możesz obejść ten problem, samodzielnie szyfrując pliki przed przesłaniem ich do chmury. Dlatego tylko Ty będziesz mieć klucz do swoich danych. Twój dostawca chmury nie będzie miał dostępu, o ile nie prześlesz również kluczy szyfrowania do chmury.

Istnieje wiele darmowych programów do szyfrowania, które są łatwe w użyciu, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z ręcznym szyfrowaniem danych.

Wybierz oprogramowanie szyfrujące, które jest kompatybilne z komputerowymi i mobilnymi systemami operacyjnymi oraz z dostawcą pamięci masowej w chmurze. Twój program szyfrujący powinien również mieć szyfrowanie typu end-to-end i nigdy nie powinien przechowywać Twojego hasła.

Wnioski

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zachować bezpieczeństwo w mediach społecznościowych i nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony prywatności w Internecie, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem.

Lub, jeśli chcesz również usunąć swój profil na Facebooku, zapoznaj się z naszymi instrukcjami krok po kroku w innym wpisie!

PS skoro wiesz już jak usunąć konto na ig, czyli jak usunąć instagrama to zobacz poniższe szkolenie:

Koniecznie ZOBACZ:

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Czasami musisz zamknąć swoje konto na stronie mediów społecznościowych z kilku powodów. Czasami opcja usunięcia konta może nie być widoczna na pierwszy rzut oka i musisz poradzić sobie z ustawieniami. Więc jak usunąć konto na Instagramie? Niestety, dla tego kanału społecznościowego nie można tego zrobić z poziomu aplikacji, ale tylko na komputerze stacjonarnym za pośrednictwem przeglądarki. Jeśli chcesz dezaktywować swoje konto na Instagramie, masz dwie opcje: trwale usuń swoje konto, nie będąc w stanie go usunąć lub tymczasowo dezaktywować konto, jeśli chcesz ponownie mieć konto na Instagramie

Po jakim czasie konto na instargamie jest usuwane?

Jeśli użytkownik poinformuje ig, że chce trwale usunąć konto na insta, informacje, mówią że zostanie usunięte po 30 dniach, więc nie będziesz mógł go odzyskać. Jednak treść nie będzie już dostępna dla innych użytkowników w ciągu wyżej wymienionych 30 dni. W swoim Regulaminie Instagram zgłasza, że cały proces usuwania konta może potrwać do 90 dni. Nawet po tym, kopia zapasowa może być przechowywana w pamięci, co ma związek między innymi z wymogami regulacyjnymi. Jak widać, usunięcie konta na Instagramie jest nieco trudnym problemem. Jednak postępując zgodnie z naszymi instrukcjami, na pewno usuniesz lub tymczasowo zawiesisz swoje konto szybko i sprawnie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)