Darmowa strona internetowa bezpłatny kreator www

ssl
Protokół Http, https, SSL (hypertext transfer protocol, strona www)
20 sierpnia, 2021
Precel, precle i pozycjonowanie stron
Precel, precle i pozycjonowanie stron
21 sierpnia, 2021
Darmowa strona internetowa
Darmowa strona internetowa

Darmowa strona internetowa – co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że darmowe strony www z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak przekonali się do tego rozwiązania. Jakie są jego atuty i wady? Do czego dokładnie może się przydać darmowa strona internetowa?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jakie zalety ma darmowa strona internetowa?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego rozwiązania jest oczywiście cena. Nie trzeba bowiem wydać nawet złotówki na to, by specjalista wykonał stronę internetową. Ponadto osoba zainteresowana nie musi inwestować w grafika. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że budżet przeznaczony na rozwinięcie działalności gospodarczej będzie nienaruszony.

Zaletą jest również fakt, że nie potrzeba dużo czasu, by stworzyć stronę samodzielnie samodzielnie. Wystarczy bowiem korzystać z dostępnych szablonów. Możliwe jest dopasowanie grafiki do profilu działalności w taki sposób, by stała się ona w pewnym sensie wizytówką marki. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie strony stworzonymi treściami. Nie trzeba zatem przejść kursów języka HTML czy kodowania.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dla użytkowników, którzy będą chcieli samodzielnie stworzyć stronę internetową istotne znaczenie będzie miał darmowy hosting.

Jakie są wady darmowej strony internetowej?

Warto wiedzieć, że szablony stosowane w darmowych stronach internetowych nie zawsze będą funkcjonalne. Jak wiadomo użytkownik może chcieć w pewnym momencie dokonać modyfikacji swojej witryny lub wstawić dodatkowe zakładki. Kolejną bardzo istotną kwestią, którą powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji jest oryginalność strony www. Należy mieć świadomość, że strona powinna przede wszystkim przyciągać czytelników i potencjalnych klientów.

Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że znaczna większość osób zainteresuje się jej treścią i pozostanie na niej znacznie dłużej. Oznacza to, że zwykły szablon może być niewystarczający. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w pomoc profesjonalisty, który stworzy projekt odpowiednio dopasowany do potrzeb osoby zainteresowanej. Należy mieć świadomość, że twórcy darmowych stron internetowych muszą na czymś zarabiać. Doskonałym przykładem może być dołączanie do nich nachalnych reklam.

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że kod darmowych stron zawiera błędy. Mogą one z kolei narazić określoną witrynę na ataki ze strony hakerów. Z kolei zainfekowana strona internetowa może zarażać komputery kolejnych użytkowników.

Jak można zrobić własną stronę internetową?

Stronę www można bez żadnego problemu zrobić korzystając z blogowego CMS-a. Doskonałym przykładem może być Wordpress. Konieczne jest jednak znalezienie bezpiecznego hostingu, domeny. Oznacza to, że będzie potrzebna przynajmniej minimalna wiedza związana z kodowaniem. Rekomendowane jest również systematyczne aktualizowanie silnika. Warto wiedzieć, że darmowa strona internetowa będzie wiązała się z poświęceniem ogromnej ilości pracy. Świetnym rozwiązaniem może być kreator stron www.

Czy warto tworzyć darmowe strony internetowe, które oferuje kreator stron www?

Rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Kreator stron www jest świetną opcją dla wszystkich osób, które są zainteresowane nauczeniem się webdesignu. Daje bowiem mnóstwo satysfakcji i frajdy. Należy mieć świadomość, że opanowanie wspomnianego narzędzia nie będzie trwało długo. Nie wymaga również umiejętności programowania.

Użytkownik nie musi kodować, ale cały czas może się rozwijać. Godny uwagi jest fakt, że kreatory stron www w wielu aspektach wyprzedzają narzędzia do kodowania. Warto wiedzieć, że kod zaawansowanych funkcji jest znacznie lepiej zoptymalizowany. Ponadto użytkownik nie musi się obawiać, że hosting się wysypie lub zabraknie miejsca na serwerze.

Do czego dokładnie może się przydać darmowa strona internetowa?

Należy mieć świadomość, że darmowa strona daje możliwość pokazania klientowi projektu, który jeszcze nie został podpięty pod własną domenę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kreatory są coraz częściej wykorzystywane przez grafików i UX designerów.

Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę przy korzystaniu z darmowych stron internetowych?

Osoby tworzące proste strony-wizytówki muszą pamiętać, że maja one funkcje informacyjną. Są one odpowiedzialne za ułatwienie odbiorcom zapoznanie się z ofertą firmy, a także odnalezienie jej na mapie Google. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość kreatorów daje użytkownikom wspomnianą możliwość. Nie można zapomnieć o czytelności i responsywności witryny.

Ponadto twórcy, którzy zakładają intuicyjność i prostotę stron bardzo często zapominają o komunikować o tym, jak strona będzie wyświetlała się na różnych urządzeniach. Jak wiadomo nie w każdym urządzeniu jest dostępne zautomatyzowane RWD. Bardzo często okazuje się, że darmowa strona będzie wymagała przebudowania, by możliwe było swobodne korzystanie z niej na tablecie czy telefonie. osoby, które zdecydują się na stworzenie darmowej strony internetowej muszą być świadomi jej ograniczeń.

Darmowy kreator stron internetowych czy lepiej stworzyć stronę internetową przez agencję

Od razu mówimy. Lepiej zainwestować raz a dobrze na początku niż później co chwilę coś zmieniać. Po pierwsze, ale to już podstawa szablon musi być responsywny. Tworzyć strony internetowe na darmowych rozwiązaniach może każdy, ale raz że nie przekształcisz później takiej „Wizytówki” w sklep internetowy a dwa że strona www to Twój biznes i wizerunek. Polecam sprawdzić jak wyglądają najlepsze strony u Ciebie w branży, a później wpisz „darmowa strona internetowa wix, albo wordpress” i porównaj. W dodatku na tych darmowych jest wiele modułów dodatkowych, a każdy jest płatny.

Czasem nawet formularz nie działa.Czyli od samego początku Twoim celem jest to aby utworzyć profesjonalny wizerunek Twojej strony. A w dodatku mamy mała promocję. Jeśli dopiero zaczynasz i interesuje Ciebie zarabianie w internecie, to darmowa strona internetowa w naszej agencji może być wykonana specjalnie dla Ciebie, jeśli rozpoczniemy współpracę SEO, google ads lub fb ads. Brzmi uczciwie? Wiemy że tak :)Więc przestań rozmarzać o tym że darmowy kreator stron www Ci wystarczy.

Platforma którą finalnie wybierzemy musi posiadać wszystkie parametry aby faworyzować ruch mobilny, jak na przykład zoptymalizowany kod aby zachować dobrą szybkość. Niestety, często taka strona internetowa za darmo stworzona w jakimś kreatorze jest bardzo wolna i toporna przez co możesz mieć dużo odrzuceń.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)