Hosting – czym jest i jaki wybrać dla strony internetowej?

Hostinger opinie
20 sierpnia, 2021
Jak założyć fanpage (facebook fanpage)
20 sierpnia, 2021

Co to jest hosting?

Powszechny dostęp do sieci internetowej zrewolucjonizował świat. Ludzie przenieśli wiele działań do internetu, a firmy widząc wzmożony ruch w internecie, zdywersyfikowali możliwości sprzedawania produktów i usług. Niemniej, aby możliwe było prowadzenie skutecznych działań marketingowo – sprzedażowych w internecie zazwyczaj potrzebny jest hosting. Jednak nawet obecnie bardzo często pada pytanie: co to jest hosting? Dla wielu osób hosting to nadal magiczne pojęcie, które jest bardzo często niezrozumiałe.

Sprawdź ranking hostingów

Hosting – jakie ma znaczenie dla strony internetowej?

Współcześnie internet pełni niekwestionowanie ważną rolę, do czego nie trzeba już nikogo przekonywać. Możliwości jakie, daje internet użytkownikom, pozwalają na realizowanie codziennych spraw, co sprawia, że sieć połączeń internetowych przeniknęła do większości sfer życia ludzi. Dzięki mediom społecznościowym, platformom blogowym czy grupom internetowym możliwe jest realizowanie się niemal na wszystkim polach. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez stron internetowych, z których użytkownicy czerpią informacje bądź kupują produkty i usługi. Zatem do założenia strony internetowej potrzeby jest między innymi hosting.

Założenie strony internetowej – co jest potrzebne?

Niezależnie od tego, do czego będzie służyła strona internetowa, aby możliwe było jej funkcjonowanie, należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przy zakładaniu własnej strony internetowej nieistotne jest czy jej użytkownik jest przedsiębiorcą, czy osobą prywatną, ponieważ decyzja o założeniu strony internetowej determinowana jest indywidualnymi motywacjami. Przy zakładaniu strony internetowej należy się zastanowić jakiej firmie zlecić to zadanie. Do stworzenia strony potrzebny będzie odpowiedni projekt graficzny, własna domena oraz hosting. Są to podstawowe elementy, bez których niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie witryny. Stworzenie interesującej treścią oraz ciekawej dla oka strony internetowej na pewno nie będzie łatwym zadaniem dla osoby niedoświadczonej. Dlatego najlepiej będzie skorzystać z firm, które oferują takie usługi. Obecnie na rynku jest ich bardzo dużo, co też powoli na znalezienie stosunkowo taniego rozwiązania.

Czym jest hosting?

Znajdujące się w sieci strony internetowe działają nieustannie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Tym samym, aby było możliwe funkcjonowanie strony internetowej przez 24 godziny na dobę, komputer musi być nieustannie włączony. Jego wyłączenie spowoduje przerwanie dla użytkowników możliwości przeglądania zawartości strony. Z tego właśnie powodu, wynajmuje się miejsca na komputerach, które pracują nieustannie, przez całą dobę. To właśnie tam instalowana jest strona internetowa, która funkcjonuje przez całą dobę. Taki komputer powszechnie określa się mianem serwera. Z kolei usługa, którą realizuje taki serwer to udostępnianie odpowiednich zasobów i miejsca. Zatem, co to jest hosting? To właśnie udostępnianie zasobów i miejsca dla strony internetowej, dzięki czemu może ona być online przez 24 godziny na dobę.

Hosting z certyfikatem SSL – bezpieczeństwo na stronie internetowej

Współcześnie korzystanie z certyfikatów ssl to powszechne i bardzo standardowe działanie, które stosowane jest przez właścicieli witryn internetowych. Szczególnie tych, którzy oferują sprzedaż produktów i usług, co wymaga od użytkowników w momencie zakupów zostawiania wrażliwych danych. Dlatego szyfrowane połączenia stanowią zabezpieczenie dla kupujących, że ich dane są prawidłowo chronione, dzięki czemu zakupy robione w sieci są dla nich bezpieczne. Nie jest tajemnicą, że obecnie większość ludzi, którzy mają stały dostęp do internetu, załatwia wiele swoich spraw za pośrednictwem sieci. Nieprzerwane i szybkie łącza dają możliwość robienia zakupów przez internet, opłacania rachunków, załatwianie spraw urzędowych oraz bardzo szybką komunikację. W związku z powyższym stosowanie odpowiednich zabezpieczeń w celu ochrony danych użytkowników i potencjalnych klientów stanowi bardzo ważną kwestię w aspekcie bezpieczeństwa w internecie. Istnieje możliwość pozyskania takiego certyfikatu bezpieczeństwa wraz z hostingiem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które planują start z własną stroną internetową.

Hosting – pojemność i cena

W momencie zakupu hostingu należy, przede wszystkim rzetelnie przeanalizować ile konkretnie miejsca będzie potrzebne dla treści umieszczanych na stronie. Obecnie w przypadku małych firm zazwyczaj 1GB pojemności oraz 10GB transferu to zestawienie, które w zupełności wystarcza. Warto pamiętać, że zawsze w każdym momencie można zwiększyć tak samo pojemność dyskową jak i szybkość transferu danych. Z kolei zakres cenowy w doborze odpowiedniego hostingu jest bardzo szeroki. Może wahać się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Oczywiście wraz ze wzrostem ceny rosną także parametry hostingu, gdzie im wyższe, tym lepsze działanie strony internetowej. Niemniej w momencie wyboru odpowiedniego hostingu należy dokładnie zapoznać się propozycjami różnych firm oferujących hosting, a także opiniami na ich temat zamieszczonymi przez innych użytkowników.

Nie wiesz jaki hosting wybrać?

Zobacz porównanie: https://uniqueseo.pl/ranking-hostingow-jaki-hosting-wybrac/

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)