Zawartość strony
Hosting definicja – to usługa udostępniania miejsca i zasobów serwera. Zadaniem serwera jest obsługa poczty elektronicznej i utrzymywanie stron internetowych . Każdy kto chce mieć swoją stronę w internecie musi ją najpierw utworzyć, a następnie trzeba ją gdzieś umieścić. To „miejsce” to właśnie hosting. Niczym wirtualny „dysk”, lub karta pamięci.
Powszechny dostęp do sieci internetowej zrewolucjonizował świat. Ludzie przenieśli wiele działań do internetu, a firmy widząc wzmożony ruch w internecie, zdywersyfikowali możliwości sprzedawania produktów i usług.
Niemniej, aby możliwe było prowadzenie skutecznych działań marketingowo – sprzedażowych w internecie zazwyczaj potrzebny jest hosting. Jednak nawet obecnie bardzo często pada pytanie: co to jest hosting? Dla wielu osób hosting to nadal magiczne pojęcie, które jest bardzo często niezrozumiałe.
Sprawdź ranking hostingów
🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA
Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸
🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).
Współcześnie internet pełni niekwestionowanie ważną rolę, do czego nie trzeba już nikogo przekonywać. Możliwości jakie, daje internet użytkownikom, pozwalają na realizowanie codziennych spraw, co sprawia, że sieć połączeń internetowych przeniknęła do większości sfer życia ludzi. Dzięki mediom społecznościowym, platformom blogowym czy grupom internetowym możliwe jest realizowanie się niemal na wszystkim polach.
Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez stron internetowych, z których użytkownicy czerpią informacje bądź kupują produkty i usługi. Zatem do założenia strony internetowej potrzeby jest między innymi hosting.
Przy okazji sprawdź hostingi na:
REKLAMA
KONIEC REKLAMY
Niezależnie od tego, do czego będzie służyła strona internetowa, aby możliwe było jej funkcjonowanie, należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przy zakładaniu własnej strony internetowej nieistotne jest czy jej użytkownik jest przedsiębiorcą, czy osobą prywatną, ponieważ decyzja o założeniu strony internetowej determinowana jest indywidualnymi motywacjami.
Przy zakładaniu strony internetowej należy się zastanowić jakiej firmie zlecić to zadanie. Do stworzenia strony potrzebny będzie odpowiedni projekt graficzny, własna domena oraz hosting. Są to podstawowe elementy, bez których niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie witryny.
Stworzenie interesującej treścią oraz ciekawej dla oka strony internetowej na pewno nie będzie łatwym zadaniem dla osoby niedoświadczonej. Dlatego najlepiej będzie skorzystać z firm, które oferują takie usługi. Obecnie na rynku jest ich bardzo dużo, co też powoli na znalezienie stosunkowo taniego rozwiązania.
Znajdujące się w sieci strony internetowe działają nieustannie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Tym samym, aby było możliwe funkcjonowanie strony internetowej przez 24 godziny na dobę, komputer musi być nieustannie włączony. Jego wyłączenie spowoduje przerwanie dla użytkowników możliwości przeglądania zawartości strony.
Z tego właśnie powodu, wynajmuje się miejsca na komputerach, które pracują nieustannie, przez całą dobę. To właśnie tam instalowana jest strona internetowa, która funkcjonuje przez całą dobę. Taki komputer powszechnie określa się mianem serwera.
Z kolei usługa, którą realizuje taki serwer to udostępnianie odpowiednich zasobów i miejsca. Zatem, co to jest hosting? To właśnie udostępnianie zasobów i miejsca dla strony internetowej, dzięki czemu może ona być online przez 24 godziny na dobę.
Współcześnie korzystanie z certyfikatów ssl to powszechne i bardzo standardowe działanie, które stosowane jest przez właścicieli witryn internetowych. Szczególnie tych, którzy oferują sprzedaż produktów i usług, co wymaga od użytkowników w momencie zakupów zostawiania wrażliwych danych.
Dlatego szyfrowane połączenia stanowią zabezpieczenie dla kupujących, że ich dane są prawidłowo chronione, dzięki czemu zakupy robione w sieci są dla nich bezpieczne.
Ciekawe oferty hostingowów:
Nie jest tajemnicą, że obecnie większość ludzi, którzy mają stały dostęp do internetu, załatwia wiele swoich spraw za pośrednictwem sieci. Nieprzerwane i szybkie łącza dają możliwość robienia zakupów przez internet, opłacania rachunków, załatwianie spraw urzędowych oraz bardzo szybką komunikację.
W związku z powyższym stosowanie odpowiednich zabezpieczeń w celu ochrony danych użytkowników i potencjalnych klientów stanowi bardzo ważną kwestię w aspekcie bezpieczeństwa w internecie. Istnieje możliwość pozyskania takiego certyfikatu bezpieczeństwa wraz z hostingiem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które planują start z własną stroną internetową.
REKLAMA
Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku
Link do kursu: szkolenie Facebook Ads
W momencie zakupu hostingu należy, przede wszystkim rzetelnie przeanalizować ile konkretnie miejsca będzie potrzebne dla treści umieszczanych na stronie. Obecnie w przypadku małych firm zazwyczaj 1GB pojemności oraz 10GB transferu to zestawienie, które w zupełności wystarcza. Warto pamiętać, że zawsze w każdym momencie można zwiększyć tak samo pojemność dyskową jak i szybkość transferu danych.
Z kolei zakres cenowy w doborze odpowiedniego hostingu jest bardzo szeroki. Może wahać się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Oczywiście wraz ze wzrostem ceny rosną także parametry hostingu, gdzie im wyższe, tym lepsze działanie strony internetowej. Niemniej w momencie wyboru odpowiedniego hostingu należy dokładnie zapoznać się propozycjami różnych firm oferujących hosting, a także opiniami na ich temat zamieszczonymi przez innych użytkowników.
Ważne aby sprawdzić limit hostingowy w gb i dysk ssd. Dodatkowo porównaj plany, sprawdź wersje php, zastanów się czy to będzie strona www na jakimś cms jak wordpress. Przetestuj jak działa pomoc techniczna i jak duża jest baza. Co jeszcze? Hmm sprawdź cały pakiet i zobacz jak często jest wykonywana automatyczna kopia a także czy panel admina jest intuicyjny. Poniżej masz ranking hostingów, także kliknij i załóż bezpłatny trial żeby wszystko na spokojnie sprawdzić. Zobacz jak działa poczta i cały serwis.
Nie wiesz jaki hosting wybrać?
Zobacz porównanie: https://uniqueseo.pl/ranking-hostingow-jaki-hosting-wybrac/
Zakładając własną stronę internetową trzeba przede wszystkim zdobyć domenę, a także hosting. W dużym uproszczeniu oznacza to, że należy zainwestować w odpowiedni adres oraz przestrzeń na serwerze, by móc udostępniać treści w Sieci. Wyjaśniamy, co to jest hosting i jak wybrać najlepszą opcję!
Hosting to określenie, które odnosi się do czynności polegającej na udostępnieniu określonej przestrzeni na serwerze. W ten sposób da się publikować treści w Internecie, tak by były dostępne dla innych użytkowników.
Mianem hostingu określa się także samą usługę/produkt, czyli część serwera, którą można dowolnie konfigurować i wykorzystywać do swoich potrzeb. W zależności od typu oraz wielkości serwera zyskuje się inne możliwości.
Serwer to program komputerowy lub urządzenie, które umożliwia funkcjonowanie innych usług, programów lub urządzeń, udostępniając im dane i zasoby. Właściciel serwera ma kontrolę nad tym, jak klienci (uprawnieni użytkownicy) z niego korzystają, ponieważ wydziela im osobną przestrzeń, czyli właśnie hosting. Ta może być dedykowana stronie internetowej, ale też przechowywaniu plików czy obsłudze poczty e-mail.
Do głównych parametrów hostingu najczęściej zaliczają się:
Każda firma hostingowa ma własną politykę, dlatego przed wyborem konkretnej oferty należy dokładnie się z nią zapoznać.
Istnieje wiele rodzajów hostingu. Trudno wskazać najlepszy wariant, ponieważ każdy z nich sprawdza się w określonych przypadkach. Do najpopularniejszych możliwości zalicza się:
Zanim podejmie się decyzję, jaki hosting wybrać, należy jasno ustalić swoje priorytety oraz możliwości finansowe. Nie można narażać swoich odbiorców na problemy z korzystaniem ze strony, ale nie ma też sensu przepłacać za utrzymywanie niewielkiej witryny.
Osoby nieposiadające zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki często nie wiedzą, czym kierować się w wyborze hostingu. Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na następujące zagadnienia:
Poza tymi podstawowymi aspektami warto też zwrócić uwagę na kwestie związane z obsługą serwera oraz dodatkowe usługi, które mogą np. zwiększyć bezpieczeństwo danych.
Inwestując w hosting można dopłacić do dodatkowych funkcji, które mają pozytywny wpływ na działanie samej witryny, a także ułatwiają jej prowadzenie. Do najpowszechniej wybieranych udogodnień zalicza się:
Dzięki takim dodatkom można w najlepszy sposób przekazywać treści swoim odbiorcom, dbając o pozytywny wizerunek marki.
Hosting może być darmowy, ale w większości przypadków lepiej zdecydować się na płatny wariant. W zależności od wybranej opcji, przeciętnie płaci się za niego od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Przy wyborze oferty warto sprawdzić, czy proponowana stawka jest ceną netto (bez VAT), czy brutto.
Utrzymanie własnego serwera jest z kolei o wiele droższe – wtedy koszty wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
W ofertach firm hostingowych można znaleźć usługi darmowe oraz płatne. Pierwsza opcja brzmi zachęcająco, ale tak naprawdę sprawdza się tylko w przypadku witryn na prywatny użytek – strony są umieszczane na serwerach o ograniczonej przestrzeni dyskowej, z niskim transferem. Płatny hosting pozwala stworzyć zaawansowaną, większa witrynę, którą bez problemu mogą odwiedzać setki czy nawet tysiące osób dziennie.
Niektórzy właściciele stron internetowych nawiązują współpracę z zagranicznymi firmami hostingowymi, ponieważ zachęcają ich wyjątkowo przystępne stawki. Czy jednak rozwiązanie to na pewno jest lepsze od polskiego hostingu? Jeśli chce się zminimalizować opóźnienia przy ładowaniu strony, najlepiej wybrać dostawcę, którego data center mieści się możliwie jak najbliżej. Do tego duże znaczenie ma też język – komunikacja z supportem mówiącym po polsku jest zdecydowanie łatwiejsza. Co więcej, czas odpowiedzi w przypadku globalnych operatorów może być znacznie wydłużony. Istotna jest również waluta – regulując opłaty w złotówkach nie trzeba przejmować się zmianami kursów.
W teorii da się zrezygnować z hostingu, ale byłoby trudne do wykonania. W takiej sytuacji rolę serwera musiałby pełnić prywatny komputer, który raczej nie jest do tego przystosowany – serwery wykorzystywane przez dostawców działają przez cały czas, a także mają odpowiednie parametry.
Kiedy zaś z jakichś względów chce się przestać korzystać z hostingu, wystarczy zaczekać do końca okresu rozliczeniowego. Brak przedłużenia umowy skutkuje wyłączeniem usługi.
Nie masz pojęcia, jak wybrać hosting dostosowany do potrzeb Twojej witryny? Skorzystaj ze wsparcia specjalistów. Nasz doświadczony zespół znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę firmy hostingowej z Polski. Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie. Skontaktuj się z nami!
Przy okazji sprawdź:
Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:
Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!
Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.
Skontaktuj się z nami:
Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?
Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)
Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555
Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.
Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.
Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.
Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |