Webmail – co to jest poczta online i jak działa?

Asystent Google
Asystent Google jak włączyć i jak wyłączyć? Wszystko co trzeba wiedzieć o Google Assistant
3 kwietnia, 2022
Test strony internetowej
Test strony internetowej, funkcjonalność i szybkość wczytywania (prędkość)
3 kwietnia, 2022
Webmail
Webmail

Webmail – co to jest i jak działa?

Internet zawładnął życiem każdego z nas! Wiek XXI przyniósł ze sobą potężny rozwój technologii informatycznej, zmieniły się też poważnie formy kontaktowania się między ludźmi. Poza rozwojem telefonii komórkowej, to właśnie poczta elektroniczna otworzyła drzwi do zupełnie nowych możliwości. Generalnie są dwa podstawowe sposoby przechowywania wiadomości e-mail.

Albo używasz klienta poczty e-mail, takiego jak Outlook, albo używasz poczty internetowej, takiej jak Gmail. Webmail to miejsce, w którym przechowywane są wszystkie Twoje e-maile. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie z Internetem i komputer lub inne urządzenie mobilne.

Możesz w ten sposób bardzo łatwo zalogować się do poczty internetowej za pomocą przeglądarki, gdziekolwiek i kiedykolwiek jesteś. W poniższym tekście rzucimy okiem na funkcjonalną usługę webmail, przedstawimy zasady jej działania i zalety.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest webmail?

Zacznijmy od odpowiedzi na to właśnie podstawowe pytanie. Webmail, najprościej ujmując, jest aplikacją internetową, która pozwala użytkownikom korzystać z usług poczty elektronicznej, przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. Użytkownik aplikacji występuje wówczas jako klient poczty elektronicznej. Za pomocą prostego w użyciu interfejsu można w ten sposób odbierać, wysyłać i zarządzać wiadomościami email. Jedyne czego potrzeba to dostęp do Internetu, o co, jak powszechnie wiadomo, jest dzisiaj raczej łatwo.

Webmail

Na czym polega działanie aplikacji webmail?

Aplikacja internetowa webmail robi to, co sugeruje już sama jej nazwa, udostępnia konta e-mail, do których można uzyskać dostęp przez Internet i jest to coś, co dostawcy poczty e-mail prawie zawsze oferują. Tworzą w tym celu łatwe w użyciu strony internetowe, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do ich usług za pomocą prostego interfejsu.

Dostawcy usług hostingowych zwykle oferują również usługę poczty internetowej, co jest ważne, ponieważ gdy Twój adres e-mail odzwierciedla nazwę Twojej domeny, która może być również Twoją marką, zapewnia dodatkową warstwę wiarygodności i bezpieczeństwa.

Dostęp do poczty internetowej jest zawsze możliwy online, co oznacza, że ​​aby z niej korzystać, musisz mieć połączenie z Internetem. To jego największa zaleta w porównaniu z usługami POP3, które przechowują wiadomości e-mail lokalnie. Po otwarciu nie są one dostępne online, ale dzięki kontu poczty internetowej Twoje wiadomości są zawsze dostępne i zawsze możesz je przeglądać na wielu różnych urządzeniach.

Główne zalety aplikacji webmail

Jedną z podstawowych zalet usługi webmail jest to, że znajduje się ona w chmurze, co oznacza, że przez cały czas możesz posiadać dostęp do swoich e-maili. Kolejną zaletą jest to, że nawet jeśli zgubisz telefon lub Twój komputer ulegnie zawirusowaniu lub uszkodzeniu, to nadal możesz uzyskać dostęp do swoich e-maili, korzystając z poczty internetowej w chmurze.

Jeśli korzystasz na przykład z klienta poczty e-mail, takiego jak Outlook, a Twój komputer się zepsuje, nie będziesz mieć możliwości ponownego dostępu do swoich e-maili.

Pamiętaj także o tym, że większość firm ma limit miejsca, które możesz mieć na wiadomości e-mail w swoim kliencie poczty. Na przykład klient poczty e-mail może używać protokołów IMAP, ale mogą one być ograniczone do 5 gigabajtów, co nie stanowi wybitnie dużej ilości miejsca na wiadomości e-mail. Tutaj mamy zatem kolejną poważną przewagę po stronie aplikacji internetowej webmail.

Aplikacje webmail są zazwyczaj wyposażone również w najwyższej klasy ochronę antywirusową i antyspamową, dzięki czemu Twoje wiadomości e-mail są skanowane i będziesz ostrzegany o wszystkim, co wygląda na niebezpieczne. Oczywiście zawsze możesz sprawdzić swoje konta poczty internetowej za pomocą klienta poczty e-mail, chociaż konfiguracja oprogramowania może być w tym wypadku dosyć skomplikowana, zwłaszcza jeśli posiadasz wiele kont e-mail.

Webmail
Webmail – co to jest i jak działa?

Usługa webmail pomoże Ci zmaksymalizować czas i wydajną pracę. Będziesz mieć nieograniczony dostęp do całej swojej poczty, gdziekolwiek jesteś na świecie. W ten sposób nie przegapisz istotnych wiadomości, nawet jeśli akurat przebywasz na wakacyjnych wojażach. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się do swojej poczty internetowej i być na bieżąco. Dostęp do wiadomości e-mail, nawet jeśli nie masz pod ręką komputera, jest wielką zaletą, musisz to przyznać!

Jest jeszcze jedna pierwszorzędnej wagi kwestia. Wiemy dobrze wszyscy, jak strasznie potrafią zaśmiecać strony i aplikacje internetowe wszelkiego rodzaju reklamy. Otóż w przypadku aplikacji internetowej webmail dostawcy zablokowali wyświetlanie tych wszystkich natrętnych spotów reklamowych. Dzięki czemu możesz skupić się wyłącznie na pisaniu i odpowiadaniu na ważne e-maile.

Dodatkowe funkcje oferowane przez webmail

Usługa umożliwia dodatkowo skonfigurowanie meili z kalendarzem online. Kalendarz taki jest zawsze dostępny, jeśli masz połączenie z Internetem. Współpraca pomiędzy pocztą e-mail a kalendarzem umożliwi Ci łatwy dostęp do kalendarza w celu wysyłania zaproszeń na spotkania za pośrednictwem poczty e-mail i efektywnego planowania dnia.

Ponadto webmail daje możliwość skonfigurowania z książką adresową. Połączenie poczty internetowej i książki adresowej to świetny sposób, aby zawsze mieć dostęp do wszystkich swoich kontaktów. Możesz łatwo przechowywać adresy e-mail, numery telefonów i adresy domowe w swojej książce adresowej oraz (domyślnie) w poczcie internetowej.

Co sądzisz o wpisie pt. Webmail – co to jest i jak działa? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)