Web design – Projektowanie Stron Www (interfejs użytkownika i szata graficzna)

Optymalizacja sklepu internetowego
Optymalizacja stron pod SEO i konwersje (e-commerce, a także usługi)
27 kwietnia, 2022
Ile kosztuje reklama w Google
Ile kosztuje reklama w Google Ads (adwords)?
27 kwietnia, 2022
Web design
Web design

Web design – Projektowanie Stron Www (interfejs użytkownika i szata graficzna)

Więc na czym polega web design?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się web design stron internetowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że stanowiska web designera znajduje się w każdej firmie, która tworzy strony internetowe.

Czym jest web design?

Web designerzy zarabiają naprawdę duże pieniądze, dlatego nic dziwnego, że wiele osób wybiera ten zawód. Należy pamiętać, że web designer to osoba, która projektuje strony internetowe.

Taka osoba musi mieć nie tylko duże doświadczenie, ale również znać odpowiednie oprogramowania. Ważne jest także wyczucie estetyki oraz znajomość najnowszych trendów. Kluczowa jest także wiedza z zakresu user experience.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Szata graficzna strony jest tworzona dzięki takim osobom. Finalny efekt możemy później oglądać na stronie internetowej. Należy pamiętać, że bardzo ważna jest rola web designera w procesie tworzenia strony www. Programowanie strony jest wykonywane dopiero w kolejnych krokach.

Web design – projektowanie interfejsu użytkownika strony internetowej oraz jego szaty graficznej.

źródło: wikipedia

Web Design – zadbaj o wygląd swojej strony internetowej

Reklamy stron www lub pozycjonowanie strony internetowej wdraża się dopiero na samym końcu. Bardzo ważna jest także optymalizacja, ponieważ strona powinna działaś sprawnie i się nie zacinać. Podstawą dobrej reklamy jest oczywiście odpowiednie zaprojektowanie strony.

Rodzaj kampanii reklamowej jest uzależniony przede wszystkim od branży i projektu strony. Podstawą jest odszukanie właściwej grupy docelowej, a następnie wybór optymalnej reklamy. Wybór formy reklamy powinien być dokonany jeszcze na etapie projektowania strony internetowej. Stronę można reklamować przy pomocy kampanii ADS oraz pozycjonowania.

Konwersja na stronie, a UX UI design

Na uwagę zasługują także inne formy marketingu internetowego. Dzięki reklamie ruch na stronie znacząco się zwiększa. Przestarzałe i niefunkcjonalne strony internetowe posiadają przeważnie wysoki współczynnik odrzuceń. To przekłada się na bardzo słabą konwersję, czyli dużo niższe zarobki.

Na etapie projektowym często pojawiają się błędy, które trzeba skutecznie wyeliminować. Strona musi przede wszystkim generować korzyści, a do tego być łatwa w obsłudze i zbieżna z trendami, które obowiązują aktualnie.

Konkurencja w branży marketingu internetowego jest bardzo duża, dlatego właściciele stron internetowych prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Projektowaniem stron www jest web development design.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Z reguły oprogramowanie Photoshop lub Adobe XD jest używane do tego. Gotowe makiety widoków również można zaprezentować. To właśnie oprogramowanie do prototypowania jest wykorzystywane w tym celu.

Dzięki temu nie trzeba wykonywać żadnych prac programistycznych, żeby przedstawić klientowi makiety projektu. Tego rodzaju makiety idealnie prezentują funkcjonalności, które w przyszłości będzie posiadać gotowa strona internetowa. Web designer powinien być oczywiście kreatywny i umieć korzystać ze swojej wiedzy.

Etap programistyczny z reguły jest oddzielony od etapu graficznego.

Zadania web designera

Projekt wysyłany jest do klienta po ukończeniu projektu przez web designera. Jest to czas, żeby wprowadzić jeszcze jakieś poprawki i zaakceptować finalną wersję projektu.

Programista zaczyna swoją pracę, dopiero gdy projekt w całości zostanie zaakceptowany. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że tworzenie strony internetowej to współpraca programisty oraz grafika.

Tak naprawdę od szkicu zaczyna się wszystkie designerskie strony internetowej. Tego typu szkic może być wykonany nawet na zwykłej kartce papieru. Układ elementów powinien być przedstawiony w poszczególnych widokach.

Z reguły już podczas pierwszych rozmów z klientem opracowywany jest wstępny szkic.

Po wykonaniu szkicu określamy rozdzielczość, w której projekt będzie wykonywany. Trzeba mieć na uwadze, że gotową stronę będzie można wyświetlać w różnych rozdzielczościach.

Projekt logotypu jest wykonywany często jednocześnie z projektem strony. Jest to dosyć popularne rozwiązanie w przypadku nowo powstających stron. Dzięki temu można w tym samym czasie określić kolorystykę logotypu oraz strony.

Projekt strony internetowej

Kolorystykę logotypu można także wykorzystać do przygotowanie ostatecznego projektu strony. Wytyczne dotyczące wyglądu strony są przekazywane grafikowi przez klienta.

Oczekiwania i potrzeby zamawiającego zrozumiemy lepiej, jeżeli linki będą przesłane do stron, które już istnieją. Strona powinna być atrakcyjna pod względem wizualnym, żeby treść była właściwie wyeksponowana.

Nie można też przesadzać w kwestii doboru fontów. Font musi zawierać polskie znaki, a do tego powinien być czytelny oraz prosty.

Projekt powinno się koniecznie poprzedzić szkicem, jeżeli chcemy, żeby designerska strona była przyjazna dla klienta. Żeby strona była naprawdę efektywnym narzędziem marketingowym to trzeba przebrnąć wiele etapów. Wygląd i funkcjonalność strony zależy w największym stopniu od etapu projektowego.

Gdy projekt będzie już zakodowany na serwerze docelowym to można go spokojnie promować. Wszystko trzeba też dokładnie przetestować przed wdrożeniem promowania strony. Koniecznie należy sprawdzić funkcjonalności zaimplementowane na stronie, a także opisy, title oraz nagłówki. Kluczową rolę odgrywają także testy responsywności.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Web design – Projektowanie Stron Www (interfejs użytkownika i szata graficzna)

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Web design – Projektowanie Stron Www (interfejs użytkownika i szata graficzna).

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)