TIDAL music (serwis muzyczny) czym jest? Czy warto z jego korzystać?

Norton antivirus
Norton antivirus, jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie?
4 kwietnia, 2022
Eset mobile security
Eset mobile security, jak chronić telefon komórkowy przed włamaniem?
4 kwietnia, 2022
TIDAL
TIDAL

TIDAL music (serwis muzyczny) czym jest? Czy warto z jego korzystać?

Jedną z funkcji Internetu jest dostarczanie rozrywki. Technologie internetowe są coraz bardziej rozwinięte.

Prędkość przesyłania danych za pomocą łączy internetowych jest coraz szybsza. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach strumieniowe odtwarzanie muzyki przez Internet zyskuje na popularności. Serwisy takie dają dostęp do ogromnej bazy utworów.

Zaletą takich witryn jest stosunkowo niski koszt abonamentu. Jedną z najbardziej znanych witryn internetowych z segmentu odtwarzania muzyki jest TIDAL.

Jakie są najważniejsze cechy tego serwisu? Co sprawia, że ten portal jest tak popularny? Czy TIDAL można mieć za darmo?

Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury nie tylko internautów zainteresowanych muzyką.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest TIDAL?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, TIDAL to jeden z popularnych portali do strumieniowego odtwarzania muzyki. Serwis ten oprócz odtwarzania muzyki umożliwia również odtwarzanie teledysków.

W serwisie dostępne jest 80 milionów utworów. Oprócz tego w zasobach portalu znajdziemy również 350 tysięcy filmów w jakości HD. Historia serwisu nie jest długa. Został on stworzony w 2014 roku przez szwedzko-norweską grupę Aspiro.

Projekt został przejęty rok później przez podmiot, którego właścicielem jest raper Jay-Z. Transakcja nabycia portalu przez Project Panther Ltd opiewała na 466 milionów koron szwedzkich.

Rok 2015 był przełomowy dla serwisu jeszcze z jednego powodu. W tym roku TIDAL w zasobach nowego właściciela zastąpił inny popularny serwis streamingowy WIMP. Skutkiem tego było wejście przez portal na nowe rynki, w tym na rynek polski.

Czy TIDAL jest za darmo?

Serwis w obecnej chwili nie oferuje darmowej subskrypcji swoich usług. Dostępny jest jedynie darmowy okres próbny. Rozpoczyna się on z chwilą założenia konta w portalu. Konto można usunąć w każdej chwili.

Po okresie próbnym w serwisie mamy do dyspozycji dwa modele subskrypcji. Są one zależne od udostępnianej jakości dźwięku. Nazwy modeli to Hi-Fi oraz Hi-Fi plus.

Model Hi-Fi oferuje możliwość odtwarzania dźwięku w jakości do 1411 kbit/s. Cena miesięcznej subskrypcji w tej opcji wynosi 19,99 złotych. W modelu Hi-Fi mamy do dyspozycji odtwarzanie utworów w jakości do 9216 kbit/s. Cena subskrypcji wynosi 39,99.

Wykluczające słowa kluczowe

Muzyka odtwarzana jest przy użyciu technologii MQA. Rozwiniecie tego skrótu to Master Quality Audio.

Technologia MQA oferuje kompresję muzyki cyfrowej bez żadnych ograniczeń jakościowych. W obu pakietach dostajemy pełną bazę utworów oraz filmów video. Oba pakiety umożliwiają również odtwarzanie muzyki w trybie offline.

Serwis oferuje zniżkę 50% dla studentów. W cenniku portalu znajdziemy również specjalne pakiety zawierające do sześciu subskrypcji dla rodziny.

Cena za taki pakiet rodzinny wynosi od 29,99 złotych miesięcznie.

Abonenci wybranych ofert sieci Play mogą korzystać z serwisu przez 24 miesiące bez dodatkowych opłat. Szczegóły oferty dostępne są na stronach internetowych obu podmiotów.

Jak założyć konto w TIDAL?

Założenie konta w serwisie jest proste i nic nie kosztuje. Opcja zakładania konta dostępna jest w górnym menu strony.

Znajdziemy ją po naciśnięciu przycisku darmowego okresu próbnego. Do założenia konta wystarczy podanie adresu e-mail lub numeru telefonu.

W kolejnym oknie ustalamy hasło do witryny oraz podajemy datę urodzenia. Logowanie do portalu możliwe jest również za pośrednictwem konta Twitter, Facebook lub Apple. Odrębna opcja logowania przeznaczona jest dla klientów sieci telekomunikacyjnej Play.

Na jakich urządzeniach można korzystać z TIDAL?

Pierwszą grupą są wszystkie urządzenia posiadające dostęp do Internetu. Słuchanie muzyki na telefonie i tablecie dostępne jest za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Podobną aplikację mają do dyspozycji posiadacze telewizorów z systemem Smart TV.

Inną opcją jest korzystanie z urządzeń audio wyposażonych w funkcję TIDAL Connect.

Jak to działa?

Wystarczy wybrać żądany plik w aplikacji. Następnie przesyłamy go w celu odtworzenia na profesjonalnym zestawie audio. Pełny zakres obsługiwanych urządzeń dostępny jest na stronie serwisu.

Wskaźniki KPI Key Performance Indicators kluczowe wskaźniki efektywności
Czym jest TIDAL? Czy warto z jego korzystać?

Czy warto korzystać z TIDAL?

Największym konkurentem dla TIDAL jest Spotify. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który portal jest lepszy.

Oba portale mają w swoich zasobach dużą bazę muzyki do słuchania. Porównanie jakości odtwarzanego dźwięku ma zazwyczaj charakter subiektywny. Dlatego warto przeprowadzić je samodzielnie.

Odtwarzanie muzyki za pomocą TIDAL nie powinno spowodować zawodu.

Jest to doskonała opcja dla wszystkich internautów, którzy chcą mieć dostęp do ogromnej bazy utworów. Zaletą TIDAL jest również niski koszt abonamentu. Miesięczna subskrypcja jest znacznie tańszym rozwiązaniem od zakupu płyt z muzyką w sklepie. Jakość dźwięku w obu wariantach będzie zbliżona.

TIDAL daje również możliwość tworzenia spersonalizowanych list odtwarzania. Aplikacja sugeruje nowe utwory na podstawie dotychczasowych wyborów użytkownika.

Wszystko to sprawia, że TIDAL może być dobrym wyborem dla melomanów chętnie korzystających z nowinek technicznych.

Co sądzisz o wpisie pt. Czym jest TIDAL? Czy warto z jego korzystać?? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)