TeamViewer – oprogramowanie do łączności zdalnej-co to jest, ustawienia krok po kroku+[przykłady, definicja]

TeamViewer – oprogramowanie do łączności zdalnej-co to jest, ustawienia krok po kroku+[przykłady, definicja]

TeamViewer
TeamViewer

TeamViewer – oprogramowanie do łączności zdalnej, czym jest i do czego służy

Osoby, które często korzystają z komputerów zapewne spotkały się już z nazwą TeamViewer. Jest to program, który może okazać się bardzo przydatny, dlatego warto wiedzieć, jak z niego korzystać.

Czym jest program TeamViewer?

Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych programów, dzięki którym można bezprzewodowo kontrolować inne urządzenia przy pomocy internetu.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Program z roku na rok staje się coraz popularniejszy – a to zapewne ze względu na to, że jest on zupełnie darmowy.

Najczęściej stosować go można na własny użytek, a z jego obsługą powinien sobie poradzić bez żadnego problemu przeciętny użytkownik.

Funkcjonalny interfejs i duża intuicyjność obsługi to kolejne jego zalety. Program TeamViewer z pewnością przyda się każdej osobie, która chciałaby sprawować kontrolę nad dwoma komputerami jednocześnie.

Działanie programu TeamViewer

Program, który oferuje dostęp do różnego rodzaju urządzeń komputerowych, umożliwia również nawiązanie połączenia pomiędzy telefonem a komputerem. Każda osoba, która chciałaby rozpocząć korzystanie z programu, powinna wiedzieć, jak się za to zabrać.

Oczywiście, na początku należy przeprowadzić instalację oprogramowania. Osoby, które chcą korzystać z niego długoterminowo, powinny zainstalować je na swoim komputerze. Jeśli program ma być uruchomiony wyłącznie w formie testowej, nie trzeba przeprowadzać instalacji, wystarczy go włączyć.

TeamViewer

Aby móc korzystać z funkcjonalności programu, należy utworzyć hasło i nazwę do każdego komputera. Aby sprawować kontrolę nad danym urządzeniem i uzyskać dostęp do jego zawartości, w menu programu należy wpisać jego ID.

Jakie funkcje posiada program TeamViewer?

Program TeamViewer ma bardzo rozbudowany interfejs, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jest zupełnie darmowy. Jego użytkownicy mogą cieszyć się wieloma różnymi funkcjami. Do najpopularniejszych z nich z pewnością należy zdalna kontrola nad komputerem. Do jej uzyskania wystarczy aktywne łącze internetowe. TeamViewer zapewnia również użytkownikowi dostęp do głównych aplikacji na urządzeniu, poprzez wygodne skróty.

Dostęp, który użytkownik otrzymuje do różnego rodzaju komputerów, serwerów i urządzeń, jest zabezpieczony. Ważne, by na urządzeniu docelowym był zainstalowany system iOS, Android bądź też Windows 10.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki programowi TeamViewer można drukować dokumenty, które są zapisane na docelowym, kontrolowanym przez użytkownika urządzeniu. Interfejs programu posiada również opcję udostępniania plików – niezależnie od ich rozmiaru.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

W dzisiejszych czasach ogromna liczba użytkowników korzysta nie tylko z komputerów, ale także urządzeń mobilnych. Program TeamViewer bez żadnego problemu pozwala również na połączenie się z tabletem czy telefonem.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację programu TeamViewer?

Twórcy programu TeamViewer wskazują, że obsługuje ono szeroki zakres urządzeń. Obecnie lista liczy prawie 130 różnego rodzaju urządzeń i systemów operacyjnych, podczas gdy programy wychodzące spod ręki konkurencji z reguły obsługują niespełna 40 urządzeń.

Większość użytkowników programu TeamViewer jako jego główną zaletą wskazuje to, że nie trzeba za niego płacić. Pomimo tego, że jest zupełnie darmowy, TeamViewer wykazuje bardzo wysoką wydajność, a także szeroką gamę funkcjonalności. W przeprowadzonych testach TeamViewer bije konkurencje na głowę pod względem szybkości przesyłu danych – jest ona nawet dwukrotnie większa niż w przypadku porównywalnych, podobnych do niego programów.

Użytkownicy programu TeamViewer twierdzą również, że nie obciąża on zbytnio urządzeń, na których jest zainstalowany. Pochłania on bardzo mało zasobów komputera osoby kontrolującej, jak i tego, który aktualnie jest kontrolowany.

Podsumowując, program TeamViewer z pewnością warto mieć na swoim komputerze. Na jego instalację powinna zdecydować się każda osoba, której zależy na szybkiej i wygodnej kontroli nad innymi urządzeniami.

Trzeba zdawać sobie tylko sprawę z tego, że sprawując kontrolę nad innym urządzeniem, jest się widocznym dla drugiej osoby, która aktualnie z niego korzysta. Jest to o tyle wygodne, że można na jednym urządzeniu pracować w dwie osoby, nawet znajdując się bardzo daleko od siebie. Tak więc śmiało można powiedzieć, że program TeamViewer znacznie usprawnia pracę, przyspiesza wykonywanie zadań oraz – co najważniejsze – nie rujnuje kieszeni.

TeamViewer
Program TeamViewer

Spotkania w programie TeamViewer

Osoby, które korzystają z oprogramowania, mają również możliwość wejścia w zakładkę która nazywa się spotkanie. Znaleźć tu można dwie funkcjonalności – organizacji spotkania i dołączenia do niego.

Do wyboru jest kilka rodzajów spotkań – prezentacja, połączenie telefoniczne bądź też połączenie wideo. Aby dołączyć do spotkania, należy posiadać identyfikator, który podaje osoba tworząca konferencję. Można także kliknąć w gotowy link, który automatycznie połączy użytkownika ze spotkaniem.

Jak widać, program TeamViewer posiada bardzo dużo funkcjonalności, które mogą okazać się przydatne przeciętnemu użytkownikowi internetu. Z pewnością warto więc wiedzieć nieco więcej na ten temat.

Jak połączyć się za pomocą TeamViewer?

Aby połączyć się z komputerem za pomocą oprogramowania TeamViewer, należy wykonać następujące kroki:

 1. Zainstaluj oprogramowanie TeamViewer na obu komputerach – jednym, z którego będziesz udostępniać pulpit, i drugim, z którego będzie wykonywane połączenie.
 2. Otwórz oprogramowanie TeamViewer na komputerze udostępniającym pulpit.
 3. Znajdź numer ID i hasło komputera udostępniającego pulpit, które będą wyświetlane na ekranie.
 4. Otwórz oprogramowanie TeamViewer na komputerze, z którego będzie wykonywane połączenie.
 5. Wprowadź numer ID komputera udostępniającego pulpit i kliknij przycisk „Połącz”.
 6. Wprowadź hasło i kliknij przycisk „Połącz” ponownie.
 7. Po zakończeniu połączenia możesz pracować na pulpicie komputera udostępniającego z poziomu swojego komputera.

Uwaga: Użytkownik komputera udostępniającego pulpit musi wyrazić zgodę na połączenie za pomocą TeamViewer.

Jak włączyć komputer za pomocą TeamViewer?

Aby włączyć komputer za pomocą oprogramowania TeamViewer, należy wykonać następujące kroki:

 1. Zainstaluj oprogramowanie TeamViewer na komputerze, z którego będzie wykonywane połączenie, oraz na komputerze, który będzie włączany zdalnie.
 2. Upewnij się, że opcja „Zdalne włączanie komputera” jest włączona w ustawieniach oprogramowania TeamViewer na komputerze, który ma być włączany zdalnie.
 3. Otwórz oprogramowanie TeamViewer na komputerze, z którego będzie wykonywane połączenie.
 4. Znajdź numer ID komputera, który ma być włączany zdalnie, i dodaj go do listy kontaktów w oprogramowaniu TeamViewer.
 5. Kliknij na numer ID komputera i wybierz opcję „Włącz komputer/urządzenie” z menu kontekstowego.
 6. Po zakończeniu procesu włączania komputera możesz się połączyć z nim za pomocą TeamViewer i wykonywać na nim różne operacje.

Uwaga: Funkcja „Zdalne włączanie komputera” może być dostępna tylko w niektórych wersjach oprogramowania TeamViewer i wymaga odpowiedniej konfiguracji sprzętu i oprogramowania na obu komputerach.

Co sądzisz o wpisie pt. TeamViewer – oprogramowanie do łączności zdalnej, czym jest i do czego służy? Daj znać w komentarzu.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!