Spotify to nie tylko słuchanie muzyki i podcastów

Błąd 404 error 404
Błąd 404 (error 404). Co trzeba o nim wiedzieć i jak go naprawić?
4 kwietnia, 2022
USP Unique Selling Proposition
USP Unique Selling Proposition – co to jest i jaka jest rola?
4 kwietnia, 2022
Spotify
Spotify

Spotify to nie tylko słuchanie muzyki i podcastów

Podcasty cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób chce ich słuchać i coraz więcej chce je nagrywać.

To świetny sposób, by docierać do nowych odbiorców bez konieczności pisania tekstów i prowadzenia bloga. Podcasty mają ogromny potencjał, który został już dostrzeżony przez wielu. Warto wiedzieć, gdzie można wygodnie słuchać nagrań oraz jak nimi zarządzać.

Jakie platformy cieszą się największym zainteresowaniem? Z czego warto korzystać? Na jakie dodatkowe funkcje powinno się zwrócić uwagę, by używać najlepszej dostępnej aplikacji?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Spotify

To jedna z największych platform streamingowych, na której oprócz podcastów można słuchać muzyki. Z tego powodu jest ona bez wątpienia na liście najważniejszych i najchętniej wybieranych platform. Z racji tego, że jest bardzo popularna, oczywiste jest również to, że są na niej dostępne nagrania tworzone przez twórców niemal z całego świata.

Utwory utrwalone przez profesjonalistów w studiach nagraniowych są publikowane tuż obok podcastów przygotowywanych w domowym zaciszu przez amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z podcastami.

Ze Spotify można korzystać bezpłatnie, ale w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że dostęp jest tylko do części materiałów oraz że nie ma możliwości pobierania utworów.

Ai marketing

Oczywiście wersja bezpłatna wiąże się też z obecnością reklam, które bywają uciążliwe. W abonamencie nie ma reklam, a muzyka i podcasty są wolne od przerw. Dużą zaletą Spotify jest możliwość pobrania podcastów i odsłuchania ich później już bez dostępu do internetu.

Na plus należy też zaliczyć fakt, że Spotify ma bardzo przyjazną dla użytkowników aplikację, z której można korzystać na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu łatwo jest zabrać ze sobą w drogę swoją ulubioną muzykę oraz najlepsze podcasty. To ważne, bo dzięki temu można ich słuchać w samochodzie, na siłowni czy podczas biegania.

Spotify umożliwia tworzenie folderów i playlist, co sprawia, że zarządzanie utworami jest wyjątkowo proste. Łatwo jest znaleźć swoje ulubione nagranie pomimo milionów dostępnych plików.

Co ciekawe, można nawet odszukiwać skasowane wcześniej listy. Przynajmniej przez kilka miesięcy po ich skasowaniu są one utrzymywane jeszcze w pamięci aplikacji. Jeśli więc przez roztargnienie usuniesz ważną listę, to łatwo będziesz mógł ją przywrócić i ponownie z niej korzystać. Aplikacja jest:

  • przejrzysta,
  • lekka,
  • funkcjonalna,
  • połączona z dobrze przemyślaną wyszukiwarką.
    Kolejną ważną sprawą jest to, że Spotify jest dostępne dla użytkowników, którzy mają urządzenia z androidem oraz z iOS. Bez trudu można też korzystać z niej na komputerze, co wpływa na to, że po prostu łatwo ją dopasować do własnych potrzeb.

Apple Podcasts

To alternatywa dla Spotify, która jest przeznaczona dla użytkowników korzystających z urządzeń z oprogramowaniem od Apple. Oznacza to, że jest ona przeznaczona dla właścicieli iPhonów, które są dość popularne. Apple Podcasts jest przyjazna użytkownikom, choć jest zdecydowanie mniej rozwinięta i popularna niż Spotify.

Wielu właścicieli iPhonów i iPadów także woli korzystać z tej aplikacji i decyduje się na wgranie właśnie jej. Jeśli nie masz urządzenia z iOS to ta aplikacja na pewno nie jest dla Ciebie, bo nie będziesz mógł w ogóle jej pobrać. W takim wypadku korzystanie z niej też nie będzie możliwe.

Podcast Addict

To aplikacja dla prawdziwych maniaków podcastów. Nie ma w niej muzyki, ale tylko i wyłącznie same nagrania stworzone przez podcasterów. Dzięki temu oferuje ona mniejsze zasoby i można szybko się przez nie przedrzeć. Aplikacja umożliwia pobieranie odcinków na swoje urządzenie i odtwarzanie ich offline.

Ma ona wiele ciekawych funkcji w tym wygodne przeskakiwanie pomiędzy odcinkami oraz możliwość wysłania powiadomienia, gdy zostanie opublikowany kolejny epizod.

Dzięki temu nie ma ryzyka, że się go przegapi. To duże udogodnienie zwłaszcza dla osób, które lubią wiele audycji i mają problem z ich śledzeniem. Powiadomienia na pewno mogą się przydać osobom, które kochają podcasty i chcą być z nimi na bieżąco.

Lecton

W tej aplikacji oprócz muzyki i podcastów znajdziemy regularnie aktualizowane programy telewizyjne w wersji audio. Są w niej audiobooki, audioseriale, a nawet opisy szkolnych lektur.

To ciekawa propozycja zwłaszcza dla osób, które nie lubią mainstreamowych rozwiązań i szukają czegoś spoza listy najpopularniejszych aplikacji. Lecton jest łatwy w obsłudze i przejrzysty, a do tego jest stale uaktualniany. Dzięki temu bardzo często pojawiają się w nim nowe treści, które wzbogacają bazę danych.

Microsoft Azure
Spotify muzyka i podcasty

Oczywiście w tej aplikacji nie należy spodziewać się utworów muzycznych znanych wykonawców tak jak w Spotify, ale jeżeli zależy Ci na dostępnie do podcastów, to z pewnością Lecton Ci wystarczy. Jego atutem może być brak tak dużej bazy nagrań. Dzięki temu łatwiej jest skupić się na tych właściwych. Warto też zwrócić uwagę na muzykę relaksacyjną oraz do medytacji.

To prawdziwy hit, który sprawia, że Lecton jest dość często pobierany i wykorzystywany przez miłośników jogi oraz osoby szukające wytchnienia podczas długiego dnia.

Co sądzisz o wpisie pt. Spotify to nie tylko słuchanie muzyki i podcastów? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)