Social media społecznościowe. Definicja i marketing

Uczenie maszynowe
Czym jest Uczenie Maszynowe Machine Learning (sztuczna inteligencja)
20 sierpnia, 2021
Jak reklamować firmę
Jak reklamować firmę. Wypromować biznes w internecie i social media marketing
20 sierpnia, 2021
Social media marketing
Social media marketing

Social media – Wirtualne życie

Wraz z ciągłym rozwojem technologicznym zmienia się codzienne życie. Jeszcze trzydzieści lat temu nikt nie myślał o tym, że może być coś takiego jak wirtualny świat, a już na pewno nikt nie sądził, iż może on zastąpić rzeczywistość. Czy takie zmiany są dobre? I dlaczego nastąpiły? Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez social mediów?

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Początek zmian dający życie socjal media

Początku zmian należy szukać w pierwszym pojawieniu się komputerów i Internetu. Podążając tym śladem należy przenieść się do lat 60. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy debiut swój ma przodek dzisiejszego szybkiego łącza, czyli ARPANET.

Początkowym zamysłem było wykorzystanie sieci rozproszonej na potrzeby wojska.

Do przesyłu danych potrzebny był centralny komputer, bez którego dalsze prace nie mogły być kontynuowane. Jego awaria powodowała unieszkodliwienie całej sieci, przez co rozwiązanie to nie było wykorzystywane na szeroką skalę.

Internet znany do czasów dzisiejszych pojawił się dopiero w latach 90. XX wieku.

To wtedy stworzona została pierwsza strona www, a także odkryte zostało szyfrowane połączenie, które umożliwiało przesył danych. A co działo się dalej? Nastąpił szał Internetowy. Powstały znane przeglądarki, takie jak Google.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

Stworzono pierwszą aplikację umożliwiającą wideorozmowę, pod nazwa Skype. Na początku XXI wieku powstał serwis YouTube oraz Facebook. A zbliżając się coraz bardziej do obecnych czasów obserwować można istny wybuch aplikacji, stron i wszelkich działalności internetowych.

Życie w social mediach

Czym są social media? Są to serwisy społecznościowe, które umożliwiają szybką wymianę informacji między ludźmi, gromadzą użytkowników, którzy zainteresowani są podobnymi dziedzinami, dodatkowo umożliwiają udostępnianie i oglądanie filmów, zdjęć, a także muzyki. Jednym słowem social media dają ludziom wszystko.

Można zadać sobie pytanie czy wyobrażasz sobie teraźniejszość bez Internetu i wszystkich aplikacji?

Z pewnością odpowiedź większości byłaby jednoznaczna i brzmiałaby: NIE. Nawet Ci, którzy odpowiedzieliby, że bez problemu poradziliby sobie bez tych udogodnień, z pewnością szybko zmieniliby zdanie.

Człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do dobrego i wszelkiego rodzaju ułatwień. A nie oszukując się social media takie ułatwienia zapewniają. Często nawet osoby, które zawodowo zajmują się pracą w social mediach, nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, po co to robią? Co takiego dają nam te wszystkie portale, że życie przeniosło się do wirtualnego świata?

Działanie w sieci

Samo uczestniczenie w życiu tego wirtualnego świata może wiązać się z kilkoma aspektami. Jedni wykorzystują go w celach zarobkowych, inni w rozrywkowych. Jedni chcą po prostu się rozerwać, a jeszcze innym zależy na kontakcie z większą grupą ludzi. Ludzie są stworzeni do życia w stadzie.

Chcą przynależeć i mieć to poczucie, że otaczają ich osoby o takich samych zainteresowaniach i poglądach. Takowe pobudki doskonale realizują takie portale społecznościowe jak Facebook, Instagram, Messenger, czy Whatsapp.

Portale te zapewniają tak zwane bycie na bieżąco. Można być tysiące kilometrów od danego miejsca, ale dokładnie wiedzieć, co się w nim dzieje. Można wspinać się na Kilimandżaro, ale być w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi. A to wszystko dzięki social mediom. Cele zarobkowe są dziedziną, która wciąż się rozwija w sieci.

Firmy coraz częściej swoją działalność prowadzą na stronach internetowych, korzystając z działalności sklepów internetowych. Dużą popularnością cieszą się także różnego rodzaju fanpage, które prowadzone w umiejętny sposób zachęcają kolejnych klientów do zakupów różnorodnych produktów.

Biorąc pod uwagę ile czasu, każdego dnia, ludzie spędzają w Internecie, social media stały się poważnym narzędziem marketingowym.

Dlaczego różne reklamy wyświetlane w telewizji, bądź puszczane w radiu nie są tak skuteczne? Powód jest na pozór prosty. Kierujemy się opinią innych.

Dlatego jeśli dany produkt, wyświetlony na profilu społecznościowym, zostanie polubiony przez większość naszych znajomych i dodatkowo skomentowany, to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy jest taka, iż jest to doskonały artykuł, który też trzeba mieć.

Ile czasu spędzamy w social mediach?

Czas, który każdego dnia ludzie spędzają w Internecie coraz bardziej się wydłuża. Dochodzi już niestety do sytuacji, w których młodzi ludzie zmagają się z uzależnieniem od Internetu.

Dostępność sieci w każdym miejscu na ziemi potęguje moc wszelkiego rodzaju mediów społecznościowych. Ponieważ dostępność jest tak łatwa serfowanie w sieci stało się nieodłącznym elementem życia.

Ludzie jedzą śniadanie klikając w ekran telefonu, stojąc w korkach przeglądają nowe posty i słuchają muzyki. Najlepszy sposób na relaks po ciężkim dniu w pracy?

Oczywiście film na ulubionym kanale w sieci. Wreszcie kładąc się spać ostatnie przejrzenie relacji na Instagramie i odpowiedzenie na wszystkie wiadomości. I niby wydaje nam się, iż nie spędzamy w Internecie zbyt dużo czasu, suma czasu jest zatrważająca. Kierując się statystykami z portali społecznościowych każdego miesiąca korzysta ponad 4 miliardy ludzi.

Głównie z social mediów ludzie korzystają za pomocą urządzeń mobilnych, a tylko kilka procent nadal decyduje się na używanie komputera.

Światowa pandemia spowodowała, że czas spędzany w Internecie każdego dnia wydłużył się do bagatela 7 godzin dziennie. Z całego tego czasu, aż 40 procent spędzamy na portalach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę fakt, iż często praca także wymaga korzystania z sieci, czas jaki spędzamy wpatrując się w urządzenia mobilne jest zatrważający.

Najpopularniejsze portale społecznościowe

Najpopularniejszego portalu społecznościowego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać.

Od kilkunastu lat w rankingu króluje Facebook. Portal ten cieszy się największą liczbą użytkowników, którzy każdego dnia aktywnie biorą udział w wirtualnym życiu.

Zaraz za tym popularnym serwisem plasuje się YouTube, który również zrzesza wiele fanów. Na trzecim miejscu ku zaskoczeniu wielu znalazł się komunikator WhatsApp.

Niesłabnącą popularnością, a wręcz pnącymi się w górę rankingu portalami są Instagram i TikTok. Według najnowszych badań przeciętny człowiek czekający na swoją kolej w jakimkolwiek urzędzie, przychodni, a nawet sklepie scrolluje swoje tablice. Portale społecznościowe opanowały codzienne życie.

Coraz więcej uroczystości, rodzinnych chwil, spotkań ze znajomymi nie może już odbyć się bez zwyczajowej relacji na Instagramie, bądź zdjęcia wrzuconego na Facebook’a. Młodzi ludzie opanowali social media do tego stopnia, że bez problemu można ich zlokalizować wchodząc na ich profil, na którymkolwiek z portali.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Zagrożenia

Uzależnienia od Internetu to nie jedyne zagrożenia płynące z sieci.

Ciągłe udostępnianie swojej lokalizacji na portalach społecznościowych pozwoliło złodziejom rozszerzyć swoją działalność i poczuć się bezpieczniej. Przecież jaka jest możliwość, że osoba, która przed chwilą udostępniła lokalizację z Rzymu, nagle w ciągu pięciu minut znajdzie się w swoim domu w Warszawie. Złodzieje kontrolują takie posty i czują się bezkarni.

Chwalenie się w Internecie posiadaniem różnych rzeczy również przyciąga zagrożenia, jednak ludzie nic sobie z tego nie robią.

Rozkręcanie marki i prowadzenie fanpage’a

Ponieważ promowanie osób lub produktów w Internecie stało się ważnym narzędziem handlu coraz więcej firm lub znanych osób decyduje się na takie zabiegi. Na różnych portalach społecznościowych tworzone są fanpage, które zrzeszają fanów.

Dobrze prowadzona strona pozwala wielokrotnie zwiększyć zasięgi i trafić do jak największej ilości ludzi. Największe firmy zatrudniają specjalistów, którzy dbają o prawidłowy rozwój danej strony w sieci.

Znane osoby ze świata sportu, muzyki, czy show biznesu na swoich kanałach w social mediach zrzeszają miliony osób.

Ponieważ ich zasięg jest często bardzo szeroki znane marki chcąc wypromować swoje produkty, decydują się na współpracę z takimi osobami. Tym samym prezentowane jest działanie podwójnej promocji.

Ponieważ produkt jest prezentowany szerokiemu groniu i dodatkowo wpiera go znana osoba, która przecież, jeśli czegoś używa, to z pewnością jest to warte uwagi i godne polecenia. Tym samym ludzie decydują się na zakup takiego artykułu, a producenci zacierają ręce.

Jak daleko posunie się wirtualny świat?

Zapewne niejeden zastanawiał się już nad tym czy istnieje jakaś granica, do której posunie się życie w wirtualnym świecie. Czy kiedyś ten rozpędzony pociąg się zatrzyma? Czy może jest to nieograniczony świat, pełen nowych możliwości.

Z pewnością już wielokrotnie wszyscy myśleli, że już nic nowego w wirtualnym świecie nie da się wymyślić, a jednak wciąż pojawiały się coraz to lepsze i nowsze aplikacje oraz portale. Internet połączony ze sztuczną inteligencją rozwija nowe horyzonty i daje nowe możliwości.

Tworzone są coraz lepsze aplikacje, które pozwalają zrozumieć człowieka, a nawet często go zastępują. Algorytmy stają się podstawą tworzenia aplikacji, które bazują na potrzebach człowieka i wychodzą im naprzeciw.

Social media marketing w mediach społecznościowych

Social media są potężnym narzędziem w rękach człowieka. Potrafią ranić i zagrażać, ale też przyczyniają się do rozszerzania dobra. Hejt w Internecie niestety jest smutnym dodatkiem, który nieopanowany może doprowadzić do trwałych szkód. Portale społecznościowe prześcigają się w aktualizacjach i chcą jak najlepiej dopasować się do potrzeb ludzi. Handel i reklama przeniosły się właśnie na portale społecznościowe, ponieważ to tam społeczeństwo spędza najwięcej swojego czasu. Czy karuzela wirtualnego życia jest w stanie się zatrzymać?

Czy może jednak ludzie tak pokochają media społecznościowe, że życie całkowicie przeniesie się do Internetu? Jedno jest pewne. Nie można przekraczać pewnej granicy.

Codzienność, do której przywykliśmy wciąż jest taka sama. Internet nigdy nie zastąpi codziennych relacji z drugim człowiekiem. Nie odwzajemni uczuć i nie wesprze w najważniejszych momentach. Warto zastanowić się nad tym, ile czasu ja sam spędzam w Internecie? I czy czasem nie cierpi na tym moje prawdziwe i rzeczywiste życie.

Social media społecznościowe. Definicja i marketing

Social media marketing to nie tylko linkedin, twitter, pinterest czy fanpage na facebooku. Content reklamowy na rzecz marketingu w mediach społecznościowych musi być skierowany do grupy docelowej. Komunikat musi być jasno sformułowany by budować wizerunek marki. Nasza agencja social media może to zrobić! Więc skorzystaj z mocy sieci społecznościowych już teraz.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)