Skracanie linków – na czym polega ?

Webarchive
Webarchive – archiwum stron internetowych https://web.archive.org/
29 marca, 2022
Grafika wektorowa
Grafika wektorowa – obrazy, które powstają z figur geometrycznych
29 marca, 2022
skracanie linków
skracanie linków

Na czym polega skracanie linków?

Skracanie linków jest pomocne podczas szeroko rozumianej działalności marketingowej podmiotów działających w internecie, w tym choćby podczas promocji produktów w social mediach.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym zatem jest skracanie linków?

Tego typu działanie ma na celu prezentowanie adresów URL w uproszczonej formie. Co ważne, są one zakodowane w odnośniku, po wciśnięciu którego dochodzi do przekierowania użytkownika na odpowiednią stronę internetową.

Skracanie to jest możliwe dzięki używaniu odpowiednich serwisów internetowych, które stanowią element pośredni pomiędzy daną witryną oraz jej użytkownikiem. Stosowanie tych narzędzi jest stosunkowo proste.

Poza tym, w sieci dostępnych jest wiele serwisów, za pomocą których można skutecznie tworzyć krótkie linki kierujące użytkownika na odpowiednie strony.

Godne polecenia witryny oferują podstawowe oraz bardziej zaawansowane usługi. Korzystanie z funkcji bazowych zwykle nie wymaga rejestracji, podczas gdy w celu korzystania z zaawansowanych usług danego serwisu zwykle wymagane jest logowanie na utworzone uprzednio konto użytkownika.

Skracanie linków

Bitly.

TinyURL.

Sniply.

Short.io.

BL.INK.

W jakim celu wykonuje się tego typu skracanie?

Jak wspomniano powyżej, skracanie linków jest wykonywane w celu ich bardziej atrakcyjnej prezentacji.

Tego typu działanie ma wiele zalet, wśród których wymienić można nie tylko kwestie związane z samym wyglądem prezentowanych treści, ale również przekładających się na wzrost funkcjonalności czy bezpieczeństwa. Poza tym, działanie to umożliwia uzyskiwanie danych analitycznych.

Jakie korzyści związane są ze skracaniem linków?

Tego typu działania umożliwiają pozyskiwanie statystyk ruchu, ponieważ okrojony adres internetowy pełni rolę pośrednika, za pomocą którego można uzyskać informacje na temat przekierowań na daną stronę internetową.

Uzyskane informacje są umieszczane na koncie założonym na danym serwisie świadczącym usługi związane ze skracaniem linków oraz stanowią cenne dane na temat rozłożenia ruchu w danym przedziale czasowym czy popularności odpowiednich linków.

Są one pożądane, ponieważ dostarczają informacje na temat ruchu użytkowników w odniesieniu do danej strony. To z kolei jest pomocne podczas oceny popularności danych produktów czy ofert.

Poza tym tego typu narzędzie jest pomaga ocenić skuteczność podejmowanych działań reklamowych, wybierać najbardziej efektywne sposoby promocji oraz trafnie inwestować zaplanowany budżet reklamowy.

Warto dodać, że wspomniane statystyki prezentowane są w sposób przejrzysty i łatwy do analizy. Poza tym są one kompatybilne z wybranymi narzędziami oferowanymi przez Google.

Na jakie inne zalety tego typu działań należy zwrócić uwagę?

Zwolennicy tego typu rozwiązań podkreślają, że prezentacja linków w minimalistycznej formie wpływa na poprawę czytelności prezentowanych treści, w tym postów.

Tego typu działanie cechuje również uniwersalizm, ponieważ uproszczone linki mogą być zamieszczane zarówno w wiadomościach elektronicznych, jak i w postach publikowanych w mediach społecznościowych.

skracanie linków
skracanie linków

Zamieszanie krótkich linków jest również wygodne, ponieważ nie powodują one trudności w ich kopiowaniu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku choćby limitów znaków w danej wiadomości.

Proste linki są również zalecane w przypadku wysyłania wiadomości w formie elektronicznej, ponieważ nie rodzą trudności związanych z ich prawidłowym wyświetlaniem się w różnorodnych programach pocztowych.

Profesjonalne skracanie linków

Minimalistyczne linki umieszczane na stronach internetowych wpływają na większą przejrzystość tekstu oraz zachęcą użytkowników strony do większej aktywności, w tym poznawania treści dodatkowych zamieszczanych w odnośnikach.

Taka forma prezentacji treści sprawia, że strona prezentuje się profesjonalnie i jest wygodna w obsłudze. Wzbudza ona zaufanie użytkowników, co przekłada się na większe zainteresowanie i promocję danych treści.

Tego typu ustandaryzowane odnośniki świadczą o tym, że autor prezentowanych na stronie treści dba o wysoki standard ich prezentacji oraz wygodę i zadowolenie ich odbiorców, a to przekłada się na pozytywny odbiór danej marki.

Najpopularniejsze skracacze linków

  • Ow.ly
  • TinyURL.com
  • Bit.ly
  • Cutt.ly

W jaki sposób można skrócić dany link?

Jak wspomniano powyżej, w celu skracania linków można skorzystać ze wsparcia wielu serwisów działających w sieci. Listę podmiotów świadczących tego typu usługi można uzyskać wpisując odpowiednie zapytanie w okno przeglądarki.

Bezpieczne skracanie linków

Serwisy świadczące tego typu usługi zwykle działają w podobny sposób. Oczywiście pomiędzy poszczególnymi serwisami odnaleźć można niewielkie równice związane z ich obsługą. W tym wypadku wybór odpowiedniego usługodawcy zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji danego klienta.

Po przejściu na stronę danego serwisu zajmującego się skracaniem linków należy wpisać lub przekopiować we wskazane miejsce długiego adresu URL w wersji standardowej.

W dalszej kolejności konieczne jest wygenerowanie krótkiego linku. Uzyskany link jest powiązany ze standardowym i przekierowuje użytkownika w pożądane miejsce.

Co ważne, już od tego momentu link ten jest aktywny. Ciekawą opcją oferowaną przez wybrane serwisy jest możliwość tak zwanego masowego skracania linków. Opcja ta jest pomocna w przypadku prowadzenia choćby sklepów internetowych oferujących bogaty asortyment.

Co sądzisz o wpisie pt. Profesjonalne skracanie linków? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)