Service design (projektowanie usług a user experience)

Autoresponder
Autoresponder (asystent nieobecności) Co napisać i przykład jak ustawić
29 kwietnia, 2022
Jak prowadzić stronę internetową
Jak prowadzić stronę internetową [ile kosztuje prowadzenie i obsługa]
29 kwietnia, 2022
Service design projektowanie usług
Service design projektowanie usług

Service design (projektowanie usług a user experience)

Service design to pojęcie, które jest nierozerwalnie związane z projektowaniem usług. Za pomocą tego rodzaju działań można bowiem tworzyć oraz optymalizować usługi w sposób, który jest idealnie dopasowany do potrzeb klientów.

Co ważne, tego rodzaju projektowanie jest cenione, pożądane i zalecane w ramach szeroko rozumianej komunikacji pomiędzy sprzedającym i kupującym. Znajduje ono zastosowanie zarówno w przypadku pojedynczych zakupów, jak i w odniesieniu do długotrwałej współpracy.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jakie cele mogą być osiągane poprzez podejmowanie tego rodzaju działań?

Projektowanie usług powinno być wykonywane w sposób, który zaspokaja potrzeby i oczekiwania klientów. Tego rodzaju działanie znajduje zastosowanie między innymi w przypadku sprzedaży prowadzonej online.

Co istotne, pojęcie to powinno być rozumiane dość szeroko i musi obejmować wszystkie aspekty związane z procesem sprzedaży, w tym opiekę przedsprzedażową i posprzedażową.

Należy również pamiętać o tym, że celem tego rodzaju projektowania usług jest nie tylko sama sprzedaż, ale również wsparcie wszystkich elementów i działań prowadzących do finalizacji transakcji, która powinna przebiegać w miłej i przyjaznej dla klienta atmosferze.

Klient w tym wypadku powinien czuć się ważny i zaopiekowany na każdym z etapów wchodzących w skład procesu kupna-sprzedaży.

Należy również pamiętać o tym, że dobrze zaprojektowane usługi są pomocne zarówno podczas obsługi klientów regularnie korzystających z danej usługi, jak i osób dopiero rozważających dokonanie zakupu.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Z czym może się wiązać brak podjęcia odpowiednich działań?

Brak podejmowania działań mających na celu optymalne projektowanie usług może przyczyniać się do zaburzenia prawidłowej i sprawnej komunikacji.

Może wówczas dochodzić do pojawiania się sprzecznych sygnałów i wykluczających się informacji, które zaburzają płynną finalizację zakupów.

Działanie UX design w marketingu i SEO

Czym cechuje się godne polecenia projektowanie usług?

Projektowanie usług w poszczególnych podmiotach może przebiegać w nieco odmienny sposób.

Niemniej jednak proces ten powinien obejmować kilka kluczowych elementów, dzięki którym mogą być osiągane zamierzone cele.

Poza tym, podczas planowania i realizacji tego rodzaju działań należy skorzystać z fachowej pomocy i wsparcia osób lub podmiotów działających w tej branży.

Jakie elementy powinny być brane pod uwagę w przypadku godnego polecenia projektowania usług?

Każde projektowanie usług należy rozpoczynać od tak zwanego rozpoznania. Jest to etap, podczas którego możliwe jest zwrócenie uwagi na ewentualny problem.

Poza tym, rozpoznanie powinno obejmować analizę potrzeb i oczekiwań klientów. Kolejnym etapem prawidłowego projektowania powinno być znajdowanie rozwiązań wykrytych nieprawidłowości.

Tego rodzaju działania powinny być ukierunkowane na opracowanie planu oraz analizowanie czynności związanych z optymalizacją danej usługi.

Dalszy etap service design powinien obejmować wdrożenie opracowanego planu oraz jego testowanie. Podczas planowania, rozpoczynania i realizacji określonych działań należy pamiętać o tym, że czynności te powinny być realizowane w sposób ciągły.

Projektowanie usług wymaga bowiem stałego doskonalenia i dostosowywania do zmieniających się oczekiwań klientów.

W jaki sposób należy przeprowadzać optymalizację usług?

Tworzenie i wdrażanie strategii zawsze powinno być ukierunkowane na potrzeby klientów. W celu dopasowania oferty należy zatem w sposób staranny określić grono potencjalnych odbiorców.

Podczas projektowania warto wspierać się wynikami uzyskiwanymi w różnorodny sposób, w tym choćby za pośrednictwem Customer Journey Map, Heatmap, testów A/B, ankiet oraz opinii.

W jaki sposób może być realizowane projektowanie usług?

Projektowanie usług może i powinno obejmować kilka istotnych elementów. Musi ono zakładać wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technik, które wpływają na poprawę skutecznej komunikacji z klientem.

W tym przypadku możliwe do zastosowania propozycje są bardzo różnorodne i mogą obejmować między innymi opcję wymiany informacji pomiędzy działem obsługi klienta a konsumentem za pomocą czatu, jak również informowanie zamawiających o statusie przesyłki, łatwą i szybką realizację zwrotów oraz przyjazne klientom rozpatrywanie reklamacji.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Czym jest Service Design?

Service design po polsku oznacza projektowanie usług. Dokładniej jest to tworzenie nowych i optymalizowanie istniejących usług w każdym wymiarze, tj.: model biznesowy, komunikacja, procesy biznesowe, procesy interakcji klienta z firmą, design różnych punktów styku firmy z klientem. Wszystko to odbywa się w kontekście zorientowanym na użytkownika (tzw. user-centered design).

Czym jest projektowanie usług?

Projektowanie usług (inaczej z ang service design) polega na analizie wszystkich działań, czyli infrastruktura, komunikacja ludzi, komponenty materialne usługi itp. Wszystko to po to żeby zapewnić jak najlepsze doświadczenia użytkownikom i jednocześnie zwiększać efektywność ich świadczenia.

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Service design (projektowanie usług a user experience)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)