Reklama za darmo. Ja się promować w internecie za free, czyli darmowa reklama firmy

Czym jest marketing internetowy? Digital marketing
6 sierpnia, 2021
Reklama płatna w internecie (forma reklamy facebook, instagram, google, youtube tiktok i inne)
6 sierpnia, 2021
Reklama za darmo. Ja się promować w internecie za free, czyli darmowa reklama firmy 1

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Darmowe sposoby promowania się w internecie

Marketing internetowy to pewna pula darmowych sposobów reklamowania się w sieci. Możemy wykonywać je samodzielnie bez przeznaczania środków zarówno na budżet reklamowy jak i obsługę agencji marketingowej. Sposoby te wbrew pozorom są również bardzo skuteczne, a jedyne co musimy poświęcić to czas i zaangażowanie. Poświęcając jednak sporo uwagi darmowym sposobom na reklamowanie się w internecie, możemy również pozyskiwać duże ilości klientów i budować swoją markę zarabiając spore pieniądze. Jakie są zatem sposoby darmowej promocji w internecie i jakie działania mamy do wyboru? Najciekawsze propozycje prezentujemy poniżej.

Marketing szeptany

Jednym z najpopularniejszych sposobów na darmowe reklamowanie się w internecie jest marketing szeptany. Jest to dodawanie wpisów polecających naszą markę lub projekt czy usługę w różnych miejscach w sieci. Wpisy te są stylizowane na polecenie zadowolonego klienta lub osoby, która słyszała pozytywne opinie na nasz temat. W niektórych przypadkach może być to otwarte polecenie nas samych jako marki. Sposób ten bazuje na docieraniu do dużej liczby osób, które poszukują danego rozwiązania i za sugerowanie im wybranie właśnie nas. Buzz marketing opiera się również na mocy sugestii i na fakcie, że osoby bez jakiejkolwiek preferencji zakupowej chętnie skorzystają ze wskazania nawet osoby nieznanej.

Reklama za darmo. Ja się promować w internecie za free, czyli darmowa reklama firmy

Wpisy marketingu szeptanego najczęściej mają kilka zdań, zawierają pozytywną opinię wraz z rekomendacją dla naszej marki oraz link do strony internetowej. Umieszczane są wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby zainteresowane daną tematyką, a w szczególności na:

  • forach internetowych
  • w komentarzach na blogach czy YouTube
  • w social mediach przez dodanie komentarza polecającego

Plusem marketingu szeptanego jest także fakt że dodanie jednego wpisu polecającego naszej marki, może dotrzeć do kilkuset lub nawet kilku tysięcy osób. Dodając odpowiednio dużą ilość wpisów w wielu miejscach oraz robiąc to regularnie, możemy zatem liczyć na bardzo dobre rezultaty. Z pewnością część osób, która zobaczy wpis polecający, nawet z ciekawości sprawdzi ofertę naszej marki, a to już połowa sukcesu. Tworząc wpisy polecające, należy zwracać uwagę, aby były unikalne i niepodobne do siebie, a także były poprawne i jakościowe.

Prowadzenie profili w social mediach

Drugim sposobem, dzięki któremu możemy reklamować się w internecie za darmo, jest prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Social media gromadzą bardzo duże ilości osób, a poszukują one na nich nie tylko rozrywki, ale też często firm lokalnych, produktów czy usług. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie profilu np. na Facebooku czy LinkedIn i promowanie naszej marki. Możemy robić to poprzez jakościowe stworzenie ciekawego profilu oraz regularne dodawanie treści.

Jeśli będą one jakościowe i ciekawe, będą przyciągały odbiorców. Prowadząc profil, możemy również organizować konkursy i eventy czy publikować zniżki i kody rabatowe jedynie dla fanów naszego profilu. Należy również zadbać o tagowanie profilu odpowiednimi słowami kluczowymi, aby był wyszukiwany wyszukiwarce. Prowadząc kilka profili w najpopularniejszych mediach społecznościowych wśród naszych odbiorców, możemy zbudować spore grono fanów, a w szczególności stałych klientów.

Reklama na Facebooku

Kolejnym pomysłem na darmowe reklamowanie się w internecie jest sam portal Facebook. Jest to największy na świecie portal społecznościowy, z którego korzystają miliardy osób. Również większość Polaków posiada na nim konto, a więc jest to idealne miejsce do reklamowania się bezkosztowo. Jak zatem możemy to robić?

Jednym z najlepszych pomysłów oprócz założenia i prowadzenia profilu jest reklama na grupach tematycznych. W tym celu warto dołączyć do wszystkich grup na jakich mogą przebywać nasi potencjalni odbiorcy oraz rozpocząć promowanie się zgodnie z regulaminem i obowiązującymi zasadami. Zawsze należy ich przestrzegać, aby móc reklamować się i nie zostać zablokowanym lub usuniętym z grupy. Możemy reklamować się na grupach tematycznych, dodając bezpośrednią ofertę naszej marki lub publikując artykuły tematyczne, poradniki czy aktywnie biorąc udział w życiu danej grupy. Możemy również sami zakładać strony na Facebooku czy publikować otagowane treści tematyczne zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarki FB.

Ciekawym, ale bardziej skomplikowanym sposobem na reklamowanie się za darmo na Facebooku jest social selling. Jest to sprzedaż społecznościowa polegająca na nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi klientami lub partnerami biznesowymi oraz rozwijanie tych znajomości, a następnie sprzedawanie produktów lub usług właśnie osobom już znanym. Social selling bazuje na fakcie, że potencjalni klienci wolą kupować od osób znajomych niż od obcych i anonimowych marek. Nawiązane kontakty możemy rozwijać zarówno bezpośrednio prywatnie lub regularnie pojawiając się na danej grupie i stając się rozpoznawalnym.

Content marketing

Bardzo dobrym sposobem darmowego promowania się w internecie jest również content marketing. Polega on na publikowaniu przydatnych treści w internecie, które będą opatrzone logiem lub nazwą czy odnośnikiem naszej marki, a następnie, które będą odnajdywane przez osoby poszukujące informacji tematycznych. Jest to bardzo skuteczny sposób reklamy, gdyż obecnie jakościowe treści są bardzo popularne i poszukiwane.

Znając się zatem na danym temacie, możemy tworzyć różnego rodzaju treści tekstowe, graficzne czy wideo oraz publikować je we wszystkich miejscach w internecie, w których mogą przebywać nasi potencjalni odbiorcy. Osoby, które zauważą darmowy i przydatny materiał, z pewnością sprawdzą również markę, która go dodała. Publikując takie treści, będziemy również pozyskiwali klientów poprzez nie jeszcze na długo po opublikowaniu. Content jest również odbierany pozytywnie i potrafi dawać bardzo duże zasięgi tak jak np. marketing szeptany.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Czy wszystkie firmy w internecie można reklamować tak samo?

Reklama w internecie za darmo działa inaczej w każdej branży i na każdym portalu. Inny wynik dostaniesz jeśłi będziesz pisać w grupach na facebooku a inny w grupach na linkedin. Sposobów na darmową reklamę swojej firmy jak już wiesz jest bardzo dużo.

Ale czy manualne pisanie, wizytówka google moja firma i inne zapewnią dobry wzrost Twojej firmy? Bezpłatna reklama ma bardzo mały zasięg a trzeba poświęcić na nią dużo czasu. Więc jeśli chcesz pozyskać nowych klientów do Twojej strony internetowej to lepiej reklamować swoją firmę i swój biznes profesjonalnie. Chcesz wiedzieć jak? Umów się z nami na bezpłatną konsultację. Warto wykorzystać naszą wiedzę.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)