Reklama sem PPC i kampania Google ADS (agencja SEO/SEM)

E-marketingowiec
E-marketingowiec (specjalista ds digital marketing)
4 stycznia, 2022
Firmy marketingowe
Firmy marketingowe (czym się zajmuje taka agencja i jak wybrać) + Ranking Światowy
4 stycznia, 2022
Reklama sem
Reklama sem

Co to jest reklama sem

Reklama SEM to forma marketingu internetowego, która polega na promowaniu stron internetowych poprzez zwiększanie ich widoczności na stronach wyników wyszukiwania (SERP) głównie poprzez płatne reklamy, w tym PPC.

Co to jest kampania sem

Kampania SEM to strategia reklamowa, która generuje reklamy w wyszukiwarkach takich jak Google, aby pozycjonować marki wśród najlepszych wyników. Strategia i planowanie mają kluczowe znaczenie dla zagwarantowania wyników kampanii SEM.

Jakie są działania sem

Działania sem to proces zwiększania ruchu w witrynie poprzez kupowanie reklam na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Pierwotnie SEM obejmował wszystkie działania marketingowe w wyszukiwarkach (SEO i Search Ads), ale z biegiem czasu branża przyjęła termin odnoszący się wyłącznie do reklam w płatnych wynikach wyszukiwania.

Jaka jest różnica między reklamami organicznymi i płatnymi: SEO, SEM, PPC i Google Ads?

Marketingowcy online i ludzie biznesu ciągle mówią o SEM, PPC, SEO i Google Ads – ale wciąż się mylą ze względu na ich charakter promocyjny.
Najlepsze praktyki ewoluują, zmieniają się terminy branżowe i często tworzone są nowe akronimy. Może to prowadzić do problemów z wyborem „najlepszych następnych kroków w marketingu online” dla firmy.

Oto podsumowanie, które pomaga spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy.

Oto różnica między m.in. pomiędzy reklamą SEO, SEM, PPC i Adwords:

Jeśli zajmujesz się marketingiem cyfrowym dla firmy, siebie lub wielu klientów, rozróżnienie między SEM, SEO i PPC musi być jasno zrozumiane.

Organiczna reklama SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek)

Search Engine Optimization (SEO) jest prawdopodobnie podstawą marketingu cyfrowego. Wszyscy jesteśmy zdumieni szybkim rozwojem branży. Aby upewnić się, że witryna spełnia najlepsze praktyki SEO, warto mieć na pokładzie zespół ekspertów. Agencje SEO, takie jak UniqueSEO, pomogą Twojej firmie rozszerzyć zasięg online i stworzyć autorytet marki.

Silne działania SEO sprawią, że strona internetowa firmy będzie znajdować się blisko szczytu stron wyników wyszukiwania (SERP).
Docelowo chcesz, aby Twoja strona była klasyfikowana jako pierwsza w SERPach, co oznacza, że ​​odpowiadanie na zapytania internautów dla danego słowa kluczowego i jest najlepszym wyborem.

Starzy wyjadacze w SEO przyznają, że search engine optimization nie jest tym, czym było kiedyś. Ponieważ wyszukiwarki, takie jak Google, stały się „mądrzejsze”, wiele strategii, o których wspominali ludzie sześć lat temu, jest bezużytecznych. Upewnij się, że odrobiłeś pracę domową i zrezygnuj ze strategii, które nie będą już działać w danym roku. Samo kierowanie na terminy jak fraza kluczowa i pozyskiwanie linków w ciemno już nie działają. W szczególności musisz uważać jeśli masz sklep internetowy e-commerce. Tylko skuteczne pozycjonowanie stron może zapewnić konwertujący ruch na stronie Twojego produktu.

Reklama SEM (marketing w wyszukiwarkach)

SEM (search engine marketing, warketing w wyszukiwarkach) to szerokie pojęcie, które wyjaśnia sposób zwiększania widoczności witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP). W przeszłości był to ogólny termin oznaczający każdą formę marketingu internetowego, która zwiększa popularność. Kiedyś reklamy SEM były definiowane jako metoda obejmująca SEO, płatne lokowanie, reklamę kontekstową, optymalizację zasobów cyfrowych i ppc.

Termin reklama SEM z czasem kojarzy się tylko z płatnymi metodami wyszukiwania. Najczęściej akceptowaną definicją reklam SEM jest proces zwiększania ruchu w Twojej witrynie poprzez kupowanie reklam w wyszukiwarkach.
Jednak nadal zobaczysz, że blogi używają swojego pierwotnego znaczenia. Aby uniknąć niejasności, zwróć uwagę na kontekst użycia terminu.

Reklama PPC (płatność za kliknięcie)

Model PPC (Pay Per Click) polega na tym, że reklamodawca płaci za każdym razem, gdy ktoś kliknie reklamę, która przekierowuje tę osobę do jego witryny. Reklamodawca płaci właścicielowi platformy, która pozwala na umieszczenie reklamy.
Najpopularniejszymi hostami reklam są Google, Yahoo, Bing, LinkedIn, Facebook, Instagram, tiktok i Twitter. Są to reklamy, które widzisz u góry i po prawej stronie wyników wyszukiwania (w social media również inne miejsca jak stories). Aby kupić miejsce reklamowe PPC, musisz wygrać ofertę na to miejsce. Reklamy PPC korzystające z Google, Bing lub innych wyszukiwarek należą do płatnej kategorii SEM.

Przykład PPC w Google.

Większość platform reklamowych, w tym Google Ads, obsługuje stawki w czasie rzeczywistym. Musisz zrozumieć proces aukcji wybranej platformy reklamowej. Na przykład, jeśli korzystasz z Google Ads, musisz wiedzieć, że Ranking reklamy określa Twoją pozycję reklamy.

Google jasno stwierdza że ranking reklamy jest obliczany na podstawie kwoty stawki, jakości reklamy w czasie aukcji (w tym oczekiwanego współczynnika klikalności, trafności reklamy i jakości strony docelowej), progów rankingu reklamy, konkurencyjności aukcji, kontekstu wyszukiwania użytkownika (na przykład , lokalizację osoby, urządzenie, czas wyszukiwania, charakter wyszukiwanych haseł, inne reklamy i wyniki wyszukiwania wyświetlane na stronie oraz inne sygnały i atrybuty użytkowników) oraz oczekiwany wpływ rozszerzeń i innych formatów reklam.

Ranking reklam Google to tylko jeden przykład tego, w jaki sposób platforma reklamowa określa pozycję reklamy.

Oto kilka kluczowych terminów, które łatwo pomylić jeśli chodzi o reklamy SEM:

  • Koszt kliknięcia (CPC): ceny CPC różnią się w zależności od konkurencyjności branży. Może wynosić od kilku groszy do 100zł lub więcej.
  • Koszt konwersji: jest to łączna kwota, jaką wydajesz na konwersję (zazwyczaj pierwszą sprzedaż). Na przykład, jeśli Twój CPC wynosi 1 PLN, a dziesięć osób klika Twoją reklamę przed pierwszą sprzedażą. Wtedy Twój koszt konwersji wynosi 10 PLN (1 złoty za kliknięcie reklamy x 10 osób).
  • Koszt tysiąca wyświetleń (CPM): CPM to strategia ustalania stawek, w której głównym targetem są wyświetlenia, a nie kliknięcia. Najlepiej, gdy Twoim głównym celem jest świadomość marki.
  • Koszt pozyskania (CPA): CPA to wskaźnik finansowy, który pokazuje wpływ kampanii PPC na przychody, obliczany przez podzielenie całkowitej kwoty wydanej na reklamy PPC, według liczby konwersji.

Najlepsze praktyki jeśli mowa o reklamach search engine marketing

Aby stać się aktywnym w aukcjach PPC, reklamodawca tworzy konto reklamowe na platformie i korzysta z dostępnych opcji, aby określić, gdzie i kiedy chce, aby te reklamy SEM pojawiały się na platformie.
Na przykład podczas korzystania z Google Ads Twoje konto jest podzielone na podstawie różnych kampanii. Ponadto każda kampania jest podzielona na grupy reklam zawierające słowa kluczowe i powiązane reklamy. Musisz wziąć pod uwagę swój ogólny cel i stworzyć kampanię przyjazną dla budżetu, aby zbudować kampanię PPC zgodną z najlepszymi praktykami.
Oto dwie wskazówki, od których możesz zacząć:

1. Wybierz optymalny budżet i stwórz realistyczny plan.

Podejdź logicznie do swojego budżetu i wyznaczonych celów. Jeśli wiesz, na ile możesz sobie pozwolić i odpowiednio rozdysponuj swoje środki, będziesz miał znacznie większą szansę na sukces.

 Na przykład, jeśli masz niewielki budżet do pracy, nie powinieneś zwiększać świadomości celu kampanii PPC. Nie będziesz w stanie osiągnąć szerokiego zasięgu za pomocą reklam bez płacenia absurdalnie wysokiej sumy pieniędzy. Zamiast tego skoncentruj się na wykorzystaniu reklamy SEM jako mechanizmu wypychania określonej akcji (np. zapisanie się do newslettera w celu uzyskania ograniczonej czasowo zniżki).

2. Nie polegaj zbyt mocno na automatycznym określaniu stawek.

Automatyczne licytowanie jest idealne, gdy jesteś wykwalifikowanym specjalistą od reklamy PPC, który rozpoznaje, jakich błędów unikać w automatyzacji. Jednym z największych wyzwań dzisiejszej reklamy online jest znalezienie właściwej równowagi między automatycznym określaniem stawek a ręcznym określaniem stawek PPC. Nigdy nie możesz „ustawić i zapomnieć”. Nawet pełna automatyzacja reklam (która zapewnia takie usługi jak Google Ads) wymaga ścisłego monitorowania i regularnych zmian.
Mówiąc prościej, musisz określić odpowiednich odbiorców docelowych dla swojego produktu lub usługi i okresowo zmieniać ustawienia automatyzacji, aby automatyczna kampania reklamowa PPC była skuteczna.

Wniosek jaki wzbudza w nas reklama sem

Środowisko marketingowe wyszukiwarek szybko ewoluuje, podobnie jak najlepsze praktyki i terminologia. Wierzymy, że ten post na blogu sprawi, że rozróżnienie między SEM, SEO, PPC i reklamami Google będzie znacznie wyraźniejsze.

Nadal czujesz się zagubiony? Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś! Pomagamy naszym klientom budować wysoce ukierunkowane grupy w oparciu o to, kim są, czym się interesują Twoi najlepsi przyszli kupujący i jakie są ich przeszłe nawyki, które mogą wpłynąć na zachowanie zakupowe.

Celem są reklamy cyfrowe, aby poprawić wysokiej jakości ruch i sprzedaż w witrynie Twojej firmy. Nasi eksperci w UniqueSEO są tutaj, aby pomóc.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)